магазин за био храни

stanis_r

New Member
Здравейте,
някой има ли наблюдения за магазините за био храни ? С цел реклама на локален магазин ли се правят или действително продават храни по интернет ?
 
От: магазин за био храни

Ако го имаш офлайн нищо не те спира да правиш и онлайн, ама само онлайн магазин според мен не става
 
От: магазин за био храни

Бях се интересувал по темата преди време и стигнах до извода, че няма смисъл да се прави...но все пак всеки си гледа от неговата камбанария ;)
 
От: магазин за био храни

Скоро ми обясниха, че е много относително колко "БИО" са храните с етикет "Био". Това, че цената е по-висока не означава, че не е платено, за едно сертификатче и са направени всички необходими изследвания според критерии за щастливи кокошки и петли-неалкохолици, примерно.
 
Последно редактирано:
От: магазин за био храни

Здравейте,
някой има ли наблюдения за магазините за био храни ? С цел реклама на локален магазин ли се правят или действително продават храни по интернет ?

1 - Малка ниша са и конкуренцията е до Топ 20-30 броя или Топ 10
2 - Хората, Клиентите са строго информирани - тоест знаят и търсят какво да купят. По скоро търсят състваки в продукта - а не продукт.
3 - Много бъдеще има в този пазар - тука нещата са провалени още в дефоулт защото хората не разират от хранене - тоест изобщо не разбират от хранене. Но аз съм краен... БИО домати са примерно 15 лв а ония са 5 лв и повечето лумпени сред народа не могат да си обяснят разликата от 10 лв. Разликата се държи в следното:

- Вкус
- Външен вид

БИО храните са просто БРАНД като дума/фраза - те не са по - различно нещо от селските продукти. Ама ВИЕ всички за да се докоснете до СЕЛСКИ домат ви струва повече незнание отколкото ПАРИ.

Идва на ред и пакетирани - специализирани продукти, които са носители на много незнайни за вас състваки, които след хранене в определено време ви дават по-различно хранително ниво.

Много мога да говоря на тая тема.............. но тъй като малко тук знаят какъв БИЗНЕС е храната - храненето................. не знаят и дали да вярват на продуктите.

Сега ще спомена Надето ми:

Тя намери в пощенската ни кутия една проста визитка за доставка на селски продукти до адрес и телефон за връзка:

- мляко
- яйца
- месо
- извара
- сирене
- мед
- орехи
- билки и т н......................... аз я питам:

- Да му звъннем на човека...........
Тя:
- Не вярвам да е честен............... грешно е да вярвате на ХОРА - правилно е да познавате и търсите какво да купите. Ако не сте информирани има тонове възможности ............
 
От: магазин за био храни

Според мен нишата не е развита. Тъка че има има потенциал ! Въпрос е на правилно планиране и изпълнение на стратегията.

Според мен цялата идея около здравословното хранене е едно абсолютно втеляване, което се провокира главно от американските сайтове за здравословно хранене. Все пак никой от нас няма възможност да подлага на лабораторен анализ всичко, което слага в устата си. А и винаги, когато нещо се рекламира има огромна вероятност да бъде изопачено с оглед увеличаване на продажбите. Затова аз съм против здравословното хранене да се превръща в многомилиардна индустрия, която дори да си плаща за резултати от определени научни изследвания.
А и има нещо друго цялото това суетене около това кое какво съдържа генерира огромен стрес за всеки човек и се оказва, че създаденият отрицателен ефект е по-голям от създадения положителен от приема на уж по-здравословна храна или може би само си мислим, че е такава.
Хранете се с разнообразно, но не се втелясвайте прекалено, четейки американски псевдонаучни сайтове за здравословно хранене :)
 
От: От: магазин за био храни

Склонен съм да се съглася с теб по повечето точки.
Но темата и въпроса на колегата са съвсем други.
Факт е че има търсене, става мода, целевата аудитория прогресивно нараства, търговските надценки са големи и няма качествено предлагане онлайн.
Все още твърдя че има доста хляб и масло в това.


