(публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

За кого ще гласувате на парламентарните избори?


  • Общо гласове
    148
  • Poll closed .
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

@ Биааро, престъпни схеми има разбира се, но има и адски демагози покрай това, това казвам аз!


Излез малко от числата и влез в политиката, само така ще погледнеш малко по ясно на нещата. За да печелиш избори трябва да говориш това, което масата иска да чуе. Ако си реалистичен и боравиш само с чисти факти за тебе ще гласуват гошо, пешо и няколко роднини. За да постигнеш нещо реално трябва да правиш каквото е нужно, не каквото смяташ за правилно или няколко тесни експерти разбират.

Хващаш ли за какво говоря? Всички политици го правят, защото само така се взема власт и се постига нещо реално. Това е политика, не икономика! Да търсиш смисъл и логика в политиката, е като да търсиш картофи в аптеката. Нещата са съвсем различни.
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Излез малко от числата и влез в политиката, само така ще погледнеш малко по ясно на нещата. За да печелиш избори трябва да говориш това, което масата иска да чуе. Ако си реалистичен и боравиш само с чисти факти за тебе ще гласуват гошо, пешо и няколко роднини. За да постигнеш нещо реално трябва да правиш каквото е нужно, не каквото смяташ за правилно или няколко тесни експерти разбират.

Хващаш ли за какво говоря? Всички политици го правят, защото само така се взема власт и се постига нещо реално. Това е политика, не икономика! Да търсиш смисъл и логика в политиката, е като да търсиш картофи в аптеката. Нещата са съвсем различни.

Жалко, че не мога ти дам една репа в повече :)
Много ми хареса лафа с картофите, а и с всичко което каза съм 100% съгласен с теб, харесва ми че си един от малкото, които симпатизират на една партия и знаеш какви са нещата реално!
А и силата ми е точно там в икономиката финансите инвестициите бизнеса, политиката и демагогията не ме радва щото квото и да се сетиш и да стигнеш до извод, винаги има нещо повече което ти бърка целия анализ. А когато имаме голяма държава на лице, вече не можеш хванеш спатиите какво ще кажат тези от центъра на плановата политика :D

Мисля, че и друг път сме говорили точно това за това как се печелят ибзорите - казваш това което искат да чуят и мажеш колкото може повече.

Знаеш, че за мен държавата и нейните политики, са едни паразит - затова мноого не ме вълнуват вече, за мен е важно същото което и за теб а именно пазарите и икономиката като цяло.

А цифрите ги писах именно, щото е адски очеизвадно какви ги маже Волен, но пък никой не си прави труда да провери.

Те нещо по случая с лъжите и мацаниците и това каквото искат да чуят хората:

72820_10152689334815237_1127519628_n.jpg
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

А реално влизаш и гледаш отчета на компанията тук:
http://www.dundeeprecious.com/files/quarterly_report/COMPOSITE q4 2012_v002_i53ump.pdf

Можеш да видиш каква е нетната печалба за 2012, сумирана от всичките им мини по света.

Тази концесия направо смърди
За какво да гледам техния отчет
Те може да се изкарат че работят на загуба
Както някои чужди търговски вериги
Търговската верига „Била“ трета година не плаща данъци! Лъже, че била на загуба!
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Човече, за разлика от БГ в Канада има яки счетоводни парвила, и за капак всичко това са одитира от големи одитори, всичко в името на доверието на акционерите, така че това което пише там е 100 пъти по правдоподобно от това на Волен. Така стига с тези спекули със златото, единството за което трябва се хванеш е именно концесията друго нищо! Добре е да знаеш и какво пише по дадените от теб статии, щото там са чисти алабалисти! И защо ми даваш Била, много ме кефят как се дават несъотвестващи аргументи :) За протокола Дънди си работи на печалба и то голяма за нашите стандарти.
Ако ще вадиш линкове вади за Лукчо, там е вече сериозното!

На никой не адвокатствам и не защатавам, просто ви отварям очите за популизма и е добре се прочете горни пост на Биааро!

П.С. Ето ти малко инфо за големите вериги, мисля че никой от вас не го е виждал, сега ще имате малко повече инфо да градите гадаенето:

http://www.regal.bg/lib/showimg.php?filename=oo_1893270.jpg
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Аз именно за концесията се хващам, ама ти се хвана за цифрите
В статиите, които дадох има много други неща за които трябва да помисли човек, но ти се зачекна за цифрите и процентите
Статията с Била я дадох, защото много чужди инвеститори се ползват с привилегии и държавата на практика не осъществява никакъв контрол в/у тях
Ще се надяваме на отчетите в техните държави, щото виждаш ли там има "яки счетоводни правила"
На мене пък това ми се вижда несериозно
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Ми така се играе играта, правилата са такива. Който иска да е в челото ще играе по тези правила, останалите отиват в миманса. Те и затова другите толкова мразят Сидеров. Знае как се играе и го прави по перфектен начин.


