3 милиона българи са напуснали страната

От: 3 милиона българи са напуснали страната

Аз ако бях научил език досега да съм се махнал от тук, ама на даскала като викаше учете бляхме мухите
 
От: 3 милиона българи са напуснали страната

Аз ако бях научил език досега да съм се махнал от тук, ама на даскала като викаше учете бляхме мухите

То най-лесно е да научиш английски, най-елементарния език ...

Вземи наблегни и ако искаш се махай, не е трудно да се оправиш на английски - в Англия и САЩ 30% говорят развален такъв, защото са имигранти :)
 
От: 3 милиона българи са напуснали страната

Кое му е абсурдното? Никой не е длъжен да ти спонсорира университета, за да можеш след това да ходиш да бачкаш навън. Като си такъв тарикат - ходи учи в чужбина и си работи там.

А всичко което става е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ, баси 3 милиона работоспособни хора, никога не сме губили толкова много население, това си е чист геноцид и гроб за държавата.

А аз длъжен ли съм да да работя след това за 600лв да се чудя утре ще има ли каво да ям и в ТУ-то професора да ми иска по 400лв за 3-ка иначе няма да те пусне да минеш.
 
От: 3 милиона българи са напуснали страната

До колкото знам българите по света са над 16 милиона, но много малко от тях имат българско гражданство, предполагам, че само тези 3 милиона.
 
От: От: 3 милиона българи са напуснали страната

По времето на Станишев страната напуснаха около 4000 мед. сестри. И много доктори избягаха.
Не са виновни само ГЕРБ за 23-годишната мизерия и прешестващите ги 45 години тоталитаризъм. Цели професии са изчезнали от българия, а останалите тук са лаици. Познавам много програмисти и инженери, които също избягаха да работят в чужбина.
 
От: 3 милиона българи са напуснали страната

Да бе, 3 милиона...сложете още една 0 на заглавието на темата и да я превърнем от дискусия в хумореска.. как ще са 3 милиона, глупости на търкалета..е, ако броите и македонците към нас, тогава да :)
 
От: 3 милиона българи са напуснали страната

А аз длъжен ли съм да да работя след това за 600лв да се чудя утре ще има ли каво да ям и в ТУ-то професора да ми иска по 400лв за 3-ка иначе няма да те пусне да минеш.
Аз съм завършил СУ и никой не ми е искал пари. Имам приятели, които завършиха ТУ и работят като софтуерни специалисти за 2к+ лева. Ако си мързелив навсякъде ще си мизерник, то си е до човека.
 
Re: От: 3 милиона българи са напуснали страната

Аз съм завършил СУ и никой не ми е искал пари. Имам приятели, които завършиха ТУ и работят като софтуерни специалисти за 2к+ лева. Ако си мързелив навсякъде ще си мизерник, то си е до човека.
Няма как да не се съглася с това мнение. :)

Абсолютно. ;)
 
От: 3 милиона българи са напуснали страната

Аз съм завършил СУ и никой не ми е искал пари. Имам приятели, които завършиха ТУ и работят като софтуерни специалисти за 2к+ лева. Ако си мързелив навсякъде ще си мизерник, то си е до човека.

И 90% от младите са "мързеливи" и ходят да бачкат в чужбина защот там дават по 1500 евро да си клатиш по цял ден краката.
 
Re: От: 3 милиона българи са напуснали страната

И 90% от младите са "мързеливи" и ходят да бачкат в чужбина защот там дават по 1500 евро да си клатиш по цял ден краката.
Много се съмнявам, че някой в чужбина дава пари, за да може друг да си клати краката. Това го има само тук и може би в съседна Гърция. ;)
 
От: 3 милиона българи са напуснали страната

За софтуерните специалисти съм съгласен, че взимат 2к+ и още ще кажа, че съвсем скоро ще има сериозно спукване на точно този балон. Въпрос на време е HP или IBM да решат, че в България вече не им е изгодно да имат клон и хоп няколко хиляди софтуерни специалисти на улицата...с доволно количество кредити и лизингови автомобили. Когато попитах, защо HP не са купили сградата в която се помещават - отговора беше - за да могат по всяко време да се преместят. :)
 
От: 3 милиона българи са напуснали страната

И 90% от младите са "мързеливи" и ходят да бачкат в чужбина защот там дават по 1500 евро да си клатиш по цял ден краката.

