пари от интернет - спешно

Дискусията в 'My Journey' стартирана от иванина йовчева, Ян 16, 2017.

1. Jhin

Jhin Member

Рег.:
    Дек 23, 2016
    Съобщения:
    87
    Харесвания:
    14
    Точки:
    8
    Такива ги репотвам веднага във фейса... Като събере достатъчно репорти и банват страницата, която ги споделя. Това не работи!

2. razdumka

razdumka Active Member

Рег.:
    Ян 15, 2017
    Съобщения:
    355
    Харесвания:
    96
    Точки:
    28
    @иванина йовчева, притеснява ме това "Спешно!" в заглавието на темата ти. Не може да се изкарват спешно пари в Интернет. Със сигурност, обаче, има място за твоите приключения, покрай отглеждането на детето ти. Най-вероятно ще споделяш по социалните мрежи за "първото зъбче", "първата изречена дума" и всичко онова, което съпътства ежедневието ти. Човек трябва да прави пари от това, от което разбира най-добре. Ти най-добре разбираш в момента или поне ти предстои да разбираш от отглеждане на дете ти. Това вълнува много хора и най-вече младите майки. А когато хората се интересуват от нещо, то носи пари. Не разхищавай впечатленията си по социалните мрежи и вайбър. Когато познатите ти се интересуват от теб им казвай "Погледнете в блога ми и ще разберете". Систематизирай ежедневието си в един блог и след време се върни да ми благодариш. Не бързай, пиши всеки ден по една статия в блога за поредния ден. Нека от всяка твоя дума да лъха на " майчина любов", а след месеци се върни във форума да попиташ как да монетизираш твоя посещаем блог. Тук ще намериш добри препоръки.

3. cross

cross Well-Known Member

Рег.:
    Юни 2, 2015
    Съобщения:
    2,039
    Харесвания:
    216
    Точки:
    63
    Професия:
    Копирайтър, WordPress специалист
    Място:
    София
    А аз пък all the time гледам един човек, който е инвестирал точно 1 година в образованието си и не повече в развитието си, за да бъде конкурентен. Човек, който не може да използва пълен член, но излиза с кантара на Женския пазар, за да претегля чуждите "простотии" и който също така докосва английски речник само когато не може да намери подходящи думи в българския ( тъй като ако кажем "през цялото време", изразът ще е чак на "п", което е твърде много разлистване на страници за човек, който си няма и понятие как са подредени думите в един речник, а като го кажем на английски този израз идва почти в началото ). Когато съдим нечий чужд правопис или речник, то изобщо не е излишно да погледнем своя. Ти ми напомняш на умниците, които внесоха онзи проектозакон, свързан с " Упазването на балгарският език и колтура", където можем да срещнем неща като " република България ", неправилно използване на пълен/кратък член и какво ли още не, но в същото време ще слушаме по концертите песни, преведени от хора, използващи Google Translate.

Та нека ти разясня някои неща, драги ми смехурко:

- Когато в изречението можем да заменим думата с ТОЙ се пише ПЪЛЕН ЧЛЕН ( ЪТ ), а когато можем да я заменим с НЕГО се пише с кратък член. Обяснено като за хора с изключително нисък интелектуален потенциал.
    - Натрупване на предлози не трябва да има, предполагам знаеш що е то синоним и как се употребява
    - Запетайките се слагат като имаме обособени части, вметнати изрази, в повечето случаи НЕ СЕ пише запетая в " така че " и в никакви случаи в " само когато ".

Като ги научиш тези основни неща ( които са на ниво 3-5 клас ), тогава ми свирни да те образовам малко и по въпроса с омонимията на кореновите морфеми. Подчертал съм ти и нещата от бедния речник.

4. ArtBean

ArtBean Active Member

Рег.:
    Февру 16, 2013
    Съобщения:
    284
    Харесвания:
    33
    Точки:
    28
    Професия:
    Software engineer
    Коя ти е фирмата искам да знам посерко? Защо бягаш от въпроса? Ако искаш може да се видим да ми обясниш за "омонимията на кореновите морфеми"? :D За човек който пише "Knolidge" или нещо такова вместо "Knowledge" бая знаеш, евала :D Ама да те светна нещо, аз не съм писател, копирайтър или какъвто и да е там, който си изкарва парите с писане, мамка ти проста! И още нещо, през оная работа ми е, колко запетайки и грешки съм допуснал докато пиша на червей като теб, ти даже на шльокавица не заслужаваш да ти пиша бре :)

