„Съвременния бизнес се базира главно на нискоинтелектуалните потребители.“

happyslacker

New Member
Съвременния бизнес се базира главно на нискоинтелектуалните потребители.

Представете си, че имате сайт, целевата група на който са интелигентни хора. Как ще се печели от него?

Не е ли по-изгодно (и лесно) да се правят сайтове, които имат целева група глупави хора, защото по-лесно ще може да им се продават глупости на високи цени?
 
От: „Съвременния бизнес се базира главно на нискоинтелектуалните потребители.“

Съгласен съм, а най-добрата целева група са глупавите жени.
 
От: „Съвременния бизнес се базира главно на нискоинтелектуалните потребители.“

Съгласен съм, а най-добрата целева група са глупавите жени.

Не не са :) най-добрата са глупавите хора - без значение пола :)

Реших да цъкам малко изпродавалника - ама то братче както женските стоки, така и мъжките яко вървежни. И всичко е некви ментелъци. Знам един познат, зарежда за по 50 стинки продава за 10 лв стоките :D
 
От: „Съвременния бизнес се базира главно на нискоинтелектуалните потребители.“

И аз съм съгласен.
И от високоинтелигентните може да се правят пари..но е по-трудно..като добавим и факта, че като количество са по-малко :oops:

Знам един познат, зарежда за по 50 стинки продава за 10 лв стоките :D
чак пък такава разлика няма.. стоката трябва да е уникална (в което се съмнявам)
веднага ще се намери някой да внесе същото
 
От: „Съвременния бизнес се базира главно на нискоинтелектуалните потребители.“

Съгласен съм, а най-добрата целева група са глупавите жени.

демек всички? :D:D
 
От: „Съвременния бизнес се базира главно на нискоинтелектуалните потребители.“

И аз съм съгласен.
И от високоинтелигентните може да се правят пари..но е по-трудно..като добавим и факта, че като количество са по-малко :oops:


чак пък такава разлика няма.. стоката трябва да е уникална (в което се съмнявам)
веднага ще се намери някой да внесе същото

Тези дранкулки по сергиите по морето според теб колко струват :)

А иначе, за кейсчета на телефоните до преди 6 месеца си бе голяма далавера взимаш го за около 1 лв едро и го даваш над 10 кинта :)
 
От: „Съвременния бизнес се базира главно на нискоинтелектуалните потребители.“

Не не са :) най-добрата са глупавите хора - без значение пола :)
Браво ! Стискам ти ръката ! Колко ли трябва да си глупав, за да делиш хората на умни-мъже и глупави - жени, при положение, че повечето жени дават последните пари за храна, а някои мъже за ламарина и гуми - двувратка, дето хаби гориво, като змей
 
От: „Съвременния бизнес се базира главно на нискоинтелектуалните потребители.“

Браво ! Стискам ти ръката ! Колко ли трябва да си глупав, за да делиш хората на умни-мъже и глупави - жени, при положение, че повечето жени дават последните пари за храна, а някои мъже за ламарина и гуми - двувратка, дето хаби гориво, като змей

Червена ряпа , защото и тая тема опитваш да я я превърнеш в люпилка
 
От: „Съвременния бизнес се базира главно на нискоинтелектуалните потребители.“

Браво ! Стискам ти ръката ! Колко ли трябва да си глупав, за да делиш хората на умни-мъже и глупави - жени, при положение, че повечето жени дават последните пари за храна, а някои мъже за ламарина и гуми - двувратка, дето хаби гориво, като змей
Ами това е реалността. Аз съм мъж и не изпитвам потребност постоянно да купувам разни неща, жените които познавам постоянно пазаруват (което не значи, че са глупави, просто са жени).
 
От: „Съвременния бизнес се базира главно на нискоинтелектуалните потребители.“

Червена ряпа , защото и тая тема опитваш да я я превърнеш в люпилка
Мерси за ряпата ! Няма да ме спреш да се дразня на плоски коментари по адрес на жените. Колкото до темата - дъвчете си я, аз само исках да потупам по рамото един от малкото не-робуващи на патриархални предразсъдъци мъже. И пак ще го направя, пък ти ако искаш и сигнална ракета изстреляй.
 
От: „Съвременния бизнес се базира главно на нискоинтелектуалните потребители.“

Нормално е бизнеса да е ориентиран към ниско-интелектуалните. Все пак бизнеса от десетки години се стреми да понижи коефициента на интелигентност на масовката, чрез реклами, тъпи филми и т.н.

На един ниско-интелектуален много по-лесно ще му продадеш нещо от което няма нужда.
Въпроса е ние как ще яхнем вълната за да се възползваме.
 
Харесва ми хепито какво подхвана като тема.

Аз ще кажа, че глупавите хора са и лесни са манипулиране и измама. Това е съществената разлика. Нищо друго. Което естествено ги прави и по-лесна целева аудитория. Но ако продукта ти е добър и високотехнологичен, как ще обясните на нискоинтелигентен потребител какво купува. Опитайте се да продадете членство за дадена информацинна система на някой от гетото. Не ганстер, сещате се какъв. :)

Така, че зависи и какво продавате. ;)
 
От: „Съвременния бизнес се базира главно на нискоинтелектуалните потребители.“

Представете си, че имате сайт, целевата група на който са интелигентни хора. Как ще се печели от него?

