мога ли да печеля по нещо като съм непълнолетен

От: Re: мога ли да печеля по нещо като съм непълнолетен

Някой ще може ли да ми каже как да си изкарам пари , като съм на 14? Трябват ми спешно :)

Начин 1:

Почваш да четеш какво е Копирайтинг... Теглиш Advego - новата версия. Хваща муза - пишеш 5 статии. Пускаш ги за продажба тук. Преди това обаче се раздели с 2-3 написани статии БЕЗПЛАТНО. Дай ги като ревю, за да видят потребителите уменията ти и след това пускаш за продажба.

Вземаш IBAN на родителите ти от сметката - НО с тяхно знание. Искаш първо парите, тогава пращаш статиите. Това е.

Вариант 2 - теглиш фотошоп ЦС5, теглиш 50 шрифта, прочиташ няколко урока, експериментираш 1-2 седмици и правиш лога. Правиш си един блог в блогспот.ком и там качваш логата. Ако имаш талант ще си вървежен.

Ако ти трябват спешно пари предложи да направиш лога на половин цена - подбий цената и ще получиш сигурно 2-3 поръчки, обаче ако искаш да се развиваш и печелиш в дългосрочен план, не подбивай цени, щото никой няма да ти поръча. Най-много 2-3 поръчки и това е.

Вариант 3 - изтегли си Nulled версия на phpmelody, инсталирай на безплатен хост, с безплатен домейн и почвай да качваш по 300 клипа на ден (особено от ютуб става за половин-един час). Накарай мама или тати да се регистрира в етаргет и пльосни рекламите.

Действай всеки ден. Спами по фейса, в гугъл +, свежото и т.н. И пиши зарибяващи заглавия. Гугъл няма да смогне да те индексира.

Само за месец-два ще качиш посещенията може би до 20 000 месечно, което не е малко... може да се пробваш да продаваш и директна реклама.

Начините са много, обаче не си чел. :)

Отдели 2 дена, изчети форума и си избери това, което ти се отдава.

Аз ти споделих 3 метода като третия е най-трудоемък и доста незаконен (от гледна точка на авторски права с клиповете), но с който и от трите да се захванеш (или пък с друг) - все се иска четене. Иначе няма да стане. Най-лесен е първия със статиите според мен.

Обаче трябва да се докажеш. :wink:
 
  • Like
Реакции: Rock
От: мога ли да печеля по нещо като съм непълнолетен

На 14 години е трудно, защото все още няма кой знае колко поглед върху живота, не се обиждай. (някои и на 50 гд нямат)

Fifi добре му даде идеи, но смятам, че не са му по-възможностите. 14 години е 8-ми клас, мисля, за статии не мисля, че ще се справи все още.

За видео системата, там е прекалено сложно за него, той още не знае и началните стъпки за изграждането на сайт, фейсбук спама и т.н.

Фотошоп доста време ще му отнеме за да се ошлайфа за да му се купуват нещата, ако въобще му се отдава това нещо.

Така, че на 14 години си живей детството, пък като станеш на 17-18 тогава може да почнеш да залягаш над четивата и да опитваш :)

Все пак за да не изглеждам толкоз черноглед, ти предлагам да се опиташ да си направиш първият сайт на безплатна плафторма.

Wordpress.com е сайта, порови се сам и направи едно сайтче.
 
От: мога ли да печеля по нещо като съм непълнолетен

И кой ще ги чете тея статии на 14 годишно дете? 10 годишните ?

Тук е първата грешка. Спомена си годините, но все пак може да пише грамотно и добре, то поне като не му блика акъла да съотворява, то поне може да хване една статия и да я пренапише.

Но пак казвам трябва ЧЕТЕНЕ. Повечето пропускат тази "подробност".
 
От: мога ли да печеля по нещо като съм непълнолетен

fifi, не мога да ти дам пак репутация. Sorry. Към останалите - в зависимост от темата - има кой да ги чете. Да не би сегашните копирайтъри, които пишат статии да са наясно с 50 ниши? Прави се research и после се описва наученото и прочетеното - не е никак сложно.
 
От: мога ли да печеля по нещо като съм непълнолетен

14 години е 8-ми клас, мисля, за статии не мисля, че ще се справи все още.

Аз на тези години блог в блогспот си направих.

За видео системата, там е прекалено сложно за него, той още не знае и началните стъпки за изграждането на сайт, фейсбук спама и т.н.

В 9-10 клас инсталирах торент тракери и форум системи...

Фотошоп доста време ще му отнеме за да се ошлайфа за да му се купуват нещата, ако въобще му се отдава това нещо.

