проблем с КЗП

В сайта му - никнейм, също предлага разни услуги, а там не е посочил нужното инфо.
 
В сайта му - никнейм, също предлага разни услуги, а там не е посочил нужното инфо.
Да, и това не е много правилно. Реално няма случваща се продажба през сайта му, който спомена. Както и през платформата, но е връзка, която я прави - потребител-тръговец. В случая единствената и на това се осланят. Да не мислиш, че са много в правото си, но по тънката линия на написаното от тях като закон или регламент, го закачат.
 
Хм, още го няма да каже. Вероятно вече са го разстреляли в някое тъмно мазе на кзп-то без съд и присъда... :(
Да беше им звъннал по телефона, вместо да ходи. Можеше да духне зад граница навреме!
 
Горе дето си изтрил получателя, фирма или частно лице пише?
пише до г-н. и двете имена.
Чл. 4. (1) Доставчикът на услуги на информационното общество е длъжен да предоставя безпрепятствен, пряк и постоянен достъп на получателите на услугите и на компетентните органи до следната информация:
1. името или наименованието си;
2. постоянния си адрес или седалището и адреса си на управление;
3. адреса, на който упражнява дейността си, ако е различен от адреса по т. 2;
4. данни за кореспонденция, включително телефон и адрес на електронна поща, за осъществяване на пряка и навременна връзка с него;
Сайтовете със статии са на клиенти и колеги пускат СЕО статии при мен. Имам новинарски сайт, но той е с публични източници и са СЪС препратка към оригиналния източник, в сайта пише че не предоставям новините, дори текста не се копира, а само кратък текст и пише прочети цялата сттаия тук и т.н. Изрично е описано. А сайтовете които съм позлвал позволяват споделяне по този начин чрез РСС, да не говорим че съм гледал от една камара други, които позлват едно към едно същите сайтове по същия начин и не са от техните медии.

То нищо не се разисква дотук. Само се гадае. Нека каже в какво е прегрешил според тях, че тогава...
Как да кажа, като нишщо не казват. Обаждам се по телефона който е даден теглиха ми една майна, казаха ми че нищо не могат да кажат, трябва както е писано в писмото да бия 300 км ( общо двете посоки ).... Е викам окей де, защо нямам право да знам. Ми ние отговаряме само за да ви известим и толкова. Нямаме достъп до информацията. Писах имейл.... ем трета глуха, нулес, нищо, зиро...
 
Тука има тълкования на юзери, нищо по-различно от тази тема.

Ето едно:


Къде е тая дефиниця? Щото аз намирам само туй в закона:





Понеже по нашенски, пак няма никва конкретика в законите.. нека поне да видим кво е "услуга"


Т.е. за да предоставиш услугата "четене на моя блог" трябва да имаш специална договорка с читателят. Иначе не е услуга.
Е да им го напукам. Значи за да имаш блог примерно е електронна търговия............ Егаси логиката. Закони направени за да "е6№т народа....... Тука честно сме за атомна бомба.....
 
Заради пазара.бг е най-вероятно. Липсва ти задължителната информация по ЗЕТ. Не се филмирай излишно с "един приятел ми каза"..... Telus и Ко имат достатъчно механизми да те пресират заради кометар във FB и никой няма да си губи времето с КЗП или КЗЛД.
Не знам каква е липсващата информация, домейна си е регистриран на мен, има си политики и молитики и не знам си какво. Отделно на това, има една камара сайтове работещи по същия начин, не виждам никой от тях да е глобен.
 
Да, и това не е много правилно. Реално няма случваща се продажба през сайта му, който спомена. Както и през платформата, но е връзка, която я прави - потребител-тръговец. В случая единствената и на това се осланят. Да не мислиш, че са много в правото си, но по тънката линия на написаното от тях като закон или регламент, го закачат.
Да там май не съм слагал политики но има данни за контакт, второ всички услуги реално са на трудов договор. Фактически нищо не се извършва ВЪВ сайта, като продажба. Не знам във вторника ще видим.
Така от странична информация разбрах че някой не му е харесал нещо дето съм писал у фейсо и бил обиден, следователно подал "анонимен" ( само за мен де, за КЗП естестис не е ) сигнал. Явно е разглеждал нещо някъде да съм пропуснал да се зачепи..... Разбира се това е подхвърлена информация, колко е вярно и колко не няма как да разбера и да искам. Излзиа че за казването на истина в България плащаш с пари и тогава се търси от някой афектиран закона, а същевременно неговия двор е пълен с беззаконие.
 
Е да им го напукам. Значи за да имаш блог примерно е електронна търговия............ Егаси логиката. Закони направени за да "е6№т народа....... Тука честно сме за атомна бомба.....

Аз мисля че при теб става въпрос за СЕО сайта ти, където предлагаш услуги, имаш ревюта от клиенти и т.н. В тоя сайт не намерих реквизитите дето ги искат за оналайн търговия.
 
