начисляване на такси в банка и изненада след години ?

с доста банки е така в интерес на истината и в инвестора и се наложи един чужденец да заключи че Начисляването на такси за управление по сметки с нулево салдо е принзнак за ниска корпоративна култура. (наште банки се изложиха и пред чужденците) Особено като сметката е уж с неснижаем остатък.... който като го достигне трябва да бъде закрита

амоун и аз съм същия с банките не съм отишъл там да им се моля плащам си и искам да получа само веднъж ме караха да пиша молба и с големи букви им написах ЗАЯВЛЕНИЕ и "заявявам че искам да получа" - мърлячи кучаката във фронт офиса смърдя смърдя но накрая го прие и изпълни услугата...
 
От: начисляване на такси в банка и изненада след години ?

Виж сега, разбирам, че като (бивш?) служител в банка приемаш тия неща лично, ама ако имаш нещо да казваш - давай с реални аргументи. Това тука са напълно нормални неща като за една банка, затова казвам, че са боклуци. И това даже е малко - пусни едно търсене за Транскард и виж там за какво става въпрос. Да видим тогава кой от нас чете фантастика :)
Не съм бивш служител, а настоящ. Предпочитам да виждам нещата отвътре, а не да чета глупости в нета. Ако хората четяха договори, общи условия към тях и тарифи, нямаше да си въобразяват, че всеки цели да ги измами. Пример: На Амаун, ако му дадеш да прочете договор, той ще го скъса. :)
Банките са едни от институциите в тази държава, на които най-много може да се довери човек.
 
От: начисляване на такси в банка и изненада след години ?

А тия от Euroline какви са мизерници. Баща ми преди години си беше взел нещо на изплащане от тях и се оказа че за 3 години не са намалели дълговете и си стоят все на 1000 лева. Минималната вноска била 60 лева и обяснили на баща ми че трябва да внася всеки месец по 60 лева, а не са му казали че така плаща само лихвата и 1000 лева си седят.
 
От: Re: начисляване на такси в банка и изненада след години ?

амоун и аз съм същия с банките не съм отишъл там да им се моля плащам си и искам да получа само веднъж ме караха да пиша молба и с големи букви им написах ЗАЯВЛЕНИЕ и "заявявам че искам да получа" - мърлячи кучаката във фронт офиса смърдя смърдя но накрая го прие и изпълни услугата...

Хе хе ... аз ако бях на гишето, щях да изляза в обедна почивка, точно преди да подадеш "заявлението". :)
 
От: начисляване на такси в банка и изненада след години ?

Аз имах преди на SG една дебитна карта която я бях забравил, че съществува и ми пратиха писмо да отида да я подновя. Отидох ама да я закрия и ми казаха, че съм дължал такса за обслужване, парите от картата си ги бяха дръпнали за част от таксата и отделно ме накараха да платя още 20 или 30лв. беше не помня за таксата за последната година.

И един случай имах миналата година по вина на ламята, която си пазарувала с кредитната карта и забравила да каже (аз писма не чета обикновено) ми бяха натръшкали едни лихви, направо се озъбих като отидох да плащам. :shock: От тогава на лами кредитни карти -йок. :)
 
От: начисляване на такси в банка и изненада след години ?

Педерунгели са в този бизнес. Но това не е най-лощото. Най-лошото е, че са го набутали с малък шрифт някъде в договора, щото да не им спукат трътките от съдене.

И по-големи содомии ще има и има...когато хората са закъсали са най-уязвими и естествено, изродите се възползват от това. НО пак стигаме до клишето - всичко се връща. ;)
 
От: начисляване на такси в банка и изненада след години ?

А тия от Euroline какви са мизерници. Баща ми преди години си беше взел нещо на изплащане от тях и се оказа че за 3 години не са намалели дълговете и си стоят все на 1000 лева. Минималната вноска била 60 лева и обяснили на баща ми че трябва да внася всеки месец по 60 лева, а не са му казали че така плаща само лихвата и 1000 лева си седят.

Те са направо мошеници!:) Един авер го бяха вързали по същата схема, взел си телефон от германос на изплащане с Euroline. Взел един платил два. :DАз затова всичко у кеш плащам на изплащане работи не вземам щото в повечето случаи е - вземаш 1 плащаш 2 (българска примоция).:twisted:
 
Re: От: Re: начисляване на такси в банка и изненада след години ?

