7 нековенционални (леко подли) начина да си докараме трафик за сайта

coolice

Owner
Живеем в интересни времена на непрекъснати гугъл ъпдейти и намаляващ риич на фейсбук страниците....

та тези методи са връщане към началото нито един не зависи изцяло от милоста на гигантите (но някой ще ви струват парички)

статията е хубаво да я преведем но сега нямам много време


http://www.shoemoney.com/2014/05/26/7-unconventional-sneaky-ways-generate-traffic-website
 
От: 7 нековенционални (леко подли) начина да си докараме трафик за сайта

Наистина няма да е зле да я преведе някой който разбира английски. :)
 
От: 7 нековенционални (леко подли) начина да си докараме трафик за сайта

ГРУБ ПРЕВОД ДОКАТО СИ ПИХ КАФЕТО! НЯМАХ МНОГО ВРЕМЕ ЗА ТОВА СЕ ИЗВИНЯВАМ ЗА СМИСЛОВИ, ПРАВОПИСНИ ИЛИ ПУНКТУАЦИОННИ ГРЕШКИ! :)

1. Потребителско тестване

Понякога потребителското тестване може да струва пари, но има и много по-евтини варианти, някой дори безплатни. Като например можете да пуснете тема във някой форум или в Reddit с молба за преглед на вашия сайт. По-важното тук е че, искането на потребителско мнение относно вашият сайт е идеалният начин да бъдете забелязани. С помощта на потребителското тестване можете да зададете всякакви изисквания и критерии, които да ви помогнат да стигнете до точните хора в точното време. Тази стратегия може да работи еднакво добре за много различни индустрии. В крайна сметка, хората които извършват потребителското тестване вероятно се интересуват и от други възможности за печелене на пари онлайн, , много може дори да бъдат готови да се присъединят към вашата афилиейт програма.

2. Конкурс за дизайн

Сайтове като 99Designs ви позволяват да създавате конкурси за дизайн, където стотици, ако не и хиляди дизайнери ще забележат вашата реклама и мнозина ще се конкурират за да спечелят конкурса. Ако стартирате уебсайт за фрийлансъри, това ще се окаже един чудесен начин чрез, който да бъдете забелязани от своя целеви пазар. Или ако стартирате маркетплейс като CreativeMarket, това би било страхотна стратегия за достигане до вашата таргетирана аудитория. Това работи и за други фрийланс мрежи.

3. Линквайте към сайтове от които искате беклинк или просто искате да ви забележат.

Забелязвам всички нови връзки, които сочат към моя блог. В действителност, в момента в който видя трафик от нов източник, прекарвам поне 5-10 минути в изследване за да разбера кой точно линква към мен. По този начин откривам не само нови продукти и услуги, а и хора с които си струва да изградя нови взаимоотношения. Може и без линк. Имам Google Alerts, настроен за името ми, имена на фирми, имена на клиенти и т.н. В действителност много хора имат инструменти за социален мониторинг, които търсят за споменавания на тяхната марка. Това са страхотни стратегии за изграждане на взаимоотношения с по-влиятелни хора. Доверете ми се, повечето от тях ще ви забележат.

4. Сайтове за работа

Един добър начин да бъдете забелязан, е да публикувате обява за работа онлайн. Хиляди ще я видят, а разходите за публикуване лесно ще бъдат покрити.

5. Уебсайтове за обяви

Публикувайте обява, предложение за работа, или дори артикул за продажба. Помислете за това коя е точната категория, чрез която ще достигнете до своята аудитория и публикувайте нещо свързано. Например, ако се занимавате с озеленяване, пуснете обява за употребявана косачка в Craigslist или nextdoor.com и ще достигнете до местните перспективни клиенти, които вече ще знаят, че съществувате. Не забравяйте, че има буквално стотици нишов сайтове, които предлагат обяви за специфични индустрии и сектори. Понякога разглеждам ProBlogger и търся нови възможности за писане, но често вместо това откривам други маркетингови блогове или сайтове, които са от значение за мен.

