3 лева за литър дизел до седмици

От: 3 лева за литър дизел до седмици

Така говориш, защото явно не си давал пари на хора. Няма никакво значение колко пари ще даваш, при всяко положение работника ще гледа да кръшка. Единствения начин да накараш някой да работи съвестно е като му подмяташ моркова пред лицето, който морков никога не трябва да получава, даже и да го получи, веднага трябва да извадиш нов и по-голям. Няма друг начин. Вяра в светлото бъдеще и това е.

Реално ситуацията е обратната. Работодателите искат да дават много по-малко от колкото реално струва труда на хората. Тук идва и другия проблем - хората не си отстояват своето, примиряват се с трохите, които им подхвърлят, не си ценят времето и труда. И да бих давал повече, защото знам, че това ще мотивира човека да си върши по-съвестно работата и ще получа по-големи резултати от работата му. Ти ще дадеш 500 и ще си мислиш, че получаваш труд за 2000 лв. Ама работника друго ти е намислил :D Защо сме с най-ниска производителност на труда? Не е защото ни мързи, а защото хората дават толкова от себе си, за колкото им плащат.
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Ако работника не си върши работата съвестно, просто го сменяш с някой, който си я върши. Дори работника да е съгласен на по-ниска заплата, давайки я, ти подкрепяш сегашното положение.
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Е те преди няколко дни казваха, че нафтата ще поветинее тъй като няма да се налага да се слагат добавки за да не замръзва.

Лошото е че както в момента бензина е 2,51 - а е всеизвестно че зимата ПАДА и лятото се КАЧВА, това лято ще наблюдаваме рекорди.
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

не е вярно това ти наблюдение!

аз помня преди две години преди да тръгна за морето падна с 10-15 стинки бенза!

значи и лятото си пада ако му е кеф

беше станал от 2,30 на 2,14 -2,18 ли нещо от сорта
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

То тъй са сменя... не ми се спори, явно си имаш разбирания за нещата. Дай боже някой ден да имаш много работници за да разбереш какво ти казвам.

Ако работника не си върши работата съвестно, просто го сменяш с някой, който си я върши. Дори работника да е съгласен на по-ниска заплата, давайки я, ти подкрепяш сегашното положение.
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

И аз помня преди като карах по-активно, че зимата се качваше, а лятото падаше бензина с 10-15 стинки. Но реално с колко може да падне цената? Преди нали тези от протестите за горивата го смятаха. 10-15 стотинки да падне най-много ако се променят акцизи и добавки. Не е като да падне 30-50 стотинки. Просто реалността е, че доходите на хората са много ниски. Държавните пари не се управляват ефективно. Успеваемостта на европейските проекти е ниска. Държавната администрация не помага на обикновенния човек и е накадърна. Трябва да играе голяма секира, за да има някакви видими резултати и осезаем ефект от работата на правителството. Аз очаквах да видя такива действия от правителството, но ето, че 3-та година, а само виждаме плахи стъпки и пумия. Не мисля, че пътят, който поема ГЕРБ е правилен. Прекалено бавно стават реформите. Ние се нуждаем от бърза и ефективна работа във абсолютно всички сфери едновременно. Имат още малко време, да докажат, че наистина заслужаваха доверието, което им беше дадено. Ще видим какво ще се случи.

Да Биаро прав си, имам си виждане за нещата, както и ти си имаш, просто се опитвам да защитя моята гледна точка, както и ти. Истината е някъде посредата. Благодаря ти за пожеланието за многото работници :beer: Нещата наистина не са толкова прости, колкото ги изкарвам, но все пак според мен трябва да се мисли в тази насока. Иначе сме обречени на застой и няма да има развитие.
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

ахахах пич ти виж са какво говориш после как да не получиш репутация...

добре, пич аз ша са видя как говоря... С теб имаме една година разлика във форума, тъй че S T F U ;)

След т'ва :
Над 1600 протестиращи срещу цените на горивата се очакват във Варна ако се съберат поне 1500 човека там , и още около 3000 хиляди в софия и поне 2000 във всички други градове ще е дорбе..

