2010 г. - равносметка

Kirev

Active Member
Насред Коледа тръгнах да правя аз заключения за изминаващата годината. Не знам снощното пийване ли си казва думата и е нещо друго, но ми се стори наистина интересно, че всеки, които има желание, може да предостави някакви статистики, за почти изнизалата се 2010 година. Доходи, посещения, източници и каквото се сетите.
Голяма част няма да пожелаят да го направя, къде от срам, къде от други съображения, но аз ще положа основите с моята равносметка за 2010 година. Стана по-големичка, отколкото очаквах, но пък се постарах да задоволя възможно по-голяма част от тези, на които им е любопитно.
Описани са доходи, начин на монетизация, посещаемост, източници и т.н.
Ако някой има нещо против линка в темата, то да го напише открито, пък аз ще го премахна, стига да се обоснове подобаващо.

И както пише един от потребителите ни, нека дискусията започне СЕГА! :D

И да не забравя, още веднъж Ви желая весели празници.
 
От: 2010 г. - равносметка

Мерси за споделянето.
Само да ти кажа, че споделянето на ЦТР е против правилата на Адсенс и е по добре да го скриеш от скрийновете
 
От: 2010 г. - равносметка

Тъкмо и аз щях да пиша че е против правилата на адеснс да се показва каквато и да е статистика. Изпревариха ме.

Аз мога най общо да споделя че при мен през почти изминалата 2010 година повечето неща ми се вдигнаха 2-3 пъти (и разходи и приходи). Като цяло живея два-три пъти по добре, а промените в личен план ми въздействат много стимулиращо за всичко.
Като цяло онлайн активността ми е намаляла може би с около 30-40% докато оффлайн дейността ми се е увеличила значително.
Предпочитам да се занимавам повече с онлайн проекти, но в предвид създалата се ситуация скоро време може и да напусна форума. В крайна сметка след като съм в пъти по ефективен оффлайн, няма голям смисъл да си губя времето онлайн.

Успех на всички през новата година,
пожелавам си само хубави, усмихнати и весели моменти. :)
 
От: 2010 г. - равносметка

Благодаря, че ме светнахте за статистиката. Ще я скрия довечера към полунощ, за да се види, от който ще се гледа. Коледа е, не вярвам от Google да се изгъбаркат баш днес. :)
@ThinkFast, винаги можеш да влизаш, за да разпуснеш и да се посмееш. Ще ми липсват задачките и въобще въпросите, с които закопаваш "философите". :D
 
От: 2010 г. - равносметка

Благодаря, че ме светнахте за статистиката. Ще я скрия довечера към полунощ, за да се види, от който ще се гледа. Коледа е, не вярвам от Google да се изгъбаркат баш днес. :)
@ThinkFast, винаги можеш да влизаш, за да разпуснеш и да се посмееш. Ще ми липсват задачките и въобще въпросите, с които закопаваш "философите". :D

Много интересна равносметка, в крайна сметка печалбата далеч не е най-важното. ;)
 
От: 2010 г. - равносметка

И аз да споделя, тази година е по добра от преходната. И като цяло второто полугодие съм в постоянен ръст. Надявам се тенденцията да се запази и в новата 2011 година.
 
От: 2010 г. - равносметка

Тъкмо се бях наточил да чета статията...ех...защо така, колега!? Напишете я с намеци, не с конкретни данни...
 
От: 2010 г. - равносметка

Ако трябва да обобщя равносметката с няколко думи, то ще бъдат следните: Почти никакви приходи, 70% посещения от търсачки, 80-85% нови потребители, останалото - "завръщащи" се. Firefox е начело на браузърите, следван от IE, а останалите вече се разпределят почти по равно.
Сега написах един обзор за изминаващата година, но в личен план, че ония пост направо го затрих, защото не вървеше да го редактирам цялостно.
 
