уникално съдържание - бързи методи на създаване

Всеки си решава за себе си, аз просто предлагам моята гледна точка. В България ми прави впечатление че е много типично мислене като твоето, тоест "сега ме устройва и работи, какво ми пука утре какво ще стане", тоест не се мисли много в перспектива. И хич не се успокоявай с тези две години, защото първо че не са кой знае какъв период, а и нещата могат да се променят доста рязко, особено в нашата сфера рискът е голям :wink:

Едит: Coolice ме изпревари и даде супер пример
 
icakis каза:
Всеки си решава за себе си, аз просто предлагам моята гледна точка. В България ми прави впечатление че е много типично мислене като твоето, тоест "сега ме устройва и работи, какво ми пука утре какво ще стане", тоест не се мисли много в перспектива. И хич не се успокоявай с тези две години, защото първо че не са кой знае какъв период, а и нещата могат да се променят доста рязко, особено в нашата сфера рискът е голям :wink:

Едит: Coolice ме изпревари и даде супер пример

Всъщност не разбрах какво предлагаш. Това го написах за да ви покажа че с четене на форуми не се става "SEO-гуру", а не за да искам съвет. Занимавам се достатъчно с тези неща за да не се притеснявам за "утре".
 
трябва ли да предложа нещо? просто изказах мнение в подкрепа мнението на blinky, което ти не вземаш насериозно. Както казах всеки си решава сам за себе си, аз се радвам че се получава дискусия, която може да е полезна на някой начинаещ за вбъдеще.
 
То сътресеняиата ще си дойдат - проблема е после да се върнат старите коефиценти на успеваемост. Та съвета ми е: пишете уникални неща и ако трябва плащайте за тях, не оставайте дублиран контент на сайт, който ви прави сериозни пари. Това е все едно да изкопираш менютата на ресторанта отсреща - ако и ти си в този пранш. Да, правилно - кухнята е една и съща - знам, но бизнесите са две отделни единици. :wink:
 
icakis каза:
трябва ли да предложа нещо? просто изказах мнение в подкрепа мнението на blinky, което ти не вземаш насериозно. Както казах всеки си решава сам за себе си, аз се радвам че се получава дискусия, която може да е полезна на някой начинаещ за вбъдеще.

Не взимам насериозно единствено това че тук всеки коментира какво е прочел някъде, а не какъв опит е направил и какви изводи си е направил от получените резултати. Иначе не бих си позволил да пиша за неща които не са проверени. Затова не можеш да ми казваш че греша, по-скоро можеш да ме обвиниш че лъжа, макар че няма за какво да го правя. По форумите и блоговете истината за SEO е толкова колкото в Библията, всеки да го тълкува както си иска.
 
Аз ти писах, че приемам твоя вариант, но в такъв случай не мога да си обясня логично нещата. Моята практика и споделеният опит на други хора (било то по форуми или личен контакт) показват друго.
Нека читателят сам си прецени кой-вариант е по-добър за него :wink:
 
То читателя е ясно какво ще избере, въпроса е че може да се прави доблиран контент само не се знае за колко изчанчени думи от този дублиран контент ще се ранкнеш и къде.

С доблираниет контен определено не ми се вярва да се закачиш за желаните думи, но може да получиш трафик за някоя по-дълга ключова дума с малко търсения и докарваща не много таргетиран трафик.

Даже и големите сайтове страдат от това с доблирането на контент, пример за това са ezinearticles.com - те не допускат статии, които са живи някъде в мрежата - а както знаеме всички, те почелят от AdSense. И излизат за някои думички по търсачките - именно на уникалността на артикълите им. :wink:

Иначе съм съгласен с AxCx че с доблиран контен може да се печели, но както споменах - това е нож с две остриета - може и да не е много работа, но за сметка на това не се знае какъв номер може да ви свие.
 
В интерес на истината и аз съм наблюдавал че дупликеит контента не толкова страшен преди за Web Analytics в търсеното на български се ранкваха само пеиджове от някакъ плугин/ мод пхпнюк качени на различни сйтове ползващи нюка и този плъгин.... 3 страници резултити дупликеит... Но преди малко като погледнах нямаше нито един.... последната смяна на алгоритама ги е изхвърлила....


С гомям сайт много пеиджове и дуликеит ще захаше трафик... но просто никои да не очква да се ранкне добре със сайт състоящ се от 5-10-15 пеиджа дупликеит...... ако са уникални ви гарантирам че е напълно постижимо стига да сте сериозни

ПП И едно допълнение за ученето на сеото по форуми ами аз си купувам и платени книги курсове за сео (подържам се във форма) и мога да кажа че няма нищо тайно в уайт сео може да се учи и по форуми и с питане. За блек сеото нещата които един знае от опит може и да са таина за друг а когато станат публично известни обикновено спират да работят освен ако не се измисли друг начин да ползват...

НО АКО ГЛЕДАТЕ НА САЙТОВЕТЕ СИ КАТО НА СЕРИОЗЕН БИЗНЕС ОТ КОИТО СМЯТАТЕ ДА ПЕЧЕЛИТЕ ГОДИНИ НАПЕД НЯМА ДА ПОЛЗВАТЕ БЛЕК СЕО И НЯМА ДА ТЪРПИТЕ ДУПЛИКЕИТ.... (лично мнение)
 
AxCx бате нали си падаш по тестовете аз да ти предложа един харсаи си някоя страница с дупликеит контент от твоя сайт с която се ракваш на 5 - 6 страница в резултатите на гугъл. Нарави я уникална без да пипаш нищо друго и наблюдавай резултата :wink:
 
Нали не смяташ че от такъв експеримент ще науча нещо ново ? Не съм имал за цел да препоръчвам на някой да ползва и да разчита на дублиран кънтент, а само обяснявам че се ранква сравнително добре по мойте наблюдения, противно на това което се пише по блоговете за SEO.
 

Горе