3 лева за литър дизел до седмици

Re: От: 3 лева за литър дизел до седмици

Герб ебаха мамата на държавата и дълги години няма да се оправи страната,но поне имат толкоз много гафове ,че на следващите избори доста ще се поизпотят.
Мда, няма случайни неща. От началото на това правителство, живота стана яко непонусим. Даже се чудя дали няма да ги сменят прездевременно. Направо ни разказаха играта. Не мога да повярвам, че може толкова да не те бива и нищо да не може да оправиш, както и да ти личи толкова много корупцията.

Ще видим как ше се справят с бщджета, като народа спре да има силно потребление и да си крие реалните доходи, защото до там го докараха. И да не се оправдават с кризата, защото все пак не говорим за големи светила в политическия сектор. ;)
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Аз в България не виждам да има криза или по точно казано ,цял живот сме си в криза,никога не сме имали пари и едва ли близките години ще имаме достатъчно ,че да си живеем свободно и да без мислим за тях,поне не и докато съм жив ..
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Блинки кой да ги смени предварително - няма гражданско общество което да се надигне - трябва не ножа да опре до кокала ами и да го среже до половината докато нещо се случи в тази държава. 97-ма нямаше нищо по магазините, на хората им изчезнаха спестяванията - заплатите станаха по 10 долара - и едвам се надигна протеста - сега просто не виждам как ще се случи
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Епа може и нарочно да ни водят към фалит, не сте ли се замисляли? Ши фалират държава, ще я разграбят гербаджиите и ще духнат. Няма кой да им се опъне преобладаващата маса народ са глуповати, пенсионери и ромляни.:)
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Гангстер нямат файда от този сценарии имат си власт имат си парички за какво им е да се крият по разни бананови републики докато ги търси Интерпол.
Цялата работа е от некадърност - Три години самолета е на автопилот - първите две имаше готови пари във фискалният резерв и що годе удържаха нещата сега вече пари няма и почна да се усеща неземната им некадърност - не знам още колко време мислят че ще минава номера с виновните комунисти.
 
И аз мисля, че от невежество и некадърство, което граничи с нещо много крайно и долно. Не може да има чак толкова смотани хора, че не само народа да им се изпъзва, като гласоподаватели, но и бизнеса да докара до там, че се правят некви изродии от рода на картелйни споразомения, цените на макс и то не само на горива, но и животоспасяващи лекатства, докато в съседните държави са в пъти по-евтини, парното да взима по 50% от дохода на един човек. Направо така стана, че всеки терикат им се смее в лицето. Сори, че съм толкова краен, но където и да се обърна хората едвам едвам докарват усмивка на лицата си.

Сега говорим за цените на горивата. Утре ще е за цените на лекарствата. По други ден ще е за парното. А след всичко това ще дойдат и цените на храните и другите жизненоважни продукти и услуги. И така моя и на следващото поколение годините, в които се предполага, че трябва да се развиваме и да градим, ни ще се опитваме да оцеляваме. Направо сме за фалит и после да ни поеме някоя държава, която рабира какво е икономика и политика, за да даде живот на държавата. А крадливите - в панделата. Но и това няма да се случи, просто чакаме следващия шит да ни се случи и това е.
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Номера с виновни са комунистите ще минава до приемането на Закон за Декомунизация изчистващ всички държавни институции и структури от червената измет, както и Закон за Защита на Държавата отнемащ имуществото на руските терористи от БКП-БСП и забраняващ сдружаването им в партии и организации.

Докато това не се случи виновни са ............. КОМУНИСТИТЕ които са навсякъде и на всички нива.

Има и друг по-пряк път както вече съм споменавал не веднъж, но той е по възможностите на Белите хора а не на Славяно Мангалите от Задунайска Губерния

[video=youtube;HzvpxrbWpVM]http://www.youtube.com/watch?v=HzvpxrbWpVM[/video]

:twisted::twisted::twisted:
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Нашите не ги интересува крайния резултат. За тях най-важно е да си напълнят алчните гушки и после дим да ги няма от мизерията. Има други, които са заинтересовани от фалита ни. Балканите винаги са били удобен повод за начало на преразпределение на ресурси.
Фалита е сигурен. Очевидно е, че политиката е към унищожение. Колкото и да не разбираш от политика не е възможно от невежество да действаш в една рушаща посока години наред.