Виж се ти какви ги дрънкаш, после на мен приказвай. Напомняш ми на една хипер смотана колежка, която казваше "Защо аз като говоря глупости да съм проста и глупава, а пък ти като говориш простотии да не си прост и глупав?" , на което веднага ѝ се вкарва отговор "Защото ти искаш да кажеш нещо умно, а в последствие така го омазваш, че си ебе майката. Докато аз просто целя да разведрявам хората ;)" . Аз съм задал въпросите - никой не е отговорил. Алтернатива на сегашното правителство

След това - @brain_pain , човече, повярвай, след като започнеш да даваш заплати и да се сблъскаш с мързела на хората, доброволно ще си смениш ника на brain_damage ... Работил съм в една фирмичка. Малка фирма. Собственикът работеше най-много и беше всичко в едно. Повярвай, това че ти в момента бачкаш като луд и вадиш по няколко хилки на месец и си мислиш, че си готов да ги споделяш с някого, само и само да вършиш по-малко работа ... е меко казано абсурдно :) Но това го мисли всеки финансово стабилен и независим човек. Тъй като ти работиш за себе си и знаеш, че ако не работиш няма да ядеш. Но когато кажеш на някой, че има 1000 лева твърда заплата, без значение от това какво и колко е свършил... WTF? Все едно да си афилейт на някоя програма за хапчета и те да ти кажат "Бро, понеже си готин, ще ти даваме по 1000$ твърдо, без значение колко продажби правиш, пък ти си знаеш, нали?" . Е , това е хубав начин за демотивация, не мислиш ли? Ако ти дават твърдо полагаш минимални усилия, това е истината. Ако пък кажеш на някой, че ще му даваш според заслугите, веднага ще те напусне и ще ти каже "Това не е сериозно работно предложение!" . Тежки са, всички са тежки.
На запад хората имат култура, тука комунизЪма е минал и я е овършал, барабар с интелигенцията. Попитайте някой по-дъртичък едно време какво са правили. Отговорите ще са еднозначни - от работа - на масата, до сутринта, после пак на работа.


Докато всеки работи за себе си - ще дава максимума и още толкова, защото хляба му зависи от самия него. Докато работите за някой друг, ще си пестите силичките, защото дори и нищо да не правите, дори отделеното от Ваша Светлост време, ще бъде недостатъчно оценено и ще получавате малка заплата. Това е истината.

И пак да питам - алтернатива на правителството?
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Браян много си далече от истината - Работодателите дават толкова за колкото най малко могат да намерят човек за дадена работа - Когато е безработица могат да си намерят много хора да работят за малко пари - когато икономиката е в подем дават повече пари защото няма хора.
Давам ти пример преди няколко години 06-07 - в София нещата бяха стигнали до там че не можеше за 300лв да намериш някой да дреме цял ден охрана на някой обект - сега за 300лв може да си намериш висшист да ти я върши тая работа със спането.
Теорията която се опитваш да развиваш е крайно непродуктивна и е един от любимите локуми на управляващите които се опитват да оправдаят бездействието си и некадърността си. И точно такива като теб като им пригласят им е най кеф и си викат още може.
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Моко а кой ти каза че няма алтернатива на това управление - вестниците или телевизията - До толкова ви проми пропагандата мозъците че вече не може да си представите живота без вечер да седнеш пред телевизора и там да го няма пожарникара.
97-ма как се оказа че има алтернатива - свалиха комунистите и се назначи експертен кабинет - дори и това е по добър вариант от този в момента.
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Манта, ти в тоя форум само за политическа пропаганда ли влизаш бре? Не разбра ли, че хората не са малоумни?
 
2919508_700b.jpg
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Давам ти пример преди няколко години 06-07 - в София нещата бяха стигнали до там че не можеше за 300лв да намериш някой да дреме цял ден охрана на някой обект - сега за 300лв може да си намериш висшист да ти я върши тая работа със спането.


ДАААААА ЕВАЛА НА КРИЗАТА...

КАКВИ ОЛИГОФРЕНИ СЪМ НАЕМАЛ ЛЕЛЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ

Щото имаше работа за куцо и сакато...

идват някакви цигани и се праят на големи - щото разбираш ли работа им и секи им се мули
какви куифли съм наемал...
и мрънкат искат в мола да бачкат :)

нямаше персонал
всеки се правеше на голяма работа - щото безработица уй...
принуждавал съм се да наемам черни, неграмотни
и всякаква сган.

Ама сега... кефф да ти е на сърцето...
Пуснеш обява за работа и идват и гледат меко като котенца - готови на всичко за да ги назначиш...

мръсна сган е народа - гърч и гавра !


