Аукцион за: сайт-агрегатор на оферти за колективно пазаруване

Статус
Not open for further replies.

xainov

Well-Known Member
Рейтинг - 100%
33   0   1
Продавам на търг агрегатор на оферти за колективно пазаруване, който се намира в подписа ми.
Продава се заедно с домейна (5 буквен БГ домейн към Суперхостинг, валиден до 10.05.2015г.) и facebook страница с над 11000 фена.
Работи с Grabo.bg, Deals.bg, Lapni.bg, Grupovo.bg, Onfire.bg и др.
Има натрупани различни суми в профилите, всички профили и пароли за афилиейт, без този на Грабо ще го предоставя на бъдещия собственик. Подготвени са нещата, за да може сайта да започне да работи и с RIO (говорено е с тях, имаме зелена светлина и профил, трябва само да се качи и настрои XML файла).
Агрегатора работи с XML файлове от сайтовете. Системата е къстъм. Административния панел е доста функционален, има добавени места за реклами и т.н.

grabi_admin.jpg

Посещенията варират в широк дизапазон (между 50 и 500 уникални дневни), зависят от офертите, дните, сезона и т.н. От посещенията, разбира се, зависи и печалбата - между 1 лв и 10 лв дневно (имало е моменти, когато е изкарвал и по повече, и по по-малко). Сайтът не е рекламиран, PR1 е. Правена му е първоначална SEO оптимизация. Напоследък не му обръщам много внимание и дневните печалби и посещения са паднали и са между 50 и 150 уникални дневни.
Няма наказания от Google.
Как ще се процедира при продажба? Не ме интересува iTrader рейтинг, при сключване на сделка пред нотариус, ще искам парите. След това ще получите базата данни, профилите, паролите и т.н. Бъдещият собственик поема таксите по прехвърляне на сайта и домейна.
Как се класира сайта по някои ключови думи

Начална цена на търга: 300 лв
Стъпка: 100 лв
Купи сега: 900 лв
Край на търга 72ч. след последната оферта.
 
От: сайт-агрегатор на оферти за колективно пазаруване

300 лева от мен.
 
От: сайт-агрегатор на оферти за колективно пазаруване

Всяка оферта има ли си собствена страница, защото няма как да я рекламирам?
 
От: сайт-агрегатор на оферти за колективно пазаруване

Не, когато се кликне върху конкретната оферта, те препраща директно в сайта, от който се взима. Можеш да рекламираш страницата в сайта, където се намира някоя оферта, но не и конкретна оферта, или поне не през Граби, през афилиейт акаунта в някои от сайтовете може да се рекламира конкретна оферта. Офертите в агрегатора могат да се селектират и може да се рекламират по този начин само оферти в една област.
 
Последно редактирано:
От: сайт-агрегатор на оферти за колективно пазаруване

Никой ли няма да наддаде?
Може би щях, но е кофти без вътрешна страница, защото трудно се рекламира във фб, и не може да се нарпави банер, който да изкарва офертите.. ако ги направиш може да наддам ;)
 
От: сайт-агрегатор на оферти за колективно пазаруване

Напротив, може да се рекламира лесно - виж фейсбук страницата.
Не е много ефективно да рекламираш цялата страница, поне според мен разбира се.
Ако всяка оферта си имаше собствена страница, щеше да има доста повече индексирани страници и по-добър трафик от Google.

А ако имаш доста фейсбук страници, ти трябва RSS На самата оферта за да публикуваш в тях. Така няма да ми свърши работа.

Все пак сайтчето е доста готино!

Успех с продажбата ;)
 
От: сайт-агрегатор на оферти за колективно пазаруване

Утре търга приключва, освен ако никой не се включи до тогава.
 
От: сайт-агрегатор на оферти за колективно пазаруване

Здравейте г-н Хаинов, до колкото виждам аз съм предложил най-високата оферта. Очаквам контакт на лично за да уточним подробностите около оформянето на продажбата.
 
