10-те най-популярни CMS-и в света

Не мога да съчуствам на човек, който е предпочел wp пред opencart. :)

Всички знаем, че свободата при фри опен сорс cart системите не се крие в wp. Има си доста неща, но определени не е това, което е нужно. ;)

Аз пък не знам кои са тези средностатистически фирмички, които дават луди пари. Всичките минават тънко, съответно това им предлагат. Техномаркет си е къстам и си личи, другите по-малки - дори и да искат къстам, ако не отделят добри пари, сори ама опен сорс с модификации. ;)

Виждаш много такива магазина. Така е. А запитваш ли се защо. Повярай ми, не е защото някой ги е "подхлъзнал" към опен сорс системи, а защото до там им е стигнал бюджета. Не разсъждавайте нелигично. ;) Преди няколко месеца оправях wp сайт на голяма фирма за батерии и акумулатори. Да не мислиш, че не им се иска сайт като на apple (макар, че не знам какво имат като систелама зад фронта, но определено е къстам и много добра), но уви....просто не са помислили да отелят такива бюджети. Не знам ти като девелопър не си стигнал до този извод, но явно ще го разбереш скоро.

И не знам какво толкова хората говорят за къстам решения. Какво, топлата вода ли ще измислят? Попадал съм на такива къстам системи, че се чудя това как още не е хакнато. :) Да ке говора за функционалности. :) Явно под бейсик с някой девелопъри имаме различни виждания. Текст редакторът да ти е доработка - опази Боже. :)
 
От: 10-те най-популярни CMS-и в света

По случайност точно преди 10 минути се запознах с opencart и го инсталирах на локал хоста. Това ли е най добрата система от готовите. Имам и osCommerce, но само съм я инсталирал и не съм работил с нито едната от двете и дали има други, които могат да се причислят към силните на деня.
 
От: 10-те най-популярни CMS-и в света

От изброените горе принципно мога да призная само Drupal и Wordpess.
Drupal е за сериозни сайтове на сериозни клиенти, а Wordpress е за бърза изработка на фирмени сайтчета, блогове или новинарници.
Другите системи са просто ей тъй да ги има на сергията... :D
 
От: 10-те най-популярни CMS-и в света

добре де тези cms-и дето ги споменавате са за супер големи и мощни сайтове,
що не споменете тези дето ползват и редактират едва няколко страници
пример cmsimple, websitebaker, Santafox
и такива дето не ползват msql quickcms, razorCMS и любимия ми Чайник и Linkor


каталог на cms-и ,които не ползват msql

http://cmsbezmysql.ru/
 
Последно редактирано:
От: 10-те най-популярни CMS-и в света

Хубавото на WP е, че е много лесен за използване (в сравнение с Joomla например). Затова винаги него съм си го предпочитал.
 
Re: От: 10-те най-популярни CMS-и в света

Аз предпочитам PrestaShop за магазинчета. Повече ми харесв от Opencart-a.

Абе то и Маджентото също го хвалят много, но не съм се докосвал по-сериозно до него. ;)

А за WP, може да се олекоти много. ;) Иначе е доста удобен и определено е най-добре разработения последно време. ;)
 
От: Re: От: 10-те най-популярни CMS-и в света

Абе то и Маджентото също го хвалят много, но не съм се докосвал по-сериозно до него. ;)

А за WP, може да се олекоти много. ;) Иначе е доста удобен и определено е най-добре разработения последно време. ;)


Magento също е добро, но за мен Преста е по-добра.

За WP винаги може да се олекоти, но пък при големи сайтове вече си трябва повече ресурси и излиза по-скъпо, от страна на хостинг(дали ще е dedicated или vps).
 
От: 10-те най-популярни CMS-и в света

Аз до сега основно ползвам друпал,
основната причина е че съм доволен да кажем на 90% от него, понякога ме нерви, но съм му свикнал, пък и е надеждна система.
Ето ви пример за един онлайн магазин правен с друпал комерс - www.fullpower.bg /за момента само плащане през куриер е зададено, но много лесно се добавят и други платежни системи -карти, ипей, пейпал и тн/
 
Re: От: Re: От: 10-те най-популярни CMS-и в света

За WP винаги може да се олекоти, но пък при големи сайтове вече си трябва повече ресурси и излиза по-скъпо, от страна на хостинг(дали ще е dedicated или vps).


