какъв език бихте седнали да научите?

От: какъв език бихте седнали да научите?

По-добре някой типизиран език преди php и js, че може да омажеш нещата с променливите и някои други специфики
 
Re: От: какъв език бихте седнали да научите?

По-добре някой типизиран език преди php и js, че може да омажеш нещата с променливите и някои други специфики

Тях задължително. Аз лично бих задълбочил в JS, но това си е лично мое мнение. После бих минал на по-сериозно на Java, C#. :)
 
От: Re: От: какъв език бихте седнали да научите?

Тях задължително. Аз лично бих задълбочил в JS, но това си е лично мое мнение. После бих минал на по-сериозно на Java, C#. :)

JS е бъдещето, скоро май всичко ще стане JS, поне в такъв смисъл, че ще трябва js дори и по малко навсякъде.
 
От: какъв език бихте седнали да научите?

Испански винаги съм искал да понауча на читаво ниво, понеже Латинска Америка ми е малко слабост.

От компютърните май само Python и Ruby не съм ползвал, ма то вече им мина времето и нема особен смисъл.
Другите не че ги владея експертно ама съм се заигравал от любопитство.
 
От: какъв език бихте седнали да научите?

Зависи за какво ти трябва.
Ако гледаш чисто икономически на нещата, ти трябват английски, китайски и руски.
Ако е от чисто любопитство, който ти харесва. Аз лични бих искал да науча японски и литовски. Литовския е не по-малко сложен, повярвайте ми. :D
 
От: какъв език бихте седнали да научите?

Испански винаги съм искал да понауча на читаво ниво, понеже Латинска Америка ми е малко слабост.

От компютърните май само Python и Ruby не съм ползвал, ма то вече им мина времето и нема особен смисъл.
Другите не че ги владея експертно ама съм се заигравал от любопитство.

Я си кажи мнението, защо Питон е толкова използван на запад, а тук като че ли не се ползва достатъчно, сиреч не се и търсят много хора?
 
Re: От: Re: От: какъв език бихте седнали да научите?

JS е бъдещето, скоро май всичко ще стане JS, поне в такъв смисъл, че ще трябва js дори и по малко навсякъде.

И аз съм на това мнение. ;) Ако знаеш всичко около JS мисля, че няма да имаш проблеми с намирането на нещо читаво като работа. :)
 
От: какъв език бихте седнали да научите?

Я си кажи мнението, защо Питон е толкова използван на запад, а тук като че ли не се ползва достатъчно, сиреч не се и търсят много хора?
Предполагам щото тук нещата са 5-10 години назад в технологично отношение, освен във фирмите дето работят за глобалния пазар.

Питон и Руби са/бяха избор на стартъпите. А технологични стартъпи в България няма чак толкова много.
То тук все още електронната търговия е в прощъпулник, па камо ли да говорим за нещо по-"иновативно"...
 

Горе