разлика м/у платени и безплатни теми в дизайна

От: разлика м/у платени и безплатни теми в дизайна

uphero - Вярно е това, много трудно е да се намери точно това, което търсиш, особено и безплатно. Ако продължаваш да се затрудняваш - обади се, ще ти направя една тема, разбира се, няма да е безплатна.
 
От: разлика м/у платени и безплатни теми в дизайна

Много ми е тромав този WP, защото като посетител виждам, че трудно зареждат сайтовете на WP
и в повечето случаи директно ги напускам, като започнат да ми забиват.:rolleyes:
Е, за да не съм назад с модата си имам и аз 2 сайта на него, които почти не поглеждам.:)
Напоследък съм си харесал Блогспот с платен домейн, като си смъквам и преработвам
разни теми за него. Много по-лесно и бързо е така.
А пари за WP тема изобщо не бих дал, каквато ще да е.
 
Re: От: разлика м/у платени и безплатни теми в дизайна

Благодаря колега,ама навярно знаеш колко е трудно да намериш точната тема.
Отказвам за поне месец,че вече всички ми са еднакви и грозни,а съм разгледал поне 1000

ама ти прегледа ли ги активирани и настроени темите :)

sahifa като я пуснеш отначало изглежда като twenty twelve в оранжево... единствено има повече удижети готови от него всичко друго се прави с настройки


Screenshot from 2013-07-06 17:28:24.png
 
Последно редактирано от модератор:
Re: От: разлика м/у платени и безплатни теми в дизайна

Много ми е тромав този WP, защото като посетител виждам, че трудно зареждат сайтовете на WP
и в повечето случаи директно ги напускам, като започнат да ми забиват.:rolleyes:
Е, за да не съм назад с модата си имам и аз 2 сайта на него, които почти не поглеждам.:)
Напоследък съм си харесал Блогспот с платен домейн, като си смъквам и преработвам
разни теми за него. Много по-лесно и бързо е така.
А пари за WP тема изобщо не бих дал, каквато ще да е.

тромави са темите а собствениците на такива със слайдъри не си правят сметката че тази работа на джава скрипта става при нас в браузъра и като сме отворили по5 таба с по 40 прозореца и сме си напълнили паметта догоре ни е неудобно...

https://mwpcloud.com/ от подписа ми виж дали е тромаво има си респонзив дизайн всичко и тежък като килобайти за зареждане ама НЕ и тромав
 
Последно редактирано от модератор:
Re: От: разлика м/у платени и безплатни теми в дизайна

Продължавайте да си харчите парите за теми и плъгини на тоз Wordpress които и двумесечен програмист ще ви ги хакне.


мод секюрити на сървъра (което си е важно независимо какъв скрипт ползваш) + bullet proof сецкюрити htaccess файла и най вероятно няма да ти го хакнат, а урдпресите ги хакваха лесно миналата година заради многото теми със страр timthumb (който не е част от урдпреса а го има в теми за други цмс го има) ако си сложиш тема със стар тим тумб на друпала и него ще хакнат... даже няма нужда да си слагаш тема само си качи стара версияна на тимтубн на хостинга и публикувай линк на хоумпейджа да значят сканиращите скриптове че го имащ проблема се решава като си теглиш нов тим тумб или си ъпдеитнеш темата и не теглиш от неизвестни източници

атаките срещу WPто като си гледах логовете на мод секюритито миналата година са да се прави сърч тоно за тимтубм в директорията за теми като се проверяват тояно
 
Колко път толкова да е тромав този Wordpress? Ей я тестовата ми установка. Съдържа порядъчно количество джаваскрипт, 6 активирани плъгина, достатъчно количество картинки и за момента се получава напълно работещо бижу. Да отбележа, че теста е във Франция, а сайта се намира в България :)

Та .. както си го направиш :)

Трябва да отбележа, че това е платена тема по която има страшно много доработка. В това е и основният проблем. Всеки слага нещо било то платено или безплатно и не прави абсолютно нищо да го оптимизира спрямо нуждите си и посетителите си.

6301440F.png
 
Последно редактирано:
добавих горе скрииншот на ткущо инсталирана сахифа да не съм голословен


@ктомов брад вероятно има на предвид някой сайт като на колежката от тази например на мен ми върви страшно тегаво в 32 битов хром, под мозила се ядва в 64 бита е малко по добре

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=43437
 
От: Re: От: разлика м/у платени и безплатни теми в дизайна

тромави са темите а собствениците на такива със слайдъри не си правят сметката че тази работа на джава скрипта става при нас в браузъра и като сме отворили по5 таба с по 40 прозореца и сме си напълнили паметта догоре ни е неудобно...

https://mwpcloud.com/ от подписа ми виж дали е тромаво има си респонзив дизайн всичко и тежък като килобайти за зареждане ама НЕ и тромав
Имах предвид тромав при зареждане. Мъка е докато се зареди и ми писва да чакам, затова и се махам от такива сайтове.
Не съм обръщал особено внимание, но май за темите със слайдърите е най-зле, тези тип новинарски са повечето с такива теми, да.:rolleyes:
 