Никой не си оставя парите на съдбата. Всичко е измислено.
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Две неща не са ми ясни - защо винаги получавам репутация за селските си постове :D
И второ - как от "3 лева дизела" пак се стигна до ГЕРБ? Не ви ли писна? България няма петрол. Факт.Точка.Ком. Ако имахме петрол, нямаше да имаме проблеми с цената на горивата, но нямаме петрол и толкова. Аз предлагам вместо да чакаме САЩ да нападнат Иран, да вземем ние да изнесем Иран и да им откраднем петролните залежи. С толкова много петрол, Лукойл ще гръмне от преработка и ще имаме супер много мат'риал за коктейли Молотов, с които ще изнесем Македония и почти фалиралата Гърция. След като пренесем новата столица в Охрид, с което ще дадем началото на третото македонско царство и издигнем паметник на Христос и мучениците от тайната вечеря, щото и те са били македонци, ще погледнем на север към Сърбия. Тъй като Косово са пичове ще ни осигурят мафиотски ескорт до Сърбия и оттам за 15 минути ще ги направим на мешана скара с две кила вино и Шабан Шаулич на лайв. Т'ва всичкото става за не повече от една седмица! (!!!) Инак губим шансовете си, Стандарт и Пауър рейнджърс ще ни намалят кредитния рейтинг и няма да можем да изтеглим 300 милиарда шведски крони кредит от МВФ, с които да купим китайски светещи автомати за нашата псевдо-армия. В случай, че успеем за по-малко от седмица да бутнем Македониja, Србиja и Греция, ще оферираме Косово да стане българска провинция и в замрелите печатарски издателства ще започне диво печатане на български паспорти, за да може всички камикадзета да избягат по Европа. След като за 5 дни, 14 часа и 28 минути завладеем Балканския полуостров (който ще преименуваме на Български полуостров бел. ред.) , Турция, чрез своят най-масов ежедневник "Хал-хабер йок" , типично в стил "Пълна лудница" , ще възкликне "Вай, Аллах!" и моментално ще изнесе цялата си челяд отново в Азия, отстъпвайки, културно и без бой цялата си територия, както и двеста хиляди фалшиви анцугови комплекти в полза на България (анцузите, които ще послужат за униформи на новооткритите безсмъртни батальони, ще бъдат разпределени в Бургас и Пеуник, бел. ред.). За една седмица Българският полуостров ще стане грейт пауъх, дет' са вика и тогава вече ще можем да нападнем и хАмерика, и да вземем и техния петрол. Ако пък Русия вземе да се присмее на американчетата, ще опукаме и нея. И всичко се оправя!

Интересно ми е как всички сте против ГЕРБ :) Дайте ми алтернатива? Аз все още искам да видя какво крие в ръкава си Сидеров, но това никога няма да стане.

P.S
искам репутация !
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Ето нещо интересно от Лукойл, как се формира цената на горивата:

cena na petrov Lukoil.jpg
 
От: От: 3 лева за литър дизел до седмици

A за какво Ви е да събаряте лук ойл? Какво са Ви направивили хората? Те бензина го продават на 1.3 - 1.4 ... останалото до 2.6 го прибира държавата ...
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Сега се сетих да попитам хората каращи на нафта - Имате ли представа че плащате няколко стотинки по скъпо на литър за да ви сипват скапано гориво - Или иначе казано удоволствието да ви батисват чистата нафта с 5% биодизел ви струва няколко стотинки повече. Но пък за сметка на това няма как да си купиш чиста нафта от бензиностанциите.
И винаги съм се чудил защо след като на запад био горивото е по евтино от дизела тук излиза по скъпо та се налага да се доплаща за добавянето му - дали щото държавата принуждава рафинериите да го добавят дали щото фирмите за биодизел са на определени хора - ебеш ли му майката.
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Както бях писал в друга тема, това е най-смешното монополист да бачка на загуба и то в петролния сектор, такива пари се реализират, но бачкат на загуба завалиите :D, направо да затварят кепенците и някой западен да ги купи без значение, койе е, а да и да беше нещо качествено то 2/3 дизел 1/3 вода - това по всички параграфи си е подсъзно въвеждане в заблуда потребителите тука КЗП и КФН трябва яко да се намесеят, но уви
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Ем момчета погледнете и цените в другите държави. Нашата цена е нормална средноевропейска. Проблема явно не е само в нашия лукойл, цените на горивата навсякъде се качват. Проблемът е друг. Ниски са ни доходите. Проблемът е в работодателите, които дават прекалено ниски заплати, проблемът е и в хората, които работят за прекалено ниски заплати. Ако се даваха и нормални средноевропейски заплати, нямаше да има такава пропаст между бедни и богати, но алчност и корупция се вихрят в пълна сила тук. Вместо всички да сме добре и да живеем нормално, една част от българите са избрали да живеят в супер лукс, но за сметка на другата част, която трябва да мизерства. За това и икономиката буксува. Има пари, но те са концентрирани в една шепа хора, които не ги харчат обратно в икономиката, нито ги дават за заплати, а си ги кътат като алчни гъзове или ги изнасят в чужбина.

