10-те топ причини да станете Affiliate Marketer!

Blinky

Owner
success.jpg

Животът беше много по-прост, когато онлайн бизнес ми се състоеше само от афилиейт сайтове.

Всички сайтове са на мястото си! Търговците (афилиейт програмите) обработват всичко, свързано с поръчки и не са имали нужда от моя асистенция, за да насочят края на сделката в желата от мен посока. Такава, че интернет бизнеса ми върви и клиентите да са винаги доволни.

Бих могъл буквално да изчезна някъде на почивка в продължение на 6 седмици, като в същото време ще мога да бъда и спокоен, че продажбите и всичко свързано с поддръжака ще се запази така, както ще го оставя. В известен смисъл говоря за афилиейтинга, това не обхваща SEO, текущи рекламни кампании и друго, свързано със сайта.

Не бях изненадан, когато един от моите познати спомена, че ще се откаже от предлагането на собствен продукт, и ще мине на този модел. В интерес на истината изпозлва мрежа, която му движи всичко. Има просто моменти, в които просто не си струва, за това и избирането, както и работата с affiliate program-ите е един добър начин да минете и от тази част на интернет бизнеса и да извоювате малко свободно време за Вас и семейството Ви.

Въпреки че има десетки ползи от affiliate marketing-а, като свободата и простотата на процеса, тук ще представим 10-те топ причини, защо трябва да станете affiliate към някоя /някои програми:

1. Никакви разходи за развитие или правене на продукт.
Разходите за разработване и производство на нов продукт е скъпо! Но не е нужно да се притеснявате за това като афилиейт.

2. Никакви инвестиции при стратиране на такъв тип дейност.
Имате бюро, интернет и компютър. Вие сте в бизнеса!

3. Никакви такси или разходи при локална или интернационална дистрибуция.
Афилиейт програмите са предимно безплатни и всеки може да се присъедини към тях. Тук обсега на пазара е изцяло и единствено ограничен от това колко е популярен Вашия уеб сайт.

4. Хиляди продукти и услуги, от които можете да си избирате.
Какво се продава онлайн? С партньорски мрежи (affiliate networks) като Commission Junction, Be Free и Linkshare, е лесно да се намерят продукти, свързани с текущи или планирани ваши уеб сайтове.

5. Не е задължително да имате търговски профил.
Забравете за проблемите, свързани със събиране и съхраняване на имена, адреси, номера на кредитни карти и др. Търговецът, който го ограе и самата програма, обработва всичко (плащания, поръчки, тикети, заяви, комуникации и т.н.), така че Вие реално никога няма да загубите съня зникнали проблеми като: chargebacks, измама или загуба на клиентски ордър.

6. Никаква инвентаризация за правене.
Дори ако живеете в малък апартамент с една спалня, Вие можете да продавате големи количества, без да се говори за никакво съхранение.

7. Никакви транспортни разходи.
Никакво притеснения при опаковането и доставянето на продукта до Вашия клиент. Забравете за разходите и затрудненията, върникващи при подготовката и и доставянето на продуктите. Това е работа на друг!

8. Никакви клиентски оплаквания.
Всеки мрази да се оправя с "лоши" хора, нали? Не се притеснявайте за това! Търговецът дръжки положението тук.

9. Правете пари, докато спите.
Кой друг бизнес би ви позволил, да дръжте вратите си отворени и да печелите пари, дори когато правите почивки или не сте пред работното си място?

10. Потенциал за високи доходи.
Със собственият си афилиейт бизнес доходите нараства, като горния им лимит е ограничен само и единствено от Вашето желание, усилия и въображение, а не от шефа Ви и неговото благоразположение към Вас.

Относително ниските разходи от към ресурси и огромния потенциал, правят affiliate marketing-a една много атрактивна и добре възвръщаема инициатива, която абсолютно всеки може да предприеме. Всеки опитал този метод на правене на прави онлайн, не се е отказал и до ден днешен. Питайте ги!!!
 
  • Like
Реакции: Brad
От: 10-те топ причини да станете Affiliate Marketer!

