100 $ на ден от adsence и реклама

От: 100 $ на ден от adsence и реклама

Днес е имало предаване по френската ТВ , специално за адуордс и бизнесмени показвали фактури с кликове по 200 евро дето са ги чарджили :)
Така че ако си в правилната ниша, може и с клик да ги правиш тия 100$
 
От: 100 $ на ден от adsence и реклама

Имал съм клик над 300 евро (преди време бях пуснал скрийншотче, сега няма), декември месец, когато кликовете са МЕГА скъпи.
 
От: 100 $ на ден от adsence и реклама

Клик на адсенс за 300 евро? И какво определя цената на този клик? :-o
 
От: 100 $ на ден от adsence и реклама

Клик на адсенс за 300 евро? И какво определя цената на този клик?:-o

Дилърчето... после следва селфи с Мики Маус... или бъг в системата. Дали ги е взел тия пари? Докато не видя, не вярвам.
 
Има. Защо да няма. Чувал съм за клик (но си беше и грешка) за около $1 000. Направо са се поболя този. Не го знам. Но предполагам, че се е сдухал. Аз бих. :)

Не познавам хора, които докарват седемцифрена сум на месец от AdSense, но познавам такива на четирицифрена.

Тези със седем са сигурно някакви като about.com, ezinearticles.com, digitalpoint.com, mashable.com и в този калибър. Не виждам нещо по-малко да ги прави. ;)
 
От: 100 $ на ден от adsence и реклама

Дилърчето... после следва селфи с Мики Маус... или бъг в системата. Дали ги е взел тия пари? Докато не видя, не вярвам.
Ако изровя скрийншота и ти го покажа, ще си направиш ли харакири? :p Иначе, де да знам как се определя, така пишеше. Нали има различни рекламни мрежи, които са към адсенс, там пише колко клика има към всяка и колко $ дават.
 
От: 100 $ на ден от adsence и реклама

За ЕН сайт 100$ се стигат много лесно с хубав трафик от социалните мрежи. По 1 статия на ден, по няколко поста в reddit, pinterest и FB и са готови заформени 100$. Говоря разбира с епри добре развити акаунти в тези социални мрежи.
 
От: 100 $ на ден от adsence и реклама

Ако изровя скрийншота и ти го покажа, ще си направиш ли харакири? :p Иначе, де да знам как се определя, така пишеше. Нали има различни рекламни мрежи, които са към адсенс, там пише колко клика има към всяка и колко $ дават.

Демек искаш да кажеш, че са чарджили клиента с 700-800 евро на клик. Поне доколко си спомням процентите. Покажи де.
 
От: 100 $ на ден от adsence и реклама

Тука имаше скрийншот

Tова беше преди години по Коледа. Тогава традиционно рпм-ите скачат до небето. Знам ли дали е истина, ама това пишеше. Специално си го щракнах за спомен :)

Трия скрийна, кой видял - видял :p
 
Последно редактирано:
От: 100 $ на ден от adsence и реклама

За ЕН сайт 100$ се стигат много лесно с хубав трафик от социалните мрежи. По 1 статия на ден, по няколко поста в reddit, pinterest и FB и са готови заформени 100$. Говоря разбира с епри добре развити акаунти в тези социални мрежи.

значи 500 клика по 20 цента така излиза!
 
От: 100 $ на ден от adsence и реклама

темата за адсенса винаги е актуална, моето мнение е , за да се прават добри кинти в БГ ,сайта трябва да е добре разработен минимум 1000 уникални дневно , същите пари прави сайт на енглиш с 100 посетители дневно.Това е суровата истина.
 
От: 100 $ на ден от adsence и реклама

С 1к. уникални на ден в бг. надали ще правиш хубави пари от бг. Особено, ако трафика ти е пък от фейса забрави. ;)
темата за адсенса винаги е актуална, моето мнение е , за да се прават добри кинти в БГ ,сайта трябва да е добре разработен минимум 1000 уникални дневно , същите пари прави сайт на енглиш с 100 посетители дневно.Това е суровата истина.
 
