Adsense вече не е добър избор?

От: Adsense вече не е добър избор?

хмм, преди малко гледах статистики за 2014 на първо място се класира Австралия, но и скандинавските страни бяха на едни от челните места, така че разликата сигурно е в няколко цена
 
От: Adsense вече не е добър избор?

хмм, преди малко гледах статистики за 2014 на първо място се класира Австралия, но и скандинавските страни бяха на едни от челните места, така че разликата сигурно е в няколко цена
По-скоро няколко долара е разликата.
 
Re: От: Adsense вече не е добър избор?

Не е виновен адсенса, а рекламодателите, които пускат рекламите. Супер неадекватни и нехващащи окото рекламни послания. Отвреме навреме ги преглеждам и блокирам рекламите, които считам, че не биха били интересни на аудиторията и най-вече с тъпи заглавия.
Относно другите рекламни мрежи.. какво се изисква, че е трудно приемането?

добавка.. 300 евро клик? WTF ... рекорда ми е 6,66 :shock:

Да, твърдо седя за това. Слабата култура на рекламния отдел или некадърните маркетинг "експерти", който представляват рекламодателя. И е смешно, защото техните изпълнения са такива или в голяма степен липсват. Това ще е така на рода земя, докато не минат в тази лента. ;)

Две са основните причини - слаби познания в тази насока и синдрома на бг бизнеса - защо да давам пари за реклама като мога да не давам. А където са и двете, обречена работа. ;) Както казах на мой познат Адсенс е идеалното отражение на това какъв бизнес има в БГ. ;) Ако примерно ЧЕЗ и другите пиявици ЕВН имаха за конкуренти още 5, или рекламните агенциите, които никой не е чувал, а се съсипват от европари (по знайни и незнайни пътища уредени), дали нямаше да се въртят?
 
От: Adsense вече не е добър избор?

И все пак за да не са отчайват повечето в адсенс има хляб стига да си упорит. Ето моите годишни резултати от сайтовете, които притежавам, не са много, но са ми достатъчни, миналата година беше по-добра, така че се надявам следващата да върна позиции на водещите ми сайтове.

Само да добавя това са български сайтове, които са сравнително редовно поддържани мин. По една статия на ден. Не са правени с цел високи кликове или много. Просто нормални български сайтове.

Виж файлът 11438
 
От: Adsense вече не е добър избор?

И все пак за да не са отчайват повечето в адсенс има хляб стига да си упорит. Ето моите годишни резултати от сайтовете, които притежавам, не са много, но са ми достатъчни, миналата година беше по-добра, така че се надявам следващата да върна позиции на водещите ми сайтове.

Само да добавя това са български сайтове, които са сравнително редовно поддържани мин. По една статия на ден. Не са правени с цел високи кликове или много. Просто нормални български сайтове.

Виж файлът 11438
Нещо не зарежда.... Invalid Прикрепен файл specified. If you followed a valid link, please notify the administrator
 
От: Adsense вече не е добър избор?

Във всичко има хляб, стига да си упорит. Адсенс е просто един от начините, други начини са афилиейт, след това дропшипинг, след това собствена търговия. От афилиейт, също се правят много добри пари. Преди време се занимавах активно и имах канал по който да си правя по някой долар от амазонския афилиейт. Имам други приоритети в момента, каналът се прецака и съм оставил проекта на самотек. Отварям го онзи ден и какво да видя.

От натурален трафик, няма и 2000 посещение в сайта за месец и близо $200. Както вика Стойнев, ще има за спа и масажче :-o

A представете си колко може да направи един добре оптимизиран сайт с ревюта на продукти, който има по няколко хиляди посещения на ден?

Така че, работа му е майката. Едно успешен проект, после втори успешен проект, трети, четвърти и т.н. Човекът с дългото име го беше написал правилно - в ерата на ИМ и свободната търговия, НИКОЙ няма оправдание за това, че не може да печели.
 
Последно редактирано:
От: Adsense вече не е добър избор?

Ето линк. При мен се отваря по-горния, но нз защо при другите не

http://s3.postimg.org/4zoy4rp6b/adsense.png
 
От: Adsense вече не е добър избор?

И това ми зарежда празна страница? Дай директен линк към картинката.
 
От: От: Adsense вече не е добър избор?

Ето линк. При мен се отваря по-горния, но нз защо при другите не

http://s3.postimg.org/4zoy4rp6b/adsense.png

На мен ми зарежда. И това е при CPC 4 цента (предполагам бг трафик). Представи си сега с US/UK трафик и хубава ниша с висок CPC. Ето нагледен пример, че с AdSense може и да не станете милионери, но с изхранването ще се справите. :)
 
От: Adsense вече не е добър избор?

Aми дa, по 900 лв нa месец, aко се рaботи по 1 чaс нa ден е екстрa.
 
Re: От: Adsense вече не е добър избор?

Aми дa, по 900 лв нa месец, aко се рaботи по 1 чaс нa ден е екстрa.

Смятам, че повече от 1 час на ден отнема това ниво. ;) Това не е лошо, никак даже, но сложи и едни данъци, както и това не е чисто обикновено - винаги има едни контролни разходи за някоя друг дизайнер, контент райтър и т. н. :) Дано са чисти, тогава ще е доста добра стимулация за всеки тръгнал натам. Ако това беше на пазар като външния, можеше свободно сумата да се умножи по 3, може и 4. :)
 
От: От: Adsense вече не е добър избор?

Във всичко има хляб, стига да си упорит. Адсенс е просто един от начините, други начини са афилиейт, след това дропшипинг, след това собствена търговия.
Като си почнал, поне довърши веригата. Следва собствен продукт, след което развой или закупуване на други продукти. Производството носи най-голяма печалба, важното е да знаеш какъв продукт да произведеш и къде да го пласираш.
 
От: От: От: Adsense вече не е добър избор?

Като си почнал, поне довърши веригата. Следва собствен продукт, след което развой или закупуване на други продукти. Производството носи най-голяма печалба, важното е да знаеш какъв продукт да произведеш и къде да го пласираш.
Или private label на готов продукт :lol:
 
От: От: От: Adsense вече не е добър избор?

Или private label на готов продукт :lol:
Именно. Но не е достатъчно. Трябва да си сериозно подкован за подобна стъпка. Развитието на продукт е по-важно от самия продукт.
Иначе добре, че сме в Европа, щото с тия патенти можеш да полудееш.
 
От: Adsense вече не е добър избор?

300 евро клик... порових се в гугъл, не видях рекорд по-голям от 54$
Here is a list of some of the most expensive keywords:
- 1. Insurance: $54.31 per click
Дали е истина или не, само ти си знаеш, дай боже и ние да ударим кьоравото някой ден.

Адсенс било загуба на време... по-несериозно нещо в този форум не бях чел.

Най-добрата реклама е директната, като получаваш определени левчета на 1000 импресии, но там имаш много проблеми, нередовни плащания, мрънкащи клиенти и т.н.
При адсенс стотинките не са много но знаеш, че всеки месец, това, което ти пише в системата си го получаваш.
А и пичове, не ги блокирайте тея реклами... бях последвал преди време съвета на един от тук да преглежда и блокирам реклами... ефекта е отрицателен, правих много експерименти, оставете гугъл
да преценява какви реклами да пуска в сайта, а вие стремете да предоставяте добро съдържание, за да могат да влизат в сайта добре платени потребители, които след като са си в профила на гугъл
директно ще си носят хубавите ключови думи за реклама.
 

Горе