Според мен цялата идея около здравословното хранене е едно абсолютно втеляване, което се провокира главно от американските сайтове за здравословно хранене. Все пак никой от нас няма възможност да подлага на лабораторен анализ всичко, което слага в устата си. А и винаги, когато нещо се рекламира има огромна вероятност да бъде изопачено с оглед увеличаване на продажбите. Затова аз съм против здравословното хранене да се превръща в многомилиардна индустрия, която дори да си плаща за резултати от определени научни изследвания.
А и има нещо друго цялото това суетене около това кое какво съдържа генерира огромен стрес за всеки човек и се оказва, че създаденият отрицателен ефект е по-голям от създадения положителен от приема на уж по-здравословна храна или може би само си мислим, че е такава.
Хранете се с разнообразно, но не се втелясвайте прекалено, четейки американски псевдонаучни сайтове за здравословно хранене :)
 
От: магазин за био храни

Какво значи "нишата не е развита"? Коя "ниша"? за храни, които са пет пъти по-скъпи, защото на етикета пишело "Био"!
Това ми напомня навремето като нямаше още бандероли и определени марки алкохол само бяхме ги чували или виждали по кореком, та тогава един приятел си имаше бизнес с "есенции" и спирт. Кеф ти бърбън, кеф ти уиски- ама Джак, Джим, нямаш проблеми. Лепва ти етикета на съответната бутилка и ти даваш 50 кинта за малко есенция, спирт, бутилка и етикет. Доста кинти направи тогава.
Мисълта ми е, че ако някой иска да печели от подобен тип бизнес, негова си работа, и да не му е много съвестно, даже ако той си е производителят и сам си храни кокошките ще е най-яко! Но накрая пак ще установи, че е на загуба, защото хем няма да му купуват нещата заради високите цени, хем ще се е набутал яко, за да е ултра-Био!
Не става само с вярата, а и да имаш възможностите и колко процента могат да си позволят да дават повече пари и по-голяма цена за храна, която така или иначе ще изакат?
Не е хуманно да има минерална вода по 5 лева бутилката. Супер чиста и здравословна, а някои да нямат достъп до нормална пречистена-питейна! Вместо да си даваш парите за това, давай ги по сметка за инфраструктура в Африка, така ще има повече смисъл. Но във времена на алчност какво ли обяснявам ...
 
От: магазин за био храни

Cassiopeia :) ако не знаеш вече на хоризонта излизат продукти само за ценители :) част от тях са БИО. Аз лично давам всеки лев за СЕЛСКИ домат и съм в контактите на 3-ма от Борсата в слатина. А Надя дава всичко за КОЪР, който мирише на КОПЪР - Надето ми обожава Таратор, но няма истински копър и е тъжна. Кво ли не купувахме и няма с аромат на копър - нещо зелено и е без аромат.
 
От: магазин за био храни

Не че не знам за съществуването на все още истински домат и краставица, но не бих си дала и без това малкото пари, за да хапна нещо, което после ще има същия цвят като твоето, и пак няма да е гаранция, че ти ще си по-здравия, или Надето с повече оргазми (тук специално се извинявам на нравствената полиция в лицето на Капитан Редрум, като за свое оправдание ще изтъкна вече късния час, в който надявам се може да се вмъкват думи от сексологията ...) от миризмата на копър, отколкото от ... нещо друго, което съвсем спокойно може хем да ме нахрани, хем да ме опази здрава. А иначе и ценителите и тези по-простите като мен все на едно място отиваме, ако не знаеш и ти :|
 
От: магазин за био храни

Cassiopeia :) въпроса е в произхода, не в съществуването... оххх не ме ли разбираш............. въпроса не е в парите - въпроса е в:

