Аукцион за: сайт-агрегатор на оферти за колективно пазаруване

Статус
Not open for further replies.
От: сайт-агрегатор на оферти за колективно пазаруване

Ot teb vijdam temata . Blagodarq za informaciqta :) izvinqvam se za latinicata , no ne razpolagam s udobna kirilica :)
Нешо друго са уплачиш малчо,,, на лииня сом да дундуркам бебита
 
От: сайт-агрегатор на оферти за колективно пазаруване

Аз съм пуснал търга по всички правила. Ако искаше да го купиш, можеше да го направиш в друга тема, не да чакаш търг. На никой никога не съм давал цена 1400 лв. Това държа да е ясно на всички, така че като лъжеш, гледай поне да е с мярка. Копирай всичко, което ти написах. Знам, че ти се иска да вземеш печеливш сайт за без пари, но аз не съм хванат от гората.
 
От: сайт-агрегатор на оферти за колективно пазаруване

Аз съм пуснал търга по всички правила. Ако искаше да го купиш, можеше да го направиш в друга тема, не да чакаш търг. На никой никога не съм давал цена 1400 лв. Това държа да е ясно на всички, така че като лъжеш, гледай поне да е с мярка. Копирай всичко, което ти написах. Знам, че ти се иска да вземеш печеливш сайт за без пари, но аз не съм хванат от гората.
Според правилата на търга колегата спечели сайта?
 
От: сайт-агрегатор на оферти за колективно пазаруване

Аз съм пуснал търга по всички правила. Ако искаше да го купиш, можеше да го направиш в друга тема, не да чакаш търг. На никой никога не съм давал цена 1400 лв. Това държа да е ясно на всички, така че като лъжеш, гледай поне да е с мярка. Копирай всичко, което ти написах. Знам, че ти се иска да вземеш печеливш сайт за без пари, но аз не съм хванат от гората.

В отговор на колегата .... цитат от входящата ми поща : 26-09-14, 18:58
Добре , разбрах. Цена за системата, домейна, групата и афф акаунтите. И контакт с програмиста които го е поддържал.
Здрасти, сложил съм ориентировъчна цена от 1500 лв. Ако си сериозен, ти предлагам цена от 1400 лв за всичко с координати на програмиста, който е работил по сайта.

Вярно , че крадеца вика дръжте крадеца, но да ме наричаш лъжец.... мисля , че прекаляваш.
 
От: сайт-агрегатор на оферти за колективно пазаруване

Ся търг имаше ли - имаше, некой да е дал повече от 300 за тва шареното - никой. Така че Джизъса пичели! Който не играй не пичели - Х.С. Оня да беше турил деветстин отначалото и те така, не сега да са обяснява. Айде честито на Джизъса.
 
От: сайт-агрегатор на оферти за колективно пазаруване

Тука админите трябва да се намесят.
Според мен Хайнов постпъва некоректно и трябва да се вземат съответните мерки.
 
Re: От: сайт-агрегатор на оферти за колективно пазаруване

цитирам :
"Здравейте, процедурата е, че няма как да си продам сайта за 300 лв, още повече, че преди да започне търга, посочих на Blinky резервирана цена, под която няма да продам сайта."

Има още 5 реда от съобщението , но не е коректно да го копирам тук .... тона си остава същия до самия край. :) Интересен е и факта, че научавам за тази "резервирана цена" 60 часа след края на търга. :) 60 часа в които нито hainov нито Blinky са си направили труда да ми кажат, че е имало резервирана цена.

Може би не е мястото тук да се коментира темата, но искам да попитам дали това е практика? Да се пускат търгове в разрез с правилата на форума?

В очакване съм на отговори от ветерани във форума и администраторите.

Хубава вечер мога да пожелая!

Има няколко параметри:

Начална цена, купи сега цена, стъпки, и цена под която не пада дадения продавач. Трябва да са обособени и 4те, като основни. Може да се допълват от още. ;) В някои случаи началната цена и резервираната може да съвпадат в търговете. Но не знам какво точно Блинки има общо. :)
 
От: сайт-агрегатор на оферти за колективно пазаруване

E това си е измама бе Блинки. Пуска търг, продава се евтино сайта и пича се отмята. Не става така.
 
