ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

И Германия се отказа от ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement). :) А само да припомня, в Германия забраниха да се ползва Gmail (не знам дали са го оправили това вече), защото имала сигурна защита. По този начин можело да не се има пълен контрол върху разменените мейли между потребителите на услугата, което реално не било ОК за правителството. Но все пак са достатъчно разумни да не си пълнят затворите с тинейджъри свалили някоя друга mp3-ка.

Според критиците на документа, той нарушава редица граждански права и застрашава свободата на интернет пространството, пише dnevnik.bg. Те сега ли се чатнаха? Слаби политически мозъци има по света.
 
От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

И Германия се отказа от ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement). :) А само да припомня, в Германия забраниха да се ползва Gmail (не знам дали са го оправили това вече), защото имала сигурна защита. По този начин можело да не се има пълен контрол върху разменените мейли между потребителите на услугата, което реално не било ОК за правителството. Но все пак са достатъчно разумни да не си пълнят затворите с тинейджъри свалили някоя друга mp3-ка.

Според критиците на документа, той нарушава редица граждански права и застрашава свободата на интернет пространството, пише dnevnik.bg. Те сега ли се чатнаха? Слаби политически мозъци има по света.

Да живее свободата!!! ;)
 
От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

Да живее свободата!!! ;)
Както казах в един коментар: Само ние ще си го гласуваме и после пак ще питаме кой ни го натакова отзад. Историята говори, че това е практика. И лошото е, че все капацитети седят за тези идеи. Ако искат да ги сменим скоро, да го приемат. Ще вземат на хората и малкотп, което им е останало - свободата. Как не ги е срам. Това е против всичко закони, създавани някога.

Даже и Станишев се вдигна, че ще се опълчи. По-мъж ли е от Бащата на нацията. А защо баща? Всики си знаем. Ако от ГЕРБ ще правят силен PR, който да им вдигне рейтинга, за да могат да са със сълни шансове при изборите, сега е момента да се възползват, като не подкрепят ACTA.
 
От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

Утре на линия всички! Кой където има възможност в този град да участва в протеста. Аз ще съм в Пловдив. Нека им покажем, че сме по-силни от тях. Ако искат всичките тези протестиращи да гласуват против тях на следващите избори, нека приемат ACTA. За нула време ще ги сменим и следващите, които сложим (да не забравят, че народът дава власт, но и я отнема), ще ни отпишат от ACTA (има такъв предвиден вариант в ACTA).
Няма да ни надвият. Щом Германия са се отказали, значи и в ЕС няма да мине ACTA. Остана само нашите гениални депутати да се осъзнаят.
 
От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

@Blinky - ясно е какво ще стане. Утре след протеста ще се появи по телевизията ББ и ще каже, ние сме против ACTA, защото народа това иска бла-бла-бла и ще излезне, че не протеста е направил нещо, а ББ със силна десница е направил чудото. Удобен случай за PR, прекрасен даже.
 
От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

@Blinky - ясно е какво ще стане. Утре след протеста ще се появи по телевизията ББ и ще каже, ние сме против ACTA, защото народа това иска бла-бла-бла и ще излезне, че не протеста е направил нещо, а ББ със силна десница е направил чудото. Удобен случай за PR, прекрасен даже.
Важна е крайната цел пък той нека си се хвали.
 
От: От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

Щом Германия са се отказали, значи и в ЕС няма да мине ACTA. Остана само нашите гениални депутати да се осъзнаят.
И не само, доста европейси държави го отхвърлиха. Само ние умниците още си играем на котка и мишка. Утре ще разберат, като видят цяла София, Пловдив, Варна, Бургас и всички други големи градове излезли на протести. Как може така да си усложняват живота. Нямат ли криза за борене, здравни реформи за правене и хиляди други. :)

http://www.saprotiva.com/v1/
 
От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

Double post.

Нека някой модератор го изтрие.
 
От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

За тези които имат желание да се затъмняват тъй като ме питаха на лично за скрипта може да си го дръпнат от тук:


Само да поясня в 503.php не е нужно да променяте нищо, ако желаете да изглежда както при мен.

В .htaccess ако го заменяте с вашият първо си свалете бекъп на вашият .htaccess за да може като решите да спирате затъмнението да си качите вашият а в противен случай може просто да го едитните и да поставите в него следните редове сайта ви ще се затъмни:

Код:
RewriteCond %{REMOTE_ADDR} !^00\.00\.00\.00
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/503.php [NC]
RewriteRule .* /503.php [R,L]
 
От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

422712_10150578886462870_88420692869_8643801_1813339320_n.jpg


Сигурно съм :)
 
От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

Повечето ми сайтове са долу вече, поне до приключването на протестите.
Относно по-горните предложения само за попъп, според мен няма да има такъв ефект - хората са им свикнали - бият на хикса и не му мислят. Спирането на сайта ще им покаже какво би било, ако се приеме АКТА и се стигне до затварянето на сайтове. Тогава подобни надписи ще има по всевъзможни страници и няма да могат да стигнат до съдържанието, каквото и да правят.
 
От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

Това е май най точното определение Shefa27. Напълно го споделям и аз, гадове, няма нищо случайно. И 1000 стопаста сайтове и форуми и какви ли не атаки да има, решението отдавна е взето.
 
От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

много ли се събраха
 
От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

В Русе беше срамно слабо - 50тина човека само да бяхме :oops:
Като всички други, нали? Тях това не ги касае. :) И това често го чувам от мои познати и приятели, които предпочтат да отидат да джурнат по една бира, пред това да седят и да остояват правата си. Жалки овце. Да си седят в мизерия всички. Не ги съжалявам ама грам. :) Сори, но както скандираха на протеста, който още тече - "Елате с нас, протеста е за Вас". И точно така е.
 
От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

Отложиха ACTA за поне 2 години така че за сега няма от какво да се притесняваме.
 

Горе