1 - спомените ти
2 - вкусовите ти рецептори помнят точно определено нещо
3 - адски си подвласна на точно определени неща по време на хранене
4 - търсиш ВКУС езикат ми освен да дава оргазъм - търси онзе невероятен месесто-соков домат - мек и ароматен...
5 - влизам в кухнята и гледам Надя си прави Таратор по бикине още в 7 часа сутринта. Умира за Таратор тая жена.....
6 - въпроса е принципен, не казусен

Чакай да ти покажа какво ям от време на време и ако е нещо наистина правино да го ям - защо го ям - от Туитър акаунта ни е:

B1WLQeSIQAAZZGr.jpg:large


Пилешка супа в станиол :) жив да не бях да призная, че е нормално да ям това в станиол :)

Догодина ще правя такива раути по Терасата :)

Bvzj6zwIQAEoCVn.jpg:large
 
Здравейте,
някой има ли наблюдения за магазините за био храни ? С цел реклама на локален магазин ли се правят или действително продават храни по интернет ?

Действително продават храни онлайн. Някой са с реални, физически магазини, други са само магазини. Не знам кои са повече, но бих заложил само на онлайн магазините. ;)

Водил съм рекламна кампания на един подобен и имаше доста добра възвращаемост, но му казаха този продукт вече не може да го продаваш и спряхме. ;) Мисля, че за акай берито ставаше дума. Това му беше топ продукта и вървеше добре.
 
От: магазин за био храни

:) добре де разбирам те!

Ти си от хората, които би си похарчил парите за това. Оки-доки. Аз не съм.
Лошото е, че няма как да преценим кои са повечето, за да знаем дали бизнесът на човека би потръгнал.
Аз лично мисля, че храните с времето все повече ще се превръщат в нещо близко до консервите и такива готови и лесно-приготвими, но не и полезни или Био.
Така че, нека той си прецени, и ако мисли че му се рискува да действа и после да сподели.
Аз не бих рикувала, специално в този случай.
Толкова. Лека нощ! :|
 
От: магазин за био храни

Ей това много ме дразни, какво от всичко по-горе изписано помага на човека който пита.
И какво общо има с темата: аз, ти, той дали вярваме или бихме си купили нещото.
Като искате да си пишете инсталирайте си скайп бе хора.
И като не можеш да помогнеш поне не пречи.
А също тъка не е задължително да пишем в всяка тема...

Аз преди време проучвах възможностите за онлайн магазин за тази таргет група и определено съм обеден че има много смисъл!
 
От: От: магазин за био храни

Според мен цялата идея около здравословното хранене е едно абсолютно втеляване, което се провокира главно от американските сайтове за здравословно хранене. Все пак никой от нас няма възможност да подлага на лабораторен анализ всичко, което слага в устата си. А и винаги, когато нещо се рекламира има огромна вероятност да бъде изопачено с оглед увеличаване на продажбите. Затова аз съм против здравословното хранене да се превръща в многомилиардна индустрия, която дори да си плаща за резултати от определени научни изследвания.
А и има нещо друго цялото това суетене около това кое какво съдържа генерира огромен стрес за всеки човек и се оказва, че създаденият отрицателен ефект е по-голям от създадения положителен от приема на уж по-здравословна храна или може би само си мислим, че е такава.
Хранете се с разнообразно, но не се втелясвайте прекалено, четейки американски псевдонаучни сайтове за здравословно хранене :)

Със сигурност ефекта от т.нар. супер храни е силно преувеличен, както и от хранителните добавки. Плацебо ефектът е най-силен тук- хората пият един чай, за който пише че зарежда с енергия и докато са го изпили вече кипят от енергия и даже са превъзбудени :)


Здравейте,
някой има ли наблюдения за магазините за био храни ? С цел реклама на локален магазин ли се правят или действително продават храни по интернет ?