Добра агитация Blinky!
:)

Би ли посочил линкове към някои от най-успешните - печелещи чрез Афилиейт - сайтове (може и чуждестранни), за да видим нагледно за какво става въпрос.
 
От: 10-те топ причини да станете Affiliate Marketer!

Мда, добре ми се получи, нали? :)

Реално, наистина има такива, а това е само част от тях:

- в Cashburners (ако имаш акаунт) има една секция "top list" - там има такива хора под формата на usernames (има user: From Bulgaria with $$$ Love $$$ там).

- http://www.moreniche.com/affiliate-case-studies.php

- http://zacjohnson.com/widgetbucks-top-performer/


Адски много примери има, но за съжаление рядко някой ще излезе и ще каже, аз печеля много пари и съм много успял и не знам си какво. Просто къдет мога - давам примери и ресурси, за да видят хората, че е истина и да ги мотивирам да се пробват и после да кажат, че не става. :)

Факт е, че няма много примери. Но и че повечето са вътрешни статистики, само за хората с акаунт там. ;)

Има много примери. :)
 
От: 10-те топ причини да станете Affiliate Marketer!

Странно... Всички тези сайтове имат лоша репутация според MyWoT ?!. Прегледах ги повърхностно, обаче ми се сториха по-скоро - предлагащи Патньорски програми. Аз имах впредвид да дадеш пример за сайтове които вече работят с такива, за да видим по какъв начин са интегрирани в конкретния сайт! Как собственика на сайта е организирал и менажирал цялата работа... Например ако отворя сайт продаващ електроника чийто произход ми е познат, ще си кажа: "Я, този човек е дропшипър на едикой си..." Гледайки сайта виждам как е организирал магазина си. Имам впредвид същото и за афилиейта. Дай примери за подобен сайт!
:)
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: Alf
От: 10-те топ причини да станете Affiliate Marketer!

Според кой? :) На нас ни дава добри статиските:

http://www.mywot.com/en/scorecard/predpriemach.com

Еми може, всеки си има право на мнение. Мрежата е свободно място. :) Нали за това протестирахме все пак.

Мда, говорим за партньорски програми. Сега ще ти дам сайтове, работещи с такива програми. Поради това, че не искам да следят от къде им идва трафика и да им давам живи линкове, ще бъдат само като текст. Ето ги и тях:

- xhamster.com (има програмите за adult dating, male enhancement & medicine)
- healthclients.com (продукти на хербал програма шерната тук във форума)
- affiliateblog.com (банери и текст линкове - shareasale)
- earnforex.com/blog/ (banners на форекс компании)

Има много опции на интеграция - банери, ревюта на продукти, текст линкчета. Зависи и как искаш да се позициониран на сайта и кое работи най добре за въпростния сайт. Няма голямо значение как изгледжа, а дали работи. Реално потребителя не е толкова адвас за да разбере. Някой разбират, но като цяло те купуват независимо какво. Важно е конверсията да е добра и това, което търсят да отговаря на критериите им. Ако имаш въпроси, давай, че се получава добра тема. :)

Ей, ако могат и други да се включват. Толкова много има за споделяне тук по темата. :)
 
От: 10-те топ причини да станете Affiliate Marketer!

Виж файлът 3000

Животът беше много по-прост, когато онлайн бизнес ми се състоеше само от афилиейт сайтове.

Всички сайтове са на мястото си! Търговците (афилиейт програмите) обработват всичко, свързано с поръчки и не са имали нужда от моя асистенция, за да насочят края на сделката в желата от мен посока. Такава, че интернет бизнеса ми върви и клиентите да са винаги доволни.

Бих могъл буквално да изчезна някъде на почивка в продължение на 6 седмици, като в същото време ще мога да бъда и спокоен, че продажбите и всичко свързано с поддръжака ще се запази така, както ще го оставя. В известен смисъл говоря за афилиейтинга, това не обхваща SEO, текущи рекламни кампании и друго, свързано със сайта.