Мда изкелефенчен е тоя фотошоп,но пък има алтернативни програми, чрез които пак може да се направи много добро .png лого - стига да ти "сака" въображението.

--------

Значи извода е следния - ако съотношението КАФЕТА:МЪЧЕНЕ ДА ИЗКАРА ПАРИ ОНЛАЙН е 5:1 - просто няма шанс да спечели и една стотинка онлайн! Обаче, ако е обратно - виж тогава шанса е фифти процента. :clap:
 
От: мога ли да печеля по нещо като съм непълнолетен

fifi, не казвам, че не е невъзможно, просто че доста трудно, но ако човека е амбициран да се учи, неимоверно ще има успех.

Все пак на 17 години, един хакер беше разбил цяла банкова система в края на 90-те, така че - да може да стане всичко :)
 
От: мога ли да печеля по нещо като съм непълнолетен

fifi, не казвам, че не е невъзможно, просто че доста трудно, но ако човека е амбициран да се учи, неимоверно ще има успех.

Все пак на 17 години, един хакер беше разбил цяла банкова система в края на 90-те, така че - да може да стане всичко :)

Да, прав си. Много трудно, много четене. :)
 
От: мога ли да печеля по нещо като съм непълнолетен

Предлагам нещо,което струва много(както сами ще се убедите) -Google Page One In 30 Days,$700 Day With CPA,WP FB PHANTOM,Fast WSO Cash,Offline Cash Cow(+4videota),911 Money Method(+videos),Marketing in the Age of Google,The Automated Viral Commissions и много други-всичко по 1$ пейпал или пайза.Добавям бонус видео(субтитрите на български),което не е качвано в ютуба,а съм закупил за 7$+My Amazon Secret(със супер много подробни обяснения).Който поръча две неща-получава и Science-of-Getting-Rich
пишете ми лично съобщение при интерес!
 
Последно редактирано:
От: мога ли да печеля по нещо като съм непълнолетен

с това предлагане в хиляда теми освен да се осветиш в червено друго може би няма да намериш в този форум
 
От: мога ли да печеля по нещо като съм непълнолетен

съжалявам,но първо не можах да отворя нова тема:roll:
 
От: мога ли да печеля по нещо като съм непълнолетен

съжалявам,но първо не можах да отворя нова тема:roll:

те затова ти написаха да прочетеш и ще разбереш кога, къде и как ще можеш да пишеш теми
 
От: мога ли да печеля по нещо като съм непълнолетен

Предлагам нещо,което струва много(както сами ще се убедите) -Google Page One In 30 Days,$700 Day With CPA,WP FB PHANTOM,Fast WSO Cash,Offline Cash Cow(+4videota),911 Money Method(+videos),Marketing in the Age of Google,The Automated Viral Commissions и много други-всичко по 1$ пейпал или пайза.Добавям бонус видео(субтитрите на български),което не е качвано в ютуба,а съм закупил за 7$+My Amazon Secret(със супер много подробни обяснения).Който поръча две неща-получава и Science-of-Getting-Rich
пишете ми лично съобщение при интерес!

По една бира за всеки, който е успял да прочете това нещо От-До!
 
Re: От: мога ли да печеля по нещо като съм непълнолетен

И кой ще ги чете тея статии на 14 годишно дете? 10 годишните ?

Айде недей така. Такова свито мислене, някак не ми се връзва с цялостната идея на форума и на хората в него. Погледни това и тогава говори за възраст :)

[video=youtube;HxQOYn5kKV8]http://www.youtube.com/watch?v=HxQOYn5kKV8[/video]

Добавка: Може да прегледаш и тази статия http://www.retireat21.com/blog/top-20-young-internet-entrepreneurs-under-21

И това http://www.businessinsider.com/25-kid-millionaires-all-share-these-7-atrributes-2010-11?op=1
 
