поредния сайт наказан от google ... май

icakis

New Member
става дума за rezervaciq.com

виж тук

последно като проверявах имаха близо 10000 индексирани.
странна работа, доколкото знам не ползваха черни магии, но може би са прекалили офпейдж оптимизацията.
какво е вашето обяснение?
 
нищо не са пипали доколкото видях по сайта, освен това нали знаеш че тия работи не стават от днес за утре и нищо чудно промяна от преди месец да е оказала влияние.
забелязах че от скоро няква фирмичка се занимава с оптимизацията на страницата, намирисва ми на престараване ...
 
На мен ми намерисва на много качествен спам. Щем са ги резнали така - определено са прекалили с нещо. И вероятно наистина са се престарали. А тази фирма с цялостно оптимизиране ли са го поели сайта. Имам предвид он и оф пейдж? Ако е така голяма грешка са направили май при първото.
 
Руснаците ползват един термин "песимизация" - отхвърляне на сайтовете които са прекалили с оптимизацията.
 
Руснаците ползват един термин "песимизация" - отхвърляне на сайтовете които са прекалили с оптимизацията.

яко :)
а според теб с какво са прекалили и то в най-голям процент за да се стигне дотук? всеки си има някаква идея, но ми е интересно да чуя различни гледни точки.
 
Тези особености на алгоритмите на Google могат да бъдат ползвани за „справяне с конкуренцията“...
 
не е спамил бе :) по сайта работя и аз от време на време...просто програмиста е забравил един малък участък на бял фон с бял текст ... сещате се вече какво става.
но това е от недоглеждане, а не от спамене! до седмица очаквам да се върне в индекса и до две да си върне позициите :)
 
Между другото само на мен ли ми се струва или има сериозно танцуване на гугъл последните 2 седмици...май се очистват от спама сериозно. Доста сайтове ми изчезнаха от индекса за седмица, но после се върнаха на позициите си
 
за една дума си седя на първо място, ама за 2-3 е голям танц - 3-4-5-6-3-5-3-4 и това в рамките на 24 часа
а за СЕО контеста - бях в топ 100 - 70-80 място, след това за някокло дни бях извън топ 300,
вчера гледам ме е върнал в топ 50
 

Горе