Не бях изненадан, когато един от моите познати спомена, че ще се откаже от предлагането на собствен продукт, и ще мине на този модел. В интерес на истината изпозлва мрежа, която му движи всичко. Има просто моменти, в които просто не си струва, за това и избирането, както и работата с affiliate program-ите е един добър начин да минете и от тази част на интернет бизнеса и да извоювате малко свободно време за Вас и семейството Ви.

Въпреки че има десетки ползи от affiliate marketing-а, като свободата и простотата на процеса, тук ще представим 10-те топ причини, защо трябва да станете affiliate към някоя /някои програми:

1. Никакви разходи за развитие или правене на продукт.
Разходите за разработване и производство на нов продукт е скъпо! Но не е нужно да се притеснявате за това като афилиейт.

2. Никакви инвестиции при стратиране на такъв тип дейност.
Имате бюро, интернет и компютър. Вие сте в бизнеса!

3. Никакви такси или разходи при локална или интернационална дистрибуция.
Афилиейт програмите са предимно безплатни и всеки може да се присъедини към тях. Тук обсега на пазара е изцяло и единствено ограничен от това колко е популярен Вашия уеб сайт.

4. Хиляди продукти и услуги, от които можете да си избирате.
Какво се продава онлайн? С партньорски мрежи (affiliate networks) като Commission Junction, Be Free и Linkshare, е лесно да се намерят продукти, свързани с текущи или планирани ваши уеб сайтове.

5. Не е задължително да имате търговски профил.
Забравете за проблемите, свързани със събиране и съхраняване на имена, адреси, номера на кредитни карти и др. Търговецът, който го ограе и самата програма, обработва всичко (плащания, поръчки, тикети, заяви, комуникации и т.н.), така че Вие реално никога няма да загубите съня зникнали проблеми като: chargebacks, измама или загуба на клиентски ордър.

6. Никаква инвентаризация за правене.
Дори ако живеете в малък апартамент с една спалня, Вие можете да продавате големи количества, без да се говори за никакво съхранение.

7. Никакви транспортни разходи.
Никакво притеснения при опаковането и доставянето на продукта до Вашия клиент. Забравете за разходите и затрудненията, върникващи при подготовката и и доставянето на продуктите. Това е работа на друг!

8. Никакви клиентски оплаквания.
Всеки мрази да се оправя с "лоши" хора, нали? Не се притеснявайте за това! Търговецът дръжки положението тук.

9. Правете пари, докато спите.
Кой друг бизнес би ви позволил, да дръжте вратите си отворени и да печелите пари, дори когато правите почивки или не сте пред работното си място?

10. Потенциал за високи доходи.
Със собственият си афилиейт бизнес доходите нараства, като горния им лимит е ограничен само и единствено от Вашето желание, усилия и въображение, а не от шефа Ви и неговото благоразположение към Вас.

Относително ниските разходи от към ресурси и огромния потенциал, правят affiliate marketing-a една много атрактивна и добре възвръщаема инициатива, която абсолютно всеки може да предприеме. Всеки опитал този метод на правене на прави онлайн, не се е отказал и до ден днешен. Питайте ги!!!


Може ли да се каже че това което искаме ние да направим спада към тази секция - след като прочети PM ми от темата.
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=30643
 
Последно редактирано:
От: 10-те топ причини да станете Affiliate Marketer!

Може ли да се каже че това което искаме ние да направим спада към тази секция - след като прочети PM ми от темата.
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=30643
Реално вие с партньора ти искате dropship бизнес, който да продава и доставя от склад стоката, което не е никак зле като идея, даже е супер. Но в с малки автоматизации и програми ще можете да влезете в графата affiliate program, а ако успеете да имате и 2nd tier, ще сте много вървежни. Автоматично ще ви се гради реферал дървото.

Но зависи към кой модел сте се ориентирали. Има разлика между двете; dropshipping и affiliate program. И двете са идеални за описаният от вас случай. Ако има въпроси, питайте по темата тук. ;)
 
От: 10-те топ причини да станете Affiliate Marketer!

Какъв е максималният брой банери, които е приемливо да бъдат позиционирани на даден сайт без риск да го претрупаме?! Т.е. трябва ли да се съсредоточим само върху една компания или можем да промотираме няколко едновременно(в конкретната сфера)?
 