добавих горе скрииншот на ткущо инсталирана сахифа да не съм голословен


@ктомов брад вероятно има на предвид някой сайт като на колежката от тази например на мен ми върви страшно тегаво в 32 битов хром, под мозила се ядва в 64 бита е малко по добре

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=43437


Слайдъра буквално ми изяжда процесора докато зареди. Отделно на това не се ползва опцията за минуатюри, а на страницата извежда пълния размер на снимката който е скалиран. CSS е разбит на 6 парчета, което са 5 допълнителни рекуеста. Картинките могат да се направят в спрайтове. Два елемента връщат 404. Имаш 350 килобайта в джаваскрипт който може да се зарежда асинхронно. В сайта има 250 рекуеста.

Е как аджеба искате да движи това нещо?

Едит: Брад, тествай gledai.be как ти зарежда. Има слайдър има и една камара боклуци по него :)
 
От: Re: разлика м/у платени и безплатни теми в дизайна

Слайдъра буквално ми изяжда процесора докато зареди. Отделно на това не се ползва опцията за минуатюри, а на страницата извежда пълния размер на снимката който е скалиран. CSS е разбит на 6 парчета, което са 5 допълнителни рекуеста. Картинките могат да се направят в спрайтове. Два елемента връщат 404. Имаш 350 килобайта в джаваскрипт който може да се зарежда асинхронно. В сайта има 250 рекуеста.

Е как аджеба искате да движи това нещо?

Едит: Брад, тествай gledai.be как ти зарежда. Има слайдър има и една камара боклуци по него :)
Тествах от моето лаптопче през лисицата - добре е.
Първо се зарежда черния бекграунд и после съдържанието в бялото поле.
Страниците се обръщат също добре и не забиват, макар да има много неща по тях.:)
В други сайтове направо ми забиват страниците.
 
От: Re: разлика м/у платени и безплатни теми в дизайна

Едит: Брад, тествай gledai.be как ти зарежда. Има слайдър има и една камара боклуци по него :)

Зареди ми сравнително бавно, за около 5-6 секунди. Пробвах го на Хром, съдържанието си зареди бързо, най-бавно зареди слайдера.
 
на мен гледай.бе ми излиза за секунфа и нещо... това е от нета ти защото е зад клауд флеър и го зарежда от чужбина релано а не че работи бавно....


провай на колежката сайта от темата която дадох и после може да се хванем да и помогнем да не върви така :) да покажем че комюнитито е силно :)
 
От: Re: разлика м/у платени и безплатни теми в дизайна

на мен гледай.бе ми излиза за секунфа и нещо... това е от нета ти защото е зад клауд флеър и го зарежда от чужбина релано а не че работи бавно....


провай на колежката сайта от темата която дадох и после може да се хванем да и помогнем да не върви така :) да покажем че комюнитито е силно :)

Да, възможно е и от това да е, като изключим слайдера всъщност си зареди много бързо, както споменах.
Иначе на колежката сайта ми зареди за десетина секунди.

Те и моите сайтове на уордпрес зареждат бързо, въпреки, че някой от тях въобще не съм ги олекотявал.
 
От: разлика м/у платени и безплатни теми в дизайна

Искам да отбележа, че сайтове на ВП, на които има поставени скриптове на е-таргет зареждат бавно и тромаво. Техните връзки са бавни и когато им напишете, че рекламните полета не излизат, влизат през admin.php (разбирайки е-таргет домейна) и ви местят акаунта. После се оправя всичко и до известно време се получава отново проблема. За да го нямате сайта ви, трябва да е доста доходоносен, за да ви пускат бърза връзка или да ви поставят в друг сървър. И другото е...обажда се някакъв поляк, който ви пита какъв ви е проблема. Махайте ги и ще подобрите доста работата.
 
От: Re: От: разлика м/у платени и безплатни теми в дизайна

Качвам ги пак,до седмица ще съм ги прегледал всичките тенкю за съвета
ама ти прегледа ли ги активирани и настроени темите :)

sahifa като я пуснеш отначало изглежда като twenty twelve в оранжево... единствено има повече удижети готови от него всичко друго се прави с настройки


Виж файлът 6794
 
От: разлика м/у платени и безплатни теми в дизайна

Ако някой ми каже кой файл да преработя, за да вкарам реклами между публикациите, цена няма да има.
 
От: разлика м/у платени и безплатни теми в дизайна

Зависи коя е темата
Ако някой ми каже кой файл да преработя, за да вкарам реклами между публикациите, цена няма да има.
 
От: разлика м/у платени и безплатни теми в дизайна

Ще драсна после, че стана късно. :wink:
 
От: разлика м/у платени и безплатни теми в дизайна

Опрайх са. Това ВП голяма КРАСТА било. Успях да си спретна малко инфо-новинарско сайтче, каквото на мен ми трябва.
 

Горе