300 $ SEO Бюджет, как ще го похарчите ?

SEO на Shopping сайт: как ще похарчите $300 ?


  • Общо гласове
    66
От: 300 $ SEO Бюджет, как ще го похарчите ?

Като видях статията в началото и се стреснах какви неща сме правили в миналото :),
Ако трябва да дам само 300$ бих си писал сам кънтента, ръчно и постепенно да обиколя всички безплатни места които дават линк, да похарча 200$ за реклама и да дам 100$ за няколко (1-2) силни линка.
 
От: 300 $ SEO Бюджет, как ще го похарчите ?

Като видях статията в началото и се стреснах какви неща сме правили в миналото :),
Ако трябва да дам само 300$ бих си писал сам кънтента, ръчно и постепенно да обиколя всички безплатни места които дават линк, да похарча 200$ за реклама и да дам 100$ за няколко (1-2) силни линка.

такова е, с ограничен бюджет и аз бих си писал сам съдържанието. После тия 300$ ще ги дам съответно за 1 мощен линк(100$), 1 прес релиис (50$), По 50$ във фейсбук и стъмбъл ъпон таргетирана реклама с най-доброто ми съдържание, няква листа за предпочитане и 50$ за бранд линкове от тъмблър.
 
Re: От: 300 $ SEO Бюджет, как ще го похарчите ?

А 1000 лв. месечно как бихте ги инвестирали :p

Лично аз бих ги поразхвълял по няколко канала и със сигурност бих тракнал всеки един изхарчен лев, след което при останал бюджет, бих натиснал там. Просто при кът бюджети е повече от задължително да се следи всеки един "купен" посетител, за да се измери ефективността и всеки друг инвестиран лев в реклама да успее да избие "набутаните" други пари отишли просто в джоба на фирмата, която не ни е дала никакви резултати чрез канала си. В един момент се стига и до това да се знае колко ви струва един потребител, знам за някой ниши колко е, но това се изчислява най-вече базирайки се на вече няколко ясни за маркеттолога параметри като конверсия на продуктите и др., а в последствие и новите, придобити в процеса на реклама - ефективност на канала и подобни. Супер различно е за всяка една ниша. Пример мога да дам например със софтуер за прогнозиране на SEO метрики, който трудно бихте продали или почти сравнително слабо на база изсипан трафик в Pinterest, за разлика от дрехи, цветя в същия канал. Лесно се получава, ако преди това е ясен и профила на вашия потенциален клиент. Преди няколко седмици помагах на един приятел, който мислеше да прави масовки във Facebook. Което е тъпотийката, която правят хората с големи бюджети и мързелив маркетинг екип. Изсипват се едни пари на принципа 50:50 или казано по друг начин - половината пари все са прежалени, че ще са просто изхарчени без ефект, но не се знае коя половина ще е. :) За това направихме един пълен профил на клиента му и се оказа, че от парите, които смяташе да инвестира, спестихме доста. За това с малък бюджет се стъпва леко, постоянно с анализи и ровене на нови възможности. За това въпросът за това къде бихме бутнали $300 в реклама трябва да върви с отговор какъв в профила на клиента / потенциалния клиент, ако няма все още такъв изграден.
 
Re: От: 300 $ SEO Бюджет, как ще го похарчите ?

такова е, с ограничен бюджет и аз бих си писал сам съдържанието. После тия 300$ ще ги дам съответно за 1 мощен линк(100$), 1 прес релиис (50$), По 50$ във фейсбук и стъмбъл ъпон таргетирана реклама с най-доброто ми съдържание, няква листа за предпочитане и 50$ за бранд линкове от тъмблър.

Да, сега видях поста ти се сетих за още едно нещо, което му казах на този познат, тъй като силно залитна към социалните медии, преди дори и да попита за търсачките, което не е лошо, но му казах, че инвестирането в контент ще му бъде един много по-печеливш ход и с акумулативен ефект, отколкото еднократно пускане на реклама, която е PPC вид, не развиване на профил или страница. Но май няма да поеме по този път. :) И все едно и също си говорим като стане дума за ефективна реклама. И пак един и същ резултата, но поне се радвам, че успях да му помогна да оптимизира така и така парите, които ще хвърли по другите канали.
 
От: Re: От: 300 $ SEO Бюджет, как ще го похарчите ?

