100% енергиина зависимост от Русия

niks

New Member
Стига сте спамили с тези популистки теми, естествено че всеки Българин ще е против но не това е въпроса.

Защо не отворите една тема За или Против 100 процентовата енергийна и политическа зависимост от Русия или ще кажете това е нормално за Задунаевска губерния създадена от Руски дегенерати за 32 тона злато
 
От: ЗА или ПРОТИВ новините на турски сте ?

Стига сте спамили с тези популистки теми, естествено че всеки Българин ще е против но не това е въпроса.

Защо не отворите една тема За или Против 100 процентовата енергийна и политическа зависимост от Русия или ще кажете това е нормално за Задунаевска губерния създадена от Руски дегенерати за 32 тона злато

Стига глупости! От къде ги измисли тези 100 процента зависимост ?

и разбрахме, че си За
 
Последно редактирано:
Re: От: ЗА или ПРОТИВ новините на турски сте ?

Стига глупости! От къде ги измисли тези 100 процета зависимост ?

и разбрахме, че си За

Почти 100% зависимост си е )(99.5)

ами газта е от русия, петрола е от русия *, нефтохима е на лукоил, ядреното гориво е от русия сега лобират много здраво политически новия аец да е руски и разбирасе да ни го направят такъв че да може да се зарежда само с руско ядрено гориво отново ... цялата идея е на това като тръгнем нещо да шаваме както не им харесва опала газта нагоре разбираи парното и топлата вода веднага нагоре, бенза нагоре, цената на ядренито гориво толкова нагоре че от аеца да се печелят жълти стотинки а цялата печалба да отива в доствчиците на гориво** ... това ако не слушкаш никое правителсво няма да издържи ако го изиграят номера посред зима например затова правителсвото е длъжно да слушка нищо че сме независима държава.... Добре дошли в 21 век или как енергоносителите се използват за налагане на имперска политика... и после разправят какви братушки ни били а ни гърбят с цените... истинските братушки не правят така...



само енергията от ВЕИ не е от русия ама първо че пренебрежително малко второ затова руското енергииното лоби плаща здраво да плюят по медиите колко скъпо ни излизала (а тя ще става все по евтина и евтина в следващите години след 10 години няма да се субсидира а и както "братушките" непрекъснато ни качват цените на другите енергоносители след 10летие може да е по евтина отколкото те ни гърбят.... и ги страх да не би да се окаже че има шистов газ в България затова искат да спрът проучването, щото тогава не могат да ни вдигат цената до безкраи както правят от 20+ години ако имаме залежи дори да не добиваме трябва да държът цените на газта ниски за да ни принуждават да не добиваме

*само 100 октановия е внос в България другото е от нефтохима пропан бутана за тези дето са на газ също е от нефтохим...

** горивото за всеки вид ректор си е специфично обработено и трябва да го купуваш от продавача никои в ес сащ или канада няма да се хване да разработва подобно говриво заместител за един или два реактора щото няма да си избие разходите ... затова като се вържеш се връзваш... идеално средство за извиване на ръце другото е да ги пишеш милярдите инвестция в централа загуба и да затвориш реакторите...
 
Последно редактирано от модератор:
От: ЗА или ПРОТИВ новините на турски сте ?

Coolice, България е малка държава, която няма необходимите ресурси. Нека помислим, Европа не е ли зависима от руския газ?

Добивът на газ в България може да е за сметка на много неща - най-пресен пример е истерията около шистовия газ, за който търси американската фирма Шеврон. Ето ни шанс да станем независими от Русия (и зависими от американска фирма). Българското общество обаче е против, защото това значи един район от страната да пострада екологично. А енергията от ВЕИ, видяхме я колко евтино ни излиза, никс постна един интересен линк за това, как дупетат от бсп-то притежава не знам си къв ВЕЦ, на който държавата е длъжна да изкупува електроенергията на не знам си ква цената. Въобще тези ВЕИ са ала-бализми :) Истината е, че сме прекалено малки, за да сме енергийно независими. Ако не е Русия, ще е някой друг. За нас е важно газът да е евтин, а не откъде идва. Разбира се, съгласен съм, че не е хубаво да сме 100% зависими от един източник.
 
Re: ЗА или ПРОТИВ новините на турски сте ?

@редрум

незнам кои ви ги втълпява тези неща колко сме малки слаби и затова трябва да сме зависими от русия и руския газ ? Защо трябва да си строим аец които може да зарежда само руско гориво за да могат да ни гърбят с цените на горивото ?


Как Словения се отказа от руския газ и мина на италиански от световните борси писнаи им да ги гърбят и тях като като братушки ? на по малките им е по лесно... Разбираи втечнен газ трябва ни такъв терминал за да може да купуваме от други доствчици не само по руската тръба ....

трябва да се наблегне на Набуко не на южен поток това е газопровод през турция до тажикистан може да купваме таджикси газ а не газпром да купува тънко таджикси газ (щото го прави) и после да ни го препродава на цени като за братушки по тръбата ...

