щяхте ли да скочите?

От: щяхте ли да скочите?

Ама точно това и аз си мислих ... Джойн7 ... оценявам шансовете си на 50%-50%. т.е. доста добри
50 % - 50 % са добри шансове ? Човек говориш за живота си... Не е толкова лесно
 
От: щяхте ли да скочите?

Аз като баща на две момичета със сигурност щях да скоча, въпреки риска! Ако такова нещо стане пред очите ми и аз не си мръдна пръста, няма да си го простя никога. Все пак няма да вадя АМУУН, който ще е доста опасен за вадене, ако недайси боже, изпадне в така ситуация. 100 кила човек много трудно може да бъде потопен от 30-40 кила дете. Да не говорим за двама въоръжени с плажни принадлежности като детски пояс, например. Каквито 100% е имало в района.
 
От: щяхте ли да скочите?

Бих скочил.
 
От: щяхте ли да скочите?

Не мога да разбера как така...

то ти идва отвътре да скочиш без да мислиш за себе си ?

В такива моменти чувството за самосъхранение е на второ място след това да помогнеш на някой в беда...

Това от къде го копира? :mrgreen:
 
От: щяхте ли да скочите?

Снощи имахме спор на същата тема вкъщи. Всеки си пази кожата, не мога да повярвам, че созополските полицаи не могат да плуват. Ако са местни, сигурно плуват като риби. Не мога да ги съдя, всеки мисли за себе си, обаче ако бях там и децата се давеха, със сигурност нямаше да остана на брега и да гледам, нямаше да го мога това. Щях да скоча и да направя опит да помогна, макар че не съм кой знае какъв плувец, но в такава ситуация адреналинът дава сили. Преди няколко години няколко опитни плувци се удавиха при подобна ситуация - деца паднали от скала в морето и те скочили да ги спасяват, но морето било много коварно и всички се удавиха тогава - и децата и спасителите, затова хората не рискуват. Някои хора помагат без да се замислят, но повечето мислят първо за себе си. В Асеновград реката през няколко години се препълва и става страшна - мътна, бърза и дълбока поне три метра. Преди години в една такава ситуация един младеж е спасил две паднали в реката деца, извадил ги. Просто не знам как е станало това, но такива хора са единици.
 
От: щяхте ли да скочите?

Не забравяйте за камъните и мидите по тях. Хайде който си мисли че би скочил да спаси някой като има вълни и мъртво вълнение да скочи от това място когато морето е спокоино. И после елате и говорете.

Страха е голяма работа! Не го подценявайте!

Когато колата се обърне - пътища много. Лесно е да се каже 'е ка няма да скочат бе?!?!' ...

Трудно е да спасиш себе си. трудно е да спасиш близък. Супер трудно е да спасиш непознат. Човек е егоист. И това е вродено. Всички животни са.

Лесно се дава акъл. Това всеки го може. Всеки разбира от всичко. Всички са професри по рождение. Професионални критикари.

Не знам дали бих скочил. Няма как да знам.

НО. нека си направим експеримент.

Караш кола. И някой изпревара. И няма как да се прибере. Какво правиш? Псуваш, свиркаш, пречиш, помагаш, .... Сеч
 
От: щяхте ли да скочите?

И аз винаги съм се чудил как ще постъпя, докато не ми се случи лично.
Беше преди година, бяхме се събрали колеги в офиса на раздумка. Точно пред него спря автомобил, шофьорът излезе и отвори капака из под който излизаше огън. Като в мъгла ми е как разбутах колегите, взех пожарогасителя и го угасих. Въобще не съм се и замислял и за момент. После ми казаха, че всичко е продължило 10-15 секунди, а на мен си се сториха минути. Също не съм си давал сметка за нищо, нито съм се замислял за нещо - просто го направих. Интересното е, че само още един колега се включи в гасенето - всички останали само гледаха отстрани, включително и шофьора.
От тогава не се чудя - трябва да ти дойде до главата, само тогава ще стане ясно какво ще направиш (да не ти идва е по-добре).
 
