4:3 vs 16:9

leonssss

Well-Known Member
От: 4:3 vs 16:9

Нещо си в грешка. Не разтягат сайтовете.
 
От: 4:3 vs 16:9

Сайтовете който нямат фиксирана ширина са разпънати до левия и десния карай, но разпъването е пропорционално. Няма разтягане като на картина (както на TV-то). Следователно не виждам какво има да се справям с него. Реално даже е по-приятно за гледане/ползване. Ако разбира се говориш за такова разтягане.
 
От: 4:3 vs 16:9

Сайтовете който нямат фиксирана ширина са разпънати до левия и десния карай, но разпъването е пропорционално. Няма разтягане като на картина (както на TV-то). Следователно не виждам какво има да се справям с него. Реално даже е по-приятно за гледане/ползване. Ако разбира се говориш за такова разтягане.
имаме един филипс 18.5, който не ги разпъва, както пишеш ти ,какво ли и кк ли не го настройвах ме снимите и текста ги разпъва... никой не иск да полва този комп
 
От: 4:3 vs 16:9

Не знам какво и как "Разпъва", но в повечето случаи при 16:9 екраните в центъра седи сайта, а от лявата и дясната страна има бели/черни/зелени или каквито са там колони, дефинирани според css-а на сайта. С 2 думи - проблемът не е в телевизора а в "гуру"-то, писало кода.

И ако искаш монитор, от който няма да те болят очите заради ШИМ ефекта, си вземи този: http://nikem-bg.net/computer-components/Dell-U2312HM-23-LED-IPS-UltraSharp-8ms
 
От: 4:3 vs 16:9

Не знам какво и как "Разпъва", но в повечето случаи при 16:9 екраните в центъра седи сайта, а от лявата и дясната страна има бели/черни/зелени или каквито са там колони, дефинирани според css-а на сайта. С 2 думи - проблемът не е в телевизора а в "гуру"-то, писало кода.

И ако искаш монитор, от който няма да те болят очите заради ШИМ ефекта, си вземи този: http://nikem-bg.net/computer-components/Dell-U2312HM-23-LED-IPS-UltraSharp-8ms

мерси но ползвам само монитор с формат 4:3 при дизайн на сайтовете си с другия формат така и не се научих затова попитах за програма,която праи монитора 4:3,като при телевиорите
 
От: От: 4:3 vs 16:9

мерси но ползвам само монитор с формат 4:3 при дизайн на сайтовете и

Абе ти хубаво го ползваш, ама повечето потребители отдавна взеха да switch-ват на 16:9 и ако си кодиш сайтовете само за 4:3 прозорци, които поетапно отиват на боклука, няма да ти е весело, гарантирам ти. Седни на някой 16:9 монитор, отвори страницата на спортала или някой друг сайт и ще видиш за какво ти говоря.
 
От: От: От: 4:3 vs 16:9

Абе ти хубаво го ползваш, ама повечето потребители отдавна взеха да switch-ват на 16:9 и ако си кодиш сайтовете само за 4:3 прозорци, които поетапно отиват на боклука, няма да ти е весело, гарантирам ти. Седни на някой 16:9 монитор, отвори страницата на спортала или някой друг сайт и ще видиш за какво ти говоря.

cnn, amazon ,ebay и много известни сайтове са такива и не си правят труда за промяна

а си представи в некое село некой ти влиза в сайта и да да дърпа долния скрол да му се види всичката продукция с инфо не става
има си стандарти
 
От: От: От: От: 4:3 vs 16:9

cnn, amazon ,ebay и много известни сайтове са такива и не си правят труда за промяна

а си представи в некое село некой ти влиза в сайта и да да дърпа долния скрол да му се види всичката продукция с инфо не става
има си стандарти

.пс а и сайтовете не ги правя аз са си се кефя а да е удобно и лесно за клиентите
 
От: 4:3 vs 16:9

Сайтовете който нямат фиксирана ширина са разпънати до левия и десния карай, но разпъването е пропорционално. Няма разтягане като на картина (както на TV-то). Следователно не виждам какво има да се справям с него. Реално даже е по-приятно за гледане/ползване. Ако разбира се говориш за такова разтягане.

Точно така е. Просто имаш по-голямо хоризонтално видимо поле и по-малко вертикално. При 4:3 имаш квадратно видимо поле...
Все още се намират 4:3 монитори, но са доста по скъпи по Wide Screen-ите.
Между другото при NEC овете (с такъв съм в момента) резолюцията е 16:10 не 16:9 дава ти малко по-голямо вертикално поле....
 
От: 4:3 vs 16:9

Из бях така пред такава чуденка преди да си взема сегашния монитор.
Сега съм с Dell 23 иначов, и съм много доволен.
Браузъра ми заема 1/2 до 2/3 от екрана, докато на другото пространство или има отворен word или skype, или каквото друго ти трябва.