От: 10-те топ причини да станете Affiliate Marketer!

Еми идеята е да не дразни с претрупване. Но няма като цяло точен брой. Виждал съм сайтове с по 4-5, има и с по 8+. Зависи много от дизайна, политиката на компанията, как се отразява на конверсията и други подобни. Идеята е една единствена - да са кликаеми и конвертиращи.

Може да има на няколко програми (като банери), може да е само на една с различни (нишови) продукта. Тук си е изцяло по избор на самия собственик на сайт. Няма печеливаша формула, която да е мултифунксионална. Просто се слагат и наблюдават резултати, което е и по-правилното. Реално има различно трикове за това, но всеки е строго определен и изцяло зависи от сайта, на който се позиционират. Спор няма. Щом ги има в този им вариант, значи работи този модел. Само ще предопредя, че много натрупаните сайтове с банери не са приятни както за потребителите, така и за търсачките. Идеята е при слагането да изглеждат натурално добре, а не като пазарска сергия, от която само се подават някакви "продаващи" банери. :)
 
От: 10-те топ причини да станете Affiliate Marketer!

Поздравления за добрата статия. Всичко това си е вярно и няма никакви главоболия! Затова и печалбите са толкова приятни :)
 
От: 10-те топ причини да станете Affiliate Marketer!

Да допълня Блинки за банерите - можеш да минеш и без нито един банер, изобщо не са задължителни, ако разбира се сайта ти е ориентиран като ревю сайт на продукти. Един или няколко линка купи оттук са достатъчни. Ето пример - http://reviews.cnet.com/av-receivers/onkyo-tx-nr609/4505-6466_7-34505271.html?tag=mncol;lst;1
Май най-разпространени са ревю сайтовете, поради простата причина че с едно ревч е най-лесно да закараш посетителя до продуктовия сайт да си купи.

Разбира се ако имаш сайт за електроника, но не правиш ревюта, един банер ще свърши чудесна работа. Банерът си е банер - или някой ти плаща да му въртиш банерите, или се записваш в някоя програма и почваш да въртиш подходящи банери, докато разбереш кои конвертират и кои не.

Моето лично мнение е, че сайтовете с банери и реклами са грозни, аз на моите афф сайтове повече от 1-2 на страница не слагам, и то само ако страницата изглежда празна, да не говорим че браузвам с Adblock :) почти нямаш шанс да ми продадеш чрез банер :)
 
От: 10-те топ причини да станете Affiliate Marketer!

Поздравления за добрата статия. Всичко това си е вярно и няма никакви главоболия! Затова и печалбите са толкова приятни :)
Хората, които си бачкат с афилиейт програми не са никак зле и си цъкат. Както се вижда, не е нужно да агитирам. От няколко години и аз си го знам. ;)
 
От: 10-те топ причини да станете Affiliate Marketer!

браузвам с Adblock :) почти нямаш шанс да ми продадеш чрез банер :)

Хора, Adblock ще убие Афилиейта! Ужас! :)
 
От: 10-те топ причини да станете Affiliate Marketer!

Наскоро прочетох това и се замислих... и разбрах, че е вярно.

We have a generation of online marketers focused on keywords and not visitors,
manipulating the SERPs, creating low quality, unoriginal content with the sole purpose
of turning a profit.

Google and the other search engines owe it to the Internet to bury these types of sites.
It may not happen today, or tomorrow, but it will come. And if you're still plying your
tactics in this fashion, chances are high that you will lose.
 
Re: От: 10-те топ причини да станете Affiliate Marketer!

Наскоро прочетох това и се замислих... и разбрах, че е вярно.

We have a generation of online marketers focused on keywords and not visitors,
manipulating the SERPs, creating low quality, unoriginal content with the sole purpose
of turning a profit.

Google and the other search engines owe it to the Internet to bury these types of sites.
It may not happen today, or tomorrow, but it will come. And if you're still plying your
tactics in this fashion, chances are high that you will lose.

