5 Параметъра, Които Трябва да Знаете за Landing Page-овете

От: 5 Параметъра, Които Трябва да Знаете за Landing Page-овете

Вместо нова тема в Курсове и книги, по-добре тук всичко да е на едно място...

1toh9w5-the-ultimate-guide-to-conversion-centered-design-3d.png
11.7MB .PDF - 68 страници
DOWNLOAD
Включва:
  1. CCD vs. UCD
  2. The 7 Principles of CCD
  3. CTA Design & Page Placement
  4. Persuasive Copywriting
  5. A/B Testing Your Designs
  6. Designing for Mobile Conversion
  7. Conversion-Based Page Templates
 
От: 5 Параметъра, Които Трябва да Знаете за Landing Page-овете

Супер полезни съвети, благодаря ви, че ги споделяте с нас ! :)

За правилната изработка на лендинг пейдж, за мен най-важното е първо да се определи таргет-а и неговите интереси. Разбира се, че има общи правила и тактики, но за да извлечеш максимума, е необходимо да си наясно със спецификите на тези, към които е насочено съдържанието ти. По този начин, с по-малко или с по-конкретно съдържание, ще правите повече продажби.
 
От: 5 Параметъра, Които Трябва да Знаете за Landing Page-овете

Супер полезни съвети, благодаря ви, че ги споделяте с нас ! :)

За правилната изработка на лендинг пейдж, за мен най-важното е първо да се определи таргет-а и неговите интереси. Разбира се, че има общи правила и тактики, но за да извлечеш максимума, е необходимо да си наясно със спецификите на тези, към които е насочено съдържанието ти. По този начин, с по-малко или с по-конкретно съдържание, ще правите повече продажби.

Прав си. Разнищването на целевата група е първа стъпка в изграждането на landing page-ове. :)
Покрай самата книга, днес забелязах, че имало цял 'едноседмичен' курс по тази тема. Има доста интересни неща, особенно 36-те примера и обясненията към тях: http://unbounce.com/landing-page-examples/36-landing-page-designs-critiqued-for-conversion/
 
От: 5 Параметъра, Които Трябва да Знаете за Landing Page-овете

Да, доста интересни неща има. Четейки подобни книжки, осъзнавам, че определено има още много на къде да се забиеш в детайлите, при изграждането на Лендинг пейджа. Но определено доста от търговците или уебмастърите ще трябва добре да знаят и конверсията му. Спомням си, че преди много години се опитвахме да определим конверсията на един продукт, който реално даваше различн числа при различни рекламни трикове.

Но доста програми или търговци горе-долу се приближават до точното си съотношение, като ключов момент са таргетирания трафик и лендинг пейджа. ;) Това е при условие, че продукта е добър и конкурентен, нали?
 
От: 5 Параметъра, Които Трябва да Знаете за Landing Page-овете

В Бг сме толкова назад с лендинг пейджовете, че всяка горе долу грамотна такава ще има успех.

След време, когато се засили конкуренцията, ще трябва много добре да се изграждат и адски да се набляга на детайлите. В момента може и по-отгоре отгоре.

Признавам, че аз съм много доволен от нашите лендинг пейдж. Много четох за тяхното създаване - на кое да се обърне внимание, детайлите и прочие. Много ме заинтригуваха и наистина недоумявам как големи компании не отделят малко ресурс и време за тях.
 
От: 5 Параметъра, Които Трябва да Знаете за Landing Page-овете

Да, тук ще се съглася. Повечето големи фирми нямат представа какво може да направи няколко изображения, графики, текст, видео и контакт форма в едно добро съчетание. ;) На мен много лошо впечатление ми правят банките и по-конкретно техните продукти, които промотират. Даже не си правят труда да докарат лендинг пейджа си до оптимално, с което да повишат конверсията. Направо им се чудя като пръснат няколко десетки хиляди за тв реклама, а в същото време спестяват от професионалист, който да им тунингова на макс страницата и реално всеки втори да става поне заявка, естествено, ако е таргетиран, а не случайно попаднал.