От: 2010 г. - равносметка

Да, тази година можеше и да мине и по-добре. Но каквото - такова, другате мисля, че ще е силна, а и даже да не е, никога не се подхожда с песимизъм към настоящи събития. Имам един приятел, който го прави и не бих правил бизнес с него, ако ми предложи някога. Не може да се каже, ще ни се такова майката, ако еди какво си - това е грешно. Та, мисълта ми е, че тази година мина малко ей така, меджу другото, но пък за сметка на това не е напразна. Пожелвам следващта да е най-добрата за всеки един от Вас. Все пак ако ние не го залсужаваме, кой тогава, мамка му. :)
 
От: 2010 г. - равносметка

Малко извън темата, но ще си пожелая през новата 2011 да се разчисти форума. Да се вземат адекватни мерки срещу глупавите теми, както и създателите им. :)
 
От: 2010 г. - равносметка

Малко извън темата, но ще си пожелая през новата 2011 да се разчисти форума. Да се вземат адекватни мерки срещу глупавите теми, както и създателите им. :)

:д подкрепяям
 
От: 2010 г. - равносметка

В личен план ужас, няма какво да коментирам.
В "професионален" няколко успешни проекта и добри спестявания за ново возило.
 
От: 2010 г. - равносметка

Малко извън темата, но ще си пожелая през новата 2011 да се разчисти форума. Да се вземат адекватни мерки срещу глупавите теми, както и създателите им. :)

И в бурена се случва да поникне красив цвят, и у простия човек – мъдра дума. (Menandros)

така че винаги има какво да се научи,колкото и глупави да са някой теми и хора :)
 
Re: От: 2010 г. - равносметка

И в бурена се случва да поникне красив цвят, и у простия човек – мъдра дума. (Menandros)

така че винаги има какво да се научи,колкото и глупави да са някой теми и хора :)
Е, то по тая логика, ходи да береш реколта сред бурените. Ще си останеш гладен. ;) Много по-добре е да се изоре, посее, полива, изплеви и накрая да се събере прилична реколта. :)
 
От: Re: От: 2010 г. - равносметка

Е, то по тая логика, ходи да береш реколта сред бурените. Ще си останеш гладен. ;) Много по-добре е да се изоре, посее, полива, изплеви и накрая да се събере прилична реколта. :)

определено е така спор няма :)
но не се знае от кой дори и необработен бурен ще изкочи заека :)
 
От: 2010 г. - равносметка

- Не може да бъде по-зле! - казал песимистът.
- А може, може! - казал оптимистът.

Общо взето, не се оплаквайте, защото може да бъде и по-зле :) За мен 2010 беше година на промени, на голям мързел, на много разходи и сравнително по-малко приходи отколкото имах през 2009. Но пък не съм си мръднал и пръста цяла година, така че, съм доволен и на това :) Надявам се, че през следващата година ще съумея най-накрая да реализирам някакъв по-голям проект, който да глътне няколко месеца работа, или дори цялата година, но за сметка на това да ми осигурява някакъв постоянен доход :)
 
Като се прави равносметка, добре е да се правят нови планове и да се поставят цели за постигане в краткосрочен и дългосрочен план. Аз отделих днешния ден за това, препоръчвам да го направите и вие.

Равносметката ми показва, че можех да бъда и по-ефективен, да постигна още повече. Попаднах и на една интересна статия за разпределяне на времето и работа по различните задачи - Правилото 50-30-20. Мисля, че е доста добра и ще се опитам да прилагам това правило занапред. :)
 
От: Re: 2010 г. - равносметка

Като се прави равносметка, добре е да се правят нови планове и да се поставят цели за постигане в краткосрочен и дългосрочен план. Аз отделих днешния ден за това, препоръчвам да го направите и вие.

Организация, мотивация и действие са 3 ключови момента за развитие :) Без конкретни цели и планове обикновено резултатът е незадоволителен.
Аз бих определила 2010 като задоволителна откъм резултати и продуктивна откъм нови идеи. Определено мога и ще работя по-ефективно, целенасочено и организирано.

Един съвет от мен: ако в листата със задачките за деня/седмицата имате някоя, която ви натоварва с отрицателна емоция /напр. неприятен телефонен разговор/ започнете с нея, за да не провалите целия си ден мислейки за проблема и отлагайки го във времето. И работете с приоритети, не поставяйте дребните ежедневни задачки пред важните.

А вие какви изводи си направихте от равносметката и какво ще промените занапред?
 

Горе