За мен най-оптимално би било 16:10 формат - но тези монитори за по-скъпи от 16:9 (Моя Дел като го купувах, същия вариант 16:10 беше около 2-пъти по-скъп)
 
От: От: 4:3 vs 16:9

Вземи си некой кюп ретро тръба 21 инча 4x3 тогас и като го туриш на бюрото да ти го огъне на две.:lol:

В 16x10 е истината нищо не ви разширяват мониторите както казаха колегите по-нагоре зависи от разделителната на която е направен да работи сайта, и на 4x3 да го пуснеш на 1980X и на 16x10 на същата ще е едно и също, освен някой ако не е измислил някакви нови побългарени монитори дето изкривяват всичко. :lol:

мерси но ползвам само монитор с формат 4:3 при дизайн на сайтовете си с другия формат така и не се научих затова попитах за програма,която праи монитора 4:3,като при телевиорите
 
От: От: От: 4:3 vs 16:9

Вземи си некой кюп ретро тръба 21 инча 4x3 тогас и като го туриш на бюрото да ти го огъне на две.:lol:

В 16x10 е истината нищо не ви разширяват мониторите както казаха колегите по-нагоре зависи от разделителната на която е направен да работи сайта, и на 4x3 да го пуснеш на 1980X и на 16x10 на същата ще е едно и също, освен някой ако не е измислил някакви нови побългарени монитори дето изкривяват всичко. :lol:

направи сайт, който е за монитор 4:3 с резолюция 1024 и после го пусни на 16:9 с резолюция 1920 и после се чуди дребен текст малки снимки и ти ида да НЕПАЗАРУВАШ :D
 
От: 4:3 vs 16:9

Ами няма как - голямата резолюция е за сметка на дребните текст и картинки. За това си има зуум. И аз като минах на по-голям екран и ми трябваше време да свикна с това, че повечето сайтове излизат миниатюрни в средата на екрана. А за разтягане - не съм виждал досега да ми разтяга някой сайт - всички се центрират в средата.
 
От: От: От: От: 4:3 vs 16:9

:D Даласееееее, таквиз разпънати от долу се срещат по един на 100 000 па може и на повече, всеки един нормален сайт се фиксира по ширината, демек 1024x надолу на кой колко му е длег, па дали ще го гледаш на 1024x или на 1920x е все един и същ. Плъзгачите на браузърите, ако не си забелязал на повечето сайтове се дърпа този десния, а не долния.

Вземай си ACER 290-300 кинта FULL HD, миналата година си го взех уникален е съотношение сена качество!

http://www.google.bg/imgres?imgurl=http://asset0.cbsistatic.com/cnwk.1d/i/tim/2013/02/19/acermonitor_3_540x448.jpg&imgrefurl=http://reviews.cnet.com/lcd-monitors/acer-h226hql/4505-3174_7-35616144.html&h=448&w=540&sz=20&tbnid=nZQUDkzGRxGDTM:&tbnh=97&tbnw=117&zoom=1&usg=__8yM4kU4iFTJakCTQp6ziSAZRVOI=&docid=ZcYU8rgzE97b2M&sa=X&ei=gU6bUq-4EYSVswbMsIH4CA&ved=0CFsQ9QEwAw

imgres


направи сайт, който е за монитор 4:3 с резолюция 1024 и после го пусни на 16:9 с резолюция 1920 и после се чуди дребен текст малки снимки и ти ида да НЕПАЗАРУВАШ :D
 
От: 4:3 vs 16:9

Не е така, голямата резулюция се съобразява с размера на монитора, ако гледаш на 17инча монитор с резулюция 1280 + може и да ти се виждат малки, ама ако гледаш на 22 инча на тази резулюция ще ти изглеждат огромни всеки монитор си има за това и настройки на драйверите на картата. Зависи от много неща.

Ами няма как - голямата резолюция е за сметка на дребните текст и картинки. За това си има зуум. И аз като минах на по-голям екран и ми трябваше време да свикна с това, че повечето сайтове излизат миниатюрни в средата на екрана. А за разтягане - не съм виждал досега да ми разтяга някой сайт - всички се центрират в средата.
 
От: От: От: От: 4:3 vs 16:9

cnn, amazon ,ebay и много известни сайтове са такива и не си правят труда за промяна
Ще се повторя. В грешка си. Тези сайтове са с автоматично разширяване. Тоест ширината на сайта се определя от размера на монитора (и съответно резолюцията).
Изключение прави само снн, който е с фиксирана ширина.
а си представи в некое село некой ти влиза в сайта и да да дърпа долния скрол да му се види всичката продукция с инфо не става
има си стандарти

По принцип ако се дава фиксиран размер на сайта, то той се определят от това какво ползва масата, а не от това какво има дядо Дойчо от Горно Драглище.
В противен случай трябва да си правиш сайта по размера на най-малкия монитор на пазара.
 

Горе