Да, сега видях поста ти се сетих за още едно нещо, което му казах на този познат, тъй като силно залитна към социалните медии, преди дори и да попита за търсачките, което не е лошо, но му казах, че инвестирането в контент ще му бъде един много по-печеливш ход и с акумулативен ефект, отколкото еднократно пускане на реклама, която е PPC вид, не развиване на профил или страница. Но май няма да поеме по този път. :) И все едно и също си говорим като стане дума за ефективна реклама. И пак един и същ резултата, но поне се радвам, че успях да му помогна да оптимизира така и така парите, които ще хвърли по другите канали.

Ами то лошо няма в реклама, но логиката е обратната. Първо си правиш якото съдържание, после го помотираш (по тоя начин печелиш натурални линкове и конверсията се увеличава, което увеличава и ефекта на платената реклама). Хората дето рекламират където и да е, без да са си оправили съдържанието и UX-a си хвърлят парите в коша.
 
От: 300 $ SEO Бюджет, как ще го похарчите ?

Значит системата е 1,2,4,3,5
Съгласен съм с Джордж
 
Re: От: Re: От: 300 $ SEO Бюджет, как ще го похарчите ?

Ами то лошо няма в реклама, но логиката е обратната. Първо си правиш якото съдържание, после го помотираш (по тоя начин печелиш натурални линкове и конверсията се увеличава, което увеличава и ефекта на платената реклама). Хората дето рекламират където и да е, без да са си оправили съдържанието и UX-a си хвърлят парите в коша.
Да, точно това ми е мисълта, особено ако почваш с малки бюджети, защото реално и 2К лева е малък бюджет, ставайки дума за онлайн магазини и прочие. ;)

Описания от рода на 30 думи или 10 думи дори, което е макса в повечето случаи е крайно недостатъчно и реално G няма да има много да захапва, което е голям минус, особено когато клиентите са ти предимно там, защото търсенето е на нещо определено и тясно специализирано, да речем "дънки за 10 годишно дете 100% памук", дали не е по потенциален клиент от някой попаднал на галерия във Facebook? :) Но както се казва логиката ако не се следва може бюджета да се стопи адски бързо, а резултатите да са повече от незадоволителни.

Дори и контент райтър съм му намерил, но не, не може. :) Кофти тръпка ще е след като ги избумка така на негов глава. И друго се чудя, аз как успявам да се вслушам в думите на майстори, водопроводчици и т.н., а като стане дума за реклама (да познаваш си добре бизнеса, но толкова) в нета, някак хората не подхождат с нужното уважение към тези, които им казват неща от опит, не от теорията, която са я назубкали някъде в мрежата. :) Странна работа. :)
 
От: Re: От: Re: От: 300 $ SEO Бюджет, как ще го похарчите ?

Да, точно това ми е мисълта, особено ако почваш с малки бюджети, защото реално и 2К лева е малък бюджет, ставайки дума за онлайн магазини и прочие. ;)

Описания от рода на 30 думи или 10 думи дори, което е макса в повечето случаи е крайно недостатъчно и реално G няма да има много да захапва, което е голям минус, особено когато клиентите са ти предимно там, защото търсенето е на нещо определено и тясно специализирано, да речем "дънки за 10 годишно дете 100% памук", дали не е по потенциален клиент от някой попаднал на галерия във Facebook? :) Но както се казва логиката ако не се следва може бюджета да се стопи адски бързо, а резултатите да са повече от незадоволителни.

Дори и контент райтър съм му намерил, но не, не може. :) Кофти тръпка ще е след като ги избумка така на негов глава. И друго се чудя, аз как успявам да се вслушам в думите на майстори, водопроводчици и т.н., а като стане дума за реклама (да познаваш си добре бизнеса, но толкова) в нета, някак хората не подхождат с нужното уважение към тези, които им казват неща от опит, не от теорията, която са я назубкали някъде в мрежата. :) Странна работа. :)

Моята идея е малко по различна. Примерно, няма да рекламира дирекно продуките, а ще направи блог статия нещо от сорта - 10 начина да изгеждаме по-добре в дънките си и тва вече ще го промотира на хора, които харесват дънки, мода, свързани страници и т.н. Шанса някой да се закачи и да го букмаркне, сподели, сложи линк и т.н са много по-големи. Т.е идеята е като си с ограничен бюджет да рекламираш статии, които предоставят някаква добавена стойност.
 
