1 година след цирка в Констинброд: Свидетели опровергават тезата на прокуратурата

blackout8

Well-Known Member
а по делото показания в съдебната зала няма да дадат подателят на сигнала за аферата Костинброд и депутат от БСП Мая Манолова, служители на ДАНС, кметът на Костинброд и др.

На днешното заседание собственикът на "Мултипринт" Йордан Бончев разказа за събитията от миналата година, като за целта се позоваваше на подробни бележки. Той посочи, че в печатницата е била създадена строга организация по отпечатването на бюлетините, а съхранението им е било охранявано от пазачи денонощно, като сградите на печатницата са били под наблюдението на над 70 камери. Готовите количества се съхранявали в склад, който се заключвал, а на втория етаж на помещението били държани негодните бюлетини – в две по-малки помещения, които той и служителите му наричаха "клетки".

Йордан Бончев обясни също, че според всички правила на полиграфията се залага между 8 и 10 % брак, а при изпълнение на поръчката за печат на бюлетините от "Мултипринт" заложили общо 7 % с цел икономия. В тези проценти е включен бракът за всяка дейност при печата – 1% при сгъването на хартията, 1% – при лепенето, 2% за печат и 3% шпула – брак. Колкото повече допълнителни настройки на машините се правят, толкова по-голяма била макулатурата, каза Бончев. Така при 33 вида бюлетини, процентът нараствал. Хартията на бюлетините пък имала холограма – така след приключване на процеса се отчитало количеството и се сверявало какъв продукт е произведен

Или с други думи – намерените в деня на размисъл годни да участват в изборния процес бюлетини всъщност представлявали технологичен брак заради неточната бройка в кочаните. Разликата между тези, които са годен продукт и тези, които са брак бил във факта, че първите били опаковани в кашони под номер и поставяни на палета – отново под номер. "В договора никой не ни е вменил задължение да броим брака", отсече свидетелят.

Освен това, каза собственикът на печатницата, никъде в договора нямало забрана за надпечат. Никъде по света не може да има печат без надпечат, защото машините трябва да се настроят, а за спирането на процеса се изисква време.

Диана Ефтимова, която е осъществявала контрол върху печата, обясни, че надпечатаните бройки бюлетини се отделяли и се съхранявали в помещението за брак.

Източник:
http://www.capital.bg/blogove/pravo...teli_oprovergavat_tezata_na_prokuraturata_po/

Трябва да ръкопляскаме на цирка на Мая общата, дудука и компания. Както и на некадърните платени политически прокурори и като цяло съдебната система. После що сме на такова положение. После що дудука щял да се коалира с комунистите и прочие.
 
От: 1 година след цирка в Констинброд: Свидетели опровергават тезата на прокуратурата

Медиите на Прокопиев не са много удачни за цитиране,дай някой по-незавизима медия.
 
От: 1 година след цирка в Констинброд: Свидетели опровергават тезата на прокуратурата

некадърните в случая са калинчовците от герб, които не можаха да проведат прозрачна процедура по отпечатване на бюлетините, солидарна вина носи и собственика, който подписва договор и го изпълнява буквално, а можеше да го предаде с протокол тоя "надпечат" на възложителя и без това е включен в цената!

ама оправданията некадърни сме, не сме престъпници, не се признават в съда!
 
От: 1 година след цирка в Констинброд: Свидетели опровергават тезата на прокуратурата

некадърните в случая са калинчовците от герб, които не можаха да проведат прозрачна процедура по отпечатване на бюлетините, солидарна вина носи и собственика, който подписва договор и го изпълнява буквално, а можеше да го предаде с протокол тоя "надпечат" на възложителя и без това е включен в цената!

ама оправданията некадърни сме, не сме престъпници, не се признават в съда!
Всичко е по правилата на полиграфията - точно и защото това не се знае за над печата направиха и компромата. Както и тогава казах, а и редица писаха няма как да се фалишифицира, но пък се печелят ползи за едни а за други се губят. А 1 година по късно вече я камилата я камиларя.
 
От: 1 година след цирка в Констинброд: Свидетели опровергават тезата на прокуратурата

Така,искам някой да ми обясни защо преди няколко дни Орешарски и вчера Бойко,близаха 78 годишния изкуфял г.з на Маккейн,копирам от Уикипедия:
"На 26 октомври 1967 г. Маккейн участва заедно с още 19 самолета в атака срещу ТЕЦ в Ханой. Самолетът на Маккейн е свален от съветска ракета земя-въздух СА-2 след като вече е хвърлил бомбите си. Маккейн получава фрактури на двете ръце и на единия крак. Пада с парашут в езерото Трук Бак, където почти се удавя. Около него се събира тълпа, която го оплюва, рита и взима дрехите му. Рамото му е смазано с приклад на пушка в рамото и е намушкан с щик в лявото стъпало и в корема. Пленилите го виетнамци решават, че скоро ще умре и не го пращат в болница, но след като разбират, че баща му е адмирал се погрижват за него и обявяват пленяването му. Маккейн прекарва шест месеца в болница, губи 20 кг от теглото си и косата му побелява. През декември 1967 г. е изпратен в лагер за военнопленници. През март 1968 г. е поставен в изолация, в която прекарва следващите две години. През юли 1968 г. баща му е назначен за командир на американските войски във Виетнам. Виетнамците предлагат на Маккейн да го освободят преди пленниците заловени преди него, но Маккейн отказва, позовавайки се на Кодекса за поведение на американските въоръжени сили и вярвайки, че виетнамците ще използват случая за пропагандни цели.