И 1500 евро много ли са? Не мисли в българските цени, ще ти стигат точно за ядене и квартира.

Колкото до балона, има и други фирми освен тия двете. Добрите специалисти винаги ще си намират работа, мрънкачите винаги някой ще им е виновен.
 
От: 3 милиона българи са напуснали страната

Да де, има и още фирми , ама достатъчно е една от тия да си замине 2000-3000 души от "средната класа" остават на улицата. И повярвай ми, кол центрове и съпорт на Азия и Източна Европа, определено не означава добри специалисти :)
 
От: 3 милиона българи са напуснали страната

По 1500 ейро не дават лесно в Германия. Там се иска яко бачкане за да направиш такива пари.
 
От: 3 милиона българи са напуснали страната

За софтуерните специалисти съм съгласен, че взимат 2к+ и още ще кажа, че съвсем скоро ще има сериозно спукване на точно този балон. Въпрос на време е HP или IBM да решат, че в България вече не им е изгодно да имат клон и хоп няколко хиляди софтуерни специалисти на улицата...с доволно количество кредити и лизингови автомобили. Когато попитах, защо HP не са купили сградата в която се помещават - отговора беше - за да могат по всяко време да се преместят. :)

Отделно, че могат да бачкат на тия темпове макс 5y, после издухват тотално (да не давам примери) :wink:
 
От: 3 милиона българи са напуснали страната

И 1500 евро много ли са? Не мисли в българските цени, ще ти стигат точно за ядене и квартира.

Колкото до балона, има и други фирми освен тия двете. Добрите специалисти винаги ще си намират работа, мрънкачите винаги някой ще им е виновен.

+1

Обаче българите са с тарикатски манталитет и винаги ще търсят лесното, вместо да се потрудят и да си подсигурят финансовото положение (и като говоря за труд имам предвид умствения такъв, хамал и общ работник всеки може да стане). Защо да стоим тук да се борим и да създадем нещо сами, като може да отидем в чужбина и да работим на някой хитрец за без пари, поне няма да се налага да си напрягаме мозъка с "глупости". И не говоря за програмистите и хората извършващи интелектуален труд, понеже това може да го правиш и от тук.

Точно безотговорността и умственият мързел на българите са причината за това ни положение, всеки може да избяга и да се прави на модерен гражданин в САЩ или Англия, с куфарче и iPhone, и да стане част от зомбираното им общество. Друго е като трябва реално да положиш някакво усилие да създадеш собствен бизнес и да си подредиш държавата.
 
От: 3 милиона българи са напуснали страната

Аз не разбрах 2.1 или 3 милиона са?

Като не могат се реализират - едни ги мързи и не обичат им е трудно, а други са инциативни но средата не разрешава - нормално се излиза на вън.

А за ИТ-та ми е чудно що напускат при положение, че и от тук може се работи. Правиш си фирма в Англия примерно там имаш офис само представителни нужди и всичко останало минава и остава тук.
 
От: 3 милиона българи са напуснали страната

То и за ИТ сектора една среда за реализация, че нямам думи. Мой приятел който преди 2 години завърши за програмист не може да си намери работа, навсякъде едно и също 300-400лв стартово и после със стартовото си оставяш.
 
От: 3 милиона българи са напуснали страната

В чужбина също е трудно. Имам наблюдения за Германия - хубаво, подредено,
ама пак си личи кризата, но въпреки това си е пълно, че и препълнено с всякакъв чуждоземски народ.
Тука много кофти взе да става, особено в провинцията - дори през деня почти няма хора по улиците в
по-малките градчета или пък са все угрижени. Абе няма я някак тръпката за живот като че ли.:rolleyes:
 
От: 3 милиона българи са напуснали страната

Нищо ново под слънцето. Love of life.

[video=youtube;lq_5MMLbYTg]http://www.youtube.com/watch?v=lq_5MMLbYTg[/video]
 

Горе