Не е ли по-изгодно (и лесно) да се правят сайтове, които имат целева група глупави хора, защото по-лесно ще може да им се продават глупости на високи цени?
You must spread some Reputation around before giving it to happyslacker again.
Предпочитам за целеви клиенти интелигентната част от човечеството. По-лесно се работи с тях, винаги можеш да вземеш висока цена, нямаш ядовете с коментари и глезотии от нискоинтелигентната част.
Продавал съм нискобюджетно и масово - мерси! Не е за мен.

Относно сексизма - не са малко мъжете, които купуват ненужни глупости.
 
От: „Съвременния бизнес се базира главно на нискоинтелектуалните потребители.“

То интелигентността не беше ли вродено качество, а не придобито. По-скоро нискообразованите май е по по-подходящо. Както спомена Вискяр май е по-добре да се работи с интелигентанта част. Едно е да продадеш качествена услуга/стока на висока цена на образован човек с финансови възможности, а съвсем друго да продадеш за същата печалба 50 дрънулки от по 10лв с 2 лв печалба в продавалник и да обикаляш по цял ден куриерските фирми да им ги пращаш:)

А и другото е вярно, че колкото е по-беден клиента, толкова е по-притенциозен.
 
От: „Съвременния бизнес се базира главно на нискоинтелектуалните потребители.“

Колко трябва да си глупав, че да използваш глупави хора, дали ще печелите повече, ако продавате на ден всичките продукти/стоки през %3 процента печалба или ако продавате през 100% или повече?
Колко трябва да сте глупави, че да си мислите, че вие сте на печалба, при положение, че от тези, които купувате, те изкарват милиони :)
 
От: „Съвременния бизнес се базира главно на нискоинтелектуалните потребители.“

Колко трябва да си глупав, че да използваш глупави хора, дали ще печелите повече, ако продавате на ден всичките продукти/стоки през %3 процента печалба или ако продавате през 100% или повече?
Колко трябва да сте глупави, че да си мислите, че вие сте на печалба, при положение, че от тези, които купувате, те изкарват милиони :)

Това е доста глупаво като разсъждение според мен. Ти колко от нещата си правиш сам , говорим храна ,дрехи и т.н. Спираш ли да купуваш нещо от коеот имаш нужда, защото ще направиш друг по богат? Това ,че купуваш от един и продаваш на друг с надценка не те прави глупав. Не може винаги да си на върха на хранителната верига колкото и богат да си квото и да правиш. Винаги ще купуваш от другите.

Буквално погледнато, ако вземеш една стока на 5лв и я продадеш на 10лв ти си на печалба.
 
От: „Съвременния бизнес се базира главно на нискоинтелектуалните потребители.“

Колко сте глупави, какви предприемачи сте вие?
Са ако искате данни мога да Ви дам, но не мисля, че ще ме послушате, това е в България, всеки мисли на дребно, за това и всеки се опитва да изкара лесни "пари", но всъщност не е така.
 
От: „Съвременния бизнес се базира главно на нискоинтелектуалните потребители.“

Колко сте глупави, какви предприемачи сте вие?
Са ако искате данни мога да Ви дам, но не мисля, че ще ме послушате, това е в България, всеки мисли на дребно, за това и всеки се опитва да изкара лесни "пари", но всъщност не е така.

Ами ти не ми отговори на моя въпрос - Колко от нещата си правиш сам и спираш ли да купуваш хляб, защото ще нарпавиш някой друг по богат.
Също така именно ти си този дето говори за дребно и мисли на дребно, защото си мислиш ,че именно тези хора имат печалба 5 лв на тениска или 10 лв на анцунг и това е дребно.
А мислил ли си за големите компании, които купуват акции и след това ги продават? Там е същото купуват от едни и след това проадват на други.

Не вярвам да не съм те оборил вече, ако не съм ще ти дам още един пример.
Колко собственика на заведения познаваш, които имат свинарник, фабрика за кола и бира. Те просто купуват от едни и продават на други с надценка. Както казах по-горе НИКОГА ама никога няма да си на върха на хранителната верига ,защото просто няма начин.
 
Който мисли на дребно, до никъде не стига. Познавам един пич дето още няма сайт, защото мисли, че някой за едната слава ще му го направи ей така, дори без да върне нещо в замяна. Не са много тези, които мислят на дребно, но определено ги има и това не им прави услуга. ;)
 
От: „Съвременния бизнес се базира главно на нискоинтелектуалните потребители.“

Представете си, че имате сайт, целевата група на който са интелигентни хора. Как ще се печели от него?

Не е ли по-изгодно (и лесно) да се правят сайтове, които имат целева група глупави хора, защото по-лесно ще може да им се продават глупости на високи цени?

Зависи за какво е сайта. Какво предлага? Стоки, услуги или просто забавление.

"Глупавите хора" трябва да се разбере какво искат и от какво се нуждаят, какво биха купили. Доста глупави хора са с добра покупателна способност, но успяват да си купят глупостите и пак да им останат кинти за една екскурзийка до Карибите.

Много съм съгласна с мнението на Блинки, а на автора пожелавам успех в установяване и ограничаване на определен контингент от глупави хора, които ще могат да са добри клиенти.

Ако имам колко ненужни неща ме прави глупав човек, който може да бъде използван за дългосрочен клиент?
 

Горе