кога за последно сте дали милостиня

От: кога за последно сте дали милостиня

Аз често давам на улични артисти, тея дето пеят или свирият, дори да не е точно моя стил. Все пак се трудят.

Някой път съм купувал и закуски за циганчетата. Защото ако им дадеш пари те ще ги изхарчат за нещо друго. Я цигари я бири.
 
От: кога за последно сте дали милостиня

Някой път съм купувал и закуски за циганчетата. Защото ако им дадеш пари те ще ги изхарчат за нещо друго. Я цигари я бири.
значи нямат нужда от закуската, съответно от дарението...

Аз също давам на актьори/музиканти, работещи на улицата, а също така и на възрастни хора, особено впечатление ми направи възрастен човек, явно бездомен, който си разделя закуската с котенце, с удоволствие да му/им помогнеш.
С циганите положението е малко по-различно, да не коментирам.
 
От: кога за последно сте дали милостиня

На улични музиканти давам. Смс-и на болни пращам. На сополови орки пари не давам.
 
Да улицата, на една стара жена, която продаваше цветя. Събрах всичко дребно (около 3 лева на стотинки и ги дадох). Пращам SMS-и за благотворителни каузи и най-вече за деца и хора в нужда.

На мафиотските роби по кръстовищата и тези, които са очевидно такива "работници" никога, преди давах, но бях наивен. ;)
 
От: кога за последно сте дали милостиня

Веднъж на гарата едно цигане ми поиска 1 лв. да си купи закуска. Аз му предложих да му купя хамбургер или там квото си поиска, а то ми вика дай ми 1 лв. Е как да му дам, като знам, че ще ги даде за простотия или ще се отчете на татко ром :) иначе не е лошо да се помага, стига хората да го заслужават и наистина да имат нужда
 
От: кога за последно сте дали милостиня

Веднъж на гарата едно цигане ми поиска 1 лв. да си купи закуска. Аз му предложих да му купя хамбургер или там квото си поиска, а то ми вика дай ми 1 лв. Е как да му дам, като знам, че ще ги даде за простотия или ще се отчете на татко ром :) иначе не е лошо да се помага, стига хората да го заслужават и наистина да имат нужда
Ще си купи лепило,иначе ако е за татко ром пак добре
 
От: кога за последно сте дали милостиня

На болни хора да, на сираци да, за изграждане на храм в града ми да, но на братята никога ... всяка събота и неделя по цял ден им се чува шибаната музика, а съм доста далече от махалата, пък ходят да ми просят...
 
От: кога за последно сте дали милостиня

Преди 2 седмици изхвърлих стари дрехи - изпрани и сгънати ги сложих до контейнера в чанта. След 10 минути чантата я нямаше.
 
От: кога за последно сте дали милостиня

На циганета не давам, нямам намерение да стимулирам просията. Изпращам пари на хора, за които съм прочела или видяла по някоя тв. Мога да помогна на конкретен човек или семейство 1-2 пъти, но не и повече, защото помощта не бива да става нещо постоянно и някой да разчита винаги на другите. Помощта е до там, докато си стъпят на краката. Казвам го като човек, който е бил лъган от хора, които се опитват да злоупотребят
 
От: кога за последно сте дали милостиня

Ще си купи лепило,иначе ако е за татко ром пак добре

А татко ром какво мислиш, че ще направи? :) ще си купи ракия :) иначе малко извън темата, ама как така леонсио свети зелено, да няма някакъв бъг :cry:
 
От: кога за последно сте дали милостиня

иначе малко извън темата, ама как така леонсио свети зелено, да няма някакъв бъг :cry:

ти пък! стимулираме простотията
това разбира се не е само тук (във виртуалната реалност :oops:)..за съжаление
 
От: кога за последно сте дали милостиня

Днеска - сипах си двойна порция!
 
От: кога за последно сте дали милостиня

И аз днеска - дадох червена репа на леонсера 8)
 
От: кога за последно сте дали милостиня

Преди време съм давал, но честно казано последните няколко години нямам спомен да съм давал и винаги съм подозрителен към хора, които искат пари за нещо подобно.

Дори си спомням, преди известно време един човек ме спря с една картичка за дарение и почна да ни се обяснява, но понеже нямах в момента пари в мен, му предложих да ми даде дарителската сметка и аз ще преведа пари и без картичка, при което почна да ми обяснява как в момента сменяли сметката, нямало как да ми я даде в момента и разни други оправдания, които ми се сториха повече от подозрителни.

Така, че от тогава насам съм се зарекал, че ако помагам за нещо подобно, то ще е за кауза, която съм сигурен, че не е измама, целяща да напълни гушата на някой си.
 
От: кога за последно сте дали милостиня

Точно преди минута дадох милостиня на автора като не му сложих червена точка, за продължително пускане на малоумни теми...
 
От: кога за последно сте дали милостиня

Темата е много добра, във всяка една тема може да се направи проучване какви са потребителите в даден сайт/форум. Винаги съм помагал на хора в нужда и винаги ще помагам стига да е според възможностите ми. Дори в момента членувам в сдружение за събиране на финанси за спасяването на едно българско училище, единствено на балканите! Училището е професионална гимназия по каменообработване в с. Кунино. За тези, които се интересуват могат да прочетат в уики или да видят фейсбук страницата!
 
От: кога за последно сте дали милостиня

Преди време съм давал, но честно казано последните няколко години нямам спомен да съм давал и винаги съм подозрителен към хора, които искат пари за нещо подобно.

Дори си спомням, преди известно време един човек ме спря с една картичка за дарение и почна да ни се обяснява, но понеже нямах в момента пари в мен, му предложих да ми даде дарителската сметка и аз ще преведа пари и без картичка, при което почна да ми обяснява как в момента сменяли сметката, нямало как да ми я даде в момента и разни други оправдания, които ми се сториха повече от подозрителни.

Така, че от тогава насам съм се зарекал, че ако помагам за нещо подобно, то ще е за кауза, която съм сигурен, че не е измама, целяща да напълни гушата на някой си.

Мой съвет е направо да се дари, нещото/ресурса, за който молят. Пример, ако на улица те молят да им дадеш пари за да си купят хляб най-добре отиди и им вземи хляб и нещо там. Ако става дума за по-големи суми разучи за какво им трябва и купи част от това за което молят (или всичко, ако имаш възможност) и направо им го дай. Така хем ще си доволен че си помогнал хем няма да те "клатят".

ПС: казвам го за всички не точно за теб, само използвах цитата ти като повод.
 
От: кога за последно сте дали милостиня

Точно преди минута дадох милостиня на автора като не му сложих червена точка, за продължително пускане на малоумни теми...

кое му е малоумното?
това че си скръндза дори и един донате бутон не сложиш на сайтовете си за подпомагане на някаква детска или друга градина даскало или читалня
 

Горе