От: щяхте ли да скочите?

Използваш по много грешен начин израза " да ти забият нож в гърба", но не ми е работа и няма да те поучавам точно сега - в 1 през нощта. Просто ще ти кажа, че се радвам, че все още хората като теб са малко или поне аз не познавам такива. Хубава вечер ти желая.

не сме малко да ти кажа...
МОЕТО МНЕНИЕ Е ЧЕ ПОВЕЧЕ ОТ 95% ОТ ХОРАТА НЕ ЗАСЛУЖАВАТ ДА ИМ БЪДЕ ПОМАГАНО!
Затова и мразя да помагам на хората... просто хората като цяло са една тъпа и злобна нация, има отделни умни и добри индивиди. но като съвкупност, заслужаваме да бъдем изтребени до крак, като микроби от тоалетна чиния!

Това че само са стояли и гледали е още едно доказателство на това което казвам...
просто инстинкта е такъв че те кара да помогнеш... и представи си колко сме се извратили, колко сме станали егоистични боклуци щом успяваме да подтиснем този първоначален сигнал, да помогнеш на младо същество от собствения си вид...
дори животните помагат на тези от своя вид дева... извратени същества сме ние...
просто не заслужаваме да живеем.
не обичамда помагам на хората,но то просто ти идва отвъттре мамка му като видиш нещо подобно...
Като видите блъснато куче не ви ли става криво?
като видите зарязани малки кутрета какво ви казва първоначално мозъка? да ги приютите ида им помогнете или да ги метнете в кофата?
 
От: щяхте ли да скочите?

Аз като баща на две момичета със сигурност щях да скоча, въпреки риска! Ако такова нещо стане пред очите ми и аз не си мръдна пръста, няма да си го простя никога. Все пак няма да вадя АМУУН, който ще е доста опасен за вадене, ако недайси боже, изпадне в така ситуация. 100 кила човек много трудно може да бъде потопен от 30-40 кила дете. Да не говорим за двама въоръжени с плажни принадлежности като детски пояс, например. Каквито 100% е имало в района.
100 кила... ши съ обиждаме ли ?
130 съм не ме подценявайте така:)

абе бутилка от минерална вода ти е напълно достатъчна бре... няколко шишета празни всичко може да помогне :)
 
От: щяхте ли да скочите?

Това са глупости, не заслужавали да им бъде помогнато. Ти дори самият, който наричаш нацията "злобна" се проявяваш като злобен човек. Все пак, кой си ти, че да преценяваш кой какво заслужава? Всеки има право на живот, на всеки трябва да бъде помогнато, всеки трябва да бъде спасен.
Идеята на МОЯ живот е да помогна, когато мога, независимо дали става въпрос за човек или животно/ въпреки, че ние сме бетер от животните, ама айде/.
 
От: щяхте ли да скочите?

Това са глупости, не заслужавали да им бъде помогнато. Ти дори самият, който наричаш нацията "злобна" се проявяваш като злобен човек. Все пак, кой си ти, че да преценяваш кой какво заслужава? Всеки има право на живот, на всеки трябва да бъде помогнато, всеки трябва да бъде спасен.
Идеята на МОЯ живот е да помогна, когато мога, независимо дали става въпрос за човек или животно/ въпреки, че ние сме бетер от животните, ама айде/.