През август 1968 г. започват мъчения срещу Маккейн. Той е завързван в неудобни пози и на всеки два часа е бит, като в същото време страда от дизентерия. Отново са му счупени кости, както и зъби, а надзирателите осуетяват негов опит за самоубийство. След четири дена Маккейн подписва „самопризнание“, че е „черен престъпник“ и „въздушен пират“, но той използва надут комунистически жаргон и неправилен език, за да покаже, че изявлението е изтръгнато насила. И до днес той не може да вдига ръцете си над главата заради нараняванията, които е получил тогава. Маккейн отказва да подпише второ самопризнание, заради което е бит три пъти седмично. Веднъж един от надзирателите тайно разхлабва въжетата, с които Маккейн е бил вързан, а когато дошла Коледа застава до него и рисува с крак кръст на земята. Маккейн по-късно разказва тази случка като пример за хуманност.

През октомври 1969 г. държанието спрямо Маккейн и останалите пленници се подобрява след като един пленник, освободен през лятото разкрил пред световната преса злоупотребите. През декември 1969 г. Маккейн е преместен в затвора Хоа Лоа, след което е преместен и другаде, но условията като цяло са по-добри отколкото в началото. Той неколкократно отказва да се срещне с представители на американското движение против войната. Маккейн е освободен на 15 март 1973 г. в резултат на Парижкото мирно споразумение."
Също така искам да знам защо още през 2001г. подлогата на БКП/ДС/СДС Петър Стоянов,в качеството си на президент,удостоява Джон Маккейн с Орден Стара планина 1ва степен с указ Указ № 184 от 23 юли 2001 г.
Смениха си имената на партийните групировки,някои си смениха и собствените имена,и се опитват да се завърнат на бял кон във властта!
 
От: 1 година след цирка в Констинброд: Свидетели опровергават тезата на прокуратурата

Ами от поста ти - щото явно има защо не е като да няма воля и дух, ако четем от уикито. Стига сменял фокуса на тема, чакам мнението на червени фенове.
 
Последно редактирано:
От: 1 година след цирка в Констинброд: Свидетели опровергават тезата на прокуратурата

Не съм червен фен,това че не се кланям на твоя бог Буда(да се свети името му,да са благосклонни към него господарите му на Запад),не ме прави комуне,не по-малко са ми противни Гея и Бея.
 
От: 1 година след цирка в Констинброд: Свидетели опровергават тезата на прокуратурата

Не съм червен фен,това че не се кланям на твоя бог Буда(да се свети името му,да са благосклонни към него господарите му на Запад),не ме прави комуне,не по-малко са ми противни Гея и Бея.

Не визирах теб, а тези които не са почнали да пишат!
Ще ги намериш от онази анкета дали съпортват или не правителството :) Но ги няма никви от няколко седмици - що ли:)
 
От: 1 година след цирка в Констинброд: Свидетели опровергават тезата на прокуратурата

За мен истината е една. Герб фалшифицираха изборите, и президентските и пармалентарните.
Това в костинброд не знам дали е било постановка или си е било реално, не ме и интересува.
Но знам че във всеки областен град бяха разпределени фашливи бюлетини за подмяна.

Следващите избори пак ще се фалшифицират. Скоро президента ще назначи гербаджиско служебно правителство, която единствена цел е да подготви фалшификациятга на изборите.
 
От: 1 година след цирка в Констинброд: Свидетели опровергават тезата на прокуратурата

За мен истината е една. Герб фалшифицираха изборите, и президентските и пармалентарните.

а евроизборите фалшифицира ли ги?
ако да - защо мазния ГЕЙ не направи нищо? защо не иска касиране...

мнението ти е типично за червен боклук
 
От: 1 година след цирка в Констинброд: Свидетели опровергават тезата на прокуратурата

От около 670 000 гласа за ГЕРБ на европейските избори,средно на всяка една от 28-те области в България се падат по около 24000 гласа.Като сметнеш зависимите общински служители,работници на бизнесмени близки до ГЕРБ,плюс техните семейства,според мен поне едни твърди 10-15 хиляди гласа имат средно от всяка област.Останалата половина е от твърдия електорат,който очевидно се е стопил с над 50%.Хипотетично,от 350 хиляди Костинбродски бюлетини се падат 12500 броя средно на област,общо избирателните секции бяха между 11000 и 12000,или средно около 30 бюлетини на секция....Ето колко реални и лесни за постигане стават таргетите така,ама това никой журналист или прокурор не го каза...
 