6. Потребителски проучвания (Любимата ми стратегия за трафик)

За около 10 цента на отговор, мога да задам всякакъв въпрос на всеки чрез Google Consumer Surveys. Можете да направите нещо по-просто като "Кое от двете лога предпочитате?". Това не само ще ви даде страхотни идеи, но и ще ви помогне да стигнете до вашата аудитория по индиректен начин. Първо можете да започнете с въпрос от квалифицирано естество, който ще ви струва около 50 цента. Например: "Имате ли сайт"? След което вече можете да зададете въпроса свързан с вашето проучване. Това би ви помогнало да отсеете хората със сайтове, ако те са вашата целева група. Просто се уверете да включите информация за бизнеса си във въпроса, така че отговарящите да са изложени на вашата марка по автентично интригуващ начин. Помислете за всички сайтове, които посещава желаната от вас аудитория и измислете различни начини, чрез които можете да стигнете до тях незабележимо. Обзалагам се, че може да се сетите за поне дузина начини, много от тях безплатни, чрез които можете да се промъкнете до вашата аудитория и да ги ангажирате автентично.

7. Най-ценния трафик, който някога съм намирал онлайн е получаването на трафик от индустрия, която дава вашето съдържание на тяхната аудитория. Guest posting -а е един прост пример за това. Но има много по-ефективни начини, като например: раздаването на безплатни бонуси свързани с вашето съдържание/услуги при покупката на свързани продукти от индустрията чиято аудитория използвате.

Прост пример от преводача. Това го няма в статията: Използвате популярен сайт, който продава нещо свързано с вашата ниша. Да речем намирате популярен сайт за продажба на сноуборди, като целевата ви аудитория са сноубордистите. Пишете да речем един наръчник за начинаещи и предлагате на сайта за сноуборди да го прибави към своите продукти като "подарък". Тук се получава Win-Win ситуация. Хем те ще имат повече продажби заради безплатния подарък, хем вие ще достигнете до целевата си аудитория.

Моля ако някой реши да ползва превода да линкне към темата, като източник! :)
 
От: 7 нековенционални (леко подли) начина да си докараме трафик за сайта

Не разбирам какво толкова подло има в тия методи?
Нито един от тях не е нито спам,нито blackhat.
 
От: 7 нековенционални (леко подли) начина да си докараме трафик за сайта

Може би под "подли" се разбира това, че правите нещо със скрита комерсиална цел без ничие подозрение. :)
 
От: 7 нековенционални (леко подли) начина да си докараме трафик за сайта

Bookmark-вам веднага. И при мен като @Blinky, се родиха още идеи и къде да ги приложа.
 
От: 7 нековенционални (леко подли) начина да си докараме трафик за сайта

Добра статия, но не виждам нищо ново нито интересно. Всички тези съвети ги знам и съм ги прилагал по един или друг начин, даже съм изненадан, че вие не сте го правили.
 
Re: От: 7 нековенционални (леко подли) начина да си докараме трафик за сайта

Добра статия, но не виждам нищо ново нито интересно. Всички тези съвети ги знам и съм ги прилагал по един или друг начин, даже съм изненадан, че вие не сте го правили.

Би ли сподели, ако имаш желание, кой метод какви ползи ти донесе или поне нещо, което си пробвал и е донесло някакъв добър трафик, защото за малък то не че не е добре, ама ако се силиш една седмица да вдигнеш с 5 посещения на ден. :) Мерси много.
 
От: 7 нековенционални (леко подли) начина да си докараме трафик за сайта

Според мен повечето идеи тук са насочени към магазини, и не са приложими за сайтове които имат за цел да печелят от реклама. Иначе мерси за превода много.
 
От: 7 нековенционални (леко подли) начина да си докараме трафик за сайта

За нищо!

Преди няколко дни гледах продукт в един онлайн магазин. Регистрирах се за да си сложа продукта в количката и да видя колко пари ще излезе доставката до БГ. Както в точка 7 ми сложиха една е-книга като подарък. :)
 

Горе