уникално съдържание - бързи методи на създаване

заменя със синоними но текста не е много хюман ридабъл и тук е уловката за адсенс става но ще много трудно да накараш някои да купи от сайт с такъв текст => конверсията отива на кино
 
H1pNoTiC каза:
За таговете голямо значение имат H така и болда, за другите незная.

ако имаш предвид голямо значение за SEO за болда не стои така въпросът, значението е минимално, виж първото видео:
http://dichev.com/blog/seo/matt_cutts_google_webspam_head_video
 
icakis каза:
H1pNoTiC каза:
За таговете голямо значение имат H така и болда, за другите незная.

ако имаш предвид голямо значение за SEO за болда не стои така въпросът, значението е минимално, виж първото видео:
http://dichev.com/blog/seo/matt_cutts_google_webspam_head_video
Може човече, аз на видео не вярвам и спайдър мен го има на клипчета, но не значи че е реален. Може да е минилано значението но при мен имаше разлика и на оптимизирана и неоптимизирана ЦМС-ка. Аз ти казвам от личен опит, а това че тоя Мат Кутз всички му се кефят като на бат Бойко не ма грее мене :wink:

Оффтопик (разваляме темата)
 
Ти по същата логика може на много неща да не вярваш, които са реални (много не вярват че duplicate content се наказва). Аз също ти казвам от опит че ефекта е минимален, виж за H тага съм съгласен. Показах и видеото за да не бъда голословен.

сори за офтопика :)
 
icakis каза:
(много не вярват че duplicate content се наказва). Аз също ти казвам от опит че ефекта е минимален

Зависи от обема дублирана информация
 
MacTeP каза:
icakis каза:
(много не вярват че duplicate content се наказва). Аз също ти казвам от опит че ефекта е минимален

Зависи от обема дублирана информация

Можете ли да обясните малко по-подробно че ми стана интересно ? Мерси предварително.
 
MacTeP каза:
icakis каза:
(много не вярват че duplicate content се наказва). Аз също ти казвам от опит че ефекта е минимален

Зависи от обема дублирана информация
Да, така е. И търсачките четат дублажа, като минимална единица е - изречението, не дума или фраза. Но си мился че това се знае добре.:) Не се наказва строго, но може да паднеш с позиции, както и да оптидеш в съплементта. А аз казвам че от доблирано до уникално съдържание - разликата е голяма.

Имахме сайт с доблирано съдържание, след около 1 месец с пренаписано такова започна да катери по търсачките - и то не само за изкривени ключови фрази, но и са мейн килърди. :wink: Просто новото се цени - независимо че инфото е същото - просто е поднесено по-четливо, разбираемо и уникално. А това е много важно за търсачките. :wink:
 
AxCx каза:
MacTeP каза:
icakis каза:
(много не вярват че duplicate content се наказва). Аз също ти казвам от опит че ефекта е минимален

Зависи от обема дублирана информация

Можете ли да обясните малко по-подробно че ми стана интересно ? Мерси предварително.

Ами всичко е алгоритмично, просто си зависи колко информация е дублирана, дали се повтарят части от кода и тн... общо взето не е важно какво вижда потребителя, важно е какво вижда бота
 
Това е ясно, но за какво наказание става въпрос ?
 
ами Blinky го написа:

Не се наказва строго, но може да паднеш с позиции, както и да оптидеш в съплементта.

иначе е вярно, че зависи от обема дублирана информация, не съм твърдял обратното...
 
icakis каза:
ами Blinky го написа:

Не се наказва строго, но може да паднеш с позиции, както и да оптидеш в съплементта.

иначе е вярно, че зависи от обема дублирана информация, не съм твърдял обратното...

Ами то има много фактори от които се пада с позиции, но аз лично не бих го нарекъл наказание.
 
AxCx каза:
Ами то има много фактори от които се пада с позиции, но аз лично не бих го нарекъл наказание.
Батенце, съсредоточи се - темата е за дублираният контент. Не вмъквай неща, които всички знаеме - може да паднеш даже ако си линкнал към някой кофти сайт, ако става за въпрос.
 
Ами аз ползвам много дублиран контент и то от години, ама досега не съм разбрал нещо да са ме наказали, даже пари ми пращат.
 
В такъв случай не очаквай добро топлериране от Google, говоря за позициите ти в него. Ако трафика ти е от други търсачки, няма лошо. Но не ми се вярва да се ранкнеш добре с контент, който е на още "n" сайта, независимо колко е тръстед твоят. :wink:
 
Blinky каза:
В такъв случай не очаквай добро топлериране от Google, говоря за позициите ти в него. Ако трафика ти е от други търсачки, няма лошо. Но не ми се вярва да се ранкнеш добре с контент, който е на още "n" сайта, независимо колко е тръстед твоят. :wink:

Трафика ми от много време е само от Google, не знам как се ранкват сайтовете ми но все пак от 2 години ми позволяват да не работя. Мисля че в реалния живот нещата не са съвсем такива, каквито ги описва Matt Cunts и други от агитката.
 
AxCx каза:
Blinky каза:
В такъв случай не очаквай добро топлериране от Google, говоря за позициите ти в него. Ако трафика ти е от други търсачки, няма лошо. Но не ми се вярва да се ранкнеш добре с контент, който е на още "n" сайта, независимо колко е тръстед твоят. :wink:

Трафика ми от много време е само от Google, не знам как се ранкват сайтовете ми но все пак от 2 години ми позволяват да не работя. Мисля че в реалния живот нещата не са съвсем такива, каквито ги описва Matt Cunts и други от агитката.

нека предположим че си прав (аз лично мисля че грешиш), но замисли се за нещо: колко време мислиш че Г. ще толерира подобна тенденция на копиране на информацията. Сещам се за една тема в DP където правеха тест с дублирано съдържание и основно спорът беше, че един пич твърдеше как сайт "по-тръстед" от друг ще се ранкне по-добре въпреки индексиран по-късно със същия контент като другия. Е пича се оказа че греши, беше доста интересно понеже теста се следеше доста продължително време. Така че помисли логично и дори в момента да си прав което не ми се вярва, съвсем скоро положението ще е различно :wink:
 
Мисля че 2 години са достатъчно голям период, не разбирам какво е тръстед и ранкване, но мога да ти кажа съвсем честно че много пъти сайтовете ми са излизали преди сайтовете които съдържат оригиналната информация. Това нещо работи и мен ме устройва, не ме интересува кой за какво е спорил и какво пише по форумите.
 
не го толерира а и уникалния котент помага на по малките сайтове да се ранкнат добре

една от големите фирми Answers.com преди няколко месеца осъмна с минус 28 процента на трафика при смяна на алгоритама на Гугъл които ги наказа за дупликеит контент.... Ама сами са си виновни не може да си толкова гоям и да не платиш да ти пренапишат сайта.... А

колко са големи:
7.86 милона акции по $6.43 прави 52 милиона капитализация а преди няколко месеца са се стргували и по $17 или към 130 милиона капитализация. 70 милона назад....

Факторите са комплексни не само деранкането от гугъл смъкна цента на аскциите но определено допринесе

повече по темата:
http://www.predpriemach.com/viewtopic.php?t=1107
 

Горе