пари за черни дни...

От: пари за черни дни...

Може да си прав, че е китайска - не съм сигурен все пак, но за 18 паунда съм доволен от покупката.

Има много подобни картини, не само в Ибей, он и по пазари и антикварни магазини, моята беше обявена на цена 50 паунда и накрая е взех за 18 от един арабин.

Малката е по-скъпа имам приятелка която работи в галерия и каза, че е хубава картина с не много висока стойност, но е около 80-90 годишна и може да се търси някакъв профит.
 
От: пари за черни дни...

По принцип на такава ниска цена няма как да е нещо свестно. Отдавна е минало времето когато великите художници са били бедни .
В днешно време добър и беден художник няма.
При развитието на интернет вече няма начин някой да е добър и да остане беден и в неизвестност.
Така че няма как да се продават добри оригинали на цената на рамката.

А китайчетата могат да ги пускат на 20$ защото те ги правят "оригиналите" като във фабрика.
В една голяма фабрика-ателие едни са специалисти по рисуване на небе, друг в дървета, трети в сгради, четвърти в хора и т.н.
Търговеца задава изображението разпечатано на хартия и стотици малки ръчички почват изпълнението на десетки еднакви "оригинали" едновременно.
И така излизат милиони подобни картини с прилично качество, но все пак с нулева стойност.
 
От: пари за черни дни...

това с банката е пълна простотия има 1 сайт моитепари и там има калкулатор за лихвите на всички банки при депозит за 3 , 6 ,12 и т.н месечен период . Та на 10 000лв. за 12 месеца депозит най-високата лихва я даваше мисля че Токуда и то 6.00% което е 600 лв. на година . А същите тези скапаняци и другите де с твоите 10 000лв. печелят лихви от техни кредитоискатели по 2000 лв . на година . Така ,че мен ако питаш насочи тези пари в продажба . Купи 1 тон ябълки по 10 ст. , излъскай ги и ги продай по 20 ст. :)
Успех
 
  • Like
Реакции: dnc
От: пари за черни дни...

Най-добрата ти инвестиция за тези пари е образование и обучение. Вкл. финансово образование, за да разбереш по-добре защо (както казаха вече колегите в темата) няма да получиш реална доходност от влог в която и да е банка.
Мога да ти говоря още много, но самият въпрос е твърде общ, а да разтягаме локуми няма смисъл. Изясни си най-напред къде се намираш, един вид (началната ти точка), оцени правилно с какво разполагаш, реши по-конкретно къде искаш да стигнеш (и не го брой като номинална сума, както направи в началния си въпрос в темата) и си направи, ако трябва с помощ, план за това как да стигнеш от едното положение до другото. Никое готово решение - а банковите депозити са точно такива - няма автоматично да те придвижи.
 
Re: От: пари за черни дни...

Най-добрата ти инвестиция за тези пари е образование и обучение.....

Мани, живота е гаден, инвестираш в учене и развитие и утре те помете някой камаз... язък че си потрошил парите :)
 
От: пари за черни дни...

Мани, живота е гаден, инвестираш в учене и развитие и утре те помете някой камаз... язък че си потрошил парите

Най-добра инвестиция е в спомени! Яжте, пийте и ...!
 
Re: От: пари за черни дни...

Виж файлът 9738Виж файлът 9739Виж файлът 9740

Ако има интересуващи се от картини ( не модерно изкуство ) и принтове може да си направим отделна тема, ще е интересно...

Тези са последните две които си купих.

Привет, имам голям интерес да принтирам и да продавам големи картини интересни :)
Както и да си взема за мен няколко грамадански поне 2-3 метра
 
От: Re: От: пари за черни дни...

Мани, живота е гаден, инвестираш в учене и развитие и утре те помете някой камаз... язък че си потрошил парите :)

Бе може да караш и Камаз-а, ама да те помете метеорит... в тоя свят все има някакви фактори тип "непредвидим риск".
 
От: пари за черни дни...

Инвестиция в изкуство и картини не е зле, но трябва да разбираш от тези работи иначе е смешно
 
От: пари за черни дни...

А някой може ли да каже коя е банката с най-добра лихва за фирми ?
 
От: пари за черни дни...

В една банка бях свидетел на следното (няма да кажа коя е банката) - клиент на банката изтегли пари от лична банкова сметка (с добра лихва) на каса и след това пак на каса ги внесе във фирмената сметка. Познайте защо. Подсказка: за физически лица банките дават по-добра лихва.
 
От: пари за черни дни...

В една банка бях свидетел на следното (няма да кажа коя е банката) - клиент на банката изтегли пари от лична банкова сметка (с добра лихва) на каса и след това пак на каса ги внесе във фирмената сметка. Познайте защо. Подсказка: за физически лица банките дават по-добра лихва.

Така е няма спор но просто аз не мога да ги тегля от Фирмената трябва да седят там но поне нещо да взимам от тях.
 

Горе