От: 300 $ SEO Бюджет, как ще го похарчите ?

Демек съдържанието преди всичко.
А как намирате качествени писачи? Не ми се правят експерименти?
 
От: 300 $ SEO Бюджет, как ще го похарчите ?

Сега като са замисля, най-важното в едно начинание е кръчмата, ама да се поканят точните хора
След туй е пълнежа, рекламата и накрая един пиян бояджия ще изправи грешките на всички
Щото дизайна е на последноо място , но облика е важен и за Г. и за посетителите
 
От: 300 $ SEO Бюджет, как ще го похарчите ?

Демек съдържанието преди всичко.
А как намирате качествени писачи? Не ми се правят експерименти?

Чувал ли си за портфолио, предишно написани статии и мнения на клиенти? O_O По-показателно от това, здраве му кажи.

PS: По въпроса, за такъв бюджет бих изхарчила предимно за линк билдинг, а самите текстове бих си ги написала сама.
 
От: 300 $ SEO Бюджет, как ще го похарчите ?

Чувал ли си за портфолио, предишно написани статии и мнения на клиенти? O_O По-показателно от това, здраве му кажи.

PS: По въпроса, за такъв бюджет бих изхарчила предимно за линк билдинг, а самите текстове бих си ги написала сама.

2 дами от тук с портфолио се оакаха и си чакат реда за черния списък.
Освен с препоръка друг начин не откривам.
 
От: 300 $ SEO Бюджет, как ще го похарчите ?

2 дами от тук с портфолио се оакаха и си чакат реда за черния списък.
Освен с препоръка друг начин не откривам.

А itrader-a преглеждал ли си им? В смисъл, нали по принцип там освен самата оценка има и референции...
Аз се сещам и за друг вариант, но ще ти излезе соленичко. Цъкни в гугъл да потърсиш копирайтър, но цените няма да са като тук предполагам.
 
Re: От: Re: От: Re: От: 300 $ SEO Бюджет, как ще го похарчите ?

Моята идея е малко по различна. Примерно, няма да рекламира дирекно продуките, а ще направи блог статия нещо от сорта - 10 начина да изгеждаме по-добре в дънките си и тва вече ще го промотира на хора, които харесват дънки, мода, свързани страници и т.н. Шанса някой да се закачи и да го букмаркне, сподели, сложи линк и т.н са много по-големи. Т.е идеята е като си с ограничен бюджет да рекламираш статии, които предоставят някаква добавена стойност.

Да, но пак идеята е, че трябва да ги насочиш към съдържание, което не само те, но и Google да оцени и съотвено поощри. :)

П.П: @uphero, отговорът е ТРУДНО, но се намират чат пат. Аз работя в момента с 2, като едното е външа услуга от сайт, но пък и контента е ЕН. :) Лесно е и качествено. ;)
 
От: 300 $ SEO Бюджет, как ще го похарчите ?

За 300$ бих купил максимум 3 линка, но качествени. Лично по мое мнение хилядите линкове, които ти генерират подобни софтуери са ефективни в началото, но рано или късно гугъл те наказва :)
 
От: 300 $ SEO Бюджет, как ще го похарчите ?

Никой6 не каза дали за България става дума, защото ако е за тук или не е за тук, нещата са съвсем различни ;)
 
От: 300 $ SEO Бюджет, как ще го похарчите ?

Произнеси се и за двата варианта Славчо, не се стеснявай :) Важното е преди да се похарчат тези пари да се направи хубав анализ на аудиторията, която е таргет.
 
От: 300 $ SEO Бюджет, как ще го похарчите ?

Зависи за какъв сайт става въпрос според мен. Напоследък изостанах с новите СЕО тенденции, но бих похарчил 300$ за рекламна статия, или най-много 2 в утвърден сайт заедно с линк към моя. Имам чувство че в последно време на хората им писна от гугъл и започнаха да рекламират онлайн продуктите си повече в офлайн пространството. Вие какво мислите по тази тема?
 
От: 300 $ SEO Бюджет, как ще го похарчите ?

Само язе ли се мислим за банкет, па уж ного русофили
 

Горе