От: 1 година след цирка в Констинброд: Свидетели опровергават тезата на прокуратурата

За мен истината е една. Герб фалшифицираха изборите, и президентските и пармалентарните.
Това в костинброд не знам дали е било постановка или си е било реално, не ме и интересува.
Но знам че във всеки областен град бяха разпределени фашливи бюлетини за подмяна.

Следващите избори пак ще се фалшифицират. Скоро президента ще назначи гербаджиско служебно правителство, която единствена цел е да подготви фалшификациятга на изборите.

Това го знаеш от 1-во лице единствено число с перфектните обективни доказателства които може да ги дадеш на прокуратурата или просто ей така го говориш?
Замисли се едно ако те го бравят, комунягите какво правят що не ги сгаштиха? Що комунягите не направиха същото след като цялата власт е при тях? Що излезе от Бобов дол БСП а мангалите до един за ББЦ + застъпниците ?! Малко се разминават нещата, между това което мислиш и е реално.

А за Констинброд си беше перфектната афера за да затвърдят мястото си пред 1 година комунягите и ко.
 
От: 1 година след цирка в Констинброд: Свидетели опровергават тезата на прокуратурата

Големият въпрос е защо една кокошка от Кюстендилска област се занимава с правене на Изборен Кодекс вместо да бере череши. Не че и там ще се справи по-добре отколкото с изборния Кодекс - просто вредите ще са по-малки.
 
От: 1 година след цирка в Констинброд: Свидетели опровергават тезата на прокуратурата

Това го знаеш от 1-во лице единствено число с перфектните обективни доказателства които може да ги дадеш на прокуратурата или просто ей така го говориш?
Замисли се едно ако те го бравят, комунягите какво правят що не ги сгаштиха? Що комунягите не направиха същото след като цялата власт е при тях? Що излезе от Бобов дол БСП а мангалите до един за ББЦ + застъпниците ?! Малко се разминават нещата, между това което мислиш и е реално.

А за Констинброд си беше перфектната афера за да затвърдят мястото си пред 1 година комунягите и ко.

Според мен са били 2 пратки по 350 000 бюлетини,първата е била разпределена и успешно използвана по предназначение,а хванаха само втората.
 
От: 1 година след цирка в Констинброд: Свидетели опровергават тезата на прокуратурата

От около 670 000 гласа за ГЕРБ на европейските избори,средно на всяка една от 28-те области в България се падат по около 24000 гласа.Като сметнеш зависимите общински служители,работници на бизнесмени близки до ГЕРБ,плюс техните семейства,според мен поне едни твърди 10-15 хиляди гласа имат средно от всяка област.Останалата половина е от твърдия електорат,който очевидно се е стопил с над 50%.Хипотетично,от 350 хиляди Костинбродски бюлетини се падат 12500 броя средно на област,общо избирателните секции бяха между 11000 и 12000,или средно около 30 бюлетини на секция....Ето колко реални и лесни за постигане стават таргетите така,ама това никой журналист или прокурор не го каза...

Айде сега изпозлвай мозъка си да обясниш как ще се разпределят тези бюлетини за 1 ден ден в 11к избрателни секции?
Обясни и как всички застъпници на различните парти и представители на партии как няма го видят?

Тук си говориш за чудовищна логистика, чудовищна траспортна система само за БГ и огромна парична маса за подкупи - ако стане по твоите фантазии! Недей колега чети какво е писано от съда и виж каква е практиката с надпечата и брака и ако имаш малко обективно виждане без политически пристрастия най-малкото ще ти светне лампичка за огромен компромат! Все пак ако това бе реалност ДАНС, МВР и целият репресивен апарат до сега да задействал милион пъти но ..... Ясно е на комунягите, че няма какво да направят те ползваха само това за да се качат на власт потулвайки всичко - това и го правят.
 
От: 1 година след цирка в Констинброд: Свидетели опровергават тезата на прокуратурата

Според мен са били 2 пратки по 350 000 бюлетини,първата е била разпределена и успешно използвана по предназначение,а хванаха само втората.

А защо не са 3 или 4 или 10? Пак питам това го пишете защото имате уличаващо инфо следствие на огромната ви частна инфо агенция или ....?
 
От: 1 година след цирка в Констинброд: Свидетели опровергават тезата на прокуратурата

А защо не са 3 или 4 или 10? Пак питам това го пишете защото имате уличаващо инфо следствие на огромната ви частна инфо агенция или ....?
Не се набирай,по-спокойно да не разтегнеш някоя мозъчна гънка.Преди малко четох един коментар,на който много се смях:"Джон Маккейн казал,че Орешарски е по-тесен от Бойко" :lol:
 
От: 1 година след цирка в Констинброд: Свидетели опровергават тезата на прокуратурата

Не се набирай,по-спокойно да не разтегнеш някоя мозъчна гънка.Преди малко четох един коментар,на който много се смях:"Джон Маккейн казал,че Орешарски е по-тесен от Бойко" :lol:

Така ли ти изглежда, на мен повече като сарказъм, ама май не се е получил. Ще се опитам с прост въпрос - от къде си наясно, че са били 2? Имаш ли нещо насреща или ей така си го пишеш - щото прокуратурата е клекнала и не знае какво става - помогни им с факти!
 

Горе