Re: От: сайт-агрегатор на оферти за колективно пазаруване

E това си е измама бе Блинки. Пуска търг, продава се евтино сайта и пича се отмята. Не става така.

Съгласен до момента, в който наистина потребителя не е разбрал, че трябва все пак да започне или да обяви цена, от която да не продава надолу.

@ xainov, бате сложи такова нещо. ;)
 
От: Re: От: сайт-агрегатор на оферти за колективно пазаруване

Има няколко параметри:

Начална цена, купи сега цена, стъпки, и цена под която не пада дадения продавач. Трябва да са обособени и 4те, като основни. Може да се допълват от още. ;) В някои случаи началната цена и резервираната може да съвпадат в търговете. Но не знам какво точно Блинки има общо. :)

Аз съм ЗА с две ръце да фигурират и четирите точки в описанието на търга. Но при положение , че няма обявена т.4 - "цена под която не пада дадения продавач" :) Правилно ли е да се приеме, че няма т.4 или е по-правилно да се приеме , че "цена под която не пада дадения продавач" = "началната цена"

Това не ми е много ясно.

Вашето име се намесва поради факта, че hainov си изтрива ръце с това , че Ви в информирал за цената по т.4 която не фигурира в описанието на търга.
 
  • Like
Реакции: Sky
Re: От: Re: От: сайт-агрегатор на оферти за колективно пазаруване

Аз съм ЗА с две ръце да фигурират и четирите точки в описанието на търга. Но при положение , че няма обявена т.4 - "цена под която не пада дадения продавач" :) Правилно ли е да се приеме, че няма т.4 или е по-правилно да се приеме , че "цена под която не пада дадения продавач" = "началната цена"

Това не ми е много ясно.

Вашето име се намесва поради факта, че hainov си изтрива ръце с това , че Ви в информирал за цената по т.4 която не фигурира в описанието на търга.

Не, разгледах си личните. Питал ме е за такава цена, но реално му върнах, че е добра практика да я има.

Blinky каза:
xainov каза:
Blinky каза:
xainov каза:
Готово
нещо заключам или да местя? :)
Ами ако искаш директно я махни от Пазар, че да не се бъркат потенциалните купувачи. Аз предварително ли трябва да обявя, че има цена, под която няма да падна?
Да, ама реално обявената начална е такава по подразбиране. И още нещо, дай ми урл към темата, че не знам коя е. ;)

Това е комуникацията. Предупреден е. За това искам сега да вкара такава цена или да направи нов търг. ;)
 
От: сайт-агрегатор на оферти за колективно пазаруване

Нов търг?

Това е супер смешно! @xainov прави търг, с начална цена от 300лв и цена от купи сега 900лв.

В търга има 1 играч, той наддава 300лв, няма други купувачи в посоченото от него 72 часа (мисля че беше толкова). След като няма други играчи, автоматично този сайт става собственост на @jesus ...

Какви са тези шмекерии? Нямаше посочена резервирана цена, нито в правилата нито в нищо.

Все едно да отидете на търг при ЧСИ и да сте сам и да има обявен апартамент за 50,000лв, Вие да ги дадете, да спечелите търга и ЧСИ-то да каже, няма да ти го дам, щото не ме кефи цената, а и нямаше други играчи, а и аз исках да му взема 70,000лв.. сорка бате, ще пусна нов търг ? Ще стане нали? Друг път..

Стегнете се малко, кви са тея бит пазари, тва да не е Руския пазар тука, да се пазариш на търг.
Имаш начална цена, стъпка и купи сега.
Нямаш обявена резервирана цена. Дори тази резервирана цена е в разрез с Правилата на форума..

Давай на момчето сайта, и да ти е за урок, че така не се правят нещата. Риска се преценя.
Като искаш да му вземеш точните пари, пусни начална цена 900лв и това е..
 
