инсталация на WP

kpan

Member
имам няколко въпроса за инсталирането на WP.
1. Регистрирах се в УП.ком. Там има дашборд за писане - дотук - добре.
2. Разгледах УП.орг - хубаво, но искам да си инсталирам УП, а единствената възможност за инсталация, която виждам е именно в УП.орг. Това означава ли, че ако ползвам тази инсталация, ще инсталирам .орг, а не .ком, или съм на напълно погрешен път.
3. За какво е този дашборд в УП.ком, когато, според мен, най-вероятно греша ужасно много, но когато инсталирам УП от страницата на УП.орг, ще ползвам този софтуер - напълно се обърках, както се вижда, но се надявам на помощ от ваша страна.
Ето нещо добро и лесно, според мен - как да инсталирате УП - много ппростичко обяснено.
http://www.labnol.org/software/install-wordpress-on-computer/10343/
 
От: инсталация на WP

Не,не чеки ся

1. wordpress.org си сваляш системата от тук http://wordpress.org/download/ и си я качваш на собствен хостинг, като съответно трябва да притежаваш и домейн. после си имаш сайт използващ системата wordpress на собствен домейн. ето някакъв примерен сайт, който работи на този принцип bulgariq.com

2.wordpress.com нямаш ядове да сваляш системата, да имаш собствен хостинг и домейн. Ще си регистрираш домейн от рода mojatwpblog.wordpress.com и ще ползваш безплатно техния хостинг

Мен ако питаш втория вариант изобщо не бих го ползвал - има доста ограничения по отношение на съдържание, плъгини и пр. Ако ще е wordpress.com бих предпочел blogger.com - повече свобода, вярно че е по-простичко

Сега въпросът е какво искаш?

1. да си имаш свой сайт на свой домейн? ако да, първо си избери домейнче и после си избери системата. Алтернативата по втора точка отпада автоматично така че или ще работиш по първа точка или отиваш на blogger.com, ползваш техния хостинг и си насочваш домейна към тях (лесно е)

2. ако просто искаш блог и не държиш на свой домейн пак защо да е wprdpress.com а не blogger.com - няма зверска модерация, няма ограничения за поставяне на аф линкове и реклами
 
От: инсталация на WP

Май малко ми светна, но не е сигурно..хехе..
1. Значи, ако искам да ползвам .ком, няма нужда от инсталация. Ако искам да ползвам .орг, следва да инсталирам. Егати, не съм очаквала, че съм толкова тъпа. То сеото ми се вижда къде по-лесно от този УП.
2. Аз исках, и май все още искам следния вариант - УП.ком на собствен хост и домейн, или УП.орг, но засега просто исках да го разуча, да пробвам да поработя офлайн, и чак тогава да пускам блог.
3. Ноке ми даде идея, за да ползвам УП офлайн, да си сваля аpachefriends, което ще. Просто засега само изчетох .орг
4. Можеш ли да ми кажеш нещо за Tumblr. Aз се опитах да се регистрирам, но ми иска урл. Реших, засега да не се тормозя и с това, но всепак само да попитам - на какво ми иска урл - ако си запознат с този сайт.
 
От: инсталация на WP

ами нека се обединим около варианта, че искаш блог със собствен домейн

ако ще ползваш wordpress ще ти трябва хостинг. хостинги бол - аз лично си харесвам хостбългария за бг хостинг, но има цяла секция във форума за това
уордпреса си е най-популярната платформа и не е лошо в някакъв момент да я разучиш

ако този момент обаче не е дошъл, не ти се занимава с хостинги, инсталации и пр може да ползваш blogger.com пак със собствен домейн. вече има прилични темплейти за блогър. по просто е за работа и си спестяваш инсталацията. блогът в подписа ми е правен така
 
От: инсталация на WP

kpan, много въпроси :)
Насоките, които са ти дали Noke и BullBloger са супер, така че от което и да почнеш няма да сгрешиш.
За Tumblr при регистрацията в полето за url може да напишеш каквото ти дойде на ум:mrgreen: например kpan и урл-то ще изглежда kpan.tumblr.com.
 
Последно редактирано:
От: инсталация на WP

благодаря ви. ще опитвам докато стане. моят проблем на този етап е съвсем ...бих казала - глупав. от много информация вече започвам да се обърквам, ама много сериозно:(
аз не се двоумя кой хостинг или домейн да избера. аз се обърках много преди този етап:wink:. просто се обърках, къде точно свършва УП.орг, и къде започва.ком
 
От: От: инсталация на WP

Отначало и за мен беше нещо странно. И взех , че си го качих на компютъра и почнах едни проби и след два -три месеца се престраших да пусна на едни приятели за НПО-то.Успех!
 
От: инсталация на WP

Първо реши какъв сайт точно искаш да правиш. Може и да си споделиш намерението тук.
От това ще си проличи wordpress или blogger/tumblr ти трябва.

За wordpress.com може спокойно да забравиш.
 
От: инсталация на WP

Първо реши какъв сайт точно искаш да правиш. Може и да си споделиш намерението тук.
От това ще си проличи wordpress или blogger/tumblr ти трябва.

За wordpress.com може спокойно да забравиш.
Не знам какъв сайт искам да правя. В момента се уча. Искам да пробвам УП, може би, но ще погледна и tumblr. Zа последния не знам нищо - само съм го чувала. Опитах да се регистрирам, но ми поиска урл. Ади каза, че на мястото на урл, мога да напиша всичко. Интересувам се от афилиейт маркетинг, но първо трябва да започна от сайта - може би УП. Ще ползвам английски. Ще си купя хост, домейн, но засега трябва да се науча да ползвам УП, например, но ако можеш да ми кажеш накратко каква е разликата на УП и тумбрл.:)
 
От: От: инсталация на WP

каква е разликата на УП и тумбрл.:)

нещо като разликата между ферари и волска каруца - и двете ще те закарат, ама комфорта, миризмата, бързината и пр трудно могат да се сравняват
 
Краси, малко се задълбаваш в тези работи. Представи си, че си в офлайн бизнеса. Първо какво търсиш? Какво ще продаваш, предлагаш, нали? И чак после мислиш за помещението, магазина и т.н. План изготви ли си? От опит ти казвам, че без такъв ще ти е много трудно. Сещам се, че първата ми тема тук беше в раздел ”Пазар” за платформа за плащане. Без да познавам потребителите си, кокурентите и т.н. Надявам се схвана идеята ми.
 
От: инсталация на WP

Благодаря много на всички. Беше ми необходимо да чуя мнението ви и много ми помогнахте. Като казах, че не знам какъв сайт искам, имах предвид, че не съм избрала точно. Трябва да е нещо, което да ми върши работа с афф програма. Просто не съм избрала програмата, нишата, както искате го кажете. Моето мнение е, че изборът, идеята са важни, но аз не съм на това ниво на играта. С две думи - трябва ми сайт - мултифункционален, да предлага професионални възможности...хехе..то не било толкова трудно. Объркването ми дойде от многото информация и от неразбирането й. Благодаря.
 

Горе