Шистовия газ е мръсна технология при себстоиност 220-270 $ 1000 кубически метра (гони се производителност / цена) ние купуваме руски газ по около $440 като след месец искат покачване с 20% от октомври http://bnr.bg/sites/horizont/News/Bulgaria/Pages/bulgargaz1208.aspx при тези цени на руския газ технологията с по малък дебит може да напълно чиста...

освен това забележи никои не е казал добив на шистов газ ако се направи прочуване и се намерят залежи и "братушките" знаят че ако напрвят цената на техния $900 за 1000 кубически метра може да си добиваме нашия по чиста технология... цената за 10ки години напред ще остане под $900 затова са и против проучването

за веито незнам защо да е глупост това което си гледал са точно руската пропаганда значи субсиираните цени са до 2025 за да се осигури разваитието на мощоностите след това падат

освен това ако петрола в бъдещето отиде на $500 долара разбираи и газта да поскъпне 5 пъти (щото според договорите с русия цената на газта е вързана с цената на петрола) енергията от ВЕИ си остава на същите цени за производство ... вече не субсидирани цени, а енергията от петролни продукти ще поскъпне петорно...

и още нещо за ВЕИтата тези които живеят блокове за зависими ама на дребно ниво тези с къщите ако са им добре направени с изолации почти пасивни къщи с една малка перка и няколко колектора малко акумулатори може както разправя един съсед който го е направил "да станеш баща на всички монопоплисити" (разбирай да им таковаш майката) след 10тина години ставаш напред... ако братушките постъпят в следващите години с нас като "братушки" да ни изгърбят с цените може и по бързо да се става напред....
 
Последно редактирано от модератор:
От: ЗА или ПРОТИВ новините на турски сте ?

ВЕИ за фамилни къщи е идеално,друг е въпроса колко могат да си позволят да извадят 30к+ лева за подобни системи.Говорим за от до,не само някой и друг слънчев панел.
 
Re: От: ЗА или ПРОТИВ новините на турски сте ?

Ето и реалността за Ток-а и ко. енергии по аналогия. Докато я изнамеря....

http://lambo.blog.bg/politika/2010/...albata-ot-skypiia-tok-hranim-uolstriit.525132

А иначе енергиято от ВЕИ е доста по скъпа от АЕЦ поне за сега

Само че като не си изпълним стратегията на ЕС 2020 за 15% процента енергия от ВЕИ ще трябва да купуваме румънска гръцка сръбска и македонска зелена енергия за да компенсираме на борсови цени .... за всеки процент това ще правило по 200 милиона на месец според асоцияцията на тези с веитата в България коеот средно прави по 70 лева към сметката за ток на 3 милиона домкаинства месечно голямо гърбене ще има т

пп и това е при тези цени на ядреното гориво какво ще спре братушките да го видгнат като можем да го купуваме само от тях ?
 
ВЕИ за фамилни къщи е идеално,друг е въпроса колко могат да си позволят да извадят 30к+ лева за подобни системи.Говорим за от до,не само някой и друг слънчев панел.

мдам засега не е по джоба на всеки поне в бг :) но с добре проектирана и изолирана къща пестиш доста енергия и имаш по малки нужди това за новите къщи :) освен това това е единствената енергиина технология в която цените вървят на долу преди 5 години е било по скъпо след още 5 години ще е по евтино :) заразлика от другите

освен това ако ни доизгърбят братушките както са правили досега... и ако не си изпълним заложените от ес проценти за енергия от веи цената да станеш баща на всички монополисти (израза е добър) ще стане още по изгодна освен че цените на технологията падат...

между другото ако не знаете хостгейтър са минали изцяло на зелена енергия нито са им станали по високи цените нито хсотинга по гаден :)
 
Последно редактирано от модератор:
От: 100% енергиина зависимост от Русия

Коол колко излиза цената на енергия от АЕЦ ТЕЦ и ВЕИ?!

Интерсуват ме производните цени + надценката която си слагат не това дето начисляват прекупвачите иначе да факт си е за %, Узунов поне до тогава ще има яко ВЕИ централи, а и от едно място знам в момента се правят укропявани на енергийни проекти, (фирми които имат липсват финанси, но с готови документи) и изнасяни за навънка, но не мога говоря повече по въпорса.
 
От: 100% енергиина зависимост от Русия

Защо не отворите една тема За или Против 100 процентовата енергийна и политическа зависимост от Русия
Ако не беше Русия, щеше да ходиш с фередже, Никс.
 
ами то доста зависи да си призная само повърхносто съм поразучавал и то за еднофамилна къща :) не съм специалист по всичко :) моля някои ако разбира повече да ме коригира допъкни поста

ама гледам ЕБФ там доста се оплакват тези от асоциацията се оплакват от новия закон и как се нахедряме ако не си покрием нормите


по принцип вярвам че е най-добре да се въведе една справедлива система, като на места в западна европа и сащ.... всички които си имат веи на къщтата да имат електромери коит вътрят на обратно тоест като произвеждаш повече отколкото потребяваш да го продаваш на електрическата компания :) и да ти връщат парички може да се направи :)

спред вида на веито си е различно скъпо значи

на фотоволтиците са доста по скъпи ... ватъра е по евтин ама си зависим добра идея е да е комбинирано... като топлата вода да не е от фотоволтик през ток освен зимата а от соларен боилер които почват само от няколкостотин лева
 
Последно редактирано от модератор:
Re: От: 100% енергиина зависимост от Русия

Ако не беше Русия, щеше да ходиш с фередже, Никс.