От: сайт-агрегатор на оферти за колективно пазаруване

Значи да разбираме , че господин hainov е и лъжец. :)

xainov каза:
Здравейте, процедурата е, че няма как да си продам сайта за 300 лв, още повече, че преди да започне търга, посочих на Blinky резервирана цена, под която няма да продам сайта. Тази цена е 700 лв. Очаквах по-висока активност на търга, защото сайта е действащ и печеливш. Това обаче не стана. Това означава, че продължавам с продажбата му, докато някой не пожелае да го закупи от мен. Само скрипта му струва повече от 300 лв, още 100 за фейсбук страницата, още 200 за домейна и хостинга, за добавянето на реклама и натрупаните суми в някои от профилите още 100-150 и ето ги 700, а не съм добавил направената оптимизация, изработка на сайт и лого и т.н. Зная, че сте разочарован, че няма да вземете такъв сайт така изгодно, но няма да продам сайта си на цена, много под неговата себестойност.
Поздрави,

Това е съобщението му към мен :) Никъде в цитата от вашата поща не видях цена....

За момента стигнахме до изводите :

1. Потребителя лъже безцеремонно
- има обявена цена 700 която не фигурира във вашата поща
- не е предлагал цена 1400 лева , което е доказуемо в моята поща

2. 60 часа след края на търга ми пише ... за да се кара с единствения наддал и проявил интерес.

3. Подхода му след края на търга, независимо дали е допусната грешка е недопустим.

Тук нещата са по следния начин : напивам се .... блъскам го на пътя , но понеже съм сгрешил ... няма последствия а аз на другия ден пак карам пиян :D

Според мен нов търг не трябва да има .... нормалното или да си останат така нещата и потребителя, които е доказано вече ( измамник и лъжец и то безцеремонен ) да бъде отстранен , за да не бъдат мамени и други потребители. Защото аз не съм плащал, но като гледам някой може и да изгори с толкова лъжи. Другия вариант е потребителя да покаже поне малко достойнство и да си довърши сделката до край .

Но според мен нов търг би довел до нови измамени потребители!
 
Да, реално цена не знам, няма и как да знам. Колкото до това, малко е подвел хората с това, че не е споменал този параметър "резервирана цена". В моята практика съм я срещал, но по-често началната се явява такава, защото за даден продавач това е цена минимум за него самия. ;)

Ще оставим потребителя да се обоснове. Дано го направи. след дадени от мен инструкции, няма какво да направя, защото не е изпълнено като гледам.
 
От: Re: сайт-агрегатор на оферти за колективно пазаруване

Да, реално цена не знам, няма и как да знам. Колкото до това, малко е подвел хората с това, че не е споменал този параметър "резервирана цена". В моята практика съм я срещал, но по-често началната се явява такава, защото за даден продавач това е цена минимум за него самия. ;)

Ще оставим потребителя да се обоснове. Дано го направи. след дадени от мен инструкции, няма какво да направя, защото не е изпълнено като гледам.
Забравил е да напише, че има резервирана цена?

Че то това е все едно да продам БМВ 2012 година.. без двигател.. и да забравя да кажа, че няма двигател..?
Той каза, че ти е КАЗАЛ резервираната цена, а пък ти не знаеш, че той ти я е казал? Кой прав? Кой крив? Нещо не схващам?

Недопустимо е да има отворена тема за ПРОДАЖБА на сайт за няква цена, и да се открива търг за ДРУГА цена.
Когато един предмет се постави на търг, мигновенно, той вече не е твоя собственост, докато някой не го купи, ако не го купят си оставя твоя собственост.

Не помня, но имаше май разни игри на, които като си сложиш даден предмет на търг и ти изчезваше направо от инвентара.. Май беше на World of Warcraft.. там имаше Auctions, ако не ме лъже паметта.. Именно това представлява търга.. Като се обяви предмета на търг, човека трябва да е наясно с последствията! Риск печели, Риск губи! Който не иска да губи, началната цена я прави 1000лв и готово.. всичко отгоре е плюс..
 