ЩОТО КОГАТО ТЕ МОЖЕХА ДА СЕ ГАВРЯТ С МЕН ГО ПРАВЕХА!
Им се моля аз на робите да бачкат...
на ви криза сега да си дойде всичко на мястото ...

КОЙТО Е БИЛ ГОЛЯМ ТАРИКАТ И Е ЛАПАЛ КРЕДИТИ - сега да яде лайна!
който се е правил на голяма работа- сега му омекнаха колената нали ?

Тва е не заслужава раята да и се дава свобода- гърч до дупка:)
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Моко а кой ти каза че няма алтернатива на това управление - вестниците или телевизията - До толкова ви проми пропагандата мозъците че вече не може да си представите живота без вечер да седнеш пред телевизора и там да го няма пожарникара.
97-ма как се оказа че има алтернатива - свалиха комунистите и се назначи експертен кабинет - дори и това е по добър вариант от този в момента.

O M G !!!!!!
Кажи ми, че след като две години не съм влизал във Форума и той НЕ се е напълнил с ретарди, а всички печени мембъри НЕ са си загубили ума?! КАЖИ МИ АЛТЕРНАТИВАТА!!!!!! ПИТАМ КОНКРЕТНО!!!!! И никой досега нищо не е казал. Експертен кабинет? От къде бе, мой човек? Откъде? Ако вземат наши експерти - всичките ще са лапачи. Ако вземат извънобщностни експерти - ще ни сринат тотално. Ако вземат европейски експерти - ще ни бутнат до ниво Гърция, защото не може България да се нарежда до Германия в едно ново споразумение.
Много лесно я мислите вие. Кой подяволите ще дойде и ще ръководи нашата мила родина, за да може ние да изкласим. Кой? Никой. То ако беше толкова лесно с чужда помощ, Левски нямаше да си даде живота казвайки "САМИ С НАШИ ЗАДРУЖНИ СИЛИ" . Искали са западноевропейски тертип, но никой да не ни помага.
besides, нека ти кажа, че нито телевизия гледам, нито пък чета кой знае какво в интернет. Живота ми се съсредоточава в безсмислено губене на време и чат-пат ядене. Никой не ми промива мозъка. Аз съм достатъчно умен, за да знам, че който е на трона, той яде колкото може и заделя още 100 пъти по толкова! Така е било, така и ще бъде!!
Мисля, че веднъж го казах тука, но нека го повторя - българският народ е велик народ. Но само и единствено, когато го е управлявал ЕДИН човек, само и единствено тогава, българският народ е вървял НАПРЕД, а не настрани! Сто години сме свободни и за тия сто години се е проляла, сигурно, повече кръв, отколкото когато сме били в робство. Еби му майката...
 
Има алтернатива, винаги има. В момента и тя не е качествена, но поне има и реално май може да е по-добра от сегашната. Всяко друго правителство е по-добро от сегашния вариант. И не е редно да си мислим, че няма алтернатива, защото така и ние си създаваме тази реалност и в един момент седим като роботи и корумпираните медии ни заливат с пумията от развихрелия се монопол, картел и корупция. Толкова роботозирано общество не знам от много време насам. Ходи на работо, гледа ТВ и така всеки си е в матрицата, която му поднасят, а съзнанието не може да излезе от нея. Защо? Защото не е еволюирало и извън нея, не вижда мястото си. Абе жалка работа.

Колкото до горивата, това е просто част от целия сюджет, което реално не би трябвало да учудва хората, които вече са наясно и не са овце, като повечето. Хубавото при тях е, че виждат по-далеч и имат волята да правят сами живота си идея по-поносим от този на хората, които нон стоп си сверяват часовника с тукашните медии. Всичко реве, но никой не взима решение за себе си. Дано направят нещо с този протест, но лично аз много се съмнявам. И преди имаше, и пак видяхме 10-20% ръст в рамките на 4 месеца.
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

O M G !!!!!!
Кажи ми, че след като две години не съм влизал във Форума и той НЕ се е напълнил с ретарди, а всички печени мембъри НЕ са си загубили ума?! КАЖИ МИ АЛТЕРНАТИВАТА!!!!!! ПИТАМ КОНКРЕТНО!!!!!