Това е валидно за МФА сайтовете където печелиш от това че посетителя бяга от сайта като цъка на рекламата (купил не купил печели)

при Афилиейт сайтовете целта е да купи той няма да купи от неграмотен сайт, целта е да е максимално близо перфектен за да конвертира... дори с минимална бройка посетители :)
 
От: Re: От: 10-те топ причини да станете Affiliate Marketer!

Това е валидно за МФА сайтовете където печелиш от това че посетителя бяга от сайта като цъка на рекламата (купил не купил печели)

при Афилиейт сайтовете целта е да купи той няма да купи от неграмотен сайт, целта е да е максимално близо перфектен за да конвертира... дори с минимална бройка посетители :)

Даже си мисля, че един грамотен афилиейт сайт, правен, според препоръките за потребителя, а не за търсачки ( това така или иначе си е условие за добра конверсия), има добри шансове да оцелее след подобни промени в алгоритмите.
 
От: 10-те топ причини да станете Affiliate Marketer!

Аз уви не можах да започна като афилиейт маркетър, защото не разбрах как точно става пренаписването на статии. Т.е. аз прочитах няколко статии по темата, превеждах си термините, написвах си новата статия, по време на което пак си превеждах термините. Така за написването на една статия ми отиваха 4 часа :( Бях почнал да си правя афилиейт блог, написах 6 статии и се отказах :(

Просто или аз не съм разбрал процеса, или не е за мен :( До колкото знам май ниши като тези са най-конвертиращите:

- xhamster.com (има програмите за adult dating, male enhancement & medicine)
- healthclients.com (продукти на хербал програма шерната тук във форума)
- affiliateblog.com (банери и текст линкове - shareasale)
- earnforex.com/blog/ (banners на форекс компании)


Пък мен ме влече основно цифровата електроника и микроконтролерите, това го разбирам и едва ли ще намеря точно такива програми. А и дори да има, едва ли конверсията ще е голяма.


За разлика от афилиейта, от година и половина се занимавам здраво с електроника, в смисъл разучавам и проектирам няколко устройства. Може би в това ми е силата.


Просто съжалявам, че не можах да развия афилиейт сайт (май не ми се отдава), а щеше да е хубаво да имам такъв :( Ако имах време, пак бих се захванал да правя, но като не вдявам как се пренаписват статиите, а и като си имам други задачи, не знам как ще намеря време за това.
 
Последно редактирано:
От: От: 10-те топ причини да станете Affiliate Marketer!

Мне, ще го направи по-креативен.
Да. Няма да е такава драма. То няма да го духат само те, но и тези с банерите на Google и други подобни рекламни платформи. А самите афилиейти минават към ревюта и текст линкове (както са спонсор резултатите на Google - AdWords). Има адски много начини. Въпрос на избор.

А тези сайтове правени за позициониране по търсачките, а не за посетителите са въпрос на време да стигнат до горните места в Google за думичката си и да ги резнат после с менюал един, за да ги пратят в 3-та глуха. Такива сайтове вече може да се използват само за сателити и може би продажба на линкове. Четох наскоро, че Google резнали отчасти и about.com поради тази причина. А те реално генерират 80% от трафика си от там. Жалко за тях, но такива са правилата след като изпищяха хората, че само junk информация има по челните места. Пък и те реално не са много гъсти с Google, та съдбата им бе ясна.

@voic4e, лично ще се заема, ако искаш, да ти помогна със старта в това. Имаш го от мен. :) Няма нищо сложно, а и все пак знам, че имаш доста добри умения. Мисля, че при намиране на време, мотиваниция и малко насоки ще се постигнат добри резултати. ;)

Има програми за всичко, както се вика само сайт да имаш. Виж тук: http://www.afftips.com/archives/category/electronics - може да има нещо, което да отговаря на това, за което пишеш. Ако е разгледай и другите като: cj.com, shareasale.com, clickbank.com. Има, само ровене му е майката.

Има смисъл и ние тук (заниамващите се) не го казваме напразно. Има голям смисъл, да не кажа, че си е силен начин за печелене на пари онлайн. Не е агитация, а просто споделена информация от годините. :)

П.П: Пиши ми за това, voic4e. :)
 
  • Like
Реакции: Alf

Горе