Смея да кажа, че всеки който практикува в това реално може да помогне и на себе си много. Защото добрата направа на лендинг пейджа дава опита и за добрата направа и за нещо по-голямо, например кампания. Или както си е редна - елемента от другата страна в цялостната концепция на лендинг пейджа. ;)
 
От: 5 Параметъра, Които Трябва да Знаете за Landing Page-овете

Според мен, проблемът при банките и някои от големите фирми, е че ползват наложените им реклами от външната фирма майка - реклами, които работят много успешно в развитите страни, но не и у нас. А може би просто търсенето на кредити (и пиенето на бира) е толкова голямо, че дори и без реклама се случват нещата.
 
От: 5 Параметъра, Които Трябва да Знаете за Landing Page-овете

Според мен, проблемът при банките и някои от големите фирми, е че ползват наложените им реклами от външната фирма майка - реклами, които работят много успешно в развитите страни, но не и у нас. А може би просто търсенето на кредити (и пиенето на бира) е толкова голямо, че дори и без реклама се случват нещата.

Тези дни видях случай на абсолютно некомпетентна кампания в Адуърдс на една финансова институция. Няма да споменавам името. Не мога да преценя дали е редно.

На търсенето излизат какви ли не общи резултати. Всичко води към началната страница на сайта. За липсата на лендинг няма да говоря. Хванах се за главата как я вършат. Имат сериозно присъствие в нета, радио, телевизия.

Познат работи там и говорихме за нещо и се наложи да потърся в Гугъл. Казах му, че неговите шефове трябва да си поговорят с тяхната агенция. Пък ако искат да чуят.
 
От: 5 Параметъра, Които Трябва да Знаете за Landing Page-овете

Познат работи там и говорихме за нещо и се наложи да потърся в Гугъл. Казах му, че неговите шефове трябва да си поговорят с тяхната агенция. Пък ако искат да чуят.

Ама те и агенция ли ползват. Обикновено това е изпълнение на някой самодеец. :) За последно го видях при една компания, продаваща застраховки. На въпроса ми, защо една обща реклама за всичките им продукти води към хоума, ми бе отговорено, че по този начин потребителя ще дойде и ще си го намери от там, каквото му трябва.

Аз му казах, че шансът да се загуби и да не намери това, което търси (не му е поднесено, веднага след кликването на рекламата), е също доста голям. И ако имат финансите да докажат, значи не съм оцелил човека, на който да обявнявам по-нататък.

А реално какво се изисква? Споделих му, че ако разбие капанията си на подкампании, ще има по-голяма успеваемост, като за всяка има добре направен лендинг пейдж. Така със сигурност няма да го има момента "да го намери". Хората нямат време за губене, нямат и нервите. Да не говорим, че се гони и таргет, може би. :)
 
От: 5 Параметъра, Които Трябва да Знаете за Landing Page-овете

Най-важното е да имаш аналитикс и да си настройл Goals правилно. Така ще имаш супер полезна информация, кои конвертира и кои не!
 
От: 5 Параметъра, Които Трябва да Знаете за Landing Page-овете

Ето още една интересна статия, свързана с дизайна на една лендинг пейдж: 7 Killer Landing Page Design Tips to Maximize Your Conversion Ratio. Препоръчвам я на всеки, който иска (а той няма кой да не иска де) с минимален трафик да получи максимални резултати. Няма да сбъркате, ако поне теглите едно око на заглавията на 7те типса. ;)
 
От: 5 Параметъра, Които Трябва да Знаете за Landing Page-овете

"За последно го видях при една компания, продаваща застраховки. На въпроса ми, защо една обща реклама за всичките им продукти води към хоума, ми бе отговорено, че по този начин потребителя ще дойде и ще си го намери от там, каквото му трябва."

Хахахаха.. Гениално ;). Идат на талази потребители - http://memegenerator.net/instance/20108215

Малко повече за CTA с по-висока конверсия .........хлъц.
 

Горе