Жалко, че не мога ти дам една репа в повече :)
Много ми хареса лафа с картофите, а и с всичко което каза съм 100% съгласен с теб, харесва ми че си един от малкото, които симпатизират на една партия и знаеш какви са нещата реално!
А и силата ми е точно там в икономиката финансите инвестициите бизнеса, политиката и демагогията не ме радва щото квото и да се сетиш и да стигнеш до извод, винаги има нещо повече което ти бърка целия анализ. А когато имаме голяма държава на лице, вече не можеш хванеш спатиите какво ще кажат тези от центъра на плановата политика :D

Мисля, че и друг път сме говорили точно това за това как се печелят ибзорите - казваш това което искат да чуят и мажеш колкото може повече.

Знаеш, че за мен държавата и нейните политики, са едни паразит - затова мноого не ме вълнуват вече, за мен е важно същото което и за теб а именно пазарите и икономиката като цяло.

А цифрите ги писах именно, щото е адски очеизвадно какви ги маже Волен, но пък никой не си прави труда да провери.

Те нещо по случая с лъжите и мацаниците и това каквото искат да чуят хората:

Виж файлът 6147
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Аз именно за концесията се хващам, ама ти се хвана за цифрите
В статиите, които дадох има много други неща за които трябва да помисли човек, но ти се зачекна за цифрите и процентите
Статията с Била я дадох, защото много чужди инвеститори се ползват с привилегии и държавата на практика не осъществява никакъв контрол в/у тях
Ще се надяваме на отчетите в техните държави, щото виждаш ли там има "яки счетоводни правила"
На мене пък това ми се вижда несериозно

Браво добре се измъкваш, ако говорим в ретроспекция почна от залъгалките на волен за милиардите. А в последната ти статия се говори за конц. такси от 0,75% които после били 1600(няма как да сравняваш % с номинално изражение, все едно ябълки с круши:D) пъти по ниски от Канадците, и после се дава корп. данък - много не свързани неща затова реших ти пиша на теб. BTW колко трябва да е според теб концесията %?!

Кое ти си вижда несериозно, да видиш одитиран отчет в една от страните с най-железни правила?!

Глупаво е повече се вярава на популисти и от сайт стил сензации, вместо на отчети, но ти си знаеш. А това с Дънди си е чист популизъм.

А вече за търг. вериги, че правят счетоводни еквилибристики то е съвсем друго, както е съвсем друго че ги държавата им специални протекции към тях. Да ти кажа съвсем реално всеки един бизнес се опитва да си намалява по един или друг начин данъците, това лоши ли ги прави?! Кажи ми един бизнесмен, които не се възползва на макс, дори някой правят доста дебели неща, влиза в консулатации за 100 пъти над нормалното само за спад на данък. Аз лично знам за десетки такива случаи... Изобщо трябва ли държавата да налага политики насилствено да си плащаме, за мен не е правилно, но то си е друг въпрос. А и пак в тази статия 700 милки изнасяне на месец на 5те вериги, направо се повтаря като мантра, но както и да е хората обичат да живят в заблуди
 
Последно редактирано:
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Ми така се играе играта, правилата са такива. Който иска да е в челото ще играе по тези правила, останалите отиват в миманса. Те и затова другите толкова мразят Сидеров. Знае как се играе и го прави по перфектен начин.

Е ами факт си е, щом коментираме популизма на Волен, на равно с другите значи се обиграл. Айде да идва този 12 Май, че само пол. теми се напълнихме :D
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Аз ще гласувам за Атака
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Браво добре се измъкваш, ако говорим в ретроспекция почна от залъгалките на волен за милиардите. А в последната ти статия се говори за конц. такси от 0,75% които после били 1600(няма как да сравняваш % с номинално изражение, все едно ябълки с круши:D) пъти по ниски от Канадците, и после се дава корп. данък - много не свързани неща затова реших ти пиша на теб. BTW колко трябва да е според теб концесията %?!

Аз съм изцяло против тези концесии
Природните богатства на България трябва да се разработват и добиват от държавни предприятия
Изгледай клипчето с инж. Огнян Кованджийски и ще видиш колко много е загубила България от тази мафиотска приватизация и безстопанственост и грабеж
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Аз съм изцяло против тези концесии
Природните богатства на България трябва да се разработват и добиват от държавни предприятия
Изгледай клипчето с инж. Огнян Кованджийски и ще видиш колко много е загубила България от тази мафиотска приватизация и безстопанственост и грабеж

И аз съм за държавата, но за да обезпечава нац. валута, и да минаваме към златен стандарт само дето няма кой да ни допусне до това за жалост, а иначе ти какво си мислиш ако държавата копа златото нали ще го продаде и после пак ще се източи по различните фондове!
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

И аз съм за държавата, но за да обезпечава нац. валута, и да минаваме към златен стандарт само дето няма кой да ни допусне до това за жалост, а иначе ти какво си мислиш ако държавата копа златото нали ще го продаде и после пак ще се източи по различните фондове!

