щяхте ли да скочите?

От: От: От: щяхте ли да скочите?

С КОПНЕЖИ И МЕЧТИ, ТО ОЩЕ МОЖЕ ДА НЕ Е ОРИЕНТИРАНО ЗА ПОСОКАТА ДАЖЕ...


ДАВАЙЙЙЙ

http://www.save-darina.org/
http://www.sosbg.org

Като си богаташ не можеш ли да отделиш по няколко стотин лв. на месец за някое дете
в http://www.save-darina.org/ съм виждал да събират по 5-6 хил. за дете
което не са много пари!

По на 10 години, та те за бога са още

С КОПНЕЖИ И МЕЧТИ
:(

разбира се, че има и други на който трябва? да се помогне (или пък не?) за тях са нужни по няколко стотин хиляди лв./евро
или сега ще кажеш, че не си длъжен да даваш пари а трябва само Държавата да дава пари ?

АБЕ ЕЙ... МАМКА МУ АЗ КАТО ВИДЯ НЯКАКВА БУБОЛЕЧКА ВЪВ МОРЕТО ДА СЕ ДАВИ И Я ВАДЯ И Я НОСЯ НА БРЕГА БРЕГА БРЕ...ЩОТО АКО НЕ ГО НАПРАВЯ ПОСЛЕ ЩЕ МИ Е СЪВЕСТНО ЧЕ СЪМ Я ОСТАВИЛ ДА СЕ УДАВИ...

Нормално

Като видите блъснато куче не ви ли става криво?
като видите зарязани малки кутрета какво ви казва първоначално мозъка? да ги приютите ида им помогнете или да ги метнете в кофата?

Да, става ми криво!
И никога не бих ги метнал в кофата!

Но има и такива, нали ?
за какво е тази тема тогава?
след като има всякаки хора?

Има такива които биха скочили, има и такива които не биха. Нищо необичайно. Незнам защо не можеш да го приемеш.

Ако няма какво да губя бих скочил, иначе не, особено когато опасността е огромна (колкото и егойстично да звучи, така е)
 
От: щяхте ли да скочите?

Имам чувството, че не разбираш какво ти пише човека и пишеш глупости, колкото да се заяждаш. Доста е плоско, погледнато от страни, щото си личи, че се мъчиш да го захапеш за нещо друго... то си е ваша работа. Правилно си прецени силите, защото от тази битка трудно ще излезеш победител:)


Ако няма какво да губя бих скочил, иначе не, особено когато опасността е огромна (колкото и егойстично да звучи, така е)

Ако висиш от ръба на скала и аз съм до тебе и ти кажа, че има голяма опасност да се подхлъзна и падна, затова няма да ти помогна! Ти какво ще направиш? Ще проявиш ли разбиране спрямо мене, че съм те оставил? Не, няма да го направиш. Ще почнеш да ми обясняваш да бъда човек и тн. Аз обаче имам какво да губя и затова ще те гледам как умираш. Погледни от тази страна на нещата. И помисли дали няма ти да си в положението на давещото се момиче и тумба зяпачи да те гледат и нищо да не правят, щото имали нещо за губене.
 
От: От: От: От: щяхте ли да скочите?

//offtopic
Събирани са и над 600 хил. лв. за едно дете.
//offtopic

именно!
За някой трябват само няколко хиляди за други няколко стотин хиляди...

Аз ако имах пари в излишък така бих помагал.
Други биха рискували живота си.
Не виждам нищо странно.
 
От: щяхте ли да скочите?

много е относително дали ще скочиш, на място може да прецени човек, но тъпите "куки" дето стояли и пушели цигари не го разбирам... вярно, че куцо и сакато става вече полицай и ги боли фара 80% ама това не го разбирам!
 
От: щяхте ли да скочите?

Теорията е по-лесна от практиката.
На теория мога да плувам, мога да плувам по 1-2 3 начина, и то правя по няколко дължини, но на практика не е съвсем така.
Едното е, че да влачиш друг човек със теб не е много лесна работа, особено ако той е паникиосан и уплашен.Във такъв случай 1-2 шамара, ако не и 1-2 токата, помагат, после може би ще ви благодарят.
Проблема е там, че във басейна не е като във морето, там няма мъртви течения, тиня водорасли и всякакви подобни изненади. Инстинкта за самосъхранение е нещо доста силно, но хуманистичното мислене понякога надделяла.
Конкретно по въпроса:
Ако става въпрос за 50-60 килограмово същество ( не визирам дете, мъж жена) което мога да изнеса, или да извлача, предполагам бих скочил, но ако е някой 130-40 килограмов мъж, просто не знам дали ще ми е по силите. Другото нещо е разстоянието.Ако съм на плажа, и видя на вътре във морето, да кажем до шамандурата или по-натам давещ се човек, едва ли ще мога да стигна достатъчно бързо и след толкова плуване да реагирам достатъчно адекватно. Ако съм във водата, и видя да се случва подобно нещо предполагам, че бих се опитал да помогна.
Въпроса е там, че има твърде много ако ако ако...и за това не може да се даде адекватен отговор.
 