В сайта му - никнейм, също предлага разни услуги, а там не е посочил нужното инфо.
Кажи ми пропуска който не съм дал, нещо аз ли съм заспал от преумора или не вдявам. Има телефони, пише кой съм ( име и телефон ), пише на СВОБОДНА ПРАКТИКА и че процедирам с трудов или граждански договор, единственото което се сещамн да липсва е незавършената ми политика за бисквитките/ "сигурност" и за позлване. Ако за тва са се зачепили ще я пусна страничката не завършена както е, тя си е с реална дата, просто не съм я скрил в момента, има си я датата в мета данните. Не разбирам с кво съм прекрачил закона толкова фатаГЛИстично, което пък дори при големите го няма.


Сайтовете ми за СЕО си пускам на клиенти и съм дал на познати да пускат ФРИЙ статии вътре, като следя за качество. Тея за обявите са абсолют фрий за моя сметка ресурси. Новинарския сайт в който съм сложил фийдове са от сайтове които са разрешили това ( освен ако някой не си е сменил политиките и не съм разбрал ), има си посочка към оригинални статии, само кратък текст, не целия, снимки некви, като портал, другия също така. Банерите дето се въртят всички са фрий кои на клиенти, кои мои, кои на познати и приятели и те са и малко.

Кажи ми кой стрелнай, как го утепах, какво му сграбих ( нарочно такива думи ) и т.н. Писна ми да се занимавам с глупости, човек да не може да се нахрани на собствената си маса с това дето си е купил спокойно, все някой трябва да бърка и лайняви в манджата.
 
Другото, което виждам да пръв поглед като опции за санкция в този закон е тъпите бисквитки, онова досадно съобщение, но се чудя дали има някой санкциониран за него до момента, както и нарушение свързано с изпратени мейли (непоискани търговски съобщения), може и там някой да се е оплакал. Но да пак казвам, изобщо не става дума за онлайн магазини. Питай по телефона за кой член си санкциониран.

П.П. Гледам, че предлагаш СЕО и други услуги, така че най-вероятно някой конкурент е замесен в играта :D
Къв конкурент, аз не съм агенция да млатя една камара клиенти, аз съм скромен и честно казано, така ми е спокойно. Нито съм казал за някой лошо, препращам една камара клиенти дори към хора с които не съм се виждал, чувал, познавал никога.....
 
на бланката имаш номер на преписката в КЗП. Утре в 9 часа им се обаждаш и казваш номера на преписката за да ти кажат за кво иде реч. Длъжни са да ти кажат за какво те викат. Като разбереш пиши тук и ще ти кажем какво да направиш. Не е нужно да идваш до София.

Виж файлът 28540

Виж файлът 28541
Благодаря. Единия номер на който звънях не ми вдигнаха никога човек. Ощюе същия ден преди да пиша тук звънях, на номера в писмото на който звънях ми казаха че трябва да се явя и че няма дами дадът информация по казуса.................... Но ще опитам пак, и другите ще ги проверя де
 
  • Like
Реакции: Vbb
Благодаря. Единия номер на който звънях не ми вдигнаха никога човек. Ощюе същия ден преди да пиша тук звънях, на номера в писмото на който звънях ми казаха че трябва да се явя и че няма дами дадът информация по казуса.................... Но ще опитам пак, и другите ще ги проверя де
няма такъв вариант да не ти дадат информация за номера на преписката, искай да ти платят пътните разходи по време на криза и ще видиш как ще клекмат! Никой не може да те задължи да харчиш средства и пари за да отидеш на майната си да ти кажат нещо си ! Кажи им , че ще се обърнеш към административния съд по казуса. Нправо ги набутай на кучето в гъза - това заслужават и няма да им клякаш. Последния път в който ме викаха в КЗП беше за страшна глупост и им теглих една дълга! От тогава не смеят да ми звънят .
 
няма такъв вариант да не ти дадат информация за номера на преписката, искай да ти платят пътните разходи по време на криза и ще видиш как ще клекмат! Никой не може да те задължи да харчиш средства и пари за да отидеш на майната си да ти кажат нещо си ! Кажи им , че ще се обърнеш към административния съд по казуса. Нправо ги набутай на кучето в гъза - това заслужават и няма да им клякаш. Последния път в който ме викаха в КЗП беше за страшна глупост и им теглих една дълга! От тогава не смеят да ми звънят .
Окей утре е неделя не знам кой ще вдигне ама пак ще звъня на всички телефони
 
Благодаря. Единия номер на който звънях не ми вдигнаха никога човек. Ощюе същия ден преди да пиша тук звънях, на номера в писмото на който звънях ми казаха че трябва да се явя и че няма дами дадът информация по казуса.................... Но ще опитам пак, и другите ще ги проверя де
Да, така правят, разкарват хората, защото са много официални. Следвали процедура. Глупости пълни. Процедурите са им остарели и за жалост нелогично направени. Но това е една друга тема. Как караш някой от над 200 км. да дойде да си получи информацията. Или го съчетаваш с някакво по-важно идване към София или да ти го пратят, защото това са едни поне 100 лв. разходи за гориво. Освен, ако няма нещо локално там, но се съмнявам.