Тука не можеш да ме убедиш и мен, че е по добре дънди да копа златото вместо държавата. Цялата печалба ще отива в държавата, може да е за бюрокрация, мангали, издръжка на политици тн., но самите пари ще остават тук. Бъркам ли.

Да направим нещата по-прости. Губи ли България от концесиите, според теб? Да или не?
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Тука не можеш да ме убедиш и мен, че е по добре дънди да копа златото вместо държавата. Цялата печалба ще отива в държавата, може да е за бюрокрация, мангали, издръжка на политици тн., но самите пари ще остават тук. Бъркам ли.

Да направим нещата по-прости. Губи ли България от концесиите, според теб? Да или не?

Това, което бъркате е копането със собствеността :) На този етап държавата от къде ще изкара тази капиталова инвестиция, и накрая изкопаното отива в забвение. Това, което трябва е копането ако стане, златото след това да отива по линия в БНБ и то за обезпечение на лева - ей тогава удряме джакпота :) В крайна сметка дали ще имаме 40 или 50 милиона повече долара от мината мисля, че не е най-сериозни въпрос, като стотици милиони всеки месец отиват в старите енерго договори. С тези 50 милиона сме за никъде, ако ще разчитаме на тях, то и затова някой си ги взима в джобчето.....

До втория ти въпрос, концесията е ниска, но не мога аз да кажа колко трябва е обективно, затова се прави средна притеглена стойност на подобни мини в ЕС - е щом тя е по висока от 1% да губим в концесии! Но нали и това говорим, държавата може си прави каквото иска може и на 0.1% да подпише....
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Откъде ще изкара тази капиталова инвестиция ли?
Вместо да храним 60хил. ченгета и не знам колко хиляди бюрократи и да субсидираме партии,
може да дадем пари на държавни предприятия които носят печалба
Всичко опира до стратегия, приоритети и правилно управление на финансите и лостовете на държавната машина
А природните богатства трябва да бъдат национален приоритет
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Откъде ще изкара тази капиталова инвестиция ли?
Вместо да храним 60хил. ченгета и не знам колко хиляди бюрократи и да субсидираме партии,
може да дадем пари на държавни предприятия които носят печалба
Всичко опира до стратегия, приоритети и правилно управление на финансите и лостовете на държавната машина
А природните богатства трябва да бъдат национален приоритет

Това са само добри желания, това държава да работи ефективно на равно с бизнеса и да е се конкурира с него, не съм видял никъде, за щастие има такива страни които почти държавата се отдръпнала от икон. живот в страната си и резултати са ясни :)
Когато резенем 3/4 всички 800к заети по един или др начин в държавните структури, реформира се съда из основи и се положи условията за бизнес конкурентна среда и държавата се отдръпне в голямата си част от икон. живот то тогава ще стане и това което говорим. Държавата трябва се занимава със златото само за обезпечение на левовете и това трябва прави всяка друга по света, вече това е работа на ЦБ, и като цяло злато не се ползва за търговски нужди, както примерно корпорациите. Златото не трябва да е центъра на това за което говориш, държавата трябва направи чистките и да ни остави нас да произвеждаме и работим, ако иска да помага то тя най-добре да не се пречи. А ако иска то тогава да гони инвестиции във високи ефективни производства с висока добавена стойност. Но това не е присъщо за тях :)

Но докато не стане това всичко си е с пожелателен характер ...
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Трябват кардинални промени, но не е неосъществимо
Всички тези политически мастии, които гризаха кокалите на народа, не искат и не могат да осъществят тази национална стратегия
Единствено национално отговорно поведение и решение за кардинални промени имат Атака
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

До колкото си спомням в БГ все още има държавни златодобивни компании - Намерете им отчетите и може да ви се стори че Дънди даже май много плаща

Радвам се че Биаро най накрая прозна че Болен е обикновен популист борещ се да хване повечко проценти за да цоцка субсидия. Той и за това след избори се кротва и чак като наближат следващите почва да става деен.
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Радвам се че Биаро най накрая прозна че Болен е обикновен популист борещ се да хване повечко проценти за да цоцка субсидия. Той и за това след избори се кротва и чак като наближат следващите почва да става деен.


А ха ха ха, че ме извъртя...:) Няма такова нещо! Повече проценти = на повече влияние и възможности за борба с душманите на България. А субсидията е нужна, защото без пари нищо не може да се случи. Играта се играе по този начин, както вече казах. Или играеш така или не играеш изобщо.
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

'Глас народен' и Светльо Витков
 

Горе