ACER купува GATEWAY

apostol

New Member
ACER купува GATEWAY

Acer, четвъртият по- големина производител на компютри в света, е готов да заплати 710 милиона долара за покупката на Gateway! Това съобщи нeотдавна вестник Washington Post, позовавайки се на съобщение, разпространено от Associated Press.

Очаква се чрез тази сделка тайванският производител да вземе преднина пред китайската фирма Lenovo , която през 2005 година изкупи бизнеса с персонални компютри на IBM.

По този начин Acer се стреми и към една експанзия в Европа, защото Gateway се кани да закупи холандския си конкурент Packard Bell. На тази фирма бяха хвърлили око и от Lenovo.

Според BBC News обаче Lenovo все още може да закупи Packard Bell, но е повече от ясно, че ще трябва да предложи далеч по- голяма сума от тази, която в момента предлага Gateway.

Шушука се, че Microsoft в крайна сметка ще купи Yahoo, a Fujitsu ще прилапа Sun. Но… Засега това са само слухове. Time will tell, както казват нашите новоизлюпени братя.

АПОСТОЛ АПОСТОЛОВ
 
Мдам стаията не лоша но например нещо като това щеше е напълно неприемливо и щеше да бъде изтрито. Иначе apostol има и добри статии и респект към Горила Маркетинга и тези които го правят без да спамят :)

Иначе да собственоста на бизнеса с компютрите се премаства от америка на изток където се произвеждат... Интересен факт :) Ако някои беше казал преди 20 години че азиатците ще изкупят доста от американските компютърни фирми никои нямаше да повярва.....
 
На мен ми харесва тази статия с БИЗНЕС И ЧАЛЪМБЪ = това е нещо класическо и дотолкова добро в нета. Аз лично много се забавлявах на тази статия. А и като гледам и коментарите и хората тук са се забавлявали искрено.:) :wink:
 

Горе