502 лева на месец стигат за достоен живот

dalasweb

Well-Known Member
http://www.pariteni.bg/?tid=40&oid=34661

Тези нещо са се побъркали,та тва са много пари-какво ще ги правя ,дори и за любовницата ще остане,дали да не си купя със спестените някой остров или яхта?Не идеята ми е като са толкова много ,що не си ги спестя и да си направя сайт от рода на averbook.com,mainaboog.com shopbook.com,chukundur.com-супер:):)
 
От: 502 лева на месец стигат за достоен живот

Добре, а защо пак темата ти е в пазар?
Човек прочети кой раздел за какво се ползва.
 
От: 502 лева на месец стигат за достоен живот

На пазара само за чушки и гаубици ли се говори-Интересно къде се дяна раздел политика!!!!!!
 
Re: От: 502 лева на месец стигат за достоен живот

Не, на пазара се купува и продава (о колко антилогично...).
Относно раздел политика - няма, но се обсъжда например в
http://www.predpriemach.com/forumdisplay.php?f=20
както и всичко останало, което го няма по разделите.

На пазара само за чушки и гаубици ли се говори-Интересно къде се дяна раздел политика!!!!!!
 
От: 502 лева на месец стигат за достоен живот

много хора биха се радвали на 500 лева на месец.. особенно ако са четиричленно семейство... каквото е реалното съобщение..
това 504 е извадка на медиите 2016 : 4 вие колко семейства познавате с доход над 2000 на месец?
 
От: 502 лева на месец стигат за достоен живот

много хора биха се радвали на 500 лева на месец.. особенно ако са четиричленно семейство... каквото е реалното съобщение..
това 504 е извадка на медиите 2016 : 4 вие колко семейства познавате с доход над 2000 на месец?
Така е. Тия ботури са имали предвид, че като индивидуална единица не е възможно с тези пари да се живее, но като семейна от 4 души е допустимо или както казват достойно. Каквото и по дяволите да означава това. :) Преди 2 месеца по телевизията казаха 450 на човек (май беше по Нова Телевизия), но явно има леки разминавки в твърденията, което е нормално. Аз по принцип бих сложил на по-високата сума.

Аз лично познавам доста домакинства с над тези пари от 2000. Семейство с доходи около 3К лева се класира за добър живот, според мен де. А над 5К вече говорим и за никакво лишаване от доста нормални неща, като почивка всеки месец, хубави дрехи, поне 2 деца....и още такива, които при по ниски доходи идват на нагорно на всяко домакинство. Това не е политика, а е повече към икономиката - стандарт на живот.
 
От: 502 лева на месец стигат за достоен живот

Кви 500 лева ви гонят бре хаймани с хайманите

Вие знаете ли колко пари са това за изтрадалия Български робовладелец(работодател), той 20 лева не може да извади за повишаване на минималната заплата от 250 на 270 лева вие за 500 мечтете.:lol:

Я марш Робите на заплата в Каторгите и да мълчите че от догодина ще намаляваме минималната заплата и увеличаваме работното време.

Осем часов работен ден за Склавянин това нищо не е, той е яко впрегатно добитче и държи минимум по 12 часа на бачкане.:D
 
От: 502 лева на месец стигат за достоен живот

За миналата година тая цифра май беше 420лв. сега е станала 502лв. От което може да се направи извода (дори и от измислените им статистики), че народа яко обеднява. За реални цифри да не говорим.

Обедняването води до по-малки обороти на фирмите, което пак ни връща на обедняване, безработица, фалити и т.н. Най-смешното е, че минималната заплата е под прага на бедността не само за ЕС, че и за България. По абсурдна държава надали има някъде по света.

Изводът е: "Корабът потъва, не се бутайте вода ще има за всички!" :lol:
 
Последно редактирано:
От: 502 лева на месец стигат за достоен живот

Е то това 502 лева ще е за пенсионери. На едно младо семейство 502 лева са му само вноските по новия апартамент. От там нататък...
Сигурен съм че доста неща не са включили в тези 502 лева. Според мен поне 1500 лева са му нужни на едно 4 членно семейство. И то пак са малко. 2000-3000 лева по стигат да си живеете без да се ограничавате за елементарни нужди.
Под 1500 лева си е абсолютна мизерия. Само надеждата може да те крепи с такъв семеен доход.
 
От: 502 лева на месец стигат за достоен живот

502 лв е на член от семейството, тоест за 4 членно семейство прави общо 2008, което е доста по-добре.
 