От: 100 $ на ден от adsence и реклама

и с 1000к уникални ЕN не се правят кой знае колко много пари но все пак зависи колко ви е критерия за "много". За Български сайт изобщо не ми се мисли колко е зле положението
 
Re: От: 100 $ на ден от adsence и реклама

и с 1000к уникални ЕN не се правят кой знае колко много пари но все пак зависи колко ви е критерия за "много". За Български сайт изобщо не ми се мисли колко е зле положението

За тук доста хора, занимаващи се с AdSense споделят, че си е мизерийка. И то голяма. Но това сме дискутирали защо е така. За съжаления ще се оправи, но бавно става. :) Малко бюджети се изливат натам, нищо, че е в топ сайтовете са Google и Facebook за БГ. :)

1000 на ден на ен сайт не мисля, че правят кой знае каква сума. Независимо от нишата. Виж, може би над 5К или 10К се усеща сериозно. А много пари. Нека фиксираме - човека каза $100 на ден. Явно това е не лошо ниво - $3000 на месец, което си е една добра заплата в някоя фирма - или като много добър специалист или като в управлението. :)
 
От: Re: От: 100 $ на ден от adsence и реклама

За тук доста хора, занимаващи се с AdSense споделят, че си е мизерийка. И то голяма. Но това сме дискутирали защо е така. За съжаления ще се оправи, но бавно става. :) Малко бюджети се изливат натам, нищо, че е в топ сайтовете са Google и Facebook за БГ. :)

1000 на ден на ен сайт не мисля, че правят кой знае каква сума. Независимо от нишата. Виж, може би над 5К или 10К се усеща сериозно. А много пари. Нека фиксираме - човека каза $100 на ден. Явно това е не лошо ниво - $3000 на месец, което си е една добра заплата в някоя фирма - или като много добър специалист или като в управлението. :)

С EN сайт с около 10к импресий на ден съм правил по 10 евро макс. CPC €0,13 и някъде 0.75% CTR
В някои дни с много по-малко импресий много повече пари, в други - обратното. Трудно е да се каже с точност при AdSense.
 
От: 100 $ на ден от adsence и реклама

Въпросът е колко е RPM, което за мен е най-важният измерител.
при мен този показател тръгна от 1.20 Евро преди 3 месеца и в момента съм го повишил до около 1.60 Е. Всичко става бавно но плавно, въпроса е постоянство, повече качествено съдържание и RPM се покачва, както и посещенията.
 
От: 100 $ на ден от adsence и реклама

Бг сайт с висок ЦТР - РПМ - 2 еуро
БГ сайт с нормален ЦТР - Малко под евро РПМ
Англоезичен сайт, забавна тематика 2,70 евро РПМ
 
От: Re: От: 100 $ на ден от adsence и реклама

С EN сайт с около 10к импресий на ден съм правил по 10 евро макс. CPC €0,13 и някъде 0.75% CTR
В някои дни с много по-малко импресий много повече пари, в други - обратното. Трудно е да се каже с точност при AdSense.

Колега кой ти е сайта? Много малко ми се струва за 10000 имресии 10 еврака:?::?:
 
От: 100 $ на ден от adsence и реклама

Добре ако си намерил хубава ниша със скъпи кликове и малка конкуренция какъв е проблема да правиш подобни приходи на ден? Под конкуренция нямам предвид конкуренцията в keyword planner тя няма нищо общо с конкуренцията в Google. Казвам го защото много хора ги бъркат. Човек от BH стартира пресен сайт и споделяше много информация около това какво прави и как вървят нещата със сайта. Целта му беше 100$ на ден. Говоря за нишов сайт, а не за забавни снимки, жълтини, смесени статии и т.н. След 6 месеца постигна целта си и дневните му приходи бяха $120+. Значи можело с добър рисърч, контент и сео. :)
 

Горе