чек

IndArt.Org каза:
аз си взех първия чек за 200 сега чакам втория.. като пристигне ще кажа за колко ;)
Евалата бате, само така. Пожелавам ти още хиляди по толкова. И да ти върви все така на големи кръгли суми. :)

Успехи приятели. :) :wink:
 
Честито :)

Имам един въпрос към всички:

Колко ви взимат за осребряване на чека и колко време трае осребряването?
 
BigBoss каза:
Честито :)

Имам един въпрос към всички:

Колко ви взимат за осребряване на чека и колко време трае осребряването?

Осребряването трае около месец..и струва $10 в Пощенска Банка. Това за цената може да не е актуална информация защото преди 5-6 месеца съм осребрявал за последно, но когато го направих беше толкова.
 
В Пощенска е 10 евро.
В СИбанк някаква бабка ми каза 0.2% ,но не знаела колко ще са разходите на банката, което ми се стори доста смешно.
Ще изчакам да пристигне около 10-ти и другия чек и ще понаобиколя банките.
 
Еми ... банки кво искаш... вскичките са бахти и кожудерите и всичките са супер некарърни... Последния път имахме проблеми с регистрацията на една фирма... много дълго ни било името на фирмата... аз мога ли да ви...
 
MacTeP каза:
Еми ... банки кво искаш... вскичките са бахти и кожудерите и всичките са супер некарърни... Последния път имахме проблеми с регистрацията на една фирма... много дълго ни било името на фирмата... аз мога ли да ви...
Можеш бате, даже ме викни и аз да им... мен ме мотаха за някаква сметка.

А комисионите, те питат дали ще си ги платиш веднага или от чека. Много са готини като ти го задат въпроса. Даже не знам за какво ти взимат толкова голяма комисионна. Милите умрели са от глад, големи са тъпани. :wink:

Еми дои колкота знам е твърда, защото няма смисъл да ти голям процент, тъй като това не са данъци. Примерно 10% на чек от $1000 са си пари. По скоро си мисля че си имат определена сума и това си се отнася за чековете.
 
Ето какво намерих в сайта на Първа инвестиционна банка :

Инкасиране на чекове, теглени срещу други банки
а) до 100 евро - 5 евро
б) над 100 евро
- когато получателят има сметка при ПИБ 0.2%, мин. 10 евро,
макс. 100 евро
- когато получателят няма сметка при ПИБ 0.2%, мин. 20 евро,
макс. 120 евро

А ето и на пощенска банка:

ПРИ ИНКАСИРАНЕ НА ПОИМЕННИ ЧЕКОВЕ СЕ СЪБИРА КОМИСИОНА КАКТО СЛЕДВА:
a) КОГАТО БЕНЕФИЦИЕНТЪТ ИМА СМЕТКА В БПБ АД - 0,2 %, МIN EUR 10
МАX EUR 100 НА ЧЕК
b) ЗА ИЗПРАЩАНЕ НА ЧЕКОВЕ ПО ЖЕЛАНИЕ НА КЛИЕНТА ЧРЕЗ КУРИЕРСКА СЛУЖБА: - EUR 45

И на Експресбанк

Чекове, издадени от други банки
изплащане по сметка на клиента - 0.3% (мин 10 лв.)
в брой - 0.5% (мин 10 лв.)
връщане - 20 лв. + кор. разходи
 
BigBoss каза:
И на Експресбанк

Чекове, издадени от други банки
изплащане по сметка на клиента - 0.3% (мин 10 лв.)
в брой - 0.5% (мин 10 лв.)
връщане - 20 лв. + кор. разходи

Какво е това "връщане"?
 
Връщане е невалиден чек. Чек без покритие. Е, това е!

ДСК Банк
до 100$ - минимум 8 евро

Ей тези от ДСК Банк са страшни .Имам е-банкиране при тях и днес реших да го ползвам .Да ама не !!!Плащането неможе да бъде извършено, тъй като нямате сертификат .А той струва 0.50 лева на месец. Да бе да !!!
Утре ще ходя до банката да си пусна кредитното нареждане.
 
BigBoss каза:
А колко време трае обработването на чековете ?
Еми до седмица май се обработваха, до седмица се получават и до месец се осребряват, но в последно време разбирам че се осребряват за по-малко, което е яко. :wink:
 

Горе