100% дублирано съдържание в стар и авторитетен сайт, как ще се отрази?

wpcreato

New Member
Имам база с над 100К вица и се чудя дали да ги публикувам във 5 годишен сайт който си има доволно трафик от Г и се класира повече от добре.
За начало мисля да добавя към 10К и после постепенно да се добавят оставащите.

Но пък се чудя и как ще се отрази това на SEO-то? Дали няма да изяде някой пингвин или както беше там животното?
Все пак има да кажем 20-30 сайта за вицове и във всички се въртят едни и същи - не е да кажем да са публикувани само в един сайт.
 
От: 100% дублирано съдържание в стар и авторитетен сайт, как ще се отрази?

Публикувай и наблягай на фейсбуук :)
 
От: 100% дублирано съдържание в стар и авторитетен сайт, как ще се отрази?

повечето сайтове за вицове вече ги брандират и ги правят на картинки , примерно с Пауло Куелю или Пабло Ескобар , което е хита в момента
Бъди креативен и ги брандирай :)
 
От: 100% дублирано съдържание в стар и авторитетен сайт, как ще се отрази?

Е да, ама брандирането не е като да изсипе накуп базата :)
Трябва и да се бачка
 
От: 100% дублирано съдържание в стар и авторитетен сайт, как ще се отрази?

Публикувай и наблягай на фейсбуук :)

Е и да загърбя всичкия органичен трафик?
повечето сайтове за вицове вече ги брандират и ги правят на картинки , примерно с Пауло Куелю или Пабло Ескобар , което е хита в момента
Бъди креативен и ги брандирай :)
618x457.jpg

Предполагам това имаш предвид?
Това е добра идея + един готин шаблон и само като картинки да се добавят.
Много добра идея.
Е да, ама брандирането не е като да изсипе накуп базата :)
Трябва и да се бачка

Бачкането не е проблем.
 
Последно редактирано:
От: 100% дублирано съдържание в стар и авторитетен сайт, как ще се отрази?

така или иначе ще е дублирано съдържания , ако са картинки имаш възможност са ги оптимизираш като картинки с ALT таг и име на файла
но по този начин няма да ти копират вицовете понеже са брандирани.
Измисли си бранд или си плати затова , все някой ще се намери с интересна идея
Пабло Ескобар кърти миФки ся из фейса

Може да полваш някой национален "герой"
 
От: От: 100% дублирано съдържание в стар и авторитетен сайт, как ще се отрази?

Пабло Ескобар кърти миФки ся из фейса

Правилно - "кърти" - не произвежда абсолютно нищо (освен моментно забавление за ФейсБоклук простолюдието) и трафик (задържане в) на Фейсбук. Вие генерирате съдържание за евреина. Даваш някакъв пример който е успешен, но мислиш ли че печели някакви пари (за сериозни въобще да не говорим)? Според мен е по-добре да се инвестира време в нещо от което има дългосрочен смисъл.
 
От: От: От: 100% дублирано съдържание в стар и авторитетен сайт, как ще се отрази?

Правилно - "кърти" - не произвежда абсолютно нищо (освен моментно забавление за ФейсБоклук простолюдието) и трафик (задържане в) на Фейсбук. Вие генерирате съдържание за евреина. Даваш някакъв пример който е успешен, но мислиш ли че печели някакви пари (за сериозни въобще да не говорим)? Според мен е по-добре да се инвестира време в нещо от което има дългосрочен смисъл.
Точно, майната му на фейсбук.
Идеята ми е да правя съдържание за моя сайт.
Но аз имам база с както казах 100К вица идеята за тип "Пабло Ескобар" няма как да се получи.
Ще се спра на един готин темплейт (ще разгледам дизайнарите тук какво предлагат) и ще прехвърля вицовете на картинки + брандиране с името на сайта и мисля всичко ще заспи.
Благодаря за идеите.
 
От: 100% дублирано съдържание в стар и авторитетен сайт, как ще се отрази?

Преразкажи вицовете и ставаш уникален. Това е.
 
От: 100% дублирано съдържание в стар и авторитетен сайт, как ще се отрази?

Преразкажи вицовете и ставаш уникален. Това е.
Идеята не е хамалогия, а бързо и лесно.
Как се преразказват 100К текста?
Ще махна дългите и намерих човек да нарисува един готин темплейт и ще ги вкарам в картинки и ще видя дали се харесват.
 
От: 100% дублирано съдържание в стар и авторитетен сайт, как ще се отрази?

Би трябвало с фотошоп да стане автоматично, но не съм го пробвал. Експотваш си вицовете в csv и после го импортваш в PS. Виж Using variables in Photoshop
 
Имам база с над 100К вица и се чудя дали да ги публикувам във 5 годишен сайт който си има доволно трафик от Г и се класира повече от добре.
За начало мисля да добавя към 10К и после постепенно да се добавят оставащите.

Но пък се чудя и как ще се отрази това на SEO-то? Дали няма да изяде някой пингвин или както беше там животното?
Все пак има да кажем 20-30 сайта за вицове и във всички се въртят едни и същи - не е да кажем да са публикувани само в един сайт.

Пингвин ли? Защо пък точно Пингив, нали контент добавяш? Панда. Да, но само ако е дублирано. Лошото е, както каза ти, че са все същите вицове. Което не е много добре, да се повтаряш с още десетки сайтове, особено щом сега се класира добре.

Но колегите са прави - направи ги част от Фейсбук кампанията си - за разрастване на страницата си, а от там - трафик към сайта. Може би по този начин може да спечелиш повече. А ако имаш толкова вица, направо си направи една страница - за вицове и бълвай. :) Покрай тях бухай си някой друг твой си проект. :)
 
От: 100% дублирано съдържание в стар и авторитетен сайт, как ще се отрази?

Ето защо е безсмислено да се инвестира време и пари в страници (особено ФБ) насочени към хората търсещи евтино и моментно забавление.

Може би "най-успешната" фесйБОКЛУК страница на забавна тематика - пабло ескобар с 104 000 харесвания.

ето два рекламни поста
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=814231255366848&id=755443231245651
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=814558835334090&id=755443231245651

4 лайка от 104 000 - 3 от който на хора свързани със сайта

Заключение - не е лесно да монетизираш такива потребители. Те нямат кой знае какви интериси, камо ли да са влезли във фейсБоклук да купуват...
 
Да, но тук се предполага, че не говорим за мъртви души, както са повечето (да не кажа всичките фенове) на страницата, дадена за пример. Идеята на тези страници е не само от гледна точка на бранд популярност, но и реално да набират повече трафик от таргетирани хора. Такива, които са заинтересувани от това, което предлага бизнеса зад въпросната страница. Иначе в сравнение с трафика от търсачките, да много по-слаба конверсия ще даде. И нормално.
 

Горе