Хе хе ... аз ако бях на гишето, щях да изляза в обедна почивка, точно преди да подадеш "заявлението". :)

И после във "ваШТа банка" чудители се що Токуда лапа бизнес клиенти без много да рекламира тези си услги... ми ще ги лапа като им угаждат сещаш се а рекламата е от уста на уста :)... Тези с кредитите са отишли да се молят като нямат претенции къде се молят, пробват се на много места и където им мине номера там (и избират където е най изгодно/евтино от местата на които "номера е минал")... банките по време на кредитната експанзия се бяха поунесли и пренебрегваха другите си клиенти....

Има хора които са отишли да си платят за дадена услуга. Като банката се рекламира с ниски такси за услугата но предлага насреща ниско качество (затруднения за плозване като молби, чакане по опашки, излизане в обедна почивка, и това да не ти попълнят те докумените и само да се подпишеш накрая дори и да си готов да платиш по скъпо за това ) веднага кара тези хора които са отишли там НЕ да се молят а да ПЛАТЯТ за да им се свърши работа да потърсят място с по високо ниво на обслужване въпреки по високите такси... и разправят после на всичките си познати от къде са доволни и ги глезят... краиният резултат че накрая най-масовия клиент ще ви е такъв дето е отишъл да се моли за кредит а не такива дето са отишли да си плщат за услугите които предлага банката въпреки че баката Х има уж най нискте такси за тези услуги... Маината им на ниските такси като качеството насреща е ниско и ти късат нервите и ти губят времето някакви неграмотници ...
 
Последно редактирано от модератор:
От: начисляване на такси в банка и изненада след години ?

Имам два такива случая и то се с ОББ единият е от преди 10 години имах фирмена сметка в която когато спрях да работя през нея имаше около 100 лв след около 2 години отидах да си изтегля парите от нея и се оказа не само че вътре няма пари ами и им дължа още толкова - теглих им майната и поне три години не съм работил с тях не са ме търсили повече.
Вторият случай е от преди 3 месеца отивам да внеса едни пари на касата и касиерката вика по коя от двете сметки и аз се озъбих защото мислех че имам само една казах че искам да я закрия втората и ми казаха че от миналата година отново били въвели такса за обслужване на сметки но не ми искаха пари за закриването.

А относно молбите Амун е прав вече не се подават молби а заявления

Харконе преди време един познат ми каза един лаф - Никой не е застрахован от кофти роднини, но поне може да не се хвали с тях - много е актуално за работата ти в банката, защото нашите така наречени банки са някъква пародия и незнам колко години трябва да минат та да разберат че не сме хванати в гората. Единствената банка която що годе е читава за мен е Прокредит те са на светлинни години от всичики останали банки в БГ
 
От: начисляване на такси в банка и изненада след години ?

Банките не лъжат хората. Хората сами се лъжат от непознаване на продуктите и услугите, които закупуват. Незнанието не е оправдание за загубата на пари. Който е откривал сметки, ще си плаща таксите за обслужване и таксите за операции с тях, независимо колко много не знае, че такива съществуват.
Единствено съм съгласен, че на много места компетентността на самите служители и качеството на услугите е ниско. Така е, като наемат близки и познати, залъгани със семки и бонбони, но това е проблем не само за банките. Във всичките ни институции е така. Аз от 5 години не работя с клиенти, защото това е нископлатена и неблагодарна работа.
Рационалните и умни хора ползват вече интернет банкиране. Глупаците "кибичат" пред гишетата и се жалват, колко много не знаят какви са им таксите.
 
От: начисляване на такси в банка и изненада след години ?

Банките не лъжат хората. Хората сами се лъжат от непознаване на продуктите и услугите, които закупуват.

Ама не е нормално това разбери...
не е само с банките така със всичко околонас е така.
ако неси професионалист в дадена област или нямаш 5 годишна практика - то ПО ЗАКОН ПОДЛЕЖИШ НА ИЗМАМА!!!
Неможе всички да разбираме от всичко
нелепо е всеки да иска да те измами - не разбирате ли че не е приятно да живееш в таква обстановка ...
това все едно се разхождаш гол с намазан с евтин маргарин томи задник леко прегърбен и с вързани отпред ръце...
и спреш ли се да се загледаш някъде и хоп.....

