колко е нормалната заплата на продавач консултант в компютърен магазин според ВАС?

naskobg

Well-Known Member
искам да попитам колко е нормална заплата на продавач консултант в компютърен магазин според ВАС?
задълженията са следните:
всичко което е в магазина аксесоари за компютри,дънни платки , процесори и прочие се продава от продавача консултант
продават се и аксесоари за gsm апарати, няколко стотин на брой
сервиз на компютри,откриване на проблеми и инсталация на windows и подобни.(от "компютърен специалист" т.е от същия продавач консултант" ..трябва да знае и хардуер за да се справи с проблемите")
работи се и събота понякога.

колко според вас е нормално да получава такъв човек? наистина интересно ми е да знам.
 
От: колко е нормалната заплата на продавач консултант в компютърен магазин според ВАС

Нормална заплата! Във България?!?
 
От: колко е нормалната заплата на продавач консултант в компютърен магазин според ВАС

Зависи в кой град си продавач ( продавач консултант съвременното наименование или казано по бабин магазинер ;) )
 
От: От: колко е нормалната заплата на продавач консултант в компютърен магазин според

Бургас ..но и този продавач консултант трябва да е и едновременно и "компютърен специалист" иначе пък няма как да се справя с проблемите на компютрите и разни други периферни устройства.
Зависи в кой град си продавач ( продавач консултант съвременното наименование или казано по бабин магазинер ;) )
 
От: колко е нормалната заплата на продавач консултант в компютърен магазин според ВАС

Дай дефиниция за "нормална заплата"?
Според мен това е доход с който едно 4 членно семейство може да живее както "белите хора". Да си покрива разходите, да покрива ипотека на дома и лизинг на кола за 5 г. или по-малко и да си позволяват всяка година почивка мин. 14 дена. И то само ако единия от съпрузите работи.
 
От: колко е нормалната заплата на продавач консултант в компютърен магазин според ВАС

Според мен всяка нормална заплата трябва да е обвързана с резултати. От което следва и отговора на този въпрос да е "%". А какъв да е % може да се определи от работодателя или да се договори м/у него и продавач консултанта. Изключение обаче може да има само когато посещаемостта на магазина е малка или никаква.
 
От: От: колко е нормалната заплата на продавач консултант в компютърен магазин според

да така е..но за съжаление това в България няма как да се случи или ако да то те са изключения , които се броят на пръсти.. Сигурен съм че тук има хора които работят такава работа и не са доволни от заплатата си ако се налага естествено да покриват всички разходи на семейството, при положение че жената/му покрива да речем ипотека от 800+ лева. Някак си всички шефове на компютърни фирми са се наговорили да дават малки заплати и става така че хора с много опит и практика в компютрите работят наравно с работник от склада за 500лв. брутна заплата
Дай дефиниция за "нормална заплата"?
Според мен това е доход с който едно 4 членно семейство може да живее както "белите хора". Да си покрива разходите, да покрива ипотека на дома и лизинг на кола за 5 г. или по-малко и да си позволяват всяка година почивка мин. 14 дена. И то само ако единия от съпрузите работи.
 
От: колко е нормалната заплата на продавач консултант в компютърен магазин според ВАС

Който има повече опит въобще няма да се занимава с тази работа. Може да я приемеш, само докато си намериш нещо по-сериозно - дори да изисква допълнително обучение (помисли над това, въпреки, че не знам какво е положението в Бургас).
 
От: колко е нормалната заплата на продавач консултант в компютърен магазин според ВАС

Бургас е един от скъпите градове в Бг с по-висок стандарт евентуално. Ако аз бях работодател за тази работа щях да предложа 500 твърда заплата и 15% от ремонтите, ако има опит и в началото се справя може да почне от 600 твърдо, като след 3 месеца още 100 отгоре, а след 6 месеца още 100 лв. Т.е. след година работа накрая на месеца ще вземе 800 + 15% от ремонтираните. Ако евентулно иска още може да се вдигне твърдата малко с тенденция да не се дига %.
 
От: колко е нормалната заплата на продавач консултант в компютърен магазин според ВАС

Колегата по-горе е дал много добри насоки за заплати в Бургас. Относно заглавието на темата. Би трябвало да е - колко да е заплатата на компютърен специалист(хардуерист) които ще работи и като продавач...
Всеки специалист може да ти стои на щанда и да продава, но малко консултанти могат да ти диагностицират и оправят лаптоп... [emoji1]
 
От: колко е нормалната заплата на продавач консултант в компютърен магазин според ВАС

500-600 лв. твърдо + процент.
 
