колко ще струва да се направи сайт подобен на тези .(

naskobg

Well-Known Member
Здравейте,
искам да попитам колко ще струва да се направи сайт подобен с малки изменения на тези двата:
http://alessa.bg/
http://www.avinonline.com/

единия е на основата на summercart скрипт но другия незнам.

благодаря за отговорите.
 
От: колко ще струва да се направи сайт подобен на тези .(

Едното е съмъркарт другото е престашоп.
 
От: колко ще струва да се направи сайт подобен на тези .(

Около 1500 лева без попълване на продуктите ;) Изработва се за около 2 седмици.
 
От: колко ще струва да се направи сайт подобен на тези .(

Силното при тези сайтове е хилядите за реклама които пръскат всеки месец :D

Иначе освен ~1500 лв. за изработката на сайта, трябва да се помисли за читав хостинг, който да издържи на голямо натоварване (да не се избира от евтиния споделен с лимитирано процесорно време). Това е ако има силна реклама като тяхната и най-важното трябва добър специалист, който да се грижи за блога и правилната реклама.
 
От: колко ще струва да се направи сайт подобен на тези .(

Силното при тези сайтове е хилядите за реклама които пръскат всеки месец :D

Иначе освен ~1500 лв. за изработката на сайта, трябва да се помисли за читав хостинг, който да издържи на голямо натоварване (да не се избира от евтиния споделен с лимитирано процесорно време). Това е ако има силна реклама като тяхната и най-важното трябва добър специалист, който да се грижи за блога и правилната реклама.

Да, така е. А ако се реши и собственика да бута няколко хиляди продукта, няма как да се мине с нещо тънко. И естествено, за по-адванс девелопърите - винаги ще е нужно процесорно време при инпорт/експорт на продукти. Защото да си го кажем направо - да наливаш ръчно е добре, но още по-добре е ако си има вече готови файлове за целта от производителя или направени от друг.

Не знам защо повечето хора си мислят, е сайта им е най-голямата инвестиция. Говоря за вложени пари. После какво идва с рекламата, особено ако са в силно конкурентна ниша...там вече е за реване. А сайт без трафик е като телефон без обхват или по-зле - автомобил без гориво. Имаш си го, но до там.
 
От: колко ще струва да се направи сайт подобен на тези .(

И естествено, за по-адванс девелопърите - винаги ще е нужно процесорно време при инпорт/експорт на продукти. Защото да си го кажем направо - да наливаш ръчно е добре, но още по-добре е ако си има вече готови файлове за целта от производителя или направени от друг.
Не мога да си представя какъв е тоя импорт дето да ти яде времето на хостинга, ама тогава просто се прави локално и се налива дъмп на таблиците с продуктите.
 
От: колко ще струва да се направи сайт подобен на тези .(

Не мога да си представя какъв е тоя импорт дето да ти яде времето на хостинга, ама тогава просто се прави локално и се налива дъмп на таблиците с продуктите.

Да, ако имаш познания и конзола. :) Да ти покажа ли един импорт дето таймаутва. :)
 
От: колко ще струва да се направи сайт подобен на тези .(

Някой може ли да ми каже колко $ ще ми е необходимо да отворя онлайн магазин , имам предвид направата на сайта ?
 
От: колко ще струва да се направи сайт подобен на тези .(

Да, така е. А ако се реши и собственика да бута няколко хиляди продукта, няма как да се мине с нещо тънко. И естествено, за по-адванс девелопърите - винаги ще е нужно процесорно време при инпорт/експорт на продукти. Защото да си го кажем направо - да наливаш ръчно е добре, но още по-добре е ако си има вече готови файлове за целта от производителя или направени от друг.

Не знам защо повечето хора си мислят, е сайта им е най-голямата инвестиция. Говоря за вложени пари. После какво идва с рекламата, особено ако са в силно конкурентна ниша...там вече е за реване. А сайт без трафик е като телефон без обхват или по-зле - автомобил без гориво. Имаш си го, но до там.

Сайтът без трафик е като магазин в гората. Може да блъснеш най-големия МОЛ в света, ама като е в Хималаите и път до него не съществува, освен да си плачеш а воля в него можеш и да си п****ш на труда.
 
От: колко ще струва да се направи сайт подобен на тези .(

Някой може ли да ми каже колко $ ще ми е необходимо да отворя онлайн магазин , имам предвид направата на сайта ?

В темата вече е описано приблизително колко струва за готово бюджетно решение - около 1500 лв.
 
От: колко ще струва да се направи сайт подобен на тези .(

здравейте, а някой , който да препоръчате за изработка на такива сайтове ?
 
От: колко ще струва да се направи сайт подобен на тези .(

Звависи от заданието, язе неся фащам да гледам на боб
 
Re: От: колко ще струва да се направи сайт подобен на тези .(

здравейте, а някой , който да препоръчате за изработка на такива сайтове ?

Има много разработчици тук. Какво те интересува? Ако нещо има, кажи да помагаме. ;)
 
От: Re: От: колко ще струва да се направи сайт подобен на тези .(

интересувам се от магазин за дрехи на престашоп, подобен на цитираният по-горе. Ще съм благодарен да се свържа с читав човек, който разбира и може да свърши работа
 
От: Re: От: колко ще струва да се направи сайт подобен на тези .(

интересувам се от магазин за дрехи на престашоп, подобен на цитираният по-горе. Ще съм благодарен да се свържа с читав човек, който разбира и може да свърши работа

Ее като немаш пари, за благадарност не става :beer: ии почерпката ни е голема
 
От: Re: От: колко ще струва да се направи сайт подобен на тези .(

Ее като немаш пари, за благадарност не става :beer: ии почерпката ни е голема

честно казано не те разбрах, предполагам, че си попрекалил с почерпката. :)))
Интересувам се от читав човек, който може да разработи такъв магазин. Ако можете да препоръчатате някой такъв, моля го направете
поздрави,
 
От: колко ще струва да се направи сайт подобен на тези .(

Дай точно задание,,, искаш сайт на престашоп с тези и тези добавки и параметри, па язе винаги са черпя, данета принеснява
 

Горе