От: мога ли да печеля по нещо като съм непълнолетен

Казал си, че с програмирането не ти върви и разбираш от английски. В този момент лично мой съвет остави парите на втори план и търси знания и опит. Научи програмирането, това е нещо, което ще ти помогне много и сега, и в бъдеще.
Как? Използвай сайтовете за онлайн курсове. Особено много препоръчвам:
https://www.coursera.org/course/interactivepython - Python е уникален програмен език, който препоръчвам за първи език. Има търсене, заплатата за Senior Python програмист е доста добра. Курса стартира на 17ти. Това е курс за разработка на игри с Python.
https://www.edx.org/course/uc-berkeley/cs-169-1x/software-service/993 - Друг курс, който е стартирал на 2 Юли, който използва Rails езика, който също е доста препоръчвам и се използва за всякакви уеб приложения, ако не се лъжа и Twitter са на него.
http://cs76.tv/2011/spring/ - Курс на Harvard, който е за HTML5, Android и iOS програмиране, т.е мобилни приложения. Тази ниша е ужасно "hot" в момента, като определено, човек който предлага изработката на мобилни приложения на достъпна цена би избило рибата в Предприемач. Курса е достъпен винаги
https://www.edx.org/course/mit/6-00x/introduction-computer-science/586 - друг много качествен курс за Python, по-основна информация за езика и е повече ориентиран към работа с много данни.Курса ще ти помогне да изкараш няколко 6тици по математика :)
http://www.youtube.com/playlist?list=PLxxA5z-8B2xk4szCgFmgonNcCboyNneMD - Django Уроци, която е framework (т.е основа за сайт/приложение), която ти да надградиш да се получи сайта, който желаеш. Езика е Python. Мисля, че този framework ще става все по-популярен в България.

Това е според мен. По-добре се фокусирай върху знания, които да ти помогнат в дългосрочен план. HTML 5 и CSS не са толкова трудни за научаване, особено ако ползваш BootStrap, колкото да има някакъв дизайн. ИЗбери си език, който искаш да научиш, можеш да ни питаш за приятни уроци, научи основата, прави по някое малко приложение всяка седмица и след няколко месеца ще имаш опит и портфолио от малки приложения, които можеш да покажеш на заинтересованите клиенти.

P.S. https://news.ycombinator.com/item?id=6153368 - "What Would you tell to your 16-year-old self". Струва си да се изчете.
 
От: мога ли да печеля по нещо като съм непълнолетен

Здравейте, прочетох тази тема, но не намерих отговор на някои неща.

Казвам се Михаил, на 16 години съм и уча във френската гимназия. От доста време се интересувам как мога да изкарвам пари от интернет. Знам почти перфектен английски, имам сертификат, и френски на ниво B1. Не разбирам от програмиране, но може нещо да понауча, защото сега в десети клас ще го учим.

Интересувам се с какво мога да започна да изкарвам някаки пари, не говоря за много, но все пак някакви. И бих искал да знам как ще ми се плаща като съм непълнолетен. Имам дебитна карта Visa и Visa Electron от ДСК Тийн, но не мога да ги регистрирам в PayPal, защото не дават на под 18... Ако може нещо да ми препоръчате, ще съм ви много благодарен.
 
От: мога ли да печеля по нещо като съм непълнолетен

Здравейте, прочетох тази тема, но не намерих отговор на някои неща.

Казвам се Михаил, на 16 години съм и уча във френската гимназия. От доста време се интересувам как мога да изкарвам пари от интернет. Знам почти перфектен английски, имам сертификат, и френски на ниво B1. Не разбирам от програмиране, но може нещо да понауча, защото сега в десети клас ще го учим.

Интересувам се с какво мога да започна да изкарвам някаки пари, не говоря за много, но все пак някакви. И бих искал да знам как ще ми се плаща като съм непълнолетен. Имам дебитна карта Visa и Visa Electron от ДСК Тийн, но не мога да ги регистрирам в PayPal, защото не дават на под 18... Ако може нещо да ми препоръчате, ще съм ви много благодарен.

Отдели си 20-30лв, научи се как се парви блог на WP, направи си един и започни да пишеш за нещо, което ти харесва и обичаш.
 
От: мога ли да печеля по нещо като съм непълнолетен

Отдели си 20-30лв, научи се как се парви блог на WP, направи си един и започни да пишеш за нещо, което ти харесва и обичаш.

А защо да отделям 20-30 лв, как ще мога да го направя популярен и как и колко ще ми се заплаща?
 
От: мога ли да печеля по нещо като съм непълнолетен

20-30лв ти трябват за домейн и хостинг. Популярен ще стане след известно време, от самосебе си, ако пишеш наистина за това, което ти харесва. Колко ще ти се заплаща е много относително и за момента не трябва да мислиш за това.
 
От: мога ли да печеля по нещо като съм непълнолетен

Интернет печалбата не е за хора, които искат да изкарат 15-20лв за днес. Ако това ти е целта, в момента се търсят хора за цепене на дърва - може да попиташ някой комшия. Печалбата от интернет е за хора, които искат да инвестират най-вече време, а след това и средства. Тези хора разбира се трябва да имат сериозен опит и знания, които не се учат за ден-два.
 

Горе