Тук ще се съглася с теб. :) Хахаха. Много ми е било чудно някой, който обяснява колко била тежка системата, а в същото време никога не е бил на нищо повече от среден план шер. ;)

Всяка, дори и къстам, система би клекнала на някой шер план, ако говорим за средно голям сайт. ;)
 
От: 10-те най-популярни CMS-и в света

Аз почнах с Джумла, но сега ползвам повече Wordpress.
Добро транспортиране си направил :) WordPress е лесна и удобна система. Тоест работиш без проблем с нея. Много ми харесва и с удоволствие следя напредъка й.
 
От: 10-те най-популярни CMS-и в света

Добро транспортиране си направил :) WordPress е лесна и удобна система. Тоест работиш без проблем с нея. Много ми харесва и с удоволствие следя напредъка й.

откакто ми хакнаха 10 сайта на вп изобще не го ползвам вече ,а малки cms-и , които никои не сака да хаква и да се прави на хакер
 
От: 10-те най-популярни CMS-и в света

откакто ми хакнаха 10 сайта на вп изобще не го ползвам вече ,а малки cms-и , които никои не сака да хаква и да се прави на хакер

Доколкото знам има начини за да се предпазиш от хакери? Но нямам информация. Ако поясните малко ще съм благодарен.
 
От: 10-те най-популярни CMS-и в света

Доколкото знам има начини за да се предпазиш от хакери? Но нямам информация. Ако поясните малко ще съм благодарен.

Това е много голяма тема, няма как да ти каже някой как да се предпазиш от хареки. Има много стъпки и т.н., чрез които да се избегнат, но винаги има начин да те хакнат, дори да си най-големия.

Тук ще се съглася с теб. :) Хахаха. Много ми е било чудно някой, който обяснява колко била тежка системата, а в същото време никога не е бил на нищо повече от среден план шер. ;)

Всяка, дори и къстам, система би клекнала на някой шер план, ако говорим за средно голям сайт. ;)

Ще добавя към това което каза, че никога също така не е ползвал кеширане, оптимизация на снимки и т.н.
Много къстъм системи падат и на споделяния хостинг поради много причини. Дали те са, че дивелопъра не я е направил както трябва и харчи много ресурси или пък е вече голям сайт с много неща, които си искат ресурсите и т.н., и т.н.
 
От: 10-те най-популярни CMS-и в света

Доколкото знам има начини за да се предпазиш от хакери? Но нямам информация. Ако поясните малко ще съм благодарен.

обикновено като хакнат сайта ти почваш
да ъпдейтваш wp после и другите плугини и в един момент забелязваш ,че даден плугин не бачка с новата версия wp.връщаш архивното копие и започваш да си играеш поотдено със всяка папка директория дори и файл.Пък ако си на хост при провайдер ,който изобще не му пука за твоите хаквания както нс1 си загубил бизнеса.При хостбулгариа и суперхостинг такива проблеми не са ми създавали, дори са ми съдействали.

ето по темата как да защитиме word press
 
Re: От: 10-те най-популярни CMS-и в света

откакто ми хакнаха 10 сайта на вп изобще не го ползвам вече ,а малки cms-и , които никои не сака да хаква и да се прави на хакер

Е ти какво, инсталираш и това е. Имам едни приятели, не са си поглеждали WordPress сайта си, не го ъпдейтвали, дане говорим за секюръти плъгини и после били ги хакнали и WordPress лесно се хаквало. Ще ми извиняват, ама това е кретения. ;) Една кола ако не я припалваш 2-3 години, познай дали ще се движи добре. Нали, нека го отчетем и този момент, защото най-често това е причната - задклавиатурното устройство. :)
 
От: 10-те най-популярни CMS-и в света

WordPress и Joomla са добри , но бих казал че има по яка и по проста система която е E107 CMS E107 ! Много удобна за работа и е много лека ! Имате си админ панел в който си имате всички функции ! От изброените тук поставям на 1-во място JOOMLA макар че WORDPRESS е най-известната не предлага хубави функции ! :)
 
Re: От: 10-те най-популярни CMS-и в света

WordPress и Joomla са добри , но бих казал че има по яка и по проста система която е E107 CMS E107 ! Много удобна за работа и е много лека ! Имате си админ панел в който си имате всички функции ! От изброените тук поставям на 1-во място JOOMLA макар че WORDPRESS е най-известната не предлага хубави функции ! :)

Как може да сравняваш тази греда E107 CMS E107 с WP и Joomla? Не знам как прецени, но щом смяташ. От къде ги вадите тези локали. :)
 
От: 10-те най-популярни CMS-и в света

Вадя ги защото от 11 годишен се занимавам с CMS и Авторски системи. И мога да ти кажа че e107 е една от много удобните CMS системи. Вярно не може да се сравнява с другите но като за аматьори е107 е една перфектна система ! :) Тъй че нека да не спориш с мен :)
 

Горе