палиш ли, палиш ли дядо попе? :D

testkiwi

Well-Known Member
На кой днес акумулатора му сдаде Багажа или не запали? :D
аз изгорях и си взех нов :D голям студ :(
 
От: палиш ли, палиш ли дядо попе? :D

Помислих, че става въпрос за друг акумулатор - този, който, като спре веднъж да пали, не можеш да го смениш с нов. Сигурен ли се, че не става въпрос за него? :mrgreen:
 
От: палиш ли, палиш ли дядо попе? :D

Помислих, че става въпрос за друг акумулатор - този, който, като спре веднъж да пали, не можеш да го смениш с нов. Сигурен ли се, че не става въпрос за него? :mrgreen:

Не е проблем, когато за първи път не "запалиш" за втори път. Проблем е когато за втори път не "запалваш" за първия.
 
От: палиш ли, палиш ли дядо попе? :D

тези където сте на работа от рано, какво правите? :oops:
 
От: палиш ли, палиш ли дядо попе? :D

тези където сте на работа от рано, какво правите? :oops:

Метрото :twisted:

Вечер ако се маха може и да няма проблеми, но си е занимавка :twisted:
 
От: палиш ли, палиш ли дядо попе? :D

Не ода на работа и върва пеш.
Забавно е.
Все още не съм се изплющял на леда.
 
От: палиш ли, палиш ли дядо попе? :D

Аз пратих мъжа ми да ми пали колата тая сутрин :D Понеже неговата стои в гаража, а моята навън, при проблемни ситуации го изтрелвам 10 минути по-рано да ми я запали и да ми почисти стъклата от лед. За сега споразумението функционира. И пак за сега - "паля" без проблем! :|
 
От: палиш ли, палиш ли дядо попе? :D

мойто дизел, ама още не съм излязъл... след час ще видим
 
От: палиш ли, палиш ли дядо попе? :D

Язе сега ходих да видя шъ ли запали - нема проблем, бензин е де ше ходи, че нема да запали ама термометъра на колата ми вика, че било -14. Баси студа!
 
не сипватели зимен дизел или добавка за дизела да слагате?

Аз съм с Exide Premium, на един месец... от половин оборот пали.... Иначе кола ме е оставяла само веднъж за много години стаж и то преди месец и то щото послушах бащата (дето от всичко пести) колата дойде с джамбазки акумулатор и джамбазина ми вика май не е добре да си знаеш... (те рядко казват такива неща обикновено всичко е на 6) и бащата вика това е хубав акумулатор едно време с такива са карали на дизелите много амперчасове за "малък двигател".... за бензин ще е без проблеми да не се набутвам...

Декември на -3 тръгвам паля и нали не бях свикнал с колата леко я попизпуснах на първия светофар и от там няма никой не може да превърти стаертера само цъка (срам) с бутане се измъкнах и звънях да идват да ми дават токове ... след което отидох и си купих нов.... а бащата за да ми докаже че не съм бил прав, ми каза да му занеса моя стар щял кара с него... което ме подсеща да му звънна да го питам пали ли :D

ПП Защо не ме оставя акумулатор - някога в МЕИто мисля ми го набиха в галвата, че един акумулатор ако се кара под 10 километра на ден (като се кара) след месец може и да е за зареждане вече и понеже не карам дълго всеки ден и не вися много в задръствания (което компесинра малките разстояния каране) излизам да се возя с колата... и нямам проблеми
 
От: палиш ли, палиш ли дядо попе? :D

да не са му хакнали 5% бензинец в тоя дизел че така да пали...
 
От: палиш ли, палиш ли дядо попе? :D

Гаражният дизелак пали без проблем.
Другото дизел има разни присадки ама хем е хвърлено на студа, хем акумулатора му е за смяна. То си рече 'тц' още вчера сутринта
 
От: палиш ли, палиш ли дядо попе? :D

Моя акумулатор си е доре, обаче за това олио дето го лагат в горивото ми замръзна нафтата и ще запали като се стопли.

Охх и при нас стана така. Какви са тия боклуци дето се слагат в горивата, че и луди пари искат :evil:
 
@AMOUNкъм мен ли е въпроса аз съм с бензинова кола.... имах на предвид че бащата каза че е карал 1.6 дизел (стар малък немски дизел :)) с 60 амперчаса 560 ампера стартов ток... за 1.6 бензин нямало да има проблеми дори и да е стар... (е видях как е)

(да не си помисли някои че ми е слаба колата мога да да накажа доста 2ки бензин от 150 коня+, даже си мисля да се пробвам на няколко 2.3 от по 170 но да стане лято) на хартия трябва да стане :)
 
От: палиш ли, палиш ли дядо попе? :D

Пали пали .. въпреки че акумулатора е "кмиии кмиии кмииии " :Д поне само половин оборот и требва на баба яга ... хахах
а най интересното беше като се отвори темостата ... взе да подскача температурата .. както и оборотите .. викам са кко стана ... ама като се омешата +93 с - 15 става интересно :D

Иначе как се прибих на леда .. улицата е страшна едни коловози не моеш да изнесех колата от тях да паркираш ... викам ко стана нали съм 4х2+2 само дето гумите са леко летни :D

Слезнах да видим ко да правя .. ай по очи на земята ... то не мога да се зацепа прав да ходя ... колата ще изкарам от коловоза .. а бре ... само слънце ще ни оправи положението :D
 
От: палиш ли, палиш ли дядо попе? :D

Радвайте се на студа...

народа си виси в къщи и клика по реклами от скука...
на лято ще се молите за същия трафик ама нема:)
 

Горе