От: сайт-агрегатор на оферти за колективно пазаруване

@monefff Като цяло , като гледам как стоят нещата... наистина , ще е интересно за всички да видим обосновка за измамническото поведение. Но за мен има и други важни въпроси :

1. Защо намеси името на @Bilnky и то не с какво да е а с лъжа :) видимо от цитатите, които съм добавил от пощата?
2. Защо публично ме обвинява в лъжа ... може би това ми дойте в повече... това е нещото което най-много мразя , при положение , че той самия лъже в поста си?
3. Как така реши че резервираната цена е 700 ... та дори я няма при Блинки... А тя може да бъде спокойно 300, 600 или 800 :) или каквото реши ... гледайки в тавана?

Още много въпроси има .... но предпочитам лично да ги задам :)
 
От: сайт-агрегатор на оферти за колективно пазаруване

г-н @xainov, забелязах Ви на линия. Всички ще се радваме да получим отговори на постовете си по-горе.
 
От: сайт-агрегатор на оферти за колективно пазаруване

Здравейте всички, почвам да се обосновавам. Blinky, не съм направил каквото написа, понеже вече няма нужда да го правя. Jesus, искаш ли да направя скрипта и сайта като за 300 лв и да ги получиш?! Мен не ме бърка, купувам скапан домейн, извличам скрипта, развалям го (ама така, че да трябва да платиш минимум още 300 лв, че да ти го оправят) и ти го пращам заедно с някой готов темплейт за сайт и се оправяй. Аз мога да си копирам, че съм изпратил на Блинки за резервирана цена, преди да е публикувана темата за търга. От къде да знам, че резервираната цена е нужно да се посочи?! Jesus, не - лично не питаш каквото и да е, пишеш в темата и занимаваш всички. Това какво ли говори за теб - говори, че си надушил оферта и понеже аз не съм знаел, че трябва да се посочи резервирана цена, сега всички са с теб и се чувстваш много силен. Тази цена аз нямам спомен да съм ти я пращал , може и да съм, но от както пуснах сайта за продажба, цената много падна, заради това е и объркването ми. Ако следеше темата за продажба на сайта, щеше да го знаеш. Все едно - не ме интересува админите какво ще направят - вярно е, че съм подвел хората като не съм посочил резервирана цена в темата, но е и вярно, че не знаех, че трябва да я посоча. Мислех си, че просто трябва да информирам някой админ. От тук нататък нещата са ясни - няма да продам сайт, в който съм инвестирал над 1000 лв, да не говорим за труда, за 300 лв, независимо от това какво ще кажете за мен.
 
От: сайт-агрегатор на оферти за колективно пазаруване

Виж файлът 11860

Търга е започнат на 10.03.2015, на Блинки съм писал на 07.03.2015. И се вижда отговора му. И пак държа да подчертая, че не знаех, че резервирана цена се посочва в темата.
 
От: сайт-агрегатор на оферти за колективно пазаруване

Започваме да мислим нови измами .... цитат : "Jesus, искаш ли да направя скрипта и сайта като за 300 лв и да ги получиш?! Мен не ме бърка, купувам скапан домейн, извличам скрипта, развалям го (ама така, че да трябва да платиш минимум още 300 лв, че да ти го оправят) и ти го пращам заедно с някой готов темплейт за сайт и се оправяй. " Не лош вариант ... не съм си помислял , че може подобна мисъл да те налегне, но признавам има гениалност :)

цитат2 "Jesus, не - лично не питаш каквото и да е, пишеш в темата и занимаваш всички. Това какво ли говори за теб - говори, че си надушил оферта и понеже аз не съм знаел, че трябва да се посочи резервирана цена, сега всички са с теб и се чувстваш много силен. "
нормално е да пиша тук след като тона ти беше.... меко казано недопустим още в първото лично съобщение

цитат 3 " Тази цена аз нямам спомен да съм ти я пращал , може и да съм, но от както пуснах сайта за продажба, цената много падна, заради това е и объркването ми. Ако следеше темата за продажба на сайта, щеше да го знаеш."

Ако не си спомняш добре не бива да пишеш : " На никой никога не съм давал цена 1400 лв. Това държа да е ясно на всички, така че като лъжеш, гледай поне да е с мярка." защото за това някъде няма да са мили хората като мен :) . Директно ме нарече лъжец!!!!
 
Статус
Not open for further replies.

Горе