От: От: сайт-агрегатор на оферти за колективно пазаруване

Честито. Супер сайт си взе за 300 лева.
Здравейте г-н Хаинов, до колкото виждам аз съм предложил най-високата оферта. Очаквам контакт на лично за да уточним подробностите около оформянето на продажбата.
 
От: сайт-агрегатор на оферти за колективно пазаруване

Сайта все още се продава.... :) Явно правилата във форума не важат за всички потребители!
В раздел продажби има една тема : http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=36887 според тази тема "Търговете с резервирана цена са забранени тук!!!! " :)
Е оказва се , че не е точно така. За да не притеснявам продавача hainov през почивните дни му писах днес сутринта. За мое удивление вечерта получих лично съобщение с гневен тон!!!

цитирам :
"Здравейте, процедурата е, че няма как да си продам сайта за 300 лв, още повече, че преди да започне търга, посочих на Blinky резервирана цена, под която няма да продам сайта."

Има още 5 реда от съобщението , но не е коректно да го копирам тук .... тона си остава същия до самия край. :) Интересен е и факта, че научавам за тази "резервирана цена" 60 часа след края на търга. :) 60 часа в които нито hainov нито Blinky са си направили труда да ми кажат, че е имало резервирана цена.

Може би не е мястото тук да се коментира темата, но искам да попитам дали това е практика? Да се пускат търгове в разрез с правилата на форума?

В очакване съм на отговори от ветерани във форума и администраторите.

Хубава вечер мога да пожелая!
 
От: сайт-агрегатор на оферти за колективно пазаруване

Имах едно такова чувство, че ще се получи такава кофти ситуация заради ниската цена.
 
От: сайт-агрегатор на оферти за колективно пазаруване

:D тук не става дума дума за цена. Домейна ми е присърце и щях да наддавам и до 1000 ако имаше други кандидати. Тук става дума за лъжа... или измама да го наречем :) не знам коя дума , ще е най-подходяща. Но това , че се замесва и името на един от собствениците.... е още по грубо.
 
От: сайт-агрегатор на оферти за колективно пазаруване

:D тук не става дума дума за цена. Домейна ми е присърце и щях да наддавам и до 1000 ако имаше други кандидати. Тук става дума за лъжа... или измама да го наречем :) не знам коя дума , ще е най-подходяща. Но това , че се замесва и името на един от собствениците.... е още по грубо.
Точно заради цената е целия цирк, Явно автора е очаквал по-голяма сума
 
От: сайт-агрегатор на оферти за колективно пазаруване

:D тук не става дума дума за цена. Домейна ми е присърце и щях да наддавам и до 1000 ако имаше други кандидати. Тук става дума за лъжа... или измама да го наречем :) не знам коя дума , ще е най-подходяща. Но това , че се замесва и името на един от собствениците.... е още по грубо.
Пълни глупости,,, като го искаш дай тази цена http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=54574&p=639933&viewfull=1#post639933
 
От: сайт-агрегатор на оферти за колективно пазаруване

:) Говорили сме с г-н Хайнов и цената която ми беше предложена беше 1400 лв. . Сега сайта е бявен на търг в който аз очаствах напълно коректно. Ако ти оценяваш и предишния ми интерес като глупости.... твое право . Но ми е интересно , защо се пуска търг , ако не си готов да продадеш нещо ... не е ли логино да се сложи "Х" начална цена , която да е ОК за търговеца :)
 
От: сайт-агрегатор на оферти за колективно пазаруване

Ама се вежда чея намалил цината оше предната тема, налтъй,,, ити шо не се восползва ами сега миса обиасняваш чиси готоф да дадеш и 1к за домейна
 
От: сайт-агрегатор на оферти за колективно пазаруване

Ot teb vijdam temata . Blagodarq za informaciqta :) izvinqvam se za latinicata , no ne razpolagam s udobna kirilica :)
 
Статус
Not open for further replies.

Горе