Просто не е нормално всеки да иска да те измами - било то и законно ?
На мен ми е неприятно да ходяпо хотели или скъпи ресторанти - не защото немога да си го позволя а защото ме е чд че е направено за пари и силичи
как искат да те издоят ...
къде отидоха направените с любов и желание хотелчета или кръчмички ?
Яд ме е като вляза в магазин и ония нарочно не са сложили цени на стоките и ли са наслагали така етикетите че се сливат стоките и да с е усетиш чак на касата че си взел нещо което струва двойно повече от етикаета под него - разбирам че трябва да ВНИМАВАМ
АМА ЗАЩО ДА ВНИМАВАМ - АЗ ИСКАМ ДА ОТИДА ТАМ ЗА КЕФ НЕ ДА ВНИМАВАМ ДА НЕ МЕ ИЗЛЪЖАТ И ДА ЧЕТА ЕТИКЕТИ 5 ПЪТИ ПРЕДИ ДА СИ КУПЯ ДВА ДОМАТА!
Затова мразя и на пазар да ходя щото рядко е без панаир
Яд ме е и тук във пазара да ви чета простотиите
ЩОТО ПУСНАЛИ СТЕ ЧЕ ПРОДАВАТЕ НЕЩО - АМА ДАЖЕ И ВАС ВИ Е СРАМ ДА МУ КАЖЕТЕ ЦЕНАТА! или набичили цена дето аз ако я напиша и ням да мога да спя спокойно 1 месец, ама не им пука - ако се фане някой - после се сърдят че съм им споделил мнение.

как може да живееш нормално в система в която трябва да четеш дребните шрифтове при всяко свое действие за да не те преебуцат?

Просто е нереално да си спокоен и нормален човек в подобно общество.

И не са единични случаи а са на всяка крачка.. просто .. мани че пак се разпалих па съм по без гащи още
 
От: начисляване на такси в банка и изненада след години ?

Не можеш да сравняваш банката с магазин. В банката условията са ясно и точно регламентирани. Тарифата е достъпна, както в банковия салон, така и на сайта на банката. Цени на услуги не се крият. Незнанието не е оправдание.
Не е нужно да разбираш от банкова дейност и терминология, Amoun, за да прочетеш една тарифа, общи условия или договор, но пък е по-лесно да си говорим общи приказки и да плюем напосоки, сами намазали се с Томи.
 
От: начисляване на такси в банка и изненада след години ?

не е вярно това ко ги защитаваяш се едно е твоя банката
точно в банките са най- омазани нещата нали им гледам рекламите
лихва от ухо на ухо и не я казват щото да не им се смееш на лихвата
или лихва еди колко си процента
и отдолу като влака срела
урррррррррр блябля бля фиксирана лихеа за първата година... и после земи го поеми...
сега как навириха на идиотите със заеми лихвите
имам един познат 70 000 еврака простака взе преди 2 години уж по 800 на месец
а сега го надупиха с вдигане на лихва на 1250
как може да вдигнат лихвата след като веднъж сте се договорили за нея
аз рабирам че е законно но е нагло безочливо и мародерско сега ай да не си обясняваме...
Аз не ползвам подобни неща и никога не бих ползвал никога през живота си не съм си купил нищо на кредит..
май един телевизор преди 10 години само
ламята си купи тилифончи... и това е

но като гледам измекярските изпълнения и ...
абе ебал съм му майката .. .що си хабя нервака ... а да щото лайняно времето и няма ко да правя ...

абе мани аз му казах на оня да ходи да се жалва и да не им дава пари па ние извратихме темата..
ама така е като има овци ши има и вълна !
 
От: начисляване на такси в банка и изненада след години ?

Чети (осведомявай се) повече. Условията по продуктите не са "пльоснати" в едно изречение на реклама. Реклами гледам само за да се смея.
Ако в договора пише, че банката има право да променя лихвен процент, значи има това право. :wink:
 
От: начисляване на такси в банка и изненада след години ?

Просто не е нормално всеки да иска да те измами - било то и законно ?
е ти ся направо им изяде хляба на измамниците...