От: колко е нормалната заплата на продавач консултант в компютърен магазин според ВАС

Важен и % да .както от продажби така и от ремонтирани пс-та и лаптопи, таблети и подобни
 
От: От: колко е нормалната заплата на продавач консултант в компютърен магазин според

Дай дефиниция за "нормална заплата"?
Според мен това е доход с който едно 4 членно семейство може да живее както "белите хора". Да си покрива разходите, да покрива ипотека на дома и лизинг на кола за 5 г. или по-малко и да си позволяват всяка година почивка мин. 14 дена. И то само ако единия от съпрузите работи.

Колега няма такава държава дето със заплатата на магазинер да може да живеят 4 човека като бели хора със всичките екстри които си изброил

Давам ти за пример УК - Продавачите в магазините взимат минималната или близо до нея - тоест около 800 до 1200 паунда

Ипотеката на къщата ти е около 800-1000 паунда и то в крайните квартали на Лондон за по скъпите към центъра отиваш към 1500-2000
ГАЗ ТОК - Около 200 паунда на месец
Такса смет - 120 паунда на месец
Такса телевизия - 35 паунда на месец
Храна минимум - 500 паунда на месец
Лизинг автомобил - 200 паунда на месец
Пътна такса - 20 паунда на месец
Гориво - 100 - 200 паунда на месец
Гражданска за колата - 50 паунда на месец

За дрехи, поддръжка на къщата и колата - джобни на децата и тн. даже не ми се и смята - За културни мероприятия или за излизане на ресторант или дори покупката на цигари и алкохол даже няма и да споменавам.

Но при всички положения за да се покрие този стандарт дето ти си мислиш трябват поне 3000 паунда на месец - Може и някой продавач на ферарита да взима такива пари но това е по скоро изключение от колкото правило.
 
От: колко е нормалната заплата на продавач консултант в компютърен магазин според ВАС

Съгласен, помечтах си! Но доколкото знам всяка работна позиция на запад си има точно определена длъжностна характеристика, а тук искат от човек 1000 работи да върши, във всяка да е експерт и да му плащат накрая много по малко от чистач в Англия например.
 
От: колко е нормалната заплата на продавач консултант в компютърен магазин според ВАС

че и по-малко понякога дори от чистач/ка в някое предприятие ..окр. прокуратура,съд или подобна позиция.
 
От: колко е нормалната заплата на продавач консултант в компютърен магазин според ВАС

Мислете като предприемачи, а не като работници!
 
От: колко е нормалната заплата на продавач консултант в компютърен магазин според ВАС

Важен и % да .както от продажби така и от ремонтирани пс-та и лаптопи, таблети и подобни

как правите ремонти докато ви се мотат клиенти, това е абсурдно просто...
 
От: колко е нормалната заплата на продавач консултант в компютърен магазин според ВАС

Аз не бих давал % при такъв вид продажби, по-скоро щедри бонуси при определен таргет. Иначе 500-600 лева малко, бих дал поне 1000 лева. Все пак тоя човек говори с клиентите, трябва да е мотивиран и усмихнат, за 500-600 лева, едва ли ще се намери такъв.

Ся вече точно какви бонуси, зависи от марджина ти и продажбите, но добър продавач консултат би трябвало да увеличи продажбите ти, така че да си заслужи заплатата. Трябва да направиш решението, дали искаш човек, който ти знае много добре продукта и да му осигуриш трейнинг за продажби или обратното.
 
От: колко е нормалната заплата на продавач консултант в компютърен магазин според ВАС

Едно не мога да разбера, след като тук дадем едни смели предположения като 1000 - 2000 - 3000 лв твоят работодател ще се трогне ли ?!? Седнали сте да правите сметката на чуждия бизнес. Всеки средноинтелигентен л-user знае каква е конкуренцията в този сектор. Както през прехода имаше ченджбюра на всеки ъгъл, сега има такива магизни, магазинченца и сергийки за компютри. Вие преценете с какъв марж работи един търговец, че да си позволи от печалбата (ако може така да се нарече) да дава 1000 лв заплата на някой, който ще цъка цял ден с език и ще чака да стане 18:00 за да отпраши. Дори в големите търговски вериги като Техно^(.*)$ нямат стимул за работа, пък камо ли да Ви се усмихват. Повечето от тях знаят толкова за хардуера, колкото е написано на етикета. Недай си Боже да искаш customized Mac Book Pro или нещо от сорта. Разбирам, че търсиш на чие рамо да се оплачеш. Наистина в Бургас е трудно, но ако си такъв специалист и успееш да се закачиш за местния представител на някой от големите вносители по съвсем друг начин ще мислиш. А работата в една такава фирма или магазин ти дава контактите с тези представители на вносителите, нали тоя магазин трябва да го зареждаш по някакъв начин. Не става само с дрънкулки от DX и Alibaba
 

Горе