От: От: От: От: щяхте ли да скочите?

И какво съм виновна аз, че някой си е правил кефа, без да мисли за начините за предпазване от забременяване, после е родила и го е "хвърлила". И от всички телевизии призовават "Помогнете на децата на България!" Това ли са децата на България? Аз съм забременявала два пъти, родила съм си ги и двете и си ги гледам. Моите деца не са ли на България? На тях кой да им помогне? Да не говорим пък, че в тези домове и детски селища едно 90 % сигурно са циганета.
 
От: От: От: От: щяхте ли да скочите?

И какво съм виновна аз, че някой си е правил кефа, без да мисли за начините за предпазване от забременяване, после е родила и го е "хвърлила". И от всички телевизии призовават "Помогнете на децата на България!" Това ли са децата на България? Аз съм забременявала два пъти, родила съм си ги и двете и си ги гледам. Моите деца не са ли на България? На тях кой да им помогне? Да не говорим пък, че в тези домове и детски селища едно 90 % сигурно са циганета.

Беше пример! А който иска да помогне, ВИНАГИ ще намери начин. Не всички могат да помогнат по един и същи, затова който както може.

родила съм си ги и двете и си ги гледам


Евала за което!
 
От: щяхте ли да скочите?

Ако не мога да плувам къде да се вра? Най-много и аз да умра с удавника.

И не! В такива моменти - първо е чувството за самосъхранение и на второ - да помогна ли? И то само ако инстинктивно стигнеш до извода, че за теб ще е безболезнено.

Когато помагаш винаги се замисляш дали е опасно за теб - ако не, помагаш!

И още...ако е твоето дете - сигурно ще се скача, макар че няма смисъл, ако не можеш да плуваш.

И Амаун, като не всеки заслужава да живее, ти откъде знаеш, че удавникът, на когото ще помагаш го заслужава???

Говориш, колкото да не заспиш. Ти също си егоист и част от мръсното племе - егоист си за цигани и за хора, които "не заслужават"... няма такава избирателна схема. Или си готов да спасиш или не... независимо от другите фактори.
 
Последно редактирано:
От: От: От: От: щяхте ли да скочите?

Беше пример! А който иска да помогне, ВИНАГИ ще намери начин. Не всички могат да помогнат по един и същи, затова който както може.
Така е тук си прав. Аз се афектирам като се замисля над това, което написах в предния си пост, но иначе винаги изпращам SMS-и на инициативи като "Българската Коледа" например.
 
От: От: От: От: щяхте ли да скочите?

винаги изпращам SMS-и на инициативи като "Българската Коледа" например.

Хубаво. Пак е нещо.
Аз избягвам изпращането на смс-и особено по такива кампании...
най-сигурно е да преведа парите на сметката на семейството, всичко е открито - http://www.save-darina.org/ (даже показват целия списък на дарителите със сумата, така става ясно колко пари са събрани...)
 
От: От: От: От: щяхте ли да скочите?

Хубаво. Пак е нещо.
Аз избягвам изпращането на смс-и особено по такива кампании...
най-сигурно е да преведа парите на сметката на семейството, всичко е открито - http://www.save-darina.org/ (даже показват целия списък на дарителите със сумата, така става ясно колко пари са събрани...)
Не случайно одеве цитирах само другия линк - за изоставените деца. Едното няма нищо общо с другото - това с болните дечица е друго. Да пази Господ и на никой да не се случва, защото никой не е застрахован.
 
От: щяхте ли да скочите?

Много ми е гадно за загиналото дете, особено като разбрах колко народ са стояли там като зяпачи. Сега тези хора дали им е съвестно, че не са се опитали поне да помогнат. Вярно, бурно море, мъртво вълнение, но все пак там е морски град, все е имало хора, които могат да плуват. На плажа всички се перчат как плуват и правят разни номера, а като стане нещо такова, гледат да се скатаят.
 
От: От: щяхте ли да скочите?

Абсолютно съм съгласен със AMOUN!
На някой хора просто НЕ трябва да се помага!
И как точно преценяваш на кой да помогнеш и на кой не? Гледаш някой, който има нужда от помощ много, много бързо (защото обикновено ако може да си чака 2-3 часа за помощ няма да е опрял точно до теб)...гледаш има ли убождания по ръцете (да не е случайно наркоман), гледаш добре очите (дали пък ще си проличи колко точно е лош или добър), преценяваш дали в гимназията е тормозил някой, обмисляш спокойно сега тоа заслужава ли да живее или не и после, ако все пак е още жив ти докато се начудиш, отиваш и му помагаш.... Според мен не стават така нещата - обикновено помагането на някой в екстремна ситуация не е обмислено, а инстинктивно.. и после се чудиш "А бе, аз дали нямаше и аз да се удавя така като скочих". Не ме разбирайте погрешно, не знам дали бих скочила, докато не ти се случи (дай Боже да не се случва), никой не знае как ще реагира точно. Само знам, че със сигурност няма да започна да премислям и да си играя на Господ да преценявам кой заслужава да бъде изваден от водата и кой не.
 