minch3v харесва това.
  5. ArtBean

ArtBean Active Member

Рег.:
    Февру 16, 2013
    Съобщения:
    284
    Харесвания:
    33
    Точки:
    28
    Професия:
    Software engineer
    Ивайло хАмериканеца :))) Писах му на лично, исках да се видим, нищо нямаше да му направя, но за съжаление той е възпрепятстван... в Америка бил :D :D :D

http://imgur.com/BUH98jZ

6. cross

cross Well-Known Member

Рег.:
    Юни 2, 2015
    Съобщения:
    2,039
    Харесвания:
    216
    Точки:
    63
    Професия:
    Място:
    София
    Страхотен компромат е да си в Америка. Направо не знам как може такава сензация, заслужава си утре да се гледам в новините.

7. ArtBean

ArtBean Active Member

Рег.:
    Февру 16, 2013
    Съобщения:
    284
    Харесвания:
    33
    Точки:
    28
    Професия:
    Software engineer
    @Blinky, моля те потвърди дали той е в Америка, предполагам можеш да му видиш айпи-то? :D

8. cross

cross Well-Known Member

Рег.:
    Юни 2, 2015
    Съобщения:
    2,039
    Харесвания:
    216
    Точки:
    63
    Професия:
    Място:
    София
    Тцтц... много ми е интересно защо всички се интересувате толкова от мен?

9. ArtBean

ArtBean Active Member

Рег.:
    Февру 16, 2013
    Съобщения:
    284
    Харесвания:
    33
    Точки:
    28
    Професия:
    Software engineer
    Чудя се възможно ли е да си толкова прост или се правиш на такъв... Все ми е тая къде си, искам просто да стане ясно, че отново лъжеш и не си нищо повече от един лаладжия!

//Едит Не си прави труда да влизаш през проксита, има история на логовете предполагам :)

10. ReminD

ReminD Well-Known Member

Рег.:
    Ян 22, 2008
    Съобщения:
    6,176
    Харесвания:
    1,137
    Точки:
    113
    ЛОЛ Ивайло Хамериканеца дава 10 реда обяснение относно пълен / непълен член, когато той дори не знае как да го използва, а предлага писане на статии хахахахаха.
    Не ми се търси, но няколко пъти са му правели забележка.
    @Torbalan Trolski

11. tedkata_m

tedkata_m Well-Known Member

Рег.:
    Юни 5, 2012
    Съобщения:
    1,115
    Харесвания:
    94
    Точки:
    48
    Място:
    София
    Не мога да се сдържа. Иванинче, нарочно ли пишеш слято думите и не слагаш запетаи? От два поста едвам прочетох какво искаш да кажеш. То и аз бъркам понякога в бързината, ама то през дума все грешки правиш. Ако мислиш с писане да изкараш някой лев - трудна работа! По-добре стани търговец в някой сайт и търси реклама, тамън имаш време да звъннеш някой друг телефон.

12. tedkata_m

tedkata_m Well-Known Member

Рег.:
    Юни 5, 2012
    Съобщения:
    1,115
    Харесвания:
    94
    Точки:
    48
    Място:
    София
    А сега малко критика и за останалите. Вече 10 тема чета за cross или някой си Ивайло, който дори не познавам. Може и да има защо, а може и да няма, ама и вие малко прекалявате. Форумът съвсем изтъпя, щом този човек се намеси в някоя тема и вие веднага изригвате срещу него. Ама в крайна сметка аз съм тук, за да обогатя знанията си или да дам някой съвет, не да слушам нещо, което всеки ден виждам по улиците например.

Божков, viking, ernandez7 и 3 други харесват това.
  13. niksdevil

niksdevil Active Member

Рег.:
    Май 9, 2011
    Съобщения:
    352
    Харесвания:
    25
    Точки:
    28
    И аз искам бая нещТа.. :D