КОЕ СА ГЛУПОСТИ ?
ГЛУПОСТИ СА ТВОИТЕ ТВЪРДЕНИЯ ЧЕ ВСИЧКИ ЗАСЛУЖАВАЛИ ДА ИМ СЕ ПОМОГНЕ?
Колко мога да изпиша по темата и какви примери да ти дам.... но няма смисъл да превръщаме темата в дуел...щото за мен глупотите които си написала са повръщня от промит мозък на кон с капаци...
Заслужавали хората да им се помага...
НЕ ПОЗНАВАШ ДОБРЕ ХОРАТА, или по вероятно си от масовката с средно-овчо-мислене... каквото кажат на масовката така си променямее възприятията... не е болка за умиране по-голямата част от стадото са заблудени.
аз никога не съм твърдял че съм добър и не съм злобен... напротив винаги съм го казвал и показвал... Живееки сред някаква отпадъчна сган какъв да стана?...
кажи ?да помагам на някой мангал? или на някой който ми подава химикал и бележка че е глух...
или на онзи циганин дядо
дето му събра карбовски 10000 лева и го пита колко ще дадеш да помогнеш ?
на тия дето се помислиха за велики и взеха апартаменти и коли на изплащане и сега реват щото банката им ги взема?
ИМА ТАКИВА КОИТО ЗАСЛУЖАВАТ ДА ИМ СЕ ПОМОГНЕ, НО СА МАЛКО И НА ОБЩАТА БАЗА...КАТО СМЕТНЕШ И УДАРИШ ЧЕРТАТА ПРОЦЕНТА Е ТОЛКОВА МАЛЪК ЧЕ Е ПОВЕЧЕ ОТ ТРУДНО Е ДА ГИ ОТДЕЛИШ И ДА ПОМОГНЕШ НА ТЕЗИ КОИТО ЗАСЛУЖАВАТ...
ако беше прочела темата без капаците шак щеше да видиш че казвам че не съм ангел ни светия, но ДОРИ И АЗ БИХ СКОЧИЛ....
смятай тогава каква скот са били ония на брега, щом злобна гад като мен би скочила...
Смисъла на живота ти бил да помагаш... НАИСТИНА ЩЕ ПОВЪРНА :)
Помагай... щом така виждаш нещата...
 
Последно редактирано:
От: щяхте ли да скочите?

Ами да, ще го правя, защото предпочитам да гледам оптимистично на нещата и да се надявам на положителна промяна, отколкото да се озлобя. :)
 
От: щяхте ли да скочите?

Абсолютно съм съгласен със AMOUN!
На някой хора просто НЕ трябва да се помага!

Най-долния пример който мога да дам е следния:
Вървиш си по центъра на някой град, и виждаш човек да проси, хвърляш му 50 стотинки, след 2 минути го гледаш, да си купува цигари и алкохол.
Друг пример.
Вървиш си по центъра, и предлагаш на просещ човек, да му купиш баница, а не да му даваш пари, а той ти вика "батко пари ми трябват, не баници" ... Еми.. кво да говорим..

Просто на някой хора НЕ трябва да се помага, поради простата причина, че след време ще се обърнат срещу теб..
Има една МНОГО ВЯРНА ПОГОВОРКА "Храни куче да те лае"
Не случайно хората са я измислили.. ;)
 
От: щяхте ли да скочите?

еми то е хубаво да се скочи, ама аз не бих скочил - просто щото един спасител преди години ми каза "абе момче, плуваш като тесла бе" - каквото и да значеше :lol:
и да скоча, най-много да се удавиме и двамата. аз като ходя на море ако отида на плаж да влезна един път във водата само да пробвам дали е мокра
 
От: От: щяхте ли да скочите?

Това от къде го копира? :mrgreen:


що мислиш че имам нужда да копирам нещо от някъде бре норти ?
разбиорам че си ИФИКТИРАН ОТ ДОМАТКИТЕ КОИТО РАЗМЕНИХМЕ... АМА ПОМИСЛИ МАЛКО...
ДА СИ ЗАБЕЛЯЗВАЛ НЯКОГА ДА МИ СЕ НАЛАГА ДА КОПИрам... или да се напъвам за да напиша нещо...

при мен си блика като пиша отвътре и не ми се налага да копирам нито да се замислям... слагам ръка на клавиатурата и почвам да бълва,като разстройство след черноморски вирус...
дори не ми се налага да се напъвам както на 99% от вас...

та радвайте се че не ми се налага да пиша статии за 5 лева като вас, иначе щях да ви мачкам по конкурентналиния като кауфланд, квартални бакалийки

и все пак що така смяташ че съм го копирал?

