502 лева на месец стигат за достоен живот

От: От: 502 лева на месец стигат за достоен живот

Апартамент - 700 - ипотека
Кредити - 550 - всякъкъв вид
Цигари - 300 - на мен и на жена ми
Сметки - 500 - телефони, ток, интернет и тн.
2 броя Деца - 400 - Детски градини, лекарства, тренировки, курсове...
Храна - 400 - това са 4 ходения до голям магазин по един път на седмица. Отделно, пици, торти и тн.
Алкохолни, безалкохони и други течности - 200
Кола - 200 - нафта и консумативи
Дрехи - 200

3450 :) Не можах да се вместя в 500...

Със сигурност пропускам нещо...В тая сума не са включени разходите на жена ми, който нямам предтава колко са:)

WOW Ние 4 човека се справяме с 900 лв. общо, като единствено не плащаме за ипотека, но пък кредити 300 лв., така че 600 лв. И се имах за средна класа, ама явно съм доста надолу :)
 
От: 502 лева на месец стигат за достоен живот

То зависи и от града, в по-малките градове е по-евтин живота.
 
От: 502 лева на месец стигат за достоен живот

То зависи и от града, в по-малките градове е доста по-евтин живота.

Не съм съгласен с това? Кое е по-евтино? Храната - в големите градове различни промоции в големите хипермаркети ти излиза по-евтино от в малки градове. Сметки ? Еми няма разлика в тока, интернета и т.н. дали си в малък град или голям... Наем, съгласен съм, но има доста хора в големите градове със собствени жилища. Транспорт - единствено тук се пестят пари, но за ученици да кажем Градския Транспорт и Метрото излизат 10 лв. на месец. Та кое му е доста по-евтино на живота в малък град ?
 
От: От: Re: От: 502 лева на месец стигат за достоен живот

Смятат ги по някакви измислени статистически цифри, които се доближават 50-60% до истината и затова така се получава. Бас държа, че тези дето са ги смятали харчат повече от 502лв. на месец и сами не си вярват на статистиките. :wink:
Аз съм сигурен даже, че тези които са ги правили тия статистики не са си оцелили работата или са пиянствали по време на следването си. Дали е едното или другото, факт е, че са далече от истината. Сега като гледам и другите статистики на biaaro, които са по-реалистични виждам, че са даже от това, което са сметнали тия "експерти". :)
 
От: От: 502 лева на месец стигат за достоен живот

Та кое му е доста по-евтино на живота в малък град ?

Е визирах най-вече наемите и цените по кръчмите :) Примерно в София наемите са почти 2 пъти повече от други градове, поне като гледам обявите. Също дрехите май са малко по-скъпи, цени на услуги....
Храните по магазините трябва да са същите цени.

Може да не е много ама си има разлики.
 
От: От: 502 лева на месец стигат за достоен живот

Е визирах най-вече наемите и цените по кръчмите :) Примерно в София наемите са почти 2 пъти повече от други градове, поне като гледам обявите. Също дрехите май са малко по-скъпи, цени на услуги....
Храните по магазините трябва да са същите цени.

И за Дрехите е същото. Можеш да си от малък град и да си поръчваш Адидас, Найк и т.н., а пък можеш да си от голям град и да си купуваш от "Всичко по Левче". Това, че в големите градове има много повече скъпи удоволствия и скъпи магазини, не значи, че няма и евтини. Всеки сам решава къде да пазарува и с какво разполага. Нямам нищо против богатите и успели хора и против скъпите удоволствия, дрехи и тем подобни, просто определението, че големите градове са по-скъпи изобщо не е вярно за мен. Абсолютно всичко може да се намери на същите цени като в малките градове. А пък възможностите за намиране на работа са много повече, отколкото в малкия град.
 
От: 502 лева на месец стигат за достоен живот

Абе има си разлика, значи като живях 1 година в Пловдив помня че се подстригвах за 4 кинта, па в Сф ми взимаха 6-7-8. Са може и за 4 да си намериш (по тогавашни цени) ама ще те е срам да излезнеш после :) Сигурен съм че по автосервизите например също има доста разлика.

Продуктите може да са еднакви, ама цените на труда са различни и оттам всякаквите услуги.
 
От: От: 502 лева на месец стигат за достоен живот

Със сигурност пропускам нещо...В тая сума не са включени разходите на жена ми, който нямам предтава колко са:)

Евала ..това най ми хареса от цялата тема ..:wink:

Иначе за достоен живот едва ли мерилото е някаква сума пари, колкото и да е тя.
 
От: 502 лева на месец стигат за достоен живот

добре че не съм женен, даже и приятелка нямам сега и живея в собствено жилище иначе положението е тежко. имам приятели, които сериозно го закъсват...
ако има млади дами с голеееми..... познания по джава или икономика да ми пишат :D докарвам си малко над 2 хиляди на месец, ще остават много пари за сандалки в мола :D
 
От: От: 502 лева на месец стигат за достоен живот

WOW Ние 4 човека се справяме с 900 лв. общо, като единствено не плащаме за ипотека, но пък кредити 300 лв., така че 600 лв. И се имах за средна класа, ама явно съм доста надолу :)
Добре си има и по зле и по добре... Но моето мнение,е че погледнато реално 502 лв (добре,че не са сметнали и стотинки) за 1 човек са на ръба на бедноста Ето мойте сметки какво показват:
50 лв-ток 20-25 вода интернет+кабелна-30 лв кредит-100лв (като гледам повечето имат кредити) Стълбище,асаносьор-20лв Останаха 270 лв за кво по напред излизане напред назад ,че накрая на мес даже искам заем от приятели. :( Да не говорим за тези който имат и семейство.
 
От: 502 лева на месец стигат за достоен живот

нещата стават съвсем различни когато имаш семейство и дете. Аз имам едно дете и хич не ми е лесно точно в този момент защото нямам работа. Има ама то е днес има утре няма и нее толкова доходносна..А детето си иска и не можеш да му откажеш .и като ма ипотека 680 лв..100 лв ток..гсм 50-70лв аз и жена ми храна 300-400 лв..ми то от 1к нагоре е само харчовете ./.ами нали и ние сме хора..Просто България не е за хора..а за животни..явно сме наистина толкова наивни за да ни тъпчат тия прости управници.
 
От: 502 лева на месец стигат за достоен живот

Определено с дете е по-тежко отколкото само една работеща двойка. Тук не се нариа живот, а оцеляване. Много пъти са го казали, те за това като дойде някой на власт кръде като за световно - никога не е виждал толкова много на едно място. Всичко е от мизерията, както настроението, така е начина на мислене и действия. Ако условията бяха добри и всеки можеше да живее добре, без да мисли как да си плати еди какво си и да не се чуди за кредита си, щеше да е съвсем друго тук.
 
От: 502 лева на месец стигат за достоен живот

Но пък наличието на дете/деца стимулира креативността насочена към повишаването на доходите :)
По темата- да, местонахождението играе важна роля. То определя много фактори - от цените на основните стоки до разходите за придвижване и съответно цените на жилищата/вноската по кредита
 
От: 502 лева на месец стигат за достоен живот

абсолютиш райт:)
не съм и спирл да мисля начини за изкарване на по добри доходи:)

Но пък наличието на дете/деца стимулира креативността насочена към повишаването на доходите :)
 
От: 502 лева на месец стигат за достоен живот

Живея със сестра ми, собствено жилище, нямам деца, жена и т.н
Заплата 1000 лева.
Сметки:
Интернет, Ток, Телефон, Вода : 250 лева.
Лизинги: 330 лева за лаптоп, телевизор и наскоро нов матрак, кола.
Кола:150 лева за бензин, консумативи, разни там данъци и т.н. месечно.
Останалото отива за храна, кафета и ако спестя нещо тук там, купувам съдържание.

Родителите ми помагат като ми поемат 50% от сметките за ток, интернет, вода и храна, това е защото сестра ми живее при мен, но след година и това ще свърши...
 
От: 502 лева на месец стигат за достоен живот

друго е да си имаш родители които да помагат..то ние трябва да им помагаме повече когато са на възраст.
 

Горе