От: 502 лева на месец стигат за достоен живот

От всичките ми познати само 1 или две семейства правят такива пари :) Другите над 900 лева не минават :) Всички сме бедняци :D :D :D Ако се нарпави едно проучване за средната работна заплата в Русе, сигурно ще е около 300 лева :) Тук няма значение какво си учил, какво си завършил, всички са на 300 лева :D :D
 
Последно редактирано:
От: 502 лева на месец стигат за достоен живот

Ако ви е интересно мога да ви нахвърлям, съвсем грубо, разходите на средно-статистическо варнеско семейство с две деца...
 
Re: От: 502 лева на месец стигат за достоен живот

Ако ви е интересно мога да ви нахвърлям, съвсем грубо, разходите на средно-статистическо варнеско семейство с две деца...

интересно ни е :)
 
От: Re: От: 502 лева на месец стигат за достоен живот

интересно ни е :)
И на мен ми е интересно. Вчера си говорех с една позната и стигнахме до извода, че домакинство ( 3ма - те и малкото) с 3К лева на месец ще се справя много добре, даже супер. НО няма да е лошо да чуем и мнение от човек, който реално вече го практикува. Но е фантазия, че 502 лева ще оправят един човек, живеещ сам. Само наема му е мин. 400 кинта. ;) Един приятел ми каза, че неговите колеги във фирмата му взимали по 1 500 лева, изплащали кредит от рода на 700лв. и им е леко тегаво. Говоря за сам човек. А не го знам тия бастуни как са сметнали тия 502 лева. на човек. Явно са говорили за дълбоката провинция нещо, знам ли?
 
От: 502 лева на месец стигат за достоен живот

Апартамент - 700 - ипотека
Кредити - 550 - всякъкъв вид
Цигари - 300 - на мен и на жена ми
Сметки - 500 - телефони, ток, интернет и тн.
2 броя Деца - 400 - Детски градини, лекарства, тренировки, курсове...
Храна - 400 - това са 4 ходения до голям магазин по един път на седмица. Отделно, пици, торти и тн.
Алкохолни, безалкохони и други течности - 200
Кола - 200 - нафта и консумативи
Дрехи - 200

3450 :) Не можах да се вместя в 500...

Със сигурност пропускам нещо...В тая сума не са включени разходите на жена ми, който нямам предтава колко са:)
 
От: 502 лева на месец стигат за достоен живот

Много са относителни тези сметки и зависят от много фактори като например:

Дали живеете в собствено жилище или под наем

Дали получавате помощ от роднини била материална или парична

Дали изплащате кредити или заеми

На каква възраст са децата ви и т.н....

Ако сте семейство с две деца живеещо в собствен апартамент и родителите ви помагат, каквата е масова практика в България може и с 500 лева в София да изкарете цялото семейство но живуркайки а не живейки.

За напълно независим живот си трябва поне 800 лева на човек на месец при сегашния стандарт без да очаквате да спестявате нещо за бъдещето, ако имате планове под 1000 лева няма как да стане
 
От: Re: От: 502 лева на месец стигат за достоен живот

А не го знам тия бастуни как са сметнали тия 502 лева. на човек. Явно са говорили за дълбоката провинция нещо, знам ли?

Смятат ги по някакви измислени статистически цифри, които се доближават 50-60% до истината и затова така се получава. Бас държа, че тези дето са ги смятали харчат повече от 502лв. на месец и сами не си вярват на статистиките. :wink:
 
От: От: 502 лева на месец стигат за достоен живот

Интересно ми е какъв ви е дохода ? Всеки месец гърмиш всичко или заделяш по малко ?

Апартамент - 700 - ипотека
Кредити - 550 - всякъкъв вид
Цигари - 300 - на мен и на жена ми
Сметки - 500 - телефони, ток, интернет и тн.
2 броя Деца - 400 - Детски градини, лекарства, тренировки, курсове...
Храна - 400 - това са 4 ходения до голям магазин по един път на седмица. Отделно, пици, торти и тн.
Алкохолни, безалкохони и други течности - 200
Кола - 200 - нафта и консумативи
Дрехи - 200

3450 :) Не можах да се вместя в 500...

Със сигурност пропускам нещо...В тая сума не са включени разходите на жена ми, който нямам предтава колко са:)
 
От: От: 502 лева на месец стигат за достоен живот

Не мога да ти отговоря, защото и аз не знам. Всеки месец е различно. Единствените твърди пари са детските, който са 70 лв. А относно заделянето...mission impossible:)

Интересно ми е какъв ви е дохода ? Всеки месец гърмиш всичко или заделяш по малко ?
 

Горе