Бизнеса реве, че няма оборот. Е как да има? Ти давай 200-300 лева заплата, пък очаквай после оборот :D Те хората само тока и парното не могат да си платят.

Та алчност и корупция, това са истинските проблеми на България. Вместо да лекуваме симптомите, трябва да почнем да лекуваме самата болест. Симптомите са - ниските заплати, високите цени, монополизъм, лобистки закони и т.н.

Но как да излекуваш алчността на цял един народ?
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Проблема е в това, че цените в България са равностойни на тези в Европа, но заплатите на работническата класа са 2-3 пъти по - ниски, което от своя страна влия върху потреблението и от там и върху дребния и средния бизнес. Просто системата е bullshit :cry:
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Проблема е в управляващите,които обещаваха ,че ДДС и акциз в България са най-ниски и че няма да се променят и незнам си какво ,но още в началото на тази година дигнаха акциза веднага след което това се отрази в цените на горивата,след което транспортните фирми дигнаха цените на билетите .
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Кажи защо трябва да давам на някой 2000 лв, като ще ми свърши работата и за 500? Ти ще даваш ли на някой повече пари отколкото работника иска? Дефакто искаш да плащам за нещо повече от колкото то реално струва...


Ем момчета погледнете и цените в другите държави. Нашата цена е нормална средноевропейска. Проблема явно не е само в нашия лукойл, цените на горивата навсякъде се качват. Проблемът е друг. Ниски са ни доходите. Проблемът е в работодателите, които дават прекалено ниски заплати, проблемът е и в хората, които работят за прекалено ниски заплати. Ако се даваха и нормални средноевропейски заплати, нямаше да има такава пропаст между бедни и богати, но алчност и корупция се вихрят в пълна сила тук. Вместо всички да сме добре и да живеем нормално, една част от българите са избрали да живеят в супер лукс, но за сметка на другата част, която трябва да мизерства. За това и икономиката буксува. Има пари, но те са концентрирани в една шепа хора, които не ги харчат обратно в икономиката, нито ги дават за заплати, а си ги кътат като алчни гъзове или ги изнасят в чужбина.

Бизнеса реве, че няма оборот. Е как да има? Ти давай 200-300 лева заплата, пък очаквай после оборот :D Те хората само тока и парното не могат да си платят.

Та алчност и корупция, това са истинските проблеми на България. Вместо да лекуваме симптомите, трябва да почнем да лекуваме самата болест. Симптомите са - ниските заплати, високите цени, монополизъм, лобистки закони и т.н.

Но как да излекуваш алчността на цял един народ?
 
Re: От: От: 3 лева за литър дизел до седмици

A за какво Ви е да събаряте лук ойл? Какво са Ви направивили хората? Те бензина го продават на 1.3 - 1.4 ... останалото до 2.6 го прибира държавата ...
Мда, реално това е основния проблема - държавата, която взима 40% от стойността на продукта и може би от части бензиностанциите, които нямат реална представа за обстановката в БГ и другите държави, защото на наша минимална заплата сме по-скъпи даже от силно развили се европейски инкономики. Но на кой му пука, важното е пари да се правят.

Ето тук идва момента с хранилката на ГЕРБ. Аз лично не съм го усещал така преди 2-3 години, точно като не бяха те, пък нека нямат нищо общо. :)

@mantaman, знам бате, знаем. :) Но на всякъде е един и същ шит. Не е само с дизела, повярвай ми, стигнали са и до храните. Просто предлагането на буклуци тук за много пари е практика на всеки бизнес и търговец.

Като една статия на Мтел, където не можели повече с тези цени, трябвало да ги вдигнат, защото работели на загуба. Еми как не работиш на загуба, като си на същите цени, същите служители, всичко същото, а си загубил едно 30-40% от клиентите си. И тези са един бизнес. :)
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Реално ситуацията е обратната. Работодателите искат да дават много по-малко от колкото реално струва труда на хората. Тук идва и другия проблем - хората не си отстояват своето, примиряват се с трохите, които им подхвърлят, не си ценят времето и труда. И да бих давал повече, защото знам, че това ще мотивира човека да си върши по-съвестно работата и ще получа по-големи резултати от работата му. Ти ще дадеш 500 и ще си мислиш, че получаваш труд за 2000 лв. Ама работника друго ти е намислил :D Защо сме с най-ниска производителност на труда? Не е защото ни мързи, а защото хората дават толкова от себе си, за колкото им плащат.


Кажи защо трябва да давам на някой 2000 лв, като ще ми свърши работата и за 500? Ти ще даваш ли на някой повече пари отколкото работника иска? Дефакто искаш да плащам за нещо повече от колкото то реално струва...
 

Горе