п.п. даже като вземе да блика така напъва че на тая лаптопска клавиатура не мога да сваря да бия шпации и препинателни... и като се върна да едитва и ме напъне пак и тичам да дописвам... и те така...
 
Последно редактирано:
От: От: От: щяхте ли да скочите?

що мислиш че имам нужда да копирам нещо от някъде бре норти ?
разбиорам че си ИФИКТИРАН ОТ ДОМАТКИТЕ КОИТО РАЗМЕНИХМЕ... АМА ПОМИСЛИ МАЛКО...
ДА СИ ЗАБЕЛЯЗВАЛ НЯКОГА ДА МИ СЕ НАЛАГА ДА КОПИрам... или да се напъвам за да напиша нещо...

при мен си блика като пиша отвътре и не ми се налага да копирам нито да се замислям... слагам ръка на клавиатурата и почвам да бълва,като разстройство след черноморски вирус...
дори не ми се налага да се напъвам както на 99% от вас...

та радвайте се че не ми се налага да пиша статии за 5 лева като вас, иначе щях да ви мачкам по конкурентналиния като кауфланд, квартални бакалийки

и все пак що така смяташ ч есъм го копирал?

казваш, че:

ПОВЕЧЕ ОТ 95% ОТ ХОРАТА НЕ ЗАСЛУЖАВАТ ДА ИМ БЪДЕ ПОМАГАНО

Значи тези деца са от другите 5 процента? ЗАЩО ?

Какви са другите на които би помогнал? само на деца ли помагаш?
 
От: От: От: щяхте ли да скочите?

казваш, че:



Значи тези деца са от другите 5 процента? ЗАЩО ?

Какви са другите на които би помогнал? само на деца ли помагаш?

ДЕЦА ВЕ БРАТЛЕ ДЕЦА.... ДЕЦА ВЕ МАЙНА...
НА 13 -14 ГОДИНИ МОМИЧЕТО...
КАКА НЯМА ДА МУ ПОМОГНЕШ БРЕ НА 14 ГОДИНИ ДЕТЕТО,
С КОПНЕЖИ И МЕЧТИ, ТО ОЩЕ МОЖЕ ДА НЕ Е ОРИЕНТИРАНО ЗА ПОСОКАТА ДАЖЕ...

и пак не си чел какво съм написал...

НЕ ЗАСЛУЖАВАТ ХОРАТА, НО ТУК ГОВОРИМ ЗА ИНСТИНКТИ...
В ТОЗИ МОМЕНТ НЕ МИСЛИШ, ТУК ИНСТИНКТА ТЕ РЪКОВОДИ...
И ТОЙ ЩЕ КРЕЩИ В ТЕБ СКАЧАЙЙЙЙ
кака мислиш че спиш после ако си бил там и си гледал как се бори детето и се дави и никой не му помага а?
ти не го правиш заради него, правиш го за себе си идва ти отвътре, после може да те е яд като мине всичко... но на момента не се мисли а се действа...

АБЕ ЕЙ... МАМКА МУ АЗ КАТО ВИДЯ НЯКАКВА БУБОЛЕЧКА ВЪВ МОРЕТО ДА СЕ ДАВИ И Я ВАДЯ И Я НОСЯ НА БРЕГА БРЕГА БРЕ...ЩОТО АКО НЕ ГО НАПРАВЯ ПОСЛЕ ЩЕ МИ Е СЪВЕСТНО ЧЕ СЪМ Я ОСТАВИЛ ДА СЕ УДАВИ... и ме мързи и викам мамка му сега трябва да излизам да я нося, ама винаги в тоя момент си помислям, ако аз се давя и някой отгоре ме гледа и в този момент си каже аве майната му хора много мързи ме сега да го вадя...
разбираш ли, правя го колкото за тях, толкова и за мен.

дете е какъв изруд трябв ада съм за да не скоча?
после като изляза пак мога да си придам фасона ида кажа мразя хората и не бих им помогнал. Но ще спя спокойно
 
От: От: От: щяхте ли да скочите?

Отивам на плаж аз... довечера пак ши напраим панаиря споко :)
 

Горе