14. nandibandi

nandibandi Well-Known Member

Рег.:
    Февру 7, 2014
    Съобщения:
    1,202
    Харесвания:
    676
    Точки:
    113
    Напоследък не се стърпявам и те защитавам, но ти не заслужаваш, Ивайло.
    Тоя менторски тон не приляга на човек, на когото лично съм правила забележки за елементарни правописни грешки. Та ти до скоро сам не знаеше и не спазваше правилото за пълен/кратък член, а сега се държиш като госпожата по БЕЛ.
    Да се хващаш за правописа, също показва безсилие и липса на аргументи. Аз съм те критикувала, защото предлагаше копирайтърски услуги - не за друго. Разбери, че с тоя подход към полемиката няма да те оставят скоро на мира, а също и с лъжите. Спри да лъжеш като ненормален. Никой не го е..е дали си финансово красив или искаш пари от майка си за закуска. Нагънаха те заради некадърност и несериозност. Над това поработи - парите ти не ни интересуват. Може да си дете на богати родители, а може и да проституираш.... ;)

slavchev, Вискяр Градинаров и ArtBean харесват това.
  15. BurnX

BurnX Well-Known Member

Рег.:
    Март 21, 2010
    Съобщения:
    3,119
    Харесвания:
    495
    Точки:
    83
    Според голяма част от активните потребители това било най-популярните теми в форума. Всяка трета тема е за крос , какво е направил , какво е излъгал и тн. Във всяка тема с поне 2страници мнения неминуемо се включва и това.....

16. smith

smith Member

Рег.:
    Авг 1, 2007
    Съобщения:
    39
    Харесвания:
    3
    Точки:
    8
    Аз основно чета и ако взема да напиша някой ред ей такива като вас веднага ме цитира и ме обвинява, че само правя мнения, а скоро само тъпи коментари, тролене, спам и какво ли не...трупане на мнения и заяждане с нови потребители, няма ли модератори в тоя форум или всички сте с привилегии, че имате много мнения...
    И какво толкова очаквате правопис във форумите? Важни са споделените знания!

А мацката да разцъка форума вече има подобни теми с много по адекватни отговори.

17. alexinfoag

alexinfoag Active Member

Рег.:
    Ян 28, 2013
    Съобщения:
    161
    Харесвания:
    45
    Точки:
    28
    @иванина йовчева , според мен пробвай нещо различно от писане. Научи се да качваш продукти в онлайн магазини примерно (OpenCart, PrestaShop, Woo Commerce / WordPress). Не е голяма философия, но си е занимавка и много собственици на магазини търсят някой да им свърши тази работа. При бума на онлайн магазините, имаш голям шанс да намираш такива поръчки. Аз също мога да ти дам тестово (може да ми пишеш на alexinfoag@gmail.com).

За текстове - наистина е хубаво да покажеш нещо, което си написала. Иначе е сложно. Принципно мога да ти дам някакъв текст за проба, но е хубаво да си подобриш малко писането преди това (примерно да слагаш интервали след точките и като цяло да не пишеш с грешки).

Идеята на колегата за статиите за бебета също е добра.

А - и не обръщай внимание на караниците във форума. Тука си е така. :)

s1yf0x харесва това.
  18. Вискяр Градинаров

Вискяр Градинаров Well-Known Member

Рег.:
    Ян 11, 2012
    Съобщения:
    3,861
    Харесвания:
    931
    Точки:
    113
    Професия:
    Артист в градината
    Място:
    Градина Вискяр
    smith:
    Откъде изпълзя такъв готин свенливец? Направо да го изпапкаш! :D

За правописа си ясен. Дай да ти видим знанията, ако обичаш?

19. smith

smith Member

Рег.:
    Авг 1, 2007
    Съобщения:
    39
    Харесвания:
    3
    Точки:
    8
    И сега какво се очаква да отговоря? Каква ви е практиката да се заяждате ей така, че нямате друга работа :)
    Както казах повече чета, а за споделените знания визирах форумните потребители, които споделят такива, ако нещо не е станало ясно.

20. viking

viking Active Member

Рег.:
    Дек 10, 2012
    Съобщения:
    201
    Харесвания:
    48
    Точки:
    28
    Сестра ми е в подобен период в момента и от известно време и аз се чудя, какво да и намеря да разцъква за някой лев. При нея проблема е, че английския и липсва и дори съобщения на клиенти, аз ги проверявам за грешки.

Ние почнахме с fiverr, като и пуснах няколко гиг-а, обясних и какво се изисква от нея и докато свикне да се оправя сама, аз помагам. При мен специално е трудничко да и намеря нещо, или да я взема да ми върши на мен някаква работа, защото едно, че при мен английския е top priority, а и втори човек не може да върши моята работа.

Моя съвет е щом знаеш английски, колкото да вденеш кое какво е, разгледай fiverr и напускай някакви оферти, парите са малко, но е по-добре без никакви. Блъскаш всякакви гигове, колкото повече - по-добре и докато се усетиш, може да почнеш да правиш 20тина $ дневно.

Да ви е жива и здрава рожбата и успех! :)

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice