350 000 незаконни бюлетини да фалшифицират вота? Как реално може да стане това??

От: 350 000 незаконни бюлетини да фалшифицират вота? Как реално може да стане това??

Вариант: Вземам една от тези бюлетини, слагам един печат и съответния Х на правилното място. Давам я на бай м....л, той влиза, взема подпечатаната от комисията бюлетина, а след това пуска тази. Връща ми я, давам му съответната сума и вече не нужно да подпечатвам нова бюлетина. Попълвам я и я давам на следващия и т.н. Реално ми трябва само една фалшива, но с повече ще стане по-бързо.

Варианти много, трябва да проявиш фантазия.
 
От: 350 000 незаконни бюлетини да фалшифицират вота? Как реално може да стане това??

Не знам кой стои зад тези фалшификации, но много сложно и рисковано са го измислили.
Един глас на неграмотен мангал=гласа на българин плащащ данъци. Мангалски гета из БГ колкото искаш. Един катун с оркестър и мангалски певец, запълване на няколко дупки с два камаза асфалт и 5 лампи на главната им улица би трябвало да са достатъчни за едно 80% от електората на това малцинство.
 
От: 350 000 незаконни бюлетини да фалшифицират вота? Как реално може да стане това??

Те застъпнците седят ли при броенето после или само запят при гласуването?

Щото ако застъпниците не седят после - ги изваждаме от бройката.

Застъпниците остават и при броенето. И им се дава копие от протокола с резултатите в съответната секция.

Абсолютно невъзможно е да се вкара подобно количество външни бюлетини и да се отчете в резултата
 
От: От: 350 000 незаконни бюлетини да фалшифицират вота? Как реално може да стане тов

А иначе си прав за работници и служители, дето гласуват на различни секции - системата е добре измислена.

Ако искаш да правиш сечено - винаги може да "инвалидираш" бюлетината. Просто цъкаш още едно "Х" в някое друго квадратче и тоя дето те държи - те хваща за ....


Обаче тези "фалшиви" бюлетини трябва да са заминали доста по-рано. Да ги вземат отговорниците, да ги раздадат на хората. Демек на 10 е късно - кога са ги хванали. Освен да е имало още 200-300 хиляди дето са експедирани, без да са ги гепали от прокуратурата.
 
От: 350 000 незаконни бюлетини да фалшифицират вота? Как реално може да стане това??

Съобщение от ЦИрК:
Бюлетините, с които ще се гласува в изборите за народни представители на 12 май 2013 г. в днешния съботен ден, 11 май 2013 г., са предадени от представители на РИК и общинската администрация на СИК и се намират в изборните помещения. Те са запечатани и се охраняват от органите на МВР.

Съгласно писмо на Върховна касационна прокуратура с вх. № 1706-НС от 11 май 2013 г. на ЦИК и прессъобщение на Прокуратурата (достъпно в интернет на адрес: http://www.prb.bg/main/bg/News/3543/ ), намерените в печатница „Мултипринт", гр. Костинброд 350 000 бюлетини, са поставени под засилена охрана, което гарантира, че с тях няма да се извършва гласуване в изборите на 12 май 2013 г.

Централната избирателна комисия уверява всички избиратели, политически партии, коалиции от партии и инициативни комитети, участващи в изборите на 12 май 2013 г., че намерените в печатница „Мултипринт" бюлетини, които се охраняват от компетентните органи, не могат да доведат до опорочаване на вота, след като с тях няма да се гласува.
 
От: От: 350 000 незаконни бюлетини да фалшифицират вота? Как реално може да стане тов

По принцип е така, но повечето бюлетини се повреждат защото ги мушат по джобовете 2 пъти, а не върви да са мекици бият на очи. Но могат да използват и наглия метод да оформят направо целия резултат и да подменят чувалите. Трудно е но мисля че имаше такива на президентските.
 
От: 350 000 незаконни бюлетини да фалшифицират вота? Как реално може да стане това??

Дано ГЕРБ утре спечелят, та да умрете от яд. Искрено се надявам да има и протести и тогава да излезем всички гербаджии, да видите 2 милиона гербери как се успокояват. Цяла България ще блокираме, а вие ще се чудите как хората обичат ГЕРБ. Еми утре ще ви се изясни ;).
 
От: От: 350 000 незаконни бюлетини да фалшифицират вота? Как реално може да стане тов

Еми значи остава другия вариант да се раздават предварително на хората.

Ама там и без бюлетини пак става. Верно с бюлетини е по-лесно. :)
 
Re: От: 350 000 незаконни бюлетини да фалшифицират вота? Как реално може да стане тов

Много ми е чудно защо така всички реагират. Както е било преди така, ще е и сега. Няма да има доказателства, няма да има и виновни. В понеделник всеки ще тръгне сутринта за работното място и никой нищо няма да помни!
Всички обвиняват някаква партия. Нали разследващите ще кажат "Не е сигурно че е еди си коя партия". Те са си оставили и вратичка, че невалидните се съхраняват в печатницата. И с това приключва всичко!
Ние може да си лаем колкото искаме, но горе са такива игри и с такова външно влияние, че и парламента да запалим все такя. М/у другото и парламента палиха и пак същото си остана ..... Трябват различни хора да поемат рула!

невалидните трябва да са дефектни и да не може да се гласува всички който искат да знаят истината искат да знаят това щото иначе ще е много странно 350 000 технологичен брак пък те целички
 
От: От: 350 000 незаконни бюлетини да фалшифицират вота? Как реално може да стане тов

Жалък опит на останалите партии да свалят процента на ГЕРБ. Утре яко ще ви изнесем всичките. САМО ГЕРБ!! Симпатизантите ни се увеличават с всеки изминал ден благодарение на подобни действия на комунетата и другите партии. Утре очаквам БОЙКО ПРЕМИЕР!!

Тая досада не заслужава демократично отношение. Отдавна е време за банан!

И чисто логистично как ще прелетят въпросните 350к бюлетини из страната като на 10ти още са в Костинброд?
Зелено!
 
От: 350 000 незаконни бюлетини да фалшифицират вота? Как реално може да стане това??

Тя тази система работи и без "фалшиви" бюлетини.

Цъкаш с телефона и после ти дават парите. Да не мислиш, че те джобят като влизаш в тъмната стаичка?

Отделно списъците са ясни. Там знаеш по именно 400 човека гласуват - закачени са пред секцията. Купуваш 100 гласа. Накрая гледаш в протокола и правиш сметките.

Много добре знаеш какво представляват голяма част от тези, които си продават гласа - най- ниския слой от обществото. Повечето от тях нямат телефон с камера, а дори и да им дадат такъв не знаят как да го използват.

Вторият метод вече е направо абсурден. Предполага се, че все пак има и малка част заблудени хора, които ще гласуват доброволно за ГРОБ и те ще покрият евентуалната разлика до 100 гласа. Освен това, дори и да не се покрие, няма как да се обвини конкретен човек, защото не могат да знаят кой точно не е гласувал за ГРОБ.
 
От: 350 000 незаконни бюлетини да фалшифицират вота? Как реално може да стане това??

http://www.focus-news.net/?id=n1782022
Все повече се убеждавам, че на този всят няма по-голямо зло от комунистите - бивши и настоящи и техните репресивни, манипулационни и какви ли не друго методи...
...
Не ме разбирайте погрешно.... Утре НЯМА да гласувам!
 
От: От: 350 000 незаконни бюлетини да фалшифицират вота? Как реално може да стане тов

По принцип е така, но повечето бюлетини се повреждат защото ги мушат по джобовете 2 пъти, а не върви да са мекици бият на очи. Но могат да използват и наглия метод да оформят направо целия резултат и да подменят чувалите. Трудно е но мисля че имаше такива на президентските.

Нали това коментирахме с другия колега - това е доста трудно без да се купят 20-30-40 човека.