От: щяхте ли да скочите?

Ако не мога да плувам къде да се вра? Най-много и аз да умра с удавника.

И не! В такива моменти - първо е чувството за самосъхранение и на второ - да помогна ли? И то само ако инстинктивно стигнеш до извода, че за теб ще е безболезнено.

Когато помагаш винаги се замисляш дали е опасно за теб - ако не, помагаш!

И още...ако е твоето дете - сигурно ще се скача, макар че няма смисъл, ако не можеш да плуваш.

И Амаун, като не всеки заслужава да живее, ти откъде знаеш, че удавникът, на когото ще помагаш го заслужава???

Говориш, колкото да не заспиш. Ти също си егоист и част от мръсното племе - егоист си за цигани и за хора, които "не заслужават"... няма такава избирателна схема. Или си готов да спасиш или не... независимо от другите фактори.

дебили сте бре... дебили сте и това си е...
казах ви не обичам да помагам и нямам намерение да ви помагам с мъдри думи и да се опитам да ви направя истински хора!
келеш аз съм бил говорел колкото да не заспя... какво ми пееш тука за цигани... че ми е крив нета тук не мога ти дам два линка в заза са посереш...
КОГА СЪМ КАЗВАЛ ЧЕ НЕ СЪМ ЕГОИСТ БЕ ДА ВИ ЕБА НАРЕД?
ЕГОИСТ СЪМ И ВИНАГИ СЪМ БИЛ, ЕГОИСТ И ТЕМЕРУТ! И СЕ ГОРДЕЯ С ТОВА!

Нали това ви хортувам от как е почната темата бе нещастници...
ЧЕ ДОРИ И АЗ ВЪПРЕКИ ЧЕ СЪМ ЗЛОБЕН ЕГОИСТ И АСОЦИАЛЕН ТЕМЕРУТ, ДОРИ И АЗ В ТОЗИ МОМЕНТ ЩЕ ЗАБРАВЯ ЧЕ СЪМ ТАКЪВ И ЩЕ СКОЧА...
ПРЕДСТАВИ СИ ТОГАВА КАКВА ИЗМЕТ СТЕ ВИЕ "НОРМАЛНИТЕ" ХОРА ЩОМ ДОРИ ВИЕ СТОИТЕ И НЕ СКАЧАТЕ...
В тоя момент няма да ми пука кой какво заслужава... първосигналния инстинкт ти вика скачай... и после другия глас ти казва внимавай... в тоя момент трябва да си ебаси наглия дебил за да можеш да не се вслушаш в инстинкта... гадни закърнели копеленца! не заслужавате да живеете бре, затва се моля 2012 да ни цапне каквото и да е само и самода ни изтрепе.
 
От: От: От: От: щяхте ли да скочите?

Така е тук си прав. Аз се афектирам като се замисля над това, което написах в предния си пост, но иначе винаги изпращам SMS-и на инициативи като "Българската Коледа" например.

Никога не съм пращал смс и никога няма да пратя... скачането във водата няма нищо общо с пращането на смс...
пращането на смс е егоистично .. и забравих точната дума с п беше некаква...
жалък опит да си докажеш че и ти си човек ида си измиеш ръцете...
и понеже стадото си е стадо и обича да вярва че помага и му промиват жалкия банален мозък с лъжи
и мазни обещания той е готов да праща смс-си...
После ще ви пиша че съм гладен, па ме чака една тава агнешко...
помагате таратанци...
Да му пикая и на мащаба... десетки хиляди болни, ние помагаме на 10 и сме голяма работа а, да дигаме рейтинга на тиливизията, на политиците и на разните му там звезди... простотия до шия...
 
От: щяхте ли да скочите?

ЧЕ ДОРИ И АЗ

КОЙ СИ ТИ ? - ТИ СИ НИКОЙ

защо ме сравняваш със себеси ? (казваш - щом аз скачам, трябва всички да го направят?!?)
повярвай ми, не искам да съм идиот като теб! :wink:

какво от това, че имаш малко повече (подчертавам) пари от всеки средностатистически българин? (винаги си се изтъквал с това) Мислиш си, че всичко ти е в краката тогава ?

Че ти скачаш, НЕ означава че и аз скачам! та ти за бога не си го преживявал, от къде знаеш...??? пред компа и лесно, и аз можеше да нпиша, че скам дори и да не мога да плувам (ако бях направил така, нямаше да си развалям репутацията).
Че ти изневеряваш, НЕ означава че и аз го правя!
Че ти си ЕГОИСТ , Не означава че и аз съм!
Че ти си ТЕМЕРУТ , Не означава че и аз съм!

(още да изброявам?)

Че си горд със всичко това, няма да коментирам.

Но много се радвам, че си осъзнал, че не заслужаваш да имаш деца...
 
От: щяхте ли да скочите?

удари та комплексарщината а:)
 
От: щяхте ли да скочите?

удари та комплексарщината а:)

Не, казвам какво мисля за теб.

п.п. във тази система има ли опция за игнориране на мнения на даден потребител ? (визирам AMOUN, не че има знач. де...)
 

Горе