100 надоло, втф

toretic

Member
Абе,тука нещо се омазах. Бях за 12 думи в ггл 1ва позиция, вчера изведнъж немога да си открия сайта, а днес на позиции 80 - 100, последните дни нищо сериозно не съм правил. Повечето ми линкове идват от форумни подписи и постове, малко и директории за статии. Последно преди седмица сложих малко ключови думи по страници. Чудя се дали може да съм прекалил с това. Става въпрос за сайта от подписа ми с телефоните, секции мелодии и картинки.
 
От: 100 надоло, втф

Що ми се струва, че може да е заради първите 30 секунди? От кога е това нещо?
Да и мен ме издразни леко. Лайкнах го и пак си чаках. Виж дали има съвпадение между поставяне-падане в СЕРП-а. Другото на мен ми изглежда нормално, като се има предвид, че и нищо не си правил. Виж си пак анлизите от преди и сега и стравни, ако трябва редактирай разликите. А ако не, натрупай натурално линкове от сам от там.

П.П: Аз така се опитвам да вадя сайт, и като го направя ще драсня няколко реда каква е точната формула. ;)

Успехи за сега. Дано и други се изкажат по въпроса. ;)
 
От: 100 надоло, втф

Не е от това. Ще го махна да тествам, но не мисля, че е от него. Пък и е js, ggl няма как да го вижда? Мислите ли, че ключовите думи които съм добавил създават проблеми на страниците. Имам впредвид тези в съдържанието, а не тези в метата.
 
Последно редактирано:
От: 100 надоло, втф

Не е от това. Ще го махна да тествам, но не мисля, че е от него. Пък и е js, ggl няма как да го вижда?......
Г - не, но ръчните едитори ...:)
баш на такова ми намирисва на мене - ръчен едит
 
не е ръчен едит няма такова нещо в наръчника по които се обучава сърчкуалити тиима от лиика поне от бързия ми преглед в адвансъд сео групите :) макар че като се замисля може за някакъв стъфинг на киурди да са го флагнали... знам ли

сайта е пеналаизнат но не мога да разбера защо точно, просто toretic много агресивно го оптимизараше в последно време като се опитваше да изтиска 100% това за мен е грешен подход тъи като става ясно че куалити тиима има за цел да те прецака ако реши че сайта е правен да изкарва пари ... демек за да изглежда натурален трябва да изглежда аматьорски

пп тоиретик да не ми се разсърдиш нещо и аз имам така наказан сайт още не се е оправил 2 месец пеналти че си беше направил сам много дупликейт прегледаи за това и също е вероятно че се сдоби с много линкове накуп след поредица от редиректи на домейни с линкове...
 
От: 100 надоло, втф

Братле, ти на 700 линка от август до сега, агресивност ли му викаш :). Какви редиректи на домейни с лкнкове, че неразбрах? Довечера като се прибера махам ключовите думи от страниците... Трябва това да е. Сложих ги преди седмица, а гъзльо ме ъпдейтва през толкова. Ако имате други идейки пишете
 
От: 100 надоло, втф

Мислите ли, че ключовите думи които съм добавил създават проблеми на страниците. Имам впредвид тези в съдържанието, а не тези в метата.

Аз съм горял заради това точно по същия начин.
Реших че основните ключови думи ги няма много много и реших да ги нацвъкам из статиите, тайтълите и тн - не супер нагло, ама пак се усети и ме изстреля на коньо у дупарата точно по тях.
Всмисъл не е никак трудно да се усети какво правиш - като види промените и знае кои са ти основните кл. думи.

И от тогава гледам да ги правя тия работи преди да се публикува статията.
 
Re: От: 100 надоло, втф

Братле, ти на 700 линка от август до сега, агресивност ли му викаш :). Какви редиректи на домейни с лкнкове, че неразбрах? Довечера като се прибера махам ключовите думи от страниците... Трябва това да е. Сложих ги преди седмица, а гъзльо ме ъпдейтва през толкова. Ако имате други идейки пишете

може да пробваш да разкараш клщчовите думи иначе нали каза че от много форуми си взел линкове затова реших така :) можеше да се 10 ки хиляди линкове :) успехи от мен дано бързо го махне
 
От: 100 надоло, втф

Харесайта страницата на mobiletore.com във Facebook за да продължите

Това е доста дразнещо. Аз лично подобни сайтове ги затварям веднага, предполагам повечето посетители също. Според това, което чета за въпросната "панда", на сайтове, които не се харесват от потребителите, им влияе отрицателно. Мисля че отчитаха по колко страници отваря посетителя и 2,5+ май беше ок. При теб с това лайкване явно е под 2 страници на юзер.
Това е само предположение разбира се. Може въобще да не е от това .
 
От: 100 надоло, втф

Баунса е към 40%, а страниците са средно 6,25 на посещение. Това е след като сложих js-то. Не вярвам да е от това, сега си гледам трафика в аналитика и ключовите думи и виждам, че тези за които не се ранквам са именно тези които съм сложил в сайта. Бахти ся умирам, че ще мога да ги махна едва след 6 часа.... :(
 
От: 100 надоло, втф

ТЦък, обаче едно 70% от органик трафика го няма...
 
От: 100 надоло, втф

Структурата на сайта изглежда ужасно - имаш 45 000 страници, които започват с http://www.mobiletore.com/index.php?.....Нямаш canonical, половината страници са с www, поливината без. Проблема не е duplicate content, но със сигурност е нещо свързано със структурата на сайта.
 
От: 100 надоло, втф

Така, вече се прибрах, махнах текста с ключови думи от съдържанието. Също така махнах и фб лайк скрипта, не мисля, че е от него, просто го слагам за ден/два на седмица.

Инфо: върнах си позициите за 2 от ключовите думи, вече съм отново на 1во място, на три други съм в топ 10, а другите са трета-четвърта страница. Пак доста кофти, интересно какво би могло да предизвика това? Рязко от 1во място до без листинг, след което 100тна позиция, след което 20та... втф? проверих набързо конкуренцията, нищо ново нямат, нищо различно.

@madmaxxp
Здравей, би ли ми казал къде имам страници без www? Не успях да открия, ако съм пропуснал някаде пиши.
canonical още не съм стигнал до там, но тъй като следващия ми проект по сайта включва промяна на връзките в сайта ще попрочета и за това.
 
Последно редактирано:

Горе