шопинг бот

hasanson

Member
Чета си аз темата:Странна но яка идея и срешнах .......

Няма български шопинг бот или поне аз не се сещам за такъв. Какво имам предвид ли? Нещо като: shopping.com; bizrate.com,

Разгледах bizrate.com и се зачудих всеки продукт се линква към друг магазин.Мисълта ми е как става като rss li или сами си ги въвеждат-интересно ,ако се промени цената и в двата сайта едновремено ли се отразява:lol:

на един от продуктите изписа нот авалейбъл
 
От: шопинг бот

Не знам дали правилно схванах идеята но се сещам поне за десетина български сайта, които агрегират оферти.
А по въпроса, някой парсват сайтовете, други ползват договорени експорти с оферти и цени и наличности като вторият вариант е за предпочитане и за двете страни.
 
От: шопинг бот

Е за какъв трибуквен ти е тоя бот, да събира оферти и да ги рекламира на аванта ли? И да те мързи не е лесно. :wink:
 
От: шопинг бот

изобщо не схванах как се печели
 
От: шопинг бот

Е нали сме в България и реотанчето такова балканско -бавно схваща.Но в тази зима и този сняг изобщо не схващам та карам без вазелин да не боли:
 
От: шопинг бот

За сайтове като 911.bg pazaruvaj.com preceni.com kolko.bg ли става въпрос?
Те печелят от реклама. За да си листнат там си плащаш. Залагат на много добро СЕО, за да излизат преди всички други.
Като не можеш да си докараш магазина на челни места си плащаш при тях и си готов. Доста трафик носят на листнатите магазини.
 
От: шопинг бот

Сега го разбрах ,просто имаш само домейн и хост и опс всичко се парсва към твоя сайт!Променят цената и картинката и при теб се променя.като rss каналите е.Предварително им взимам кинтите ,че парсват в моя сайт.Изработката на подебен тип сайт -скъпо ли е>?
 
От: шопинг бот

Е аз за Боби Турбото ти говоря, ама като не мога да се сетя кой епизод беше :)
 
От: шопинг бот

Дойче дойче :D
100 МАРКИ СТРУВА БРАТ ! http://www.youtube.com/watch?v=RImy8tfnNX8 !
А тоя Иво Танев е същия дето водеше треска за злато хаха


пс : тука се базикаме с тебе, ама не се набутвай при големите риби, нямаш шанс =)
 
От: шопинг бот

и големите риби са били манъчки
 
От: шопинг бот

Да, били са :) Но поне са знаели какво искат и как да го направят : ) . Добре , сега представи си , започнеш да правиш такъв сайт, ще последват теми:

-абе дайте ми CMS
-абе тва как се прави
-абе къде да рекламирам
-как да направя SEM правилно

И така нататък и така нататък, просто започни с нещо малко, няма нужда да се буташ където не си компетентен.
 
От: шопинг бот

Е че той всяка седмица пита това колко струва, онова колко струва... мислиш ли, че има някаква ясна идея какво иска да прави? Вика си я да поразпитам балъците от предприемача как да си направя сайта, пък той като е готов хората сами ще ми носят парите на вратата.

П.С.: Хасане, с мишкарстване доникъде не се стига.
 
От: шопинг бот

Да, били са :)
И така нататък и така нататък, просто започни с нещо малко, няма нужда да се буташ където не си компетентен.
Били са и ще си останат такива за цял живот!!!Ученика трябва да подмине учителя си ,но тук всеки си е хванал кокала и занаят не дава,оти може гладен да остане,някоий може да му открадне нишата в която си котка.Помислих,че форума е точно за това-обмяна на идеи от знаещи към незнаещи,той и дори незнаещия,но искащия студент Алекс Тю направил пачка
само с една идея за сайт www.milliondollarhomepage.com .О колко съм озарен и забравих ,че почти във всеки форум се мерят пишките и затова една група от хора само цъкат в тях и недопускат други.Е стойте си едвали ще ви го намествам във форума.Въпроса ми отностно магазина -беше само технически ,а не че съм тръгнал да правя нещо подобно.Това ,че питам не означава ,че не чета и не се интересувам.Не съм тръгнал да правя пари от нета -просто четейки много постове останах с впечетлението ,че тук са само пачкарите ,та малко се замечтах.Е да ходя да си пускам принцоф персия,там поне злата и салтанати бол!
 

Горе