кое да избера? Moneygram или Western union за представителство?

EvaTP

New Member
Здравейте,
ще отварям офис на Easy pay и се двоумя, кое да вкарам като допълнителна дейност в него :) Moneygram или Western union? Не съм особено запозната с начина им на работа,но трябва да избера , каква да е другата дейност,която ще се упражнява :)
Дайте съвет, моля :)
 
Western union е много по - използван и популярен
 
Здравейте,
ще отварям офис на Easy pay и се двоумя, кое да вкарам като допълнителна дейност в него :) Moneygram или Western union? Не съм особено запозната с начина им на работа,но трябва да избера , каква да е другата дейност,която ще се упражнява :)
Дайте съвет, моля :)

В договора Ви с EasyPay има клауза за изрично разрешение за конкурентна дейност.
Прочетете внимателно.
 
В договора Ви с EasyPay има клауза за изрично разрешение за конкурентна дейност.
Прочетете внимателно.
Тези, изброените в заглавието, влизат ли в истинския смисъл на конкуренция, защото говорим за световни пеймънт сървиси, EasyPay са локални. Ползвал съм само Moneygram, беше лесно и удобно, в клон на ДСК, ЦКБ пък работят с Western union. Още не съм се възползвал от услугите на Western union.
 
Тези, изброените в заглавието, влизат ли в истинския смисъл на конкуренция, защото говорим за световни пеймънт сървиси, EasyPay са локални. Ползвал съм само Moneygram, беше лесно и удобно, в клон на ДСК, ЦКБ пък работят с Western union. Още не съм се възползвал от услугите на Western union.
Влизат защото имат преводи в България.
Дори Western Union се сърдят повече за EasyPay
 
WU 10% такса . Moneygram днес онлайн изпратих и на същата сума която с WU щеше таксата да е 20лв, Moneygram ми взеха 4 лв
 
В договора Ви с EasyPay има клауза за изрично разрешение за конкурентна дейност.
Прочетете внимателно.
Прочетете си раздел VII Други разпоредби от договора и по точно алинея 1.
За да не останете неприятно изненадан.
 
Влизат защото имат преводи в България.
Дори Western Union се сърдят повече за EasyPay
Ясно. Да. Има логика. Просто не знаех дали вътрешно не е Ок, но за навън - вече да пускат малко гратис. Все пак каква услуга ще се предложи, ако някой иска за чужбина? Или викаш от там са наясно, че нашия пазар е толкова голям, че няма смисъл да се мисли за печелбарство. :)
 
Ясно. Да. Има логика. Просто не знаех дали вътрешно не е Ок, но за навън - вече да пускат малко гратис. Все пак каква услуга ще се предложи, ако някой иска за чужбина? Или викаш от там са наясно, че нашия пазар е толкова голям, че няма смисъл да се мисли за печелбарство. :)
FastPay е услугата за чужбина, коята комбинира около 10 чуждестранни парични оператора.
 
Прочетете си раздел VII Други разпоредби от договора и по точно алинея 1.
За да не останете неприятно изненадан.
А добре, а вие как предлагате EasyPay със WU ?!
easypay.jpg
wu.jpg
change.jpg
 
демек разрешението е за два отделни офиса, но реално преполагам че и в двата предлагате услуги и на двата доставчика
Разрешението в моя случай е за 4 офиса. Първо договора с easypay, пускаш офиса, решавас с кой искаш да работиш, искаш разрешение от easypay и ако го получиш тогава действаш с допълнителния доставчик на платежни услуги. Ако не го получиш сам решаваш какво да правиш, или оставаш с easypay, или прекратяваш с тях, чакаш да ти минат сроковете по договор и действаш с новия доставчик. Договорите са затова, за да се спазват, и най вече да се четат преди подписване.
 

Горе