1.1 млн. лв. данъци укрили онлайн търговци

От: 1.1 млн. лв. данъци укрили онлайн търговци

Немога да разбера, защо това се смята за проблем. Така потребителите имат възможност да вземат една стока на изгодна цена. За да няма укриване на данъци от Нап трябва да въведат - например ддс 1% от сумата и общо взето всички данъци да са ниски и така ще съберат много повече пари от сега. За мен като потребител не е важно дали някой търговец си плаща данъците а е важно дали продава качествени стоки.
 
От: 1.1 млн. лв. данъци укрили онлайн търговци

Е това е същото като когато сложиха касови апарати на вендинг машините.
Полза ще има ако се вдигне малко повече шум и това навреди на репутацията на OLX.
Може да изкара някой онлайн търговци на светло.



То сега пак си ги има измамите ....
Те не борят измамите а са тръгнали да прибират данък печалба.

В OLX освен търговци има и много хора които си продават непотребните вещи.
 
От: От: 1.1 млн. лв. данъци укрили онлайн търговци

От НАП са започнали кампания за контрол върху онлайн търговци. Тя се извършва чрез специално разработен софтуер, който наблюдава сайтовете за интернет търговия. Укриването на данъци над 3000 лв. се наказва със затвор до шест години, а за неплащане на данъци над 12 000 лв. се предвижда лишаване от свобода до осем години. Спас Сливков, изпълнителен директор на водещата онлайн платформа за безплатни обяви в България добави, че OLX е посредник и за много малки и средни търговци, които сами носят отговорност за продажбите си, а съответно и за плащането на данъци. Миналата година над 720 хил. българи са поръчвали дрехи или спортни стоки чрез интернет, над 320 хил. души - стоки за дома, туристически услуги – над 312 хил. българи, а електронно оборудване – над 208 хил. души. Преобладаващ брой от купувачите – близо 900 000 души.

Цялата статия тук

Честито на печелившите! Дали е поредният медиен шум или наистина действат по въпроса..?

За този техен разработен софтуер е похарчено много повече пари отколкото може да се събере от търговците.
 
От: 1.1 млн. лв. данъци укрили онлайн търговци

Трябва да се отвлича вниманието от това, че Европата ни каза че съда и цацаратурата са ни пробити - дай турци в учебниците, дай нов министър, дай сега и тва...

Касова бележка във всеки пакет и те така...

Според мен лекарствата, учебниците и храната от първа необходимост нетрябва да имат ддс. За всички останали стоки трябва да е 1 процент
 
От: 1.1 млн. лв. данъци укрили онлайн търговци

Смея да те уверя че много добре съм запознат с този факт.
Само че тук не става дума за тях.


В OLX освен търговци има и много хора които си продават непотребните вещи.

Става дума за други некоректни практики.
Мога да дам примери, включително и с колеги от този форум
 
От: 1.1 млн. лв. данъци укрили онлайн търговци

Смея да те уверя че много добре съм запознат с този факт.
Само че тук не става дума за тях.




Става дума за други некоректни практики.
Мога да дам примери, включително и с колеги от този форум

Навсякъде има хора които укриват данъци. Тези хора не са само в интернет. Така, че това не е нещо ново. Има хора които от години го правят и никой не ги закача. Въпросът е, че се глобяват неудобни или дребни риби и закона не е за всички еднакъв.
 
От: 1.1 млн. лв. данъци укрили онлайн търговци

Немога да разбера, защо това се смята за проблем. Така потребителите имат възможност да вземат една стока на изгодна цена. За да няма укриване на данъци от Нап трябва да въведат - например ддс 1% от сумата и общо взето всички данъци да са ниски и така ще съберат много повече пари от сега. За мен като потребител не е важно дали някой търговец си плаща данъците а е важно дали продава качествени стоки.

ХАхахахаха
Виж файлът 13307

Кажи честно, ще го плащаш ли тоя 1% ДДС? Ахахаха
 
От: От: 1.1 млн. лв. данъци укрили онлайн търговци

За този техен разработен софтуер е похарчено много повече пари отколкото може да се събере от търговците.

на мен ми е интересно кога го разработиха :shock: КОНКУРС ИМАШЕ ЛИ?
 

Горе