и сега заради това трябва да им даваме да ни гърбят колкото си поискат с цените на енергоносителите ли и да им позволяваме ни пречът да си развием енергиина ситема независима от тях?

освен това комунистическа русия няма нищо общо с царска русия... от комунистическа русия сме здраво вътре само ни изтискват може да си отвориш друга тема за това в тази да си пишем за енергия :)
 
От: 100% енергиина зависимост от Русия

Не е като да те опъват вече 133 години дегенерирали руски славянски свине.

Ама викаш за разлика от фереджето което е видимо разшляканите отверстия не се виждат под двата ката насрани килоти, така че спокойно никой няма да разбере
 
От: 100% енергиина зависимост от Русия

Четох последно за фотоволтайците на Узунов с някви иновативни Sharp панели, минуса на вятъра е че го няма а места където го има са малко и навсичкото отгоре са в Св. източна БГ а там и житницата. А + ние че имаме над 200 и нещо слънчеви дни ходих на един курс и лектора ни даваше бизнеспланове за фотоволтаици които правили тяхната фирма за Х клиент и на този етап ЕС финансиране най-много фотото и било доста ефективно ама и аз не съм много навътре. А това да в Германия е така накрая на пича държавата му дава кинти ама тук след 10 год. може и да стане не заради държавата а заради инвестицията нищожен процент биха си монтирали такива системи
 
еи не се скарваите тук можели в отделна тема :) ВЕИ и енергоносители тук

аз почвам аз като абсолютен лайк си сметнах че ми трябват 5 киловата за една къща моля поправетеме ако съм в грешка


значи напълно готова изцяло соларна система с такава мощност ми е 19 000 евро http://solar.sts.bg/index.php?action=page_display&PageID=9 вторатра готова оферта като тенденцията е цените да са надолу

с вятър ще е доста по евтино идеята за около $3000 без доставката мисля и незнам дали не трябва и инвентор нещо но гледах по дискавъри че вече правят турбини които си имат всичко и директно може да ги включиш към мрежата си незнам дали долната е такава но със сигурност вече са по масови и цените също са надолу

http://www.alibaba.com/product-gs/443288987/Wind_Turbine_3kw_5kw_10kw.html

378499823_111.jpg
 
Последно редактирано от модератор:
От: Re: От: 100% енергиина зависимост от Русия

и сега заради това трябва да им даваме да ни гърбят колкото си поискат с цените на енергоносителите ли и да им позволяваме ни пречът да си развием енергиина ситема независима от тях?
Както каза redrum, малка и зависима държавица с продажни политици сме. Няма как да не сме зависими.

еи не се скарваите тук можели в отделна тема :) ВЕИ и енергоносители тук

Може. От мен да мине. :)
 
От: Re: 100% енергиина зависимост от Русия

а
ватъра е по евтин ама си зависим добра идея е да е комбинирано...
Не мисля,че точно пък за еднофамилните посройки вятъра е най-удачното решение.Значителният шум който вдигат подобни съоръжение практически са неприложими тук.Слънцето му е майката:)
 
е аз си казах че не разбирам много :) но ако имаш по голям двор реално може да са сравнително далеч турбината :) мен ме притеснява дали ще избуташ на акумулатори нощем с вклщючен климатик които харчи 1 киловат и малко и 90 вата лаптоп и хладилник? иначе какво мислиш за 5 киловата мощност?

а по принцип се чудех дали не се произвежда нещо като мини водно колело ако случаино на едната граница на парцела минава планинска рекичка ;) ама въобще незнам имали колко са ефикасни такива системи....

и си мисля че шума от рекичката може да скрива шума от турбината :) знам ли... отделно че турбината може май да се преправи нестндартно към водно колело само обороти да има... в това ТУ добре са ме промили да поръчам перка от китай да я въжа с дървено водно колело :) забавлявам се на идеята ама може и да стане :)
 
От: Re: 100% енергиина зависимост от Русия

е аз си казах че не разбирам много :)

Аз ептем не разбирам:lol:.

Но нека поразсъждаваме логично.Примерно ти като ентусиаст,който му предстои да си купи парцел за строеж на къща би ли избрал супер ветровит парцел,където един вестник на верандата не можеш да прочетеш от вятъра:wink:Второ шума колкото и голям да ти е двора няма как да скриеш шума от турбините.Минавал съм на някоко стотин метра с кола покрай подобни съоръжения и имам някаква бегла представа за гюронтията,която вдигат.Трето това си доста грозна гледка да си я сложиш тази метална карантия насред двора с дръвчетата....
 

Горе