Освен бюлетините, трябва да подправиш и протокола, ама нали още 20-30 човека имат копие от този протокол. Айде преди нямаше ксероски и май само едно копие е имало. Ама все пак има 5-6 подписа под него. И хората помнят числата. Ако искат да проверят е лесно.
 
От: 350 000 незаконни бюлетини да фалшифицират вота? Как реално може да стане това??

Виж ако Герб съставят правителство ще ги избият с камъни, не става те нямат идея как се управлява. Само с методите на БКП са на ти, дори Боко се държи като Тато. Алтернативата е програмно правителство от експерти
 
От: 350 000 незаконни бюлетини да фалшифицират вота? Как реално може да стане това??

Утре НЯМА да гласувам!

тва е найголямата грешка - иди гласувай аз когото искаш управляващи, опозиция, нови, стари - не съм аз тоя дето трбява да ти кажа

но гласувай!
 
От: 350 000 незаконни бюлетини да фалшифицират вота? Как реално може да стане това??

тва е найголямата грешка - иди гласувай аз когото искаш управляващи, опозиция, нови, стари - не съм аз тоя дето трбява да ти кажа

но гласувай!
Не искам гласа ми да легитимирам политическия цирк, който се случва понастоящем....
 
От: 350 000 незаконни бюлетини да фалшифицират вота? Как реално може да стане това??

Дано ГЕРБ утре спечелят, та да умрете от яд. Искрено се надявам да има и протести и тогава да излезем всички гербаджии, да видите 2 милиона гербери как се успокояват. Цяла България ще блокираме, а вие ще се чудите как хората обичат ГЕРБ. Еми утре ще ви се изясни ;).
@temite, боли ме хея за сивата репутация, дето си ми дал
Ти си олицетворение на гебер, тъп като тиква
Партийката ти се е смарангясала и фунти като септична яма
Утре ще ти се изясни какъв говновоз си
[video=youtube;reT8a-X8PcQ]http://www.youtube.com/watch?v=reT8a-X8PcQ[/video]
 
От: От: 350 000 незаконни бюлетини да фалшифицират вота? Как реално може да стане тов

Много добре знаеш какво представляват голяма част от тези, които си продават гласа - най- ниския слой от обществото. Повечето от тях нямат телефон с камера, а дори и да им дадат такъв не знаят как да го използват.

Вторият метод вече е направо абсурден. Предполага се, че все пак има и малка част заблудени хора, които ще гласуват доброволно за ГРОБ и те ще покрият евентуалната разлика до 100 гласа. Освен това, дори и да не се покрие, няма как да се обвини конкретен човек, защото не могат да знаят кой точно не е гласувал за ГРОБ.

В ромските махали на времето така коментираха, че се прави. Те без това гласуват в една секция само роми.

Ама с бюлетинки е по-лесно. Съгласен съм. И работи за служители и др. които гласуват в различни секции.
 
От: 350 000 незаконни бюлетини да фалшифицират вота? Как реално може да стане това??

Не искам гласа ми да легитимирам политическия цирк, който се случва понастоящем....

легитимираш го като не гласуваш, иди и гласувай ако щеш с хиксче на онче бонце но гласувай. те всички искат точнот това - да ни откажат да глясуваме защото колкото по малко хора гласуват толкова по лесно ни манипулират и става още по мръсн овсеки път. единствено високата избирателна активност ни гарантира че нещата анякога ще се оправят
 
От: 350 000 незаконни бюлетини да фалшифицират вота? Как реално може да стане това??

И след първите страсти и емоции, май излезе много интересно но вече бяха пуснали лайната - всичко яко се дирежира за една голяма партия и се злепоставя друга осрала се - след всичко още някой мисли ли си, че протестите преди 3 месеца не бяха силно дирижирани? Не знам колеги, но не искам си представя какво ще ни чака за напред, сигурен съм обаче, че новото правителство/коалиция ще има мнооого кратък политически живот!!!
 

Горе