2 Сайта + Адсенс акаунт

Re: От: 2 Сайта + Адсенс акаунт

Ауто-бид:

$75

Ще помоля всички желаещи да не чакат да стане 23:55 и тогава да се включат защото все пак имам Макс-бид от един участник и ако някой даде по-малко от неговия в 00:00 - зачита се човека с макс бид (все пак той е искал да даде повече)

Ебати търга в такъв случай, аз се отказвам. Значи аз мога да стоя тук, да бидвам, да дебна, да наддавам, някой ти дава 100 долара на лично и ние тук мишоците да танцуваме на хорото пък барем изкъртиш някой с повече.

Това е смешна работа, таен търг било. Или пускаш един нормален търг или му слагаш бъй нау цена и всеки да се оправя.

Ми аз отде да те знам, че твоят образ в огледалото не иска 500 долара? Закачихме се тук 4-5 човека и хайде да се изстискаме максимално...

Ами за тази работа има бъй нау, резърв цена и тем подобни хитринки, таен търг как ще има? Или ще е 100% таен или ще е явен. Средно положение няма. Онзи като го няма да си постне бида тук, пък да се моли да не го надцакат и това е. Аз няма да ходя при гаджето, ами ще стоя тук и ще дебна до последният момент, пък онзи сложил някаква сума и да спечели. Ами какво ще стане ако утре дойде и каже "аз не знам кви са тия микро ниши, отказвам се" и останалите тук да сме прецакани за някакво изкуствено завишение или промотиране на търга?

И ако наддам в 00:00 какво? Онзи на личното ще спечели ли?

Аут съм аз.
 
От: 2 Сайта + Адсенс акаунт

От началото написал условията. Казах, че може да ми се прати на лично макс-бид и АЗ ще наддавам вместо човека.
Естествено, че няма да приема ауто-бид от човек с 20-30 поста и без репутация. Човека е познат на всички тук.
Fozzy аз няма да ходя при гаджето за да си продам сайтовете тази вечер и да се опитам да им взема малко повече.

Ако никой не е минал макс-бида на човека то естествено, че аз ще сложа в 00:00 часа и ако някой е сложил също по-това време ще пусна един random.org

За това и написах да наддаване от по-рано да не се караме и да няма сърдити.

Успех на всички.
 
Аз като започнах да наддавам това условие го нямаше. Имах сериозен интерес и заделен таван от $200, които да бидна тук. Цялата идея с тези скрити-покрити работи не ми харесва.

Съжалявам, излизам от играта. Успех на всички участници, дано този, който знае как да работи с МНС да ги вземе.

Успех и на теб, дано стигнеш цената, която желаеш.

Очевидно схващанията ни за провеждане на търг се различават, за което съм си виновен лично аз.
 
От: 2 Сайта + Адсенс акаунт

Тъпо ... и аз се отказва ... няма да прецаквам човека - прецакания ще си ТИ ...
 
От: 2 Сайта + Адсенс акаунт

Добре аз не мога да разбера какъв е проблема? Човека ми е казал една сума и мога да залагам от негово име?
Пречи ви, че той ще си пие биричка някъде а вие ще трябва да седите да чакате последната минутка за да спетите 5 или 10?
Пускал съм търгове на много места по интернет и никъде не е имало такива претенции (не говоря за БГ форуми)

пс. човека с макс бид е тео , ако е на линия да влезе да потвърди.
 
От: 2 Сайта + Адсенс акаунт

Подкрепям Фози и Нетсърфъра, целта на търга е да издебнеш подоходящия момент и цена - обикновено последните секунди и да биднеш. Сега се получава, че винаги ще има някой над теб, който реално няма да стой и да дебне и да се опита да пусне бида в последният момент. Не те и обвинявам за теб това си е най-изгодно всеки си гони интересите.

Нека предположим, че бидна точно 23:59:59 чий бид ще се вземе под внимание - моя или на този с ауто бида?
 
От: 2 Сайта + Адсенс акаунт

Добре аз не мога да разбера какъв е проблема? Човека ми е казал една сума и мога да залагам от негово име?
Пречи ви, че той ще си пие биричка някъде а вие ще трябва да седите да чакате последната минутка за да спетите 5 или 10?
Пускал съм търгове на много места по интернет и никъде не е имало такива претенции (не говоря за БГ форуми)

пс. човека с макс бид е тео , ако е на линия да влезе да потвърди.
Да се повторя ... ти си преебания, двама потенциални купувачи се отказаха, чак ме е яд, че вдигнах цената на тео ...
 
От: 2 Сайта + Адсенс акаунт

Явно не ви харесва идеята с ауто-бида а исках да е по-удобно за вас.. явно не е. Гледам тео е на линия ще го попитам би ли се отказал от макс бида си като той е единствен в момента

Ако той се откаже тогава премахвам това условие СВАЛЯМ цената на $60 за да няма сърдити, че цените са изкуствено завишени и тогава се дебнете.
 
От: 2 Сайта + Адсенс акаунт

Проблема не е никакъв просто ако се гони прозрачен търг всичко трябва да е ясно, или ако не всичко преди търга трябва е ясно - няма принципно разлика дали аз ако на всяка цена кибича пред компа или дам на някой друг ауто билд, просто трябва да е опенато и най-ми е интерсно ако има два ауто билда кво става :D

П.С. Идеята на това е да има "ликвидност" точно такива автоматични процедури се ползват при борсите за да има ликвидност, наричат се маркет мейкъри тези които имат правото да правят това, та и от тази цел се оправдава аутобилда но като цяло различни направления- като цяло е в полза на продавача
 
От: 2 Сайта + Адсенс акаунт

Аз съм с ауто бида. Хареса ми идеята още от началото, когато беше дадена идеята(заедно с обявяването на търга или 2-3 мнения по-късно). Тъй като рядко съм буден след 11 се възползвах. Нямам нищо против да почнем отначало, аз тавана си съм го определил.
ПП. Не съм се чудил въобще на опцията, има я във почти всеки аукцион.
 
От: 2 Сайта + Адсенс акаунт

Изпратих съобщения на другите двама желаещи - чакаме ги да изкажат мнение и ако сте съгласни да махнем ауто-бида слагам цената от $60 както казах по-горе и ще имате 1 час да наддавате.
 
Аз съм пас. Кофти ми е, че провалих търга. Кофти ми е, че ще прецакам тео. Абе, кофти ми е. Пасувам, друг да се изкаже, пък ако има нов търг ще преценя дали да участвам.

Ауто бида в ибей ми е ясен, но в толкова търгове във флипа и дигитал пойнт съм участвал, а такова нещо не съм виждал. Едно е да купуваш телевизор на търг, друго е да правиш инвестиция чрез търг.

То така по-добре всеки да каже макса, който е готов да даде и да се избира най-високият.
 
От: 2 Сайта + Адсенс акаунт

Много гадно се развиха нещата, както и да постъпя, все оставя кофти вкус. Съжалявам момчета, че се получи така.
 

Горе