най-гадния ден в живота ви?

От: От: От: От: От: най-гадния ден в живота ви?

Има обаче още нещо, колкото повече имаш, толкова ти е по трудно да го загубиш. Да разбирам че сега катериш стъпалата нагоре и ти е интересно и напрегнато, стараеш се учиш и с всяко стъпало, колкото повече придобиваш, толкова повече имаш да губиш и все по малко неща започват да те радват, защото знаеш че и те са тленни също като теб.
И пак, за колмо време мислиш че ще остане следа?

Фак... напомнете ми да си почерпя дилъра некст уик
Не разбрах как така виждаш личното удовлетворение само в трупането на тленни неща (т.е. да придобиваш материални неща, които можеш да загубиш)?
В този живот смисъл в трупането заради самото трупане няма. Когато работиш нещо, трябва да се наслаждаваш на плодовете на труда си. Когато умира човек си спомня точно тези щастливи моменти, когато е преживял, постигнал, разбрал, забавлявал се с това или онова и ако тези моменти са достатъчно, той си отива от този свят щастлив.
 
От: най-гадния ден в живота ви?

Не съм ученик в трети клас а семеен човек на 32 години и очаквам дъщеря която трябва да се роди след седмица,и в този живот съм научил че живота е борба.Един низ от лоши и хубави моменти,и ако си позитивно настроен и не се предаваш един ден ще преуспееш.А хора като теб са хора комплексари . Точно затова тази държава е на това положение заради хора като теб , защото ти не се опиташ да подкрепяш хората и да споделяш тяхната мъка , да им вдъхнеш кураж.А се правиш на компетентен кой цитат от кой клас е.Жив и здрав да си , но запомни омразата поражда омраза.Бъди позитивен а не да даваш оценки на това какво споделят хората.
Колега, сега ме караш да вадя от мазата мое съчинение от 3ти клас да ти покажа че съм писал същите клишета, че даже и по-оригинални. Жива и здрава да е дъщеря ти и ти покрай нея. Никаква омраза няма в коментара ми, грешно си ме разбрал.
 
От: най-гадния ден в живота ви?

Най-гадният ден в моя живот бе, когато на 18 години останах кръгъл сирак.

Намерих си работа, смених няколко дори, но нямам ден без трудов стаж..
Записах , учих и завърших (+ магистратура дори) задочно през цялото време..
Срещнах прекрасна жена, с която живея в момента..
Остава да се решим и на деца :)

Животът понякога е отвратителен, но за да продължи успешно, вие сами трябва да го желаете!
 
От: От: най-гадния ден в живота ви?

Колега, сега ме караш да вадя от мазата мое съчинение от 3ти клас да ти покажа че съм писал същите клишета, че даже и по-оригинални. Жива и здрава да е дъщеря ти и ти покрай нея. Никаква омраза няма в коментара ми, грешно си ме разбрал.
Не знаех че във форума имаме вундеркинд
 
От: От: От: От: От: От: най-гадния ден в живота ви?

Не разбрах как така виждаш личното удовлетворение само в трупането на тленни неща (т.е. да придобиваш материални неща, които можеш да загубиш)?
В този живот смисъл в трупането заради самото трупане няма. Когато работиш нещо, трябва да се наслаждаваш на плодовете на труда си. Когато умира човек си спомня точно тези щастливи моменти, когато е преживял, постигнал, разбрал, забавлявал се с това или онова и ако тези моменти са достатъчно, той си отива от този свят щастлив.

Не разбирам добре това което ми казваш.
Имаш в предвид че не е важно за къде пътуваш а дали ти е кеф по пътя?
И аз искам по този начин да мисля, но нещо не ми се връзва. Не се получава, защото всъщност като се замисля вече съм стигнал края на пътуването ми но не съм доволен значи нещо не е както трябва или нещо се губи по пътя. явно резултата е повече от задоволителен, но това не ми помага за да изпитам пълно щастие явно още нещо липсва Ако говоря метафорично, един вид точно това е целта на новото ми пътуване - да намеря какво ми липсва.

съжалявам за грозното Ми писане, но се опитам да свикна на новия си смартфон. По-точно го уча да пише вместо мен, но нещо не се получава много добре. Засега:)
 
От: От: От: От: От: От: От: най-гадния ден в живота ви?

но се опитам да свикна на новия си смартфон. По-точно го уча да пише вместо мен, но нещо не се получава много добре. Засега:)

Това, че го наричат смартфон, не означава, че е нещо повече от фон.

20110218_0008.jpg


А за другото - нагласата преди пътуване е различна. Затова обикновено еднакви пътувания се оценяват различно.
И още едно А. Често е по-важно да пътуваш, отколкото накъде пътуваш. И какво преживяваш по пътя.
 

Горе