Яд ме е като вляза в магазин и ония нарочно не са сложили цени на стоките и ли са наслагали така етикетите че се сливат стоките и да с е усетиш чак на касата че си взел нещо което струва двойно повече от етикета под него
е па що бе, земляк? аз така си купих пералня в ТехноМаркет - само че всичко беше наопаки - бяха сложили на пералня за 800 лева (с пробит талашит отгоре) отстъпка 200 лева, ама объркали моделите на пералните, та сложили на съседната трошка цената на моята (излизаше че е без отстъпка), а моята я цанили 400 лева! и мениджърчето дори си спомням как се вайкаше: "ба мааму, ко става днеска, спуках се от работа - безплатно да ги давахме - нямаше да купуват толкова!" колко беше прав само :)

та по повод лекарството от твоята депресия - нали знаеш кво е казал поета за българина:
"натиснеш ли го - дупе дава,
отпуснеш ли го - дупе иска!"

няма сса даваш на пидарасите, земляк! искай и ти дупе!
 
От: От: начисляване на такси в банка и изненада след години ?

Чети (осведомявай се) повече. Условията по продуктите не са "пльоснати" в едно изречение на реклама. Реклами гледам само за да се смея.
Ако в договора пише, че банката има право да променя лихвен процент, значи има това право. :wink:

Мисля че нещо не се разбираме ?
ЗАЩО ТРЯБВА ДА ЧЕТА И ДА ТЪРСЯ ИЗМАМАТА ?
ВМЕСТО ЛЮБЕЗНА ЦИЦОРЕСТА СЛУЖИТЕЛКА ДА МИ ОБЯСНИ С ПРОСТИ ДУМИ
НЕДЕЙ ПОЛЗВА ТОВ АПОЛЗВАЙ ТОВА ТУКА ЩЕ СТАНЕ ЕДИ КАКВО СИ А ТУК НЕ
ТОВА Е ИЗГОДНО ЗА ТЕБ?
ЗАЩОТРЯБВА ДА ЧЕТА И ДА ТЪРСЯ ДАЛИ ИМА ИЗМАМА?

а това за дупетата е верно дева и наистина е така .. виж сеа като отпуснаха 1 милиард китайци и почнаха и те да вирят пишки .. сег аи африканците ако им дадат хляб .. ще почнат да искат и сириние и лютеница? после и интернет и коли и самолети и ще искати те бели дупета да пляскат
 
От: От: начисляване на такси в банка и изненада след години ?

Мисля че нещо не се разбираме ?
ЗАЩО ТРЯБВА ДА ЧЕТА И ДА ТЪРСЯ ИЗМАМАТА ?
ВМЕСТО ЛЮБЕЗНА ЦИЦОРЕСТА СЛУЖИТЕЛКА ДА МИ ОБЯСНИ С ПРОСТИ ДУМИ
НЕДЕЙ ПОЛЗВА ТОВ АПОЛЗВАЙ ТОВА ТУКА ЩЕ СТАНЕ ЕДИ КАКВО СИ А ТУК НЕ
ТОВА Е ИЗГОДНО ЗА ТЕБ?
ЗАЩОТРЯБВА ДА ЧЕТА И ДА ТЪРСЯ ДАЛИ ИМА ИЗМАМА?
Трябва да четеш, защото подписваш. Служителката на гишето може да ти каже много неверни неща от незнание и некомпетентност, но докажи след месеци, че ги е казала. Измама от страна на банката не е нужно да търсиш, защото няма.
 
От: начисляване на такси в банка и изненада след години ?

Е как да няма при положение че банката е измислила тези пакети бре да не ги мислила оная некомпетентната на 500 лева заплата?

тостана чат тука дева нема да да пиша повече щото ти викаш на черното бяло сега и то не щото така мислиш а просто за да си опозиция...
мен не ме касаят тея работи аз не съм просто агне и никога не бих си отворил дори сметка с депозит 100 лева без да знам и най-малката подробност яд ме е че
живея в подобно общество мамка му и демокрация аз...
 
От: начисляване на такси в банка и изненада след години ?

Колкото и да плюеш по банките, без тях не можеш. За пакети не съм чувал. Поне ние не ги предлагаме.
Абе ти да не получаваш и изпращаш пари само в пакети? :p
 
От: начисляване на такси в банка и изненада след години ?

Като казахте за банките как мамят най ме кефят новите примоции. С разпечатката ми бяха пратили някаква брошурка изтегли €10 000 при 10,40% лихва, не знам защо ама на мен ми звучи като надупи се с 20 000лв. при 21% лихва. :DКак баламосват хората само. Да ме поправят по-компетентните ако бъркам нещо в изводите.:)
 

Горе