3 лв. литър бензин?

Това е само началото, което скоро едва ли ще има край! Ето още нещо допълнително сервирано в софрата за гарнитура, освен бензина:

Пореден ценови шок! Пропан - бутанът поскъпва със 7 стотинки

Тъкмо днес един мина покрай мен и ми замириса на газ и си казах, леле този май е най на далавера. И все още е. Няма шега, няма да оставят нищо евтино. Ако беше така, сега всеки щеше да се реди на опашка за газова или метан бутилка. Няма начин след покачването на едното да не скочи и другото. ;)

Идеята да няма човек с много пари след като си погаси разходите. И мисля, че целта се следва всеки ден все по-силно. Замислете се колко пъти скочи горивото, респективно стоките и колко пъти мръднаха заплатите? Аз лично за първото видях много повече движения нагоре. Но може да си въобразявам и аз.
 
Мда, така е. Даже се чудя дали не е по-добре да го обвържат с нещо, като диаманти, перли, рубини? Все пак да си знаем. Защото със сигурност не са го вързали нито към заплати, нито към валута, нито към петрол. :)

И като стана дума, ето какво е хитовото по Витошка, като минах:

kolelo.jpg


Интересно е и явно и те казват майната им на колите, както и самата идея, че тази част на София е пешеходна зона. Аз лично очаквам 4-5 лева, ако не, здраве да е, все ще ги удари и тях. :)
 
От: 3 лв. литър бензин?

Аз се чудя защо не започнем политика, подобна на Бразилия, САЩ, Швеция - коли на биоетанол, даже 100% (само като е по-студено има проблем със сместа, трябва да запали на бензин, после веднага превключва на етанол и няма проблеми, кара се и на студено, той замръзва при -114 градуса де). Хем за селското стопанство ще е добре (ако се гледа само от оня вид трева, изключително подходяща и високодобивна, а не разни ГМО рапици, наблъскани с пестициди), пък разходът - почти идентичен. Ама в нашата мила татковина има 2 проблема - акцизът е висок (безсмислено висок, при положение, че няма сяра и тем подобни боклуци, само въглерод, кислород и водород има в молекулата) иии.......лобито на нашия любим Лукчооо!

Друг вариант е домаша система за производство и комшии и съседи да зареждат нелегално от теб. Сега се разрових - има система за "скромните" 10к $, работи на захар, 132 литра на седмица произвежда, но разходите са 1$/галон (може сега да са малко по-високи заради инфлация, ток и т.н.)... остава само да си внесеш кола, работеща на Е100, да караш доста, да не те хване Дянков, Комисията за защита на Лукчо, опа на Конкуренцията, и си чук :)
 
От: 3 лв. литър бензин?

Дойде зимата 3 лева за бензин не видяхме, даже напротив, поевтиня.

Вдигам темата с една единствена цел, вече мога да кажа със сигурност, че автора на статията на 1ва страница е имал за цел единсвено да манипулира общественото мнение и да всява смут, защото написаното( казаното ) от него е пълна лъжа, факт.
 

Горе