Иначе по темата: Ако беше преди 10-15 години, със сигурност нямаше да има смисъл да си правиш био магазин, още повече онлайн.
Относно конкуренцията- в България няма много био магазини, но пък има много производители, които продават стоката си на дребно и всеки може да отиде да си купи пресни зеленчуци, мед или орехи от тях.
Има си хора в България, които са издигнали здравословния начин на живот в култ и в същото време нямат село или не им се занимава да занимават роднини- те ще ти бъдат клиенти. Най-трудното ще е да успееш да ги докараш в магазина си.

А ти не каза, имаш ли офлайн био магазин?
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: CTAH
От: магазин за био храни

най - лошото е че като влезеш в един магазин за био продукти половината от стоките са всъщност хранителни добавки. не само това. рекламират ги като храни, които освен това са и Супер Храни. Другото нещо което не мога да приема е че хранителните добавки или храни са от гъза на географията и това придава на хората допълнителна важност. Има едно нещо и това е хората да се хранят с храни от региона в който живеят. С нищо няма да им подобри здравето храна която е пресована, стрита на прах от Перу, Мексико, Индия или Сибир. Според мен био храните се доближават до хранителните добавки за културисти ( забранени ). А колкото до храните от селски райони, те даже не са био, защото бабите и дядовците на село хал хабер си нямат от това какво е био и как се гледа. Така че и аз мисля био пазара за голяма спекула.
 
От: магазин за био храни

най - лошото е че като влезеш в един магазин за био продукти половината от стоките са всъщност хранителни добавки. не само това. рекламират ги като храни, които освен това са и Супер Храни. Другото нещо което не мога да приема е че хранителните добавки или храни са от гъза на географията и това придава на хората допълнителна важност. Има едно нещо и това е хората да се хранят с храни от региона в който живеят. С нищо няма да им подобри здравето храна която е пресована, стрита на прах от Перу, Мексико, Индия или Сибир. Според мен био храните се доближават до хранителните добавки за културисти ( забранени ). А колкото до храните от селски райони, те даже не са био, защото бабите и дядовците на село хал хабер си нямат от това какво е био и как се гледа. Така че и аз мисля био пазара за голяма спекула.

Защо искаш да се занимаваш с нещо, в което не вярваш?
 
От: магазин за био храни

най - лошото е че като влезеш в един магазин за био продукти половината от стоките са всъщност хранителни добавки. не само това. рекламират ги като храни, които освен това са и Супер Храни. Другото нещо което не мога да приема е че хранителните добавки или храни са от гъза на географията и това придава на хората допълнителна важност. Има едно нещо и това е хората да се хранят с храни от региона в който живеят. С нищо няма да им подобри здравето храна която е пресована, стрита на прах от Перу, Мексико, Индия или Сибир. Според мен био храните се доближават до хранителните добавки за културисти ( забранени ). А колкото до храните от селски райони, те даже не са био, защото бабите и дядовците на село хал хабер си нямат от това какво е био и как се гледа. Така че и аз мисля био пазара за голяма спекула.

Трябва да погледнете този бизнес в разрез - анатомичен разрез и ще видите следното:

- Храни/Добавки за диабетици
- Храни/Добавки за хора със ставни проблеми
- Храни/Добавки за хоа възстановяващи се от травми
и т н....

Ако не се научите да разрязвате бизнеса с качествен скалпел или лазерен нож - няма да го видите в детайли. Клише е да не разберете, че по Аптекарските складове - ротират доста свободно достъпни за продаване Храни и БИО хранителни хапчета, които не са обвързани с лиценз и т н.... просто вие не ги знаете.

Бебешките храни пък въобще да не ги намесвам в БИО храните, но и те имат в себе си огромна индустрия и са по-качествени от доста други храни.

БИО мед и продукти произведени от Пчелите и продукти/храни, които са извлечени от разни там корени и ала бала - есенции - сокове и разни готини билкови буламачи пък въобще няма и да ги докосвам в тая тема.

Всичко е бизнес, но като почнте да правите дребнави сметки и не сте агресивни - други теглят кредити и ви изпреварват.........
 

Горе