Стана ли ясно за кой сайт става дума? Нещо въобще, което да те подготви от към това да дадеш своята си гледан точка. Не съм много наясно защо пращат някакви листчета с цитиране на някакви членове, точки и алинеи с абсолютно никаква конкретика за какво става дума.
 
Да, така правят, разкарват хората, защото са много официални. Следвали процедура. Глупости пълни. Процедурите са им остарели и за жалост нелогично направени. Но това е една друга тема. Как караш някой от над 200 км. да дойде да си получи информацията. Или го съчетаваш с някакво по-важно идване към София или да ти го пратят, защото това са едни поне 100 лв. разходи за гориво. Освен, ако няма нещо локално там, но се съмнявам.

Стана ли ясно за кой сайт става дума? Нещо въобще, което да те подготви от към това да дадеш своята си гледан точка. Не съм много наясно защо пращат някакви листчета с цитиране на някакви членове, точки и алинеи с абсолютно никаква конкретика за какво става дума.
ти да видиш процедурата на място в КЗП каква е.... пишеш ОБЯСНЕНИЕ на ръка на бял лист без редове ( от много седене пред пс то и писане по клавиатурата си нямаш представа колко хора са забравили граматиката и бъркат И със N , P с П и т.н. Направо ти идва да хванеш една сопа и ....
 
Кажи ми пропуска който не съм дал, нещо аз ли съм заспал от преумора или не вдявам. Има телефони, пише кой съм ( име и телефон ), пише на СВОБОДНА ПРАКТИКА и че процедирам с трудов или граждански договор

Чл. 4. (1) Доставчикът на услуги на информационното общество е длъжен да предоставя безпрепятствен, пряк и постоянен достъп на получателите на услугите и на компетентните органи до следната информация:
1. името или наименованието си;
2. постоянния си адрес или седалището и адреса си на управление;
3. адреса, на който упражнява дейността си, ако е различен от адреса по т. 2;
4. данни за кореспонденция, включително телефон и адрес на електронна поща, за осъществяване на пряка и навременна връзка с него;
5. данни за вписване в търговски или друг публичен регистър;
6. информация за органа, осъществяващ контрол върху дейността му, когато тази дейност подлежи на уведомителен, регистрационен или лицензионен режим;
7. когато осъществява регулирана професия - информация за камарата, професионалния съюз или организацията, в която доставчикът членува или е регистриран, професионалното звание и държавата, в която то е предоставено, както и препратка към приложимите разпоредби относно правото на упражняване на занаята или професията и указания за достъпа до тях;
8. съответно указание, ако е регистриран по Закона за данък върху добавената стойност;
9. друга информация, предвидена в нормативен акт.
(2) Когато при предоставянето на услуги на информационното общество се посочват цени, те трябва да се обозначават по ясен и разбираем начин. Доставчикът на услуги е длъжен да указва дали цените включват данъци, такси и разноски, които формират крайната цена.

Също така ако си на "свободна практика" не знам дали не попадаш тук:
 
ти да видиш процедурата на място в КЗП каква е.... пишеш ОБЯСНЕНИЕ на ръка на бял лист без редове ( от много седене пред пс то и писане по клавиатурата си нямаш представа колко хора са забравили граматиката и бъркат И със N , P с П и т.н. Направо ти идва да хванеш една сопа и ....
Напълно наясно съм, че е пародия, но не знаех какъв е последния тренд. :)
Викаш всичките са пръта. :D Както винаги е хубава идеята да има подобни институции, ама нещо не се получава както си го представяме.
 
Напълно наясно съм, че е пародия, но не знаех какъв е последния тренд. :)
Викаш всичките са пръта. :D Както винаги е хубава идеята да има подобни институции, ама нещо не се получава както си го представяме.
тази институция е създадена за бухалка просто....
 
това са едни поне 100 лв. разходи за гориво.

То не е само разхода. Въпроса е, че един човек си губи един от 250-те работни дни в годината, тоест не е полезен нито за себе си, нито за обществото. И като ги сметнеш колко хора си губят времето в излишна администрация дневно...
 
То не е само разхода. Въпроса е, че един човек си губи един от 250-те работни дни в годината, тоест не е полезен нито за себе си, нито за обществото. И като ги сметнеш колко хора си губят времето в излишна администрация дневно...
Да, прав си, може би това е по-голяма загуба. И отказват това да бъде максимално оптимизирано.
 

Горе