Споко, ако беше влизал във форума, щеше да му знаеш на мантаман номерата :) Той като види нови хора, дето не го знаят какъв е и почва да им промива мозъците :)

Значи той при появяването си се изпусна, че е бил в политиката (БСП), неосъзнавайки, че ще му пречи на пропагандата един ден, та от тогава отрича. Та в последствие минал в обръча им от фирми и с идването на ГЕРБ на повечето такива им разказа играта. До такава степен, че му се наложи да избяга в Лондон :) И сега като чуе за ГЕРБ и се изяжда отвътре :) Та не пропуска възможност да обяснява как убили малкия бизнес. Някои хора партийните далавери ги имат за легитимен бизнес, ко да праиш :)
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Агейнст както винаги неадекватен - Първо с Моко се познаваме много добре той хич не е вчерашен до колкото си спомням навремето май спечели един конкурс организиран от мен.
Второ никога не съм отричал че преди съм се занимавал с политика - но ако намериш и един ред някъде да пише че съм работил за БСП ела ми го покажи.

Моко точно за това си събрах багажа от БГ защото на президентските избори очаквах да видя поне някаква тенденция хората да са си взели някаква поука от две годишното управление на ГЕРБ - но неби - на хората си им харесва да има хляб и зрелища - и по големи специалисти в специалните ефекти до сега не са виждали за това им се кефят - да му мислят като свърши представлението. Аз отървах кожата и всеки който има шанс да го направи да не чака защото нещата в БГ ще отиват само на по зле, защото такива като теб по цял ден гледат телевизия и крякат няма алтернатива - то нема кой - като нема кой - чакайте да стане бензина 5лв при заплати от 300лв и може и да ви уври канчето.
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

НЕ знам какво се бъркате, бизнесмена/предприемача винаги ще се стреми да разпределя ресурситите с цел да оптимизира печалбата си, това да не е благотворителна дейност?! Винаги пък работника, ще иска повече - щото той си оценва труда според това което смята, а получва заслуженото и търси помощ я от синдикатите я от профсъюза за мрънкане. Ами ако предприемачите си направят синдикат/профъюз, който да ги пази от такива лешпери дето на 1 магаре не може да раздели сламата на половина, но може само мрънка, да ги пази че са рискували всичко за това начинание и при техен фалит, ще обрчета семейството си и близки или тази страна не се споменава.


Вчера гледах мега Мола в Дубай, трябва ида го видя(малко оффтопик :D ) та цели орди от пакистан, индия, шриланка, с вид на мангали с каси на главите си бачкаха като замаени за 200-300 на месец, вижте справка къде се намира Дубай и имат ли нямат ли пари завалиите, целия мениджмънск/куалити системи бяха западни - що бе нали са богати що не им дават дубайски цени, ми щото работника се съгласява, не е виновен собственика че такива условия дава и такова заплащане, прсто това им се предоставя от работниците - за сметка сигурно мениджмънта взима милиони, що ли щото няма алтернатива на тяхната стойност и за това. Та в Бг е нормално такова да ни е всичко, другия проблем е материалната база няма никаквакви капиталови инвестиции - не е че хората не работят, просто условията за труд не позволяват да се вади голяма продукция, а още по малко да е с висока добваена стойност. Като инвестираш в подобряване на качествеото, ще търсиш и по кадурни и ще им се плаща повече, чисто и просто търсене предлагане, но голямата приватизция и комисионни които са си взимали всичко от държавата ни докараха на този хал. Средно държавата взима по 40-50% от стойността на горивата почти навсякъде е така, така че и при нас не е изключение. Както писах по-горе Лучко бачка на загуба, ама така фикитна яко отичат милярди но др тема е това, цените се определят от борсата, акцизиите от ЕС, ДДС си е нашо - та както се вижда протеста не помога, единствно би помогнала антимонополната комисияи и нон стоп самосесезирания на съдилищата и на данъчните - просто не може да бачка на загуба яко се правят шашми, точно срещу твоа трябва се протестира, ако трябва да има истински протест 1 месец всеки зарежда по 5-10-20-50 стинки - но няма да може щото си искаме удобствата е това е просто в маналитете, хем сърби, ама хем боли - като си продадохме активите на безценица и дойде монопола - хич не ни бръсне за сливи - навремето е трябвало се протестира, като са приватизирали за жълти стинки и съда никъв го е нямал, не сега - след дъжд качулка, но явно тези неща се забравят, явно има сериозна селективна памет - това което